Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Високи температури на хардуера на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, днес закупих лаптоп втора употреба - HP EliteBook 8540p, инсталирах операционната система, свалих програма за мониторинг на температурата на лаптопа и тогава видях, че температурата на процесора беше 92 градуса. На ядрата беше между 100-105. Отворих лаптопа, пастата беше толкова изсъхнала, че .. смених я, смених термо лепенките, температурите паднаха на 75-85, които отново ми се виждат високи. Ще помоля, ако можете да ми дадете накакъв съвет, какво мога да направя.

Процесор: Intel Core i7 640M

Рам: 4GB DDR3 1333MHz

Видео: Nvidia NVS 5100M

В момента температурите са следните:

Motherboard: 55

CPU: 75

CPU #1: 86

CPU #2: 84

PCH Diode: 87

IMC: 59

GMCH: 26

GPU DIODE: 65

Изпозлва се само Microsoft Edge.

П.П: Забравих да спомена, като сложа охладителя под лаптопа и го пусна да духа, температурите се покачват още повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези темепратури в покой ли са или, когато системата е натоварена?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

преди 12 минути, Sicario написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Емил Костов написа:

Пускам компютъра, отварям форума (kaldata) и пускам aida-та, няма никакво натоварване освен от Edge-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Task manager какво казва? Има ли процес(и), товарещ(и),
Да не би да има някоя активна зараза или да е в процес на сваляне/инсталиране на ъпдейти? Правена ли е профилактика на лаптопа? Да не се окаже, че вътре има кече?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Sicario написа:

Пускам компютъра, отварям форума (kaldata) и пускам aida-та, няма никакво натоварване освен от Edge-то.

Повреден охладител или неправилно монтиран охладител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първото поколение са си печки, ако те притесняват температурите му резни честотата на процесора с 5 ~ 10 % да не се надува до MAX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, цър-вул написа:

А Task manager какво казва? Има ли процес(и), товарещ(и),
Да не би да има някоя активна зараза или да е в процес на сваляне/инсталиране на ъпдейти? Правена ли е профилактика на лаптопа? Да не се окаже, че вътре има кече?

https://prnt.sc/uduuvj

преди 10 часа, Емил Костов написа:

Повреден охладител или неправилно монтиран охладител.

Как мога да разбера дали е от охладителя?

преди 10 часа, ined написа:

Първото поколение са си печки, ако те притесняват температурите му резни честотата на процесора на 95%

Можеш ли да ми дадеш информация, как точно трябва да стане това. Гледам, че и видеото е на 70 градуса.. ако пуска някоя лека игра не ми се мисли, направо да започвам да готвя на него. Имам подобна стара машина с Core 2 Duo, процесора седи на 30 градуса, не мърда, не знам какво се случва тук..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От контрол панела -> Power Options -> Change Plan Settings -> Change Advanced Plan Settings -> Processor Power Management -> Maximum Processor State.

На тоя NVS не съм много сигурен какви игри изобщо ще тръгнат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо бих сложил една 7 или 8.1 с драйвери от официалния сайт и спряно турбо от биоса.

Гледам си го накачулил с едни хубави програми ама защо ...

Когато стартираш лаптопа, веднага ли почва да духа топло от него или само датчика казва, че му е горещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махай Driver Booster и си изтегли всичките драйвъри официално. Такива програми инсталират допълтени работи и още повече се тормози системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ined написа:

От контрол панела -> Power Options -> Change Plan Settings -> Change Advanced Plan Settings -> Processor Power Management -> Maximum Processor State.

На тоя NVS не съм много сигурен какви игри изобщо ще тръгнат

Би трябвало да е по-добре от HD Graphics 4000, поне така мисля.

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз първо бих сложил една 7 или 8.1 с драйвери от официалния сайт и спряно турбо от биоса.

Гледам си го накачулил с едни хубави програми ама защо ...

Когато стартираш лаптопа, веднага ли почва да духа топло от него или само датчика казва, че му е горещо?

Програмите са инсталирани от windows-a, единственото което съм свалил е Driver Booster-a, защото видях, че в сайта на производителя няма драйвъри за Win10.

Веднага не, след като зареди операцинонната система.

преди 9 минути, The Real Slim Shady написа:

Махай Driver Booster и си изтегли всичките драйвъри официално. Такива програми инсталират допълтени работи и още повече се тормози системата.

Няма драйвъри за win10, най-вероятно ще трябва да върна 7-цата.

Сега забелязах, температурата на процесора показва, че е 41 градуса, а ядрата са по 60.

image.png.be39aac5da1d06071a571464e1e0efe8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Sicario написа:

Програмите са инсталирани от windows-a, единственото което съм свалил е Driver Booster-a, защото видях, че в сайта на производителя няма драйвъри за Win10.

След като няма драйвери на официялния сайт на HP, според теб, тоя Drivers Booster какво ще свали? Негови ли? По принцип 10ката сваля драйвери, такива сертифицирани от MS. И аз искам да се върна на 7-цата. Това, което ме спира е, че антивирусните компании, лека по лека, ще спират да поддържат тая система. Нали се сещаш.. тия от MS ги натискат. А сега некви слухове четем, че MS искали да направят Windows 10 да си плащаш месечно... те тва ако стане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Eclipse2G написа:

След като няма драйвери на официялния сайт на HP, според теб, тоя Drivers Booster какво ще свали? Негови ли? По принцип 10ката сваля драйвери, такива сертифицирани от MS. И аз искам да се върна на 7-цата. Това, което ме спира е, че антивирусните компании, лека по лека, ще спират да поддържат тая система. Нали се сещаш.. тия от MS ги натискат. А сега некви слухове четем, че MS искали да направят Windows 10 да си плащаш месечно... те тва ако стане...

И кое те спира да се върнеш на 7-ца днес?

А да ползваш 8.1?

Чудно как работи WXP щом антивирусните компании ... дрън дрън ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Sicario написа:

Видя ли почервенелия мениджър? Най-вероятно инсталира активно актуализации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз първо бих ...

... пуснал една проба - от „жив диск или USB“ - някакъв лек Линукс! Стига питащия да може!

Уиндоусите (всички) са си достатъчно тежки, а като добави и „екстрите“ ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

Слагаш диска на W7 SP1, слагаш драйверите от USB и това е, няма интернет, няма екстри и тестваш.

Под „Safe mode“?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Sicario написа:

image.png.be39aac5da1d06071a571464e1e0efe8.png

А това не е добрее:
CPU                                          44
CPU#1/Core#1                       68 "С
CPU tl/ Core *2                      69'С
- прилича на лош контакт на капачката на процесора с кристала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Мда, точно този лаптопски процесор и капачка, нещо не се връзва, не мислиш ли? https://www.google.com/search?q=i7+640M&sxsrf=ALeKk01A8ptvLF7qqGSDt-5ja78D9j_A_g:1599599910947&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwir5OWDvtrrAhXRnVwKHQyGAQgQ_AUoAXoECCAQAw&biw=1321&bih=907

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

А това не е добрее:

В случая, какво трябва да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Sicario написа:

преди 3 часа, Sicario написа:

В Task Manager-а се вижда, че в момента Windows 10 си инсталира ъпдейти, и товари процесора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

А това не е добрее:

Тея процесори нямат капачки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

И кое те спира да се върнеш на 7-ца днес?

А да ползваш 8.1?

Чудно как работи WXP щом антивирусните компании ... дрън дрън ...

До към две години, а някои компании и по-малко казват, че ще спрат да поддържат Windows 7. В частност пиша за Касперски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, RudeBoy написа:

В Task Manager-а се вижда, че в момента Windows 10 си инсталира ъпдейти, и товари процесора. 

И то - тихомълком! Във „фонов режим“!

преди 58 минути, Eclipse2G написа:

До към две години, а някои компании и по-малко казват, че ще спрат да поддържат Windows 7. В частност пиша за Касперски.

Тоя Касперски съм го признал! Когато навремето го пробвах на ХР - всичко умрЕ! И вирусите, и Уиндоуса, и хардуера!

преди 10 часа, цър-вул написа:

преди 7 часа, ined написа:

Тея процесори нямат капачки

И кЪк да има „добър контакт с капачката“ щом ... няма капачка???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване