Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Телевизор със стара система за домашно кино

Препоръчан отговор

Здравейте,случайно ми подариха система за домашно кино (предполагам старичка),но не успявам да я свържа с телевизора (Samsung,ако има значение),който е свързан с HDMI кабел към приемника на Виваком .Идеята ми е просто звука от телевизора да върви през нея,но просто не мога да ги свържа.Системата ми я дадоха със скарт кабел,ако не го бъркам ,но на телевизора нямам такъв изход.Купих digital кабел като момчето каза,че с него ще тръгне,но не става.Ще се радвам,ако някой може да помогне и да каже какво да купя. Благодаря на всички предварително

received_297713414796684.jpeg

received_732845797560843.jpeg

received_751543888997003.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не уцели да снимаш нито един аудио вход или изход на всички снимки.А снимка на аудио входовете на системата за домашно кино?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да стане с оптичен кабел. Обаче в настройките на телевизора трябва да се зададе звукът да излиза през оптичния изход. Не знам как се нарича при Самсунг. Може да е кръстено примерно audio system out или нещо подобно. Освен това - силата на звука от телевизора не трябва да е на нула - трябва да се усили.

Трябва да се използва оптичен кабел. Накрайниците му изглеждат така:

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако приемника има оптика, най-добре оптичния кабел да се свърже към него, няма смисъл да минава през телевизора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Димитър 59 написа:

Как не уцели да снимаш нито един аудио вход или изход на всички снимки.А снимка на аудио входовете на системата за домашно кино?

119063941_327910765200126_7025261073666939622_n.jpg

преди 21 минути, Михайлов написа:

Би трябвало да стане с оптичен кабел. Обаче в настройките на телевизора трябва да се зададе звукът да излиза през оптичния изход. Не знам как се нарича при Самсунг. Може да е кръстено примерно audio system out или нещо подобно. Освен това - силата на звука от телевизора не трябва да е на нула - трябва да се усили.

Трябва да се използва оптичен кабел. Накрайниците му изглеждат така:

spacer.png

Пробвах и с такъв,но не се получава.В настройките на звука на телевизора не ми излиза опция да сменя от къде да излиза звука

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемникът на Виваком също трябва да има оптичен изход. Свържи оптичния кабел към него. Този оптичен изход си е активиран, не трябва да се настройва нищо. В този случай трябва да усилиш звука от приемника на Виваком, а не от телевизора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Михайлов написа:

Приемникът на Виваком също трябва да има оптичен изход. Свържи оптичния кабел към него. Този оптичен изход си е активиран, не трябва да се настройва нищо. В този случай трябва да усилиш звука от приемника на Виваком, а не от телевизора.

Само това има на приемника

119071164_642546820017504_1204598913654666409_n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна работа...  Аз също съм с iptv от Виваком. Сега не съм в къщи да погледна моя приемник, но съм убеден, че при него имаше и оптичен изход, от който съм свързал оптичен кабел към стерео усилвател с вграден DAC с оптичен и коаксиален вход. Явно моят кабелен приемник е друг модел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, sonymaster1993 написа:

В настройките на звука на телевизора не ми излиза опция да сменя от къде да излиза звука

Прочети упътването как се изкарва звук през оптиката. Системата настроена ли е да приема звук през оптиката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sonymaster1993 написа:

Пробвах и с такъв,но не се получава.

??? Тогва този:

преди 6 часа, sonymaster1993 написа:

Купих digital кабел като момчето каза,че с него ще тръгне,но не става.

какъв е?

С оптичен кабел става, но сега дай предния панел на системката? Трябва да се избере входа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само през оптичен кабел. На телевизора си има оптичен изход на сигнала, на киното си има вход за оптика. Проблема е в настройка на киното от къде да взема сигнал. Телевизора не трябва да му се настройва изхода от оптика, защото е постоянно включен. Да се пробва и с друг нов оптичен кабел, защото старите кабели дават ядове и спират да работят и без да са пречупени.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които отделиха време да помогнат. Оказа се,че просто самата система не беше настроена правилно. Остана единствено,че не мога да изкарам картина от системата на телевизора,но това за момента не е пробле. Предполагам просто от scart буксата на системата с преходник към HDMI може и да стане,но когато остане време бих купил и пробвал. Благодаря на всички,че отговорихте направо сте страхотни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване