Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помогнете ми да си избера преносим компютър за тежки натоварвания.

Препоръчан отговор

Колеги, пак съм аз. Поразрових се доста , намерих много прилични машини , надявам се да покрият изискванията ми. 

Споделете дали сте имали допир до някоя от тях и кое е оптимално за тежък гейминг, или както споменах в миналата тема конкретно за Competitive COD Warzone говорим.

https://laptop.bg/laptops-asus-TUF_Gaming_A17-asus_tuf_gaming_a17_fa706iuh7120 

Това е моят фаворит принципно от страна на това, че намерих Ryzen процесор и то 3тият най-хубав на пазара за настолен, понеже се водя по думите на @Raze

Много хора казаха за ASUS , че са бързали да пуснат силните машини ( на теория) и за сметка на това има много греене и се скапват бързо?? 

Смятам, че е балансирано с тази 1660TI, като се има предвид, че имам избор и за 2060. НО с този процесор, това е най-добрата видео карта, която намерих. Ако имате по-добри предложения за машина с ТОЗИ процесор ( AMD Ryzen™ 7 4800H ) моля, споменете го в разговора. ( това е най-близката алтернатива със силна видео карта , която намерих Цък - AMD Ryzen 9 4900H NVIDIA GeForce RTX 2060 .

Избор номер 2 ми е ето това https://laptop.bg/laptops-acer-Nitro_5_AN515_55-acer_nitro_5_an51555_NHQ7QEX00916GB1TBHDD 

В бенч клиповете гледам вади повече Performance от y540 ,  лапетата го хвалят доста, макар че е ясно, че е заради подсветките и тн. Нитро 5цата ми изглежда сравнително сигурен избор, охлаждането не изглежда зле, + 2060 , звучи окей.

Избор номер 3 и мой истински фаворит е https://ardes.bg/product/hp-pavilion-15-ec1002nu-1u6a3ea-180995 

И на куфарче бих играл , стига да ми подкарва всичко, но този сладур вади супер визия . Обсъжда се , че това е и най-хладният лаптоп сред изборите ми, като разбира се напълно разбирам че е с 1650TI , но тази 16ка рам на 3200 толкова ме блазни...Както и, че в момента алтернативната ми машина е HP на 500 години от тези червените, които за времето си бяха супер модерни, не е сменяно паста, не пипан никога. Работи прекрасно, падал е , ритан е, блъскан е, няма никаква грешка с него. Като цяло съм голям фен на марката и много ми се иска да е от тази марка машината ми, но все пак търся Performance и за това се допитвам до Вас

Всъщност имам нещо силно под ръка на марката https://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_Gaming_16_a00-hp_pavilion_gaming_16a0006nu

Изглежда ок, но как ли е с охлаждането, понеже изглежда тънък. Нямам проблем да е голям и тежък, стига да може да си се охлади ок с малко помощ от мен хубав охладител.

Най-лошото е , че не намерих Ryzen 4800H и HP заедно, според мен това би било най-удачно.. 

Кажете мненията си хора,  доста се поразрових, разъждавайте на глас..Благодаря Ви че отделихте време за локума .

@plamen_petrov_80 се опита нещо да ме насочи в темата, която заключиха благодаря за което. Мисля, че поясних че бих играл и на куфарче, стига да има достатъчно производителност и да не грее. :) Покажи какво имаш предвид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не робувай на марки. Специално при лаптопите те нямат почти никакво значение. Нито HP, нито Acer и Asus имат собствени заводи за лаптопи. Поръчват ги на китайски производители по спецификации. Гледай технически характеристики, конструкция на корпуса, здравина и издръжливост. Като харесаш някой модел, потърси ревюта и мнения на собственици в нета, за да научиш за евентуални проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1/3 от парите ще со купиш настолен компютър доста по-добър. И клавиатурите им не са направени за толкова клопане. По принцип са направени за пътуващи хора да си свършат някоя работа в самолета и да си направят презентацията някъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

За 1/3 от парите ще со купиш настолен компютър доста по-добър. И клавиатурите им не са направени за толкова клопане. По принцип са направени за пътуващи хора да си свършат някоя работа в самолета и да си направят презентацията някъде.

Може ли да избереш един от лаптопите като цена и параметри и да го обърнеш в настолна система, искам да видя как става само с 1/3 от парите.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Може ли да избереш един от лаптопите като цена и параметри и да го обърнеш в настолна система, искам да видя как става само с 1/3 от парите.

Благодаря!

Абе с 1/3 не знам, ама с половината със сигурност може.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 800 - 1000 средно 900 може да се вземе нещо доста прилично и по-издържливо. Е не с мишка и клавиатура за над 100 всяко, но и към лаптопа ги няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Филипов написа:

За 800 - 1000 средно 900 може да се вземе нещо доста прилично и по-издържливо. Е не с мишка и клавиатура за над 100 всяко, но и към лаптопа ги няма.

Добре, докажи тезата си и го покажи нагледно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре, докажи тезата си и го покажи нагледно.

каква теза искаш да ти доказва, като всички знаят, че компютрите са по добри за игри и са по-евтини

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се доказва. Може и с лек автомобил да се превозват строителни материали, но за целта си има специализиран транспорт като различни камиончета.

Въпросът беше за гейм компютър и му написах за какво е най-добре да похарчи парите. Съвсем друго е ако му трябва лаптоп за работата и  в почивка / командировка иска да играе тежки игри. Едно е да го правиш по час на ден и друго 5 - 10 часа. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че пиша на български език.

преди 3 часа, Филипов написа:

За 1/3 от парите ще со купиш настолен компютър доста по-добър.

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-10400F 
Asus PRIME B460-PLUS 
Gainward Pegasus OC GTX 1660TI
Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB 3000MHz
Seasonic SSR-650GB3
DeepCool MATREXX 55 MESH 
по притенции на потребителя. източник:

както ти казаха колегата по-горе комповете са по-добри откъм всичко от лаптопа, но ти си знаеш своето

както и това http://nikem-bg.net/cart/63958p1r64152p1r55985p1r60495p1r64099p1r64004p1r63830p1r61290p1r61605p1rf.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, The Real Slim Shady написа:

но ти си знаеш своето

Ако говориш за мен, аз все още не виждам система на стойност 1/3 от цената на някой от лаптопите по-горе, което да е по-добра от същия в игри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Koлеги, темата е за лаптоп, за компютър е по-лесна работата и ви разбирам напълно, но с тия 1000 лв отгоре със същите параметри, все трябва да са измилили нещо в полза на потребилетя. В тази група има хора с доста дълбоки познания и се надявам на техните мнения. Сега изглежда все едно от настолните сте дошли тук да солите как съм балък, че не си мъкна компа по летища и тн. Благодаря,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, plamen_petrov_80 написа:

Ако говориш за мен, аз все още не виждам система на стойност 1/3 от цената на някой от лаптопите по-горе, което да е по-добра от същия в игри.

Да за теб говоря и ти пратих 2 линка, които можеш да видиш, че тези 2 компа са по-добри от лаптоп за игри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, The Real Slim Shady написа:

Ще коментирам само това - 1 362 * 3 = 4086 лв.

Като в тези пари няма монитор дори. Все си мисля, че ако си взема лаптоп за 4K ще виждам картина и ще мога да изиграя някаква игра, а на това което ти предлагаш не.

Клавиатура и устройство за чуване на звук също липсва, нали?

Да го кажа в прав текст - цялостна нова система за игри по-добра от някой от посочените по-горе лаптопи на 1/3 от цената им - няма!

Тук спора не е кое е по-добро за игри - лаптоп или настолен.

Тук не е спора при един и същ бюджет при кое получаваш повече.

Твърдението горе е грешно и ще продължа да го говоря докато писалия го не си признае в прав текс, че е сбъркал, защото просто е лъжа.

Ако мислите, че е истина, казах - докажете го!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Ще коментирам само това - 1 362 * 3 = 4086 лв.

Като в тези пари няма монитор дори. Все си мисля, че ако си взема лаптоп за 4K ще виждам картина и ще мога да изиграя някаква игра, а на това което ти предлагаш не.

Клавиатура и устройство за чуване на звук също липсва, нали?

Да го кажа в прав текст - цялостна нова система за игри по-добра от някой от посочените по-горе лаптопи на 1/3 от цената им - няма!

Тук спора не е кое е по-добро за игри - лаптоп или настолен.

Тук не е спора при един и същ бюджет при кое получаваш повече.

Твърдението горе е грешно и ще продължа да го говоря докато писалия го не си признае в прав текс, че е сбъркал, защото просто е лъжа.

Ако мислите, че е истина, казах - докажете го!

Ти каза по-добра машина отгоре посочените лаптопи. Дадох ти характеристики. Дали включва монитор или не няма значение :)

И защо умножаваш по 3? Какво умножаваш по 3 че да се получиш 4К?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване