Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при комбинирана LG - перялня/сушилня

Препоръчан отговор

Здравейте, моля да ми помогнете да открия проблема на машината. Питам тук защото не успявам да открия добър майстор, а персонала от най- близкия сервиз е в отпуск до 15.09. Без пералня е тегаво и ще е хубаво, ако с ваша помощ открия проблема. Ще прикача снимка на модела и клипче на звука, който се чува и то при най-кратката програма и на 800 обороти центрофуга. Звука стартира винаги на 4 минута преди края на програмата, независимо каква е тя.

Какво успях аз да направя от четене във форуми и преглед на достъпните места: отворих капака и видях, че амортисьорите са добре, пружините на барабана също, филтъра е чист (това за всеки случай). Това хрупане (като трошене на орехи) е зловещо на 1400 оборота центрофуга. До лагерите не успявам да стигна, ако някой знае да ме насочи за модела къде да бръкна/разглобя, ще съм много благодарна! 

Моля, ако някой е ремонтирал подобна пералня да съдейства! 
Предварително благодаря на отзовалите се! 

https://dox.abv.bg/download?id=5957bc45cf

https://dox.abv.bg/download?id=bc05fe4e8e

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дрехите как са, като приключи цикъла.Ако са центруфугирани и неощетени, 4 минути все ще изтърпи.Има и вероятност просто да и дошло времето.Толкоз карат днешните пералки и миялки.Иначе в нас две имам.Сега, ако ми беше на близо щях да ти дам едната.Или на право да са нанесеш в нас, и си решаваш всички видове проблеми от воле:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rumen1969 написа:

Елементарен тест на лагерите на барабана

Много благодаря за клипчето! От него се прехвърлих на други и явно няма да справя сама. Ще търся майстор.

преди 5 минути, franchesko написа:

А дрехите как са, като приключи цикъла.Ако са центруфугирани и неощетени, 4 минути все ще изтърпи.Има и вероятност просто да и дошло времето.Толкоз карат днешните пералки и миялки.

Дрехите са си добре. Поправимо е, каквото и да е, ще го открием и ремонтираме. 

преди 7 минути, franchesko написа:

Или на право да са нанесеш в нас, и си решаваш всички видове проблеми от воле:D

Хаххаа, поне ме разсмиваш! :)  И какво сега вместо да ремонтирам или сменям пералня, сменям направо къщата, ааа? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пералнята работи без проблем вече. Преглеждайки я за пореден път, под барабана открих да се търкалят няколко винтчета. Поогледах от къде може да са. Оказа, че общо 7 броя винтчета липсват от нещо, което е от сушилната система. Нямам идея, какво е станало, как са изпопадали и то само от там. Завих ги и пуснах тестова програма и готово няма шум, няма стържене. Добре, че не се оказа нещо сериозно, предвид шума, който се чуваше.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.09.2020 г. в 7:42, JKirilov написа:

Стегна ли ги добре? Има ли още липсващи?

Стегнах ги. Имаше липсващи да, намерих подходящи и ги поставих. 

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Яяя, каква разчистена и спретната, и по същество станала темата! 
Но защо и другите не са така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Сагата продължава ... 

Въпрос към хората ползвали опцията Smart diagnosis на подобни машини. Доволни ли са от подобна диагностика?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, VeeeSeLa написа:

Въпрос към хората ползвали опцията Smart diagnosis на подобни машини. Доволни ли са от подобна диагностика?

Разбира се.Спестява много време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, badr написа:

Разбира се.Спестява много време.

Има ли значение кое приложение се ползва? При мен не отчете нищо. :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, VeeeSeLa написа:

Има ли значение кое приложение се ползва? При мен не отчете нищо.

Не разбирам въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам, на колко време е пералнята, но днешните минат ли гаранцията пиши ги бегали, с малки изключения.Старата Уирпол изкара три година и даде фира.Има две марки, които правят читави перални още, другото е жмел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е съвсем вярно, макар че дори двигателите на Ауди и VW едвам изкарват 100000...

Всичко отиде на кино, просто трябва добър предварителен подбор. Моят беше 1 месец в сетком форума!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, badr написа:

Не разбирам въпроса.

Снощи диагностиката беше неуспешна, но днес успях. Ето резулата. Жалко, че няма да ми е от помощ, пак ще се разглабя. :(

Screenshot_20201010-105924_LG_ThinQ[1].jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо badr не чисти и след теб?! Не, че ми пречиш, ма ще е по-справедливо.

По темата: опитах, като за последно с тази диагностика, надявайки се, че ще внесе яснота. Исках само да разбера стойността на евентуален ремонт, за да преценя, за нашето домакинство, оправдани ли ще са подобни разходи. 
Наличните майстори искат машината при тях, не ходят по домовете. А за мен това е доста неудобно и сложно. Та клоня към вариант нова машина, засега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е@ати майсторите. Те добре ли са? Машина от 100 кила да им я карам на ремонт.Имам чуството , че бегето е още 100 години на зад.Иначе комбинирана машина пералня-сушилня по принцип е лош избор.Те за това и не провървяха.Като всесезонните гуми, нито за лято стават, нито за зима.Иначе последно време тествах около десет перални в нас, с цел да взема най-доброто за най-добрите пари.От Беко до Миеле.Лг беше най-тиха, но переше най-зле.Някои по-дебели дрехи понамирисваха на блато, което го отдавам на това, че беше мега икономична и переше почти без вода.Само ги понавлажни и така ги върти два часа.Боша се справи най-добре.Но в бегето едва ли има немски Бош.За източния бряг се правят с по-ефтина  работна ръка и по-ефтини части.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф, какво да кажа по въпроса. Със смесени чувства съм. Точно тази LG доста ми допадна, предвид, че сушилнята я ползвам рядко, много рядко. И ако трябва да съм честна, за мен пере чудесно. Заключението ми явно е породено от факта, че не пера упорити петна, а просто освежавам дрехите. При пране не мачка дрехите и ги вадя почти сухи при центрофуга 1400 об., за което слагам и поредния "+". 
Така ми се стичат обстоятелствата, че и поредната ще е от тоя клас. Имам възможност да взема от познат комбинирана Samsung, на две години за 300 лв. Предстои ми да я видя и да уточня документално как стоят нещата с 10 годишната гаранция за този модел.

LG и в момента си я ползвам, следя внимателно шума и работата й, от доста време и съм почти убедена, че с минимални услия и средства ще се реши проблема. 

Та от там идва и дилемата ми, да взема ли Samsunga или да ремонтирам наличната? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Alon_zo написа:

немски Бош

Има ли още такова нещо? Доколкото знамм всичко е аутсорснато. САмо развойната дейност не е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... ако сушилнята се ползва много рядко,защо не си купиш стандартна пералня.За тия пари може да се намери чисто нова.Чичо ми беше купил някаква чисто нова за 250 лв за да гледа старците на село.Ползваше някаква куча марка прах.И аз ваканциите се перях с нея.Бая аларма вдигаше, обаче и Бош и Миеле не могат да перат толкова качествено.Всякакви петна махаше и всичко миришеше много свежо.(Трябваше да му я искам като починаха дъртите) Това, което искам да кажа, е че в днешно времето нито марката е определяща за качество, нито цената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Alon_zo написа:

Хм... ако сушилнята се ползва много рядко,защо не си купиш стандартна пералня.За тия пари може да се намери чисто нова.Чичо ми беше купил някаква чисто нова за 250 лв

А обърна ли внимание на гаранцията? И марката...
За 250 ще купи с 2, макс 3 години гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, цър-вул написа:

Има ли още такова нещо? Доколкото знамм всичко е аутсорснато. САмо развойната дейност не е.

Има има, но за белия свят.В Германия, в Холандия , дори и базовите модели са джърмън инжинеринг.Ферщенсту? Само, че почват от 550 евро.В бегето базовите са по 500 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване