Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Грамофон Audio-Technica AT-LP120XUSB - чува се слабо

Препоръчан отговор

преди 28 минути, JKirilov написа:

Направи някаква връзка с корпуса, може да направиш отделно специално кабелче, ще ти помогна.

Да не забравиш и каска с гръмоотвод.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 52
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В крайна сметка никой не разбра дали ти работи коректно грамофона! Какво направи, как го провери?  Без информация от твоя страна няма как да стане. Някои колеги и боб хвърлиха! Върху суба ли

По спецификация: Output Level Pre-amp “PHONO”: 4 mV nominal at 1 kHz, 5 cm/sec Pre-amp “LINE”: 240 mV nominal at 1 kHz, 5 cm/sec Phono Pre-Amp Gain 36 dB nominal, RIAA equalized В

Липса на RIAA коректор. 

Публикувани изображения

В момента и аз използвам грамофон на Аудиотехника, но не този модел, който има и диджейски функции, а LP5. Няма никаква опасност да счупиш или повредиш каквото и да е при внимателна употреба. Примерно за дозата, която идва с грамофона - АТ95Е - аз отдавна съм я прибрал в архива барабар с шела (държача), на който е закрепена. Купил съм си три допълнителни дози, всяка със собствен шел, като на две от тях аз ги монтирах и свързах електрически с шеловете, със съответните механически настройки и центровки. Една от дозите e на Ортофон - 2M Bronze, a другите две са на Аудиотехника, като към едната закупих и две допълнителни игли, а втората е с игла със заточване Шибата.

Към грамофона е хубаво да се вземат малко принадлежности, като: хубава карбонова антистатична четка за почистване на плочите, антистатичен спрей и кърпа за почистване на плочи, четчица и течност за почистване върха на иглата, кантарче за настройване натиска на иглата, тежка клампа за притискане на плочата към диска на грамофона и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам интерес, но съм по цял ден ангажиран

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Teodor Radkov написа:

Грамофонът засвири, остана само микрофонията при усилване на звука

Ако не дадеш някаква подробна информация каво си направил, няма как да получиш помощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да гадая на боб.

Хипотеза:

1. Натискът на иглата на дозата не е настроен правилно, и/или рамото не е добре балансирано, и/или и двете.

2. Грамофонът е разположен на неподходящо място спрямо озвучителните тела - примерно пред челната повърхност на озвучителните тела и/или грамофонът не е вибрационно развързан от озвучителните тела.

Т.е. рамото/дозата се влияе от звуковите вълни от озвучителните тела и/или рамото/дозата се влияе от вибрации от озвучителните тела, които се предават през пода и оттам през стойката или мебелта, на която е поставен грамофонът.

И ето ти микрофония.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Teodor Radkov написа:

Имам интерес, но съм по цял ден ангажиран

OK, кажи ден и час, когато ще си наличен онлайн?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

събота и неделя.Според мен микрофонията се получава от суб-а.Остана да сложа хубави Rca на грамофона и Суб-а.Мисля , че грамажа и баланса са ОК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това може да е една от причините. Но поне отговори на въпросите? Имаш ли го специалния кабел и Ръководството за потребителя (User manual)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Teodor Radkov написа:

събота и неделя.Според мен микрофонията се получава от суб-а.Остана да сложа хубави Rca на грамофона и Суб-а.Мисля , че грамажа и баланса са ОК.

В крайна сметка никой не разбра дали ти работи коректно грамофона! Какво направи, как го провери? 

Без информация от твоя страна няма как да стане. Някои колеги и боб хвърлиха!

Върху суба ли си паркирал грамофона?

преди 27 минути, JKirilov написа:

Но поне отговори на въпросите? 

Надявай се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, JKirilov написа:

Аз вярвам в човека! Ти вероятно не познаваш хора, имащи много работа? ;)

Напротив, познавам и то много. Чувал ли си приказката, че които никога няма време - зле работи с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хоризонталното озвучително тяло вдясно от грамофона използва ли се при слушане на музика, когато работи грамофонът?  Ще бъде добре грамофонът да се "развърже" вибрационно от плота на дългия шкаф, върху който е стъпил.

Примерно с нещо такова (каквото използвам и аз) на фирмата ProJect - масивен плот, който стъпва върху гумени конуси. Върху него се поставя грамофонът:

spacer.png

Ето го обърнат с краката нагоре:

spacer.png

spacer.png

Продават го в Киров Хай Енд в МОЛ Парадайз в София.

Другият вариант е грамофонът да се постави на плот върху конзола, монтирана на стената.

Примерно такъв:

spacer.png

На същото място продават три различни модела от плотове върху конзоли отново на ProJect.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е обидно това, Михайлов. Човекът си е взел евтин грамофон да слуша (вероятно) стари плочи, а не да го дооборудва за още 2 бона!

преди 1 час, Teodor Radkov написа:

Специалния кабел го нямам

А Ръководството?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръководтвото го имам в PDF.Ти пък как преценени какви плочи съм решил да слушам и колко пари съм решил да дам.Боб ли хвърли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не е ясно. Никои не разбра дали грамофона работи коректно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, JKirilov написа:

На мен ми се изясни, че човекът не става, нататък...:cool:

На мен пък не ми е ясно до кога ще бъде толерирано такова отношение към друг потребител на форума? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taкова ми е мнението, приятелю. Питаш го - не отговаря, нищо не разбира, обаче държи тон...

на 11.09.2020 г. в 1:55, JKirilov написа:

кажи ден и час, когато ще си наличен онлайн?

на 11.09.2020 г. в 12:26, Teodor Radkov написа:

събота и неделя

Вероятно някъде януари? Работа за половин час, ама...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2020 г. в 0:16, Teodor Radkov написа:

4C53A127-78FC-4325-BDAE-553DA60A5145.jpeg

Пълна трагедия!  Не само грамофона няма да свири ами и нищо друго не свири и няма да свири. Завряни субове и колони по дупки и кюшета - ужасии..... Другата централна колона сигурно е заключена в шкафа или е в съседната стая! Сигурен съм, че има и жена намесена в идейното разположение на колоните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, AGD написа:

Другата централна колона сигурно е заключена в шкафа или е в съседната стая!

Предполагам, че имаш предвид другата фронтална колона, а не централна. За мен при такава разстановка на мебелите в помещението, правилното място на дясната фронтална колона е на мястото на съба. 

Съвсем отделен въпрос е, че фронт колоните изискват определено минимално отстояние от задни и странични стени (както и от резониращи мебели от сорта на шкафове, секции и т.н.). Това отстояние се задава от производителя и подлежи на допълнително настройване и уточняване от потребителя чрез редица експерименти - местиш колоните напред-назад и наляво-надясно и след всяко местене слушаш.

При такова плътно набутване по кьошета почти неминуемо се получава бумтене и/или кънтене.

Ако помещението (и съпругата) позволява, аз бих дръпнал колоните напред, поне на половин метър пред шкафа, а дясната бих я отдалечил от дясната стена ( ако това в дясно на снимката е дясната стена на помещението).

Естествено, ако пред шкафа се минава, не е разумно колоните да се изтеглят така, че хората да се спъват в тях и да ги ритат.

В някои конкретни случаи, ако колоните са с преден фазоинвертор (басрефлекс) е допустимо отстоянията до стените (мебелите) да са по-малки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване