Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Samsung note 9 - мобилен интернет + Messenger = проблем

Препоръчан отговор

Здравейте всички,

Имам странен проблем със мобилният интернет, до скоро ползвах мой собствен Samsung Note 9 със една сим карта и нямах опция да ползвам мобилен интернет защото тази сим карта нямаше, но другата сим карта имаше и си пусках от 2рия телефон hotspot или ползвах wifi където е възможно.

От работата като им казах ми направиха предложение да ми дадът нов телефон но със 2 сим карти, като казах че искам note 20  като излезе, разбира се отказаха, но се съгласиха да ми дадът note 9 със 2 сим карти.

Както на стария (вече е продаден, иначе шях да тествам дали на него има същият проблем), така и на новия Note 9 докато използвам Wifi всичко работи перфектно. Проблема идва когато пусна мобилният интернет, на повечето програми (не на всичките) когато пусна програмата показва че няма интернет, но на почти всичките програми след малко(няколко секунди) започва вече да зарежда и да върви интернета. Най-лесно и най-много се усеща на месенджъра, когато отворя листа с приятели не показва отгоре никой и никакви истории, никой не е онлайн, а когато опитам да пратя съобщение седи във статус  "изпращане", така че не само че не го е получил ама въобще не се е изпратило до сървъра. В същото време пускам различни програми за тест и вчиските програми работят... Примерно пускам YouTube - върви, Netflix - върви, браузър и зареждам страница, нарочно пиша всеки път нещо ново, нещо което не съм зареждал досега, или търся нещо в гугъл което не съм търсил с идеята да потвърдя на 100% че интернета работи, и винаги всичко е наред, но все пак Messengera не изпраща съобщенията докато правя тези неща. Даже сякаш проблема май е най-вече във самия messenger но имах единични случай че докато го ползвам мобилният интернет ми правят и други програми проблем, но в момента всичко върви освен Messengera. 

Ако няколко пъти изключа и пусна отново Messengera и той все някога захапе и тръгне интернета и веднага изпарти съобщенията, както и всичко по него работи без проблем. Най много комуникирам през Messenger и затова там забелязвам проблема най-много. Един път ми се случи да не иска да зареди видеото във netflix ама преди седмица и повече беше, от тогава не се е случвало.

На фейсбука ми се е случвало да не иска да зареди коментари или видеото се пускаше във някакъв безкраен "loop" много странно, но и това вече не се е случвало известно време.

Опитах:

- Не съм правил factory reset защото телефона е нов. И искам да е наистина крайна мерка.

- Опитах да сменя мястото на 2те сим карти

- Опитах някакви настройки да сменям за APN  не помогна

- Опитах да ръчкам настройки от типа на background restrictions, всичко е спряно и не би трябвало да има никакви забрани

- Пуснах опция да вървят и 2те сим карти едновременно, като звънне телефона да не спира връзката с другата сим карта

- Рестарт на телефона няколко пъти..

- Чистене на кеш на facebooka и messengera, messengera го деинсталирах а фейсбука защото не може да се деинстлаира официално, само му дадох "Disable" и после го пуснах отново.

- Единственото което не съм пробвал още, сега докато пиша поста ми дойде на идея, да махна 2рата сим карта без интернета за известно време и да тествам как ще се държи само 1 сим карта.

Не се сещам за друго да съм тествал, но при всичките описани варианти стигам винаги до 1 положение, все някога messengera  като го пусна се държи така сякаш няма интернет, това се случва само и единствено на мобилен интернет, на Hotspot И WiFi няма такъв проблем.

Някой със идей какъв може да е проблема, и има ли въбще някой подобен проблем? Да е оператора, Vodafone тук са си с много добра мрежа и покритие, и никога съм нямал проблем с тяхен интернет и покритие.

Даже на тази сим карта и този телефон в метрото слушах spotify и макар да беше слаб сигнала си вървеше без никакви проблеми..

Благодаря предварително

Мартин

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай с една сим карта като за начало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

Заболя ме главата още на третото изречение ... :ill6:

Съжалявам за което, всеки си има виждане за нещата. Успех

преди 37 минути, Емил Костов написа:

Тествай с една сим карта като за начало.

Тамън сега това мисля да правя, по късно най-вероятно ще имам резултати. Проблема не е като да се случва 1 път на ден, преди да напиша поста за 30 минути поне 4-5 ми се случи, не можах да си проведа чата със приятели като хората, буквално получавам известие че ми е дошло съобщение, натискам и пиша бърз отговор.. в рамките на няколко секунди отговора е готов и го пращам... и съобщението не се изпраща....

Ще пиша пак с резултати само с 1 сим карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Martin Chuchukov написа:

Съжалявам за което, всеки си има виждане за нещата. Успех

Тамън сега това мисля да правя, по късно най-вероятно ще имам резултати. Проблема не е като да се случва 1 път на ден, преди да напиша поста за 30 минути поне 4-5 ми се случи, не можах да си проведа чата със приятели като хората, буквално получавам известие че ми е дошло съобщение, натискам и пиша бърз отговор.. в рамките на няколко секунди отговора е готов и го пращам... и съобщението не се изпраща....

Ще пиша пак с резултати само с 1 сим карта.

Тествай с една СИм карта. Ако трябва тествай двете сим карти в друг телефон. След като видим резулатите ще видим как ще се процедира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Тествай с една СИм карта. Ако трябва тествай двете сим карти в друг телефон. След като видим резулатите ще видим как ще се процедира.

2 часа беше само със сим картата със интернета, нито един път не се случи това, но е имало случай когато са 2 сим карти и по 5-6 часа не се е случвало, имало е и случай като днес, няколко пъти за 30 минути.

За съжаление сега лягам а утре чакам обаждания на другата сим карта, а в момента нямам нито един резервен телефон в себе си, но при първа възможност ще поседя 1-2 дни със сим картата със интернет само, да видя дали ще прави проблеми когато няма 2ра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Martin Chuchukov написа:

Здравейте всички ...

Здрасти! Много писане - къ та не мръзи?

Като начало - какво ползваш - Messenger или Messenger Lite?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, jhoro написа:

Здрасти! Много писане - къ та не мръзи?

Като начало - какво ползваш - Messenger или Messenger Lite?

Не ме мързи. Когато ми е интересно да разбера/науча нещо не ме мръзи.. когато е нещо което не ми е приятно, и интерено и не искам да го правя, някак учудващо започва да ме мързи хаха.

Ползвам Messnger официялният си.

Днес не ми го е направило този проблем дори 1 път. Докато съм в офиса пускам на колежка мобилен интернет и тя го ползва също, и на неяният телефон всичко върви перфектно, когато от моят съм пуснал hotspot.

Намерих един Samsung S6 Edge, колкото за тест мисля, че става, утре сутринта ще го взема и през деня както съм вкъщи ще тествам различни сценарий"

- Във моя телефон сим картата и пускам Hotspot, а от този С6 ползвам Messenger и Facebook, дали ще забележа подобни проблеми.

- Обратното, в другия  телефон сим картата и Hotspot, а от моя с Wifi.

- И най-важният вариянт, чисто и просто във S6 ще сложа сим картата и ще го ползвам с мобилен интернет да видя дали ще има проблем.

Ако някой има други идеи какво още да тествам, може да сподели.

Благодаря предварително

EDIT: Точно когато пуснах тоя коментар и хванах телефона в ръцете и се случи, дори успях да запиша видео. Само не знам дали, заради лични причини, искам да го кача тук... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Messnger официялният си.
Днес не ми го е направило този проблем дори 1 път. Докато съм в офиса пускам на колежка мобилен интернет и тя го ползва също, и на нейният телефон всичко върви перфектно, когато от моят съм пуснал hotspot.

Здравейте.
Това - за мързела, не беше сериозно! И при мен е така - искам да работя, ама … нямам желание!

Значи, при последователност - „мобилни данни -> твоя тел -> WiFi -> друг тел” няма проблеми?
Явно не е от оператор, сим-карта, профил, други външни неща.
Мирише на някаква несъвместимост „апарат - приложение”. Несходство в характерите!
Бих пробвал с по-стара версия на Messenger, ама откъде и как …
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, jhoro написа:

Здравейте.
Това - за мързела, не беше сериозно! И при мен е така - искам да работя, ама … нямам желание!

Значи, при последователност - „мобилни данни -> твоя тел -> WiFi -> друг тел” няма проблеми?
Явно не е от оператор, сим-карта, профил, други външни неща.
Мирише на някаква несъвместимост „апарат - приложение”. Несходство в характерите!
Бих пробвал с по-стара версия на Messenger, ама откъде и как …

Здрасти, няма нужда от формалности можем да да си говорим на ти.

Хаха, мене понякога толкова ме мързи, че чак ме боли! 

------

Сега последните 30-40 минути ми направи още 2 пъти така. Сякаш ако оставя Messengera минимизиран а не изключен, и като го отворя прави тоя проблем. Май и heads дето са от Messengera ако останат и не се използва телефона малко, когато се отворят и пак се държи така сякаш няма интернет.

От тука натам винаги когато пускам Messengera ще следя дали при heads останали от последното ползване спира интернета на програмата, както ще следя дали когато е минимизиран а не затворен напълно има интернет.

Други идеи за момента нямам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

Днес не стигнах да сложа сим картата на друг телефон, сега след малко ще го направя но май вече имам изпипан метод стъпка по стъпка как се случва проблема:

1. Отварям Messengera и го ползвам без проблем.

2. Оставям го пуснат (минимизиран) + haeds да са на екрана.

3. Не го ползвам известно време - ИМА НА НЕГО интернет, защото получвам известия. 

4. Отключвам телефона и натискам на heads да прочета съобщенията и пиша съобщение и го изпращам

5. Съобщението не е изпратено и в тоя момент Messengera започва да се държи така сякаш няма интернет.

Сега ще опитам да спирам всеки път messengera, но да оставям Heads да видя резултатите. Не винаги се слчува това, но имам чувството че трябва да мине поне някакво време,  и че ако в рамките на няколко минути го направя няколко пъти, всичко работи, ако обаче известно време не пипам телефона а след това го направя - проблема се появява.

Ситуация от преди няколко минути:

1. Messenger e минимизиран, haeds са активни и известно време телефона не съм го ползвал

2. Отключвам телефона и в момента в който го отключвам и получавам още едно съобщение и известие на телефона

3. Отварям од heads съобщението да го прочета и пиша отговор (къс така че всичко става бързо, в рамките на няколко секунди).

4. съобщението не е изпратено и всякаква комуникация на програмата спира.

5. Ако махна heads и изключа (kill app) програмата и изчакам малко, или след време (30-40 секунди може и минута) очевидно съобщенията са изпратени, защото дори започвам отново да получавам известия за нови съобщения

6. Ако вместо да чакам тия 30-4-0 скеунди, след 3-4 секунди отворя програмата, повечето пъти не захапва и няма интернет, но понякога захапва и вече има интернет (в случая от преди малко захапа веднага).

По-изчерпателен не знам дали мога да съм, ако някой има идеи и въпроси, тук съм.. можете да питате. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

Колкото повече обясняваш - толкова повече си мисля, че проблема е само в твоята конфигурация „апарат + Андроид + Messenger + други приложения”.
Това, което си написал - „Не го ползвам известно време - ИМА НА НЕГО интернет, защото получвам известия.” - не е напълно коректно. Ако Messenger е „защитено приложение” (остава да работи във фонов режим) - няма значение, дали го виждаш на екрана или не! Той продължава.
Пробвай, да промениш тази настройка.

Другото - възможен е „конфликт на интереси” с друго приложение.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване