Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Такса за временно спиране на МПС

Препоръчан отговор

Здравейте! Интересува ме таксата за временно спиране от движение на превозно средство. Никъде не намирам информация за относно цените при спиране на МПС. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

За спиране от движение на ППС по желание на собственика и за прекратяване регистрацията на ППС по желание на собственика се събира такса 5 лв.

https://m.offnews.bg/news/Ikonomika_59/Promeniat-taksite-za-registratciia-na-koli_674870.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

За спиране от движение на ППС по желание на собственика и за прекратяване регистрацията на ППС по желание на собственика се събира такса 5 лв.

Ок! благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И каква е целта на занятието? При пускане се минава ГТП.  И не съм сигурен дали е само в КАТ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай  с това спиране от движение, защото аз 2002-ра си спрях Запорожеца от движение и се оказа, че 2006-та парламентът тайничко приема закон за плащане на данък със задна дата. В един момент отидох да го бракувам и се оказа, че дължа данъци за 11-12 години. 2016-та мисля беше, отидох окончателно да залича дължимото и се оказа, че могат да ми опростят 10 години, та платих десетина лева данък само за последната година преди бракуването. Имах късмет, щото щях да платя няколко стотин лева с лихвите, но тъкмо излизах от стаята и служителката ми каза, че мога да подам молба за опростяване на данъка, ако нямам други задължения и съм изряден. Така и направих, опростиха ми 10 години задължения. Но е опасно да се правят такива сметки, щото аз си ги правех - да спра колата от движение , да не я бракувам, че искаха 80 лева, а се оказа за постоянно. По тогавашните закони никакви данъци не дължах, но както казах, 2006-та парламентът приема закон със задна дата. Това ми го каза една служителка - офицер в КАТ, която ми оправи бракуването. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако държавата не си е поискала вземанията, завеждайки изпълнително дело, давността е 5 години.

На 10-тата година настъпва абсолютна давност, но е добре да се знае кога е започнала да тече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай  с това спиране от движение, защото аз 2002-ра си спрях Запорожеца от движение и се оказа, че 2006-та парламентът тайничко приема закон за плащане на данък със задна дата. В един момент отидох да го бракувам и се оказа, че дължа данъци за 11-12 години. 2016-та мисля беше, отидох окончателно да залича дължимото и се оказа, че могат да ми опростят 10 години, та платих десетина лева данък само за последната година преди бракуването. Имах късмет, щото щях да платя няколко стотин лева с лихвите, но тъкмо излизах от стаята и служителката ми каза, че мога да подам молба за опростяване на данъка, ако нямам други задължения и съм изряден. Така и направих, опростиха ми 10 години задължения. Но е опасно да се правят такива сметки, щото аз си ги правех - да спра колата от движение , да не я бракувам, че искаха 80 лева, а се оказа за постоянно. По тогавашните закони никакви данъци не дължах, но както казах, 2006-та парламентът приема закон със задна дата. Това ми го каза една служителка - офицер в КАТ, която ми оправи бракуването. 
Ако държавата не си е поискала вземанията, завеждайки изпълнително дело, давността е 5 години.
На 10-тата година настъпва абсолютна давност, но е добре да се знае кога е започнала да тече!

Внимавай  с това спиране от движение, защото аз 2002-ра си спрях Запорожеца от движение и се оказа, че 2006-та парламентът тайничко приема закон за плащане на данък със задна дата.

Няма нищо странно.
„Временно спиране от движение” е, че няма да,се движи по пътищата. Това няма общо с имуществения данък. Имаш автомобил -дължиш. Дерегистрираш го (имаш 1 тон желязо) - не дължиш данък!
… но е добре да се знае кога е започнала да тече!

От първи януари на годината, следваща годината, когато е следвало да бъде заплатен данъка!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване