Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо @DarkEdge вече не е модератор?

Препоръчан отговор

преди 51 минути, Myanmar написа:

Тука съзирам етническа дискриминация.

Преди да направим малефициент админка, ще я изпитваме дали знае правилата.

Баш пък дискриминация, прекалено чувствителни няма нужда да ставаме.  

Ще ти напомня една тема, преди месец или два, където един се оплакваше,  че плаща много вода, лично ти констатира,  че питащия не е циганин,  щото не плащат сметки :D За което беше прав де, и не пречи нещата да се казват с истинските им имена.

Мен лично по ме притеснява,  че в една тема зае позиция в защита на анка,  ама ще се борим :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Artemida897 написа:

И да, докладвала съм поста.

Моля администрацията на форума да ми предостави възможност да докладвам доклада ѝ!

• Грижа 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Myanmar написа:

Извинявай, че сгреших.

Приемам го ..! Уважавам хората които признават грешките си и се извиняват за тях..! Приятна вечер ..!

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Myanmar написа:

От трета страница даже не помня каква е темата.

Нито пък аз! Нали затова предложих ...

преди 3 часа, jhoro написа:

- Темите ... в рамките на една страница!

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Нито пък аз! Нали затова предложих ...

Дали заради това са направили на Фейсбук по 1 страница. Хората се боят от книги с много листи.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Myanmar написа:

Дали заради това са направили на Фейсбук по 1 страница. Хората се боят от книги с много листи.

Именно! Ама Зъкърбърг ме послуша ...

• Ха-ха 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АБПФК Кити-Анне админ!? Накъде отива тоя свят? :)

• Ха-ха 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Artemida897 написа:

Да попитам - получи ли съгласие за предоставяне на лична кореспонденция? Запознай се с т. 2.16 от Правилата!

Лична кореспонденция са личните съобщения. Те няма как да бъдат разпространени от трето лице, просто защото то не ги вижда, няма как.

Това, което е цитирано, е написано от Млечко (Бонбон_с_Катран) в профила на DarkEdge. И е обществено видна информация. И аз го прочетох, преди да го видя постнато тук.

Така че - няма нарушение на правилата.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Беше случайност. Просто опитах да му пиша на ЛС без да съм наясно, че се готвят някакви изменения към профила в Калдата. И тъй като не е достъпен писах на стената. Иначе трябваше да дебна някой удобен момент да подпитам в коментар, а аз лесно намирам къде да напиша нещо за нещо.
Тъй като се премълчава за тукашния статус, от моя гледна точка са се намръщили двете страни и са се изгонили взаимно. Правеше впечатление, че Dark Edge лесно се палеше и дори провокираше конфликтните лица, за да си начешат езиците. Мен лично ме и цензурираше при неудобни констатации относно нещо, което е защитавал. Това е единствения грях, но за мен той е култа на Калдата и всичко прави за нас със старание. Ако случайно ме обиди - подминавам думите и наблягам на градивните неща, а не на взаимоотношения. В крайна сметка настъпиш ли го, нормално и да го отблъснеш да не изяви желание да помогне по даден въпрос. Не е нужно да дразниш излишно, само защото се чувстваш над дадена тема, при положение, че той знае и умее много повече. Не виждам и какво има да се крие относно миграцията от модератор в потребител. Взаимно са се наговорили. Все още се надявам да сподели, как е излязъл от Замунда с бан. :) 

• Харесване 2
  • Грижа 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Бонбон с катран! написа:

Беше случайност. Просто опитах да му пиша на ЛС без да съм наясно, че се готвят някакви изменения към профила в Калдата. И тъй като не е достъпен писах на стената. Иначе трябваше да дебна някой удобен момент да подпитам в коментар, а аз лесно намирам къде да напиша нещо за нещо.
Тъй като се премълчава за тукашния статус, от моя гледна точка са се намръщили двете страни - главно командващия прави бележки за поведение, модератора му е писнало от този пост и са си взели довиждане взаимно. Правеше впечатление, че Dark Edge лесно се палеше и дори провокираше конфликтните лица, за да си начешат езиците. Мен лично ме и цензурираше при неудобни констатации относно нещо, което е защитавал. Това е единствения грях, но за мен той е култа на Калдата и всичко прави за нас със старание. Ако случайно ме обиди - подминавам думите и наблягам на градивните неща, а не на взаимоотношения. В крайна сметка настъпиш ли го, нормално и да го отблъснеш да не изяви желание да помогне по даден въпрос. Не е нужно да дразниш излишно, само защото се чувстваш над дадена тема, при положение, че той знае и умее много повече. Не виждам и какво има да се крие относно миграцията от модератор в потребител. Взаимно са се наговорили. Все още се надявам да сподели, как е излязъл от Замунда с бан. :) 

В Замунда пича дето модерира и администрира от едно известно време май се разправя съвсем сам, ако има някой друг то не е особено ясно кой е и върши ли изобщо нещо. Това с уговорката че тези които качават не са модератори/админи и т.н.
Та предвид някои неща нищо чудно да са се сдърпали с Дарки и да се е стигнало до бан.

Колкото до нещата тук, работата на админа освен всичко друго е и да съблюдава модераторите да си вършат работата и най вече да спазват поведенеие присъщо за тях. Ся аз лично нямам наблюдение Дарк-а да се държи неподходящо за един модератор, но явно с Калин с ще да са си имали нещо търкания.
Другия вариант е просто да му е омръзнало и да е напуснал.

• Грижа 1
  • Любов 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Bubbles написа:

Ся аз лично нямам наблюдение Дарк-а да се държи неподходящо за един модератор, но явно с Калин с ще да са си имали нещо търкания.

Другия вариант е просто да му е омръзнало и да е напуснал.

Преминаваме към спекулациите.

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Bubbles написа:

Дарк-а да се държи неподходящо за един модератор

до известна степен е вярно
и на мен ми е правило неприятно впечатление като ме засече безпричинно, но съм се въздържал
така както ученика към учителя си, проявявам уважение
все пак съм го признал за знаещ и можещ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голям човек e много пъти ми е помагал дано се върне сайта има нужда от него.

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преминаваме към спекулациите.
Както каазваше Тодор Колев:
Случаи има много, и случки има много. Но това - какво ще се случи като случка - никой не може да предвиди!
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А според мен DarkEdge просто се е изхабил. 

Прекалено много време и енергия влагаше в Калдата, прекалено много се стараеше да помага на всеки, на когото може. В замяна - не получаваше нищо. Много малко бяха хората, с които можеше да води разумна дискусия, на неговото интелектуално ниво. Нямаше своя среда тук. Вместо това се сблъскваше с хора, които просто си "взимаха" помощта му и си заминаваха, понякога дори и без да благодарят. Те бяха дошли тук да си решат конкретен проблем, не да останат и да допринасят за сайта. Сблъскваше се и с много хора, които бяха в сайта просто за да излеят някъде излишната си простотия. И той, вместо да помага, трябваше да влиза в глупави спорове с тях, и да доказва правотата си за елементарни неща. Всичко това отнема от положителната енергия, и от желанието за помагане. Човек си казва: "Каква е ползата?..." И в един момент желанието свършва, и човекът просто си тръгва. Насочва се към по-смислени за него неща. Това съм го виждал и преди, с други Калдатци - Ken, Capnemo, Lyudmil, QuickJoe, дядо Стефчо ... И аз минах през този етап, даже обявих, че приключвам с този форум. Да, върнах се, но без желание да помагам, просто си губя времето тук.

А пишещите тъпотии са още тук. И стават все повече и по-силни. И ще гонят още хора като DarkEdge. Защото няма модерация, която да им се опълчи.

• Харесване 5
  • Любов 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, дръндю написа:

и на мен ми е правило неприятно впечатление като ме засече безпричинно, но съм се въздържал

Не! Имало е причина!!! 

Дънди, и аз съм го подразнял понякога и даже не съм му се извинявал ... 

Все пак съм се вглеждал в поведението си, за да разбера безпричинността. 

Тук не могат да разберат, че безпричинност няма! За да те засече, то = значи трябва да помислиш. ;) 

преди 4 часа, RudeBoy написа:

А според мен DarkEdge просто се е изхабил. 

Не, не се е изхабил. Просто се е уморил да обръща внимание към потребителите които вместо преди да попитат не ползват търсачката на форума за подобна тема и видят, че вече някъде е дадено решение за техния проблем. 

Примерно: Виж колко теми са за син екран. ОК, имаш син екран. Виждаш къде има тема за син екран и разглеждаш. Или намираш или не. После ако не намериш решение, постваш синия си екран (в който има код на грешка и т.н.) и чакаш някой да ти помогне. Не = ще правя нова тема. 

За протокола: Тук е форум. До колкото разбрах на модераторите не им се плаща, за да обединяват сходни теми и т.н., т.е. да структурират информацията във форума. На добра воля!!!

Друго: Има потребител който бълва теми. Да има ... Има потребител, който прави на вид актуални теми, но после отново и отново се накланя към личната драма на потребителя. Да, въпросния има клика. 

Това е изморително!!! 

Определено тук някои потребители се изживяват като модератори (насочващи дадена тема към нещо) . 

Същите са подразнени, че са давали "Докладвай" спрямо някой потребител, а не им е било обърнато внимание и ... търсят мъст ... грозно е ... 

Дарки какъвто и да е и той все пак е човек. 

За протокола: Не са го изгонили!!!  Той е тук и пак ще помага, но се е освободил от това = да го смятат за човек с привилегии. 

Да, някои потребители това искат = да са с привилегии!!! Няма как да стане това!!!

п.п. Има възможност за създаване на групи. Там в групата може да си контактувате със себе подобни. В общото пространство = то е за всички!!!

• Харесване 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, RudeBoy написа:

А пишещите тъпотии са още тук. И стават все повече и по-силни. И ще гонят още хора като DarkEdge. Защото няма модерация, която да им се опълчи.

Съгласен съм с което написа, не само в цитата на който отговарям, проблема е в позволяването на разводяване/ отклоняване на теми, на откровенни офтопици, искам да кажа че ако модераторите се стремят да придържат пишещите към първоидеята на дадена тема (както бе някога) няма да се проявяват своеволията които виждаме, няма да има и напрежението и изнервянето на модераторите по същата причина. algor който беше един изключително оттдаден на форума, бе принципен и справедлив него също не съм виждал във форума от известно време? Вероятно и на него му е писнало, не знам. Модераторите са лицето на форума, те задават тона, те определят правилата по които да се движим всички ние потребителите, когато това е пропукано се изпада в анархично състояние и всеки пише за каквото му е на душа . 

Както и да е, може много да се пише по темата, но няма смисъл, успешен ден на всички. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш е станало края на света какво сте се затъжили ? той си беше обикновен модератор , а не глобален . Неговото напускане на форума го знаем след 2 / 3 дена пак ще се върне както беше преди 1  / 2 месеца в една тема пак нещо го засегнаха и напусна и се върна . Играе си с нас човека .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че администратор е взел правата на най-колоритния потребител, който даваше изключително много от себе си! При положение, че DarkEdge е лицето на Калдата, той имаше грижа по всеки един въпрос. Проблемът не е в DarkEdge, а в самия администратор! Защото не намирам никакъв смисъл да му отнема титлата, макар и да не иска да бъде повече част от форума. Това не е начинът и ако има виновник тук, това си е администратора. А кой е той? Калин, форума си е негов. Двамата разменят остър език и понеже главнокомандващия 'Калин' не може да преглътне, че има още един командир, някой да дава наклон на реда, той се вживява в палач, само за да набие шамар на всеки, който не се подчинява и има друго мислене. Според мен, Калин се стреми да прави форума така, че да има търговски вид. Всичко заради рекламите! Толкова много ли трябва да лапате пари от нещо, което върви на самоход?! На цената на какво? Да изхвърляш ценни кадри!

Друг вариант е DarkEdge да е поискал част от печалбите за "дежурството". И с право! :question:

• Ха-ха 1
  • Любов 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, RudeBoy написа:

Напротив, модерацията винаги може да се опълчи, всичко е въпрос на правила, стрикност и администратори.

преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Истината е, че администратор е взел правата на най-колоритния потребител, който даваше изключително много от себе си! При положение, че DarkEdge е лицето на Калдата, той имаше грижа по всеки един въпрос. Проблемът не е в DarkEdge, а в самия администратор! Защото не намирам никакъв смисъл да му отнема титлата, макар и да не иска да бъде повече част от форума. Това не е начинът и ако има виновник тук, това си е администратора. А кой е той? Калин, форума си е негов. Двамата разменят остър език и понеже главнокомандващия 'Калин' не може да преглътне, че има още един командир, някой да дава наклон на реда, той се вживява в палач, само за да набие шамар на всеки, който не се подчинява и има друго мислене. Според мен, Калин се стреми да прави форума така, че да има търговски вид. Всичко заради рекламите! Толкова много ли трябва да лапате пари от нещо, което върви на самоход?! На цената на какво? Да изхвърляш ценни кадри!

Друг вариант е DarkEdge да е поискал част от печалбите за "дежурството". И с право! :question:

Ако Калин иска да печели от тоя сайт, последното нещо което трябва да направи е да гони полезните си потребители, щото ако не са те остават СПАМерите, а СПАМ без да има конкретен мат'рял не върви, освен това днес един утре друг, накрая хората като вече знаят че тука са останали само таланти като Дрънди и Анчето и СИЕ ще спрат и да влизат и рекламите ще му гледа сна'а ми Гюрге.
Конкретния пример всички го имаме - Дата.бг, от най популярния български портал стана гробище точно по същите причини.
Така че ако това е наистина причината, Калин е хванал грешния път.

• Ха-ха 1
  • Любов 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Аз лично не допускам, този вариант? Не всичко е пари! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на темата, не беше да оспоря решението на администрацията. Наясно съм, че собствеността е еднолична, както и решенията, каквито и да са те. Както съм наясно, че нито моя живот, нито нечии друг ще приключи с участието във форума.
Дълбокият смисъл на темата е чисто човешка. Доблестно да се измерят на везните "+" и "-". Жалко е, че емоционално взето решение ще е в ущърб на повечето потребители и не на последно място на честта и достойнството на човек, доказал се години наред. 

Живота продължава! Бъдете здрави, усмихнати и по-толерантни! 

• Харесване 3
  • Любов 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, VeeeSeLa написа:

Дълбокият смисъл на темата е чисто човешка.

и аз съм привърженик на доказаните специалисти във форума
но истината е, че си нямаме идея за отнемане  модераторските права, на който и да е във форума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване