Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видео карта за HP DC7800 SFF

Препоръчан отговор

Привет,

Наскоро попаднах на това клипче :

За който не му се гледа - този човек е взел над 50 такива HP 8700 SFF за по един долар и в различни клипове ги модифицира със сравнително нови части.
Видях че в интернет главно HP Elite 8300 SFF се използва за модинг, заради поддръжка на 3rd generation Intel процесори и DDR3, но дори и с този HP 8700 може да се постигнат разни интересни резултати.

Реших и аз да пробвам за спорта, хоби или каквото се нарича и успях да си намеря евтино такъв HP 8700 SFF
Предвидил съм да му сложа Q9400 (има ги на доста достъпни цени), както и 8 GB RAM.
В по-късен етап може би ще добавя и SSD и по-голям хард диск.

Обаче видео картата при тези компютри остава най-големия проблем.

Тъй като това е SFF (Small Form Factor), имаме следните лимитации - Картата трябва да е нископрофилна - с къса планка (мисля че е към 8.5 см) и съответно с ниско потребление на енергия.

Цитат

Слотовете PCI и PCI Express поддържат само нископрофилни карти. HP предлага допълнителен повдигач, който поддържа две PCI карти с пълна височина. Ако повдигачът е инсталиран, слотовете за разширение PCI Express не са достъпни.

Обаче в английското ръководство има още нещо, което ме обърква (в прикачените) :
SFF е това което аз имам (Small Form Factor), а CMT е по-голямата машина
(
Convertible Minitower)

PCI Express X16 на SFF е с "MAX Power per slot 25W", за разлика от дефакто стандарта 75W, както е при CMT.

Това означава ли че може да се слагат само видео карти които са MAX 25W ?

На клипчетата с модинг, човека слага карти, които са далеч над тези 25W, а не говори за други модификации, затова може би този лимит е чисто фективен.

От което идва въпроса, при положение че захранването е 240W:

Цитат
240-watt standard or optional 240-watt high efficiency 80 PLUS® Active Power Factor Correction (PFC) power supply

Колко мощна карта мога да си позволя да сложа на такава конфигурация ?

Процесорът Q9400 е 95W. Четирите платки RAM DDR2 и те искат някакъв заряд. Има DVD-RW към машината и HDD 7200.

Благодаря за съветите

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти спецификацията на тази машина. На 184 страница за показани кои модели видеокарти можеш да и сложиш. Общо взето това е офис машина и не е предназначена за игри. Още повече, че захранването и само 240 вата. Можеш да и сложиш 4 ядрения процесор, 8 рам, SSD и да я ползваш за браузване, филми, но не и за сериозен софтуер или игри.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потърси някоя GT 1030, има нископрофилни модели, с ниска консумация е, а и ще можеш да възпроизвеждаш 4К съдържание без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да си потърсиш и 400W 1U flex PC PSU mini itx power supply

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Може да си потърсиш и 400W 1U flex PC PSU mini itx power supply

Мислех точно такива варианти с по-голямо захранване, но са по 50 долара и имат доставка която е към месец от външните сайтове и това тотално ме спира.
А накрая не знам и точно как пасват в кутията на SFF, че там захранването е по-различно.

За сега съм му взел Q9450, 8GB RAM и в този вид е перфектен за емулация на една колекция от над 3000 8/16 bit ROM игри с Playnite.

А що се отнася до видео карти, ще пробвам колкото за идеята една GTX 750 Ti OC с PCI-E USB 3.0 Cable Express 1X to 16X Extension Cable да видя какво ще се получи от към стабилност/перформънс.

В това клипче го има подобен вариант, само че с GTX 1050 :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Потребител1337 написа:

В това клипче го има подобен вариан

Прилича на изкормено стандартно захранване за да влезе в кутията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

Прилича на изкормено стандартно захранване за да влезе в кутията

Това е видео картата отгоре с тази PCI-E платката от екстеншън кабела, която е в кутия.

Иначе изглежда да използва стандартното 240W захранване. Как успява с него да подкара GTX 1050 обаче си нямам и представа О.о

Според мен тези захранвания позволявам доста натоварване или пък самите видео карти не качват толкова голям заряд, освен ако не са хипер натоварени.

Но този човек има над 10 клипа как модифицира такива машини и във всичките слага от 30W до 60W GPU на стандартните захранващи блокове от 240W и изглежда да му се получава.

Затова писах тук с интенцията, че може би и други хора са се занимавали със SFF и трябва да са наясно.

Иначе намерих го във Facebook този човек и направо ще го питам къде е тайната. Той тези по техническите неща не ги показва на клиповете, може би за да ги запази семпли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора без работа, дали тоя е дал $1 или $100 за компа все тая, пак трябва да даде за мода доста повече пари и пак няма да работи като нормален tower компютър със съвременен процесор и по-нормално и мощно захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ined написа:

Хора без работа, дали тоя е дал $1 или $100 за компа все тая, пак трябва да даде за мода доста повече пари и пак няма да работи като нормален tower компютър със съвременен процесор и по-нормално и мощно захранване.

Да, но е някак яко как супер стара и някак лимитирана машина може да бъде възродена по този начин.

Мисля че прекалено рационално гледат всички.

А и умишлено тук писах в раздел "Овърклок и PC модинг" О.о

Очаквах да видя хора, които са запалени и се интересуват от такива неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Потребител1337 написа:

Да, но е някак яко как супер стара и някак лимитирана машина може да бъде възродена по този начин.

Мисля че прекалено рационално гледат всички.

А и умишлено тук писах в раздел "Овърклок и PC модинг" О.о

Очаквах да видя хора, които са запалени и се интересуват от такива неща.

Е ще сио я възродиш лошо няма. Но да не стане така, че да дадеш пари колкото да си вземеш нещо по-добро втора употреба на същата цена.

1. Процесор около 30 лева.

2. 8 гига рам ще отидат около 80 лева

3. Видеокарта около 50 лева

4. Ако решиш да сменяш захранването, понеже е марково и там може да олекнеш с до 150-200 лева.

Та като теглиш черата нещата са безмислени. Да не говорим, че тези цени са за хардуер втора употеба, който не знаеш дали работи.

За същите пари ще си вземеш машина втора употеба с i5 процеосор, 8 гига рам, 500 Gb хард диск и ще си сложиш едно SSD за 40 лева. Видеокарта вече можеш да си добавяш каквато искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Емил Костов написа:

Е ще сио я възродиш лошо няма. Но да не стане така, че да дадеш пари колкото да си вземеш нещо по-добро втора употреба на същата цена.

1. Процесор около 30 лева.

2. 8 гига рам ще отидат около 80 лева

3. Видеокарта около 50 лева

4. Ако решиш да сменяш захранването, понеже е марково и там може да олекнеш с до 150-200 лева.

Та като теглиш черата нещата са безмислени. Да не говорим, че тези цени са за хардуер втора употеба, който не знаеш дали работи.

За същите пари ще си вземеш машина втора употеба с i5 процеосор, 8 гига рам, 500 Gb хард диск и ще си сложиш едно SSD за 40 лева. Видеокарта вече можеш да си добавяш каквато искаш.

Да, но пак прекалено прагматично като че ли се гледа.

Пък и аз лично имам машина за гейминг. И втора и трета...

Тази я купих просто за идеята да пробвам. +/- 100 или 150 лева все там.
Има някаква красота в това да се занимаваш с нещо такова. А и в намирането на евтини части също. Пък и научаваш нови неща.

Даже обмислям накрая да оформя кутията с лазерно рязане и да я боядисам със спрейове - само това ще е поне 50 лева, ама какво значение има.

За финал крайния продукт става безценен - нещо което ти си сътворил от нулата.
Над което си стоял и си чел и проучвал това захранване ще ми стигне ли, а тая карта с това високо TDP дали няма да изпържи всичко, прочие.

Има някаква романтика във всичко това, която явно тука е забравена...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Потребител1337 написа:

Да, но пак прекалено прагматично като че ли се гледа.

Пък и аз лично имам машина за гейминг. И втора и трета...

Тази я купих просто за идеята да пробвам. +/- 100 или 150 лева все там.
Има някаква красота в това да се занимаваш с нещо такова. А и в намирането на евтини части също. Пък и научаваш нови неща.

Даже обмислям накрая да оформя кутията с лазерно рязане и да я боядисам със спрейове - само това ще е поне 50 лева, ама какво значение има.

За финал крайния продукт става безценен - нещо което ти си сътворил от нулата.
Над което си стоял и си чел и проучвал това захранване ще ми стигне ли, а тая карта с това високо TDP дали няма да изпържи всичко, прочие.

Има някаква романтика във всичко това, която явно тука е забравена...

Е щом искаш да се занимаваш и смяташ, че е романтика това е друга тема. А и парите са твои. Ти си знаеш. Но като похарчиш 200 или 300 лева и видиш, че нищо не става тогава ще го разбереш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, DarkEdge написа:

@Емил Костов, кеф цена няма

То по принцип и глупостта няма цена..... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

братле, разгледай за 1050тка по olx , bazara , малко трудно се срещат вече, но какво пък някой път трябва и късмет, а можеш се заиграе и с  по новите low profile неща  и си в играта 😉 пиши на лични да те организирам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Alkaios написа:

братле, разгледай за 1050тка по olx , bazara , малко трудно се срещат вече, но какво пък някой път трябва и късмет, а можеш се заиграе и с  по новите low profile неща  и си в играта 😉 пиши на лични да те организирам...

И какво правим като тази видеокарта иска поне 300W захранване, а неговото е 240?? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

когато става въпрос за low profile видео карти, искат доста под 300, братле ...повечето от този модел, ще вземат това, което им предостави PCIEкспреса --  75 вата макс!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Alkaios написа:

когато става въпрос за low profile видео карти, искат доста под 300, братле ...повечето от този модел, ще вземат това, което им предостави PCIEкспреса --  75 вата макс!

Аз съм ти дал линкове, където производителят си пише колко вата иска дадената карта. Няма как такава карта да иска 75 вата. Сложиш ли я на такава машина няма да запали, а постващият ще си даде парите на вяртъра. Да не говорим, че няма как да знае в какво състояние е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

произвидителя дава  дефолт, за да се подсигури на бас че картата на макс даже няма да дръпне 75 те вата, които са от експреса, взима на половина, тествал съм и ти гарантирам, че версиите на low profile сработват с този модел машини идеално.. 

РАБОТИ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Alkaios написа:

произвидителя дава  дефолт, за да се подсигури на бас че картата на макс даже няма да дръпне 75 те вата, които са от експреса, взима на половина, тествал съм и ти гарантирам, че версиите на low profile сработват с този модел машини идеално.. 

РАБОТИ!

Вероятно си прав. Ето тук намерих същия модел, дават и наистина 75W консумация. Ето и цената и. Но пак с всичките вложени пари не си заслужава инвестицията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

нова, не бих се заиграл, преди 2 месеца 2ра ръка бяха на под 100 лева, сега, ако опре , бих си взел за тия пари по-високият модел от видеото, който е и по-могъщ, иначе казано въпрос на игра 😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Alkaios написа:

нова, не бих се заиграл, преди 2 месеца 2ра ръка бяха на под 100 лева, сега, ако опре , бих си взел за тия пари по-високият модел от видеото, който е и по-могъщ, иначе казано въпрос на игра 😉

Така е но втора употреба си е рисковано. Няма как да знаеш в какво състояние е, дори видимо да изглежда ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване