Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Уиндоус

Препоръчан отговор

Имам следния проблем с Уиндоус. Бях на 7-ца и ми изписа, че иска да направи ъпдейт към по-нова версия на Уиндоуса. Съгласих се, инсталира някакви неща и в момента е пълен ад. На всяко кликване мисли по 5-10 секунди, в Chrome e невъзможно да се сърфира от цялото това зареждане и като цяло вместо да стане по-добре, се сговни на мах.

Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, rebelheartous написа:

Някакви идеи?

А лебеда превърна ли се в грозното пате, или трансформацията още не е приключила... ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, rebelheartous написа:

Имам следния проблем с Уиндоус. Бях на 7-ца и ми изписа, че иска да направи ъпдейт към по-нова версия на Уиндоуса. Съгласих се, инсталира някакви неща и в момента е пълен ад. На всяко кликване мисли по 5-10 секунди, в Chrome e невъзможно да се сърфира от цялото това зареждане и като цяло вместо да стане по-добре, се сговни на мах.

Някакви идеи?

Ако говориш за Windows 10, то трябваше да се запознаеш с някои неща преди да преминеш към инсталиране:
1. Дали твоя компютър разполага с драйвери за тази Операционна система;
2. След като си обновил Windows-a (по принцип е препоръчително да се направи чиста инсталация), трябва да инсталираш драйверите;
3. Препоръчително е Windows 10 да бъде инсталиран на SSD;
4. Хубаво е дадеш снимка от Task Manager-a, защото при току-що инсталиран Windows 10 има някои процеси, които товарят процесора и RAM паметта и оттам идва бавното зареждане, забиване и т.н като OneDrive или ако се инсталират актуализации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как пък на мен не ми е изписало нито веднъж такова нещо...Че и най-наивно да приемете.... Ужас... Айде сега инсталация на ново и вече да си знаете: Ъпдейтите на всичко възможно - изключени!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, rebelheartous написа:

Някакви идеи?

Исталира някакви неща...
Какви са тия неща?
С каква версия на уиндоус сте сега?
Някоя дума за машината също ще свърши работа. Разберете най накрая че това не е форум за ясновидци.
До тук мога да се съглася единствен ос идеята че липсва някой драйвер(Както казаха по-горе), но трябва информация, иначе няма как да се помогне адекватно.

преди 5 минути, ice_lion__01 написа:

Как пък на мен не ми е изписало нито веднъж такова нещо...Че и най-наивно да приемете.... Ужас... Айде сега инсталация на ново и вече да си знаете: Ъпдейтите на всичко възможно - изключени!

Много ясно, спиране на всякакви ъпдейти, ъпгрейди и всичко което може да накара програмите от на баба абитуриентския бал да спрат да работят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, rebelheartous написа:

Съгласих се...

Не сме били наблизо за решителни физически действия, сори.

Слагай пак 7, но си опиши първо хардуера и използваните програмки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прикачвам ви процесите от Task manager-а. Както се вижда Chrome-а ми яде най-много и точно с него ми е основният проблем със забавянето. Как да го облекча?

image.png.6395438fbe7f22aac0f43c2d27c0e100.png

image.png.2deef91d1bef32282c1fd42deed15d41.png

image.png.d8f700eca07f3cc9b16cc0a5c3db4d61.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, rebelheartous написа:

Прикачвам ви процесите от Task manager-а. Както се вижда Chrome-а ми яде най-много и точно с него ми е основният проблем със забавянето. Как да го облекча?

Кой те кара да ползваш хром?
Браузърите ли свършиха?
Хром оставя работещи процеси независимо дали е отворен или не, по време на работа тия процеси са още повече, всеки един от тях товари, ся с новото ОС явно става и по-тежък.
Пробвай някой друг браузър и все още не си ни споделил с какво рзполага твоята система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да разберем характеристиките на машината? Поне за да преценим има ли смисъл да се "лекува" windows 10 на него, или направо да се пристъпва към чиста преинсталация на windows 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудно. Само не е ясно има ли SSD, няма ли. Ако няма, почвай да дефрагментираш. Може да използваш някоя програма от рода на ShutUp10, за да спреш някои service-и. За браузър ползвай или Edge Chromium, или Firefox, макар че съм малко изумен от Chrome на 16GB.

За мен най-лесно би било с чиста инсталация, за да съм сигурен, че няма каши/салати.

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.09.2020 г. в 20:06, Bubbles написа:

Кой те кара да ползваш хром?
Браузърите ли свършиха?
Хром оставя работещи процеси независимо дали е отворен или не, по време на работа тия процеси са още повече, всеки един от тях товари, ся с новото ОС явно става и по-тежък.
Пробвай някой друг браузър и все още не си ни споделил с какво рзполага твоята система.

Кой браузър да си инсталирам и съответно ще мога ли да си прехвърля хилядите отметки, които имам? Повтарям хиляди, не просто една или две.

И да, очевидно след 3-4 дена работа с новата версия проблемът ми е само в Хром. Имам моменти, в които не можеш да скролваш нормално, тъй като през 5-6 секунди зарежда и се чуват тежки звуци от case-а.

на 12.09.2020 г. в 15:34, hudyr написа:

Чудно. Само не е ясно има ли SSD, няма ли. Ако няма, почвай да дефрагментираш. Може да използваш някоя програма от рода на ShutUp10, за да спреш някои service-и. За браузър ползвай или Edge Chromium, или Firefox, макар че съм малко изумен от Chrome на 16GB.

За мен най-лесно би било с чиста инсталация, за да съм сигурен, че няма каши/салати.

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Нямам SSD, но едва ли точно това ми пречи. Не съм дефрагментирал досега, та ще те помоля за basic стъпки като за начинаещи.

на 11.09.2020 г. в 17:07, ice_lion__01 написа:

Ми ето, даже сега ме пита дали да делна стария Уиндоус:

image.png.c126a3a0cb559101ab51344194af634b.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, rebelheartous написа:

Кой браузър да си инсталирам и съответно ще мога ли да си прехвърля хилядите отметки, които имам? Повтарям хиляди, не просто една или две.

И да, очевидно след 3-4 дена работа с новата версия проблемът ми е само в Хром. Имам моменти, в които не можеш да скролваш нормално, тъй като през 5-6 секунди зарежда и се чуват тежки звуци от case-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип чистата инсталация е за предпочитане през надграждането.

Изтегли си драйвери от официалния сайт на дъното ако вече не си го направил, защото Windows-а инсталира невинаги най-новите версии, а видеодрайвера от сайта на съответния чип.

Може също да провериш системните файлове като въведеш следните команди в cmd като Администратор:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow
chkdsk C: /f /r 

Командите се въвеждат отделно и даваш Enter. При последната ще поиска потвърждение с "Y" и ще трябва да рестартираш и да изчакаш известно време. Ако си с HDD може да стигне до 1 час в зависимост от бързината, състоянието и заетата памет, така че имай търпение и го направи когато не ти трябва компютърът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.09.2020 г. в 14:45, rebelheartous написа:

Нямам SSD, но едва ли точно това ми пречи.

О... не се заблуждавай. Windows 10 на механичен диск... садо-мазо е меко казано. ;) Имаш:

- windows 10 системен дял на механичен твърд диск

- 16GB рам памет с pagefile на механичен диск

Това е напълно достатъчно да изнасилиш диска. Windows 10 извършва в пъти повече операции по диска в сравнение с windows 7. Място за сравнение няма. Играл съм го този филм - не е приятно. SSD за системен дял, SSD или HDD за несистемен(несистемни) дял(дялове). Това е оптималната конфигурация при използване на windows 10.

на 14.09.2020 г. в 14:45, rebelheartous написа:

Не съм дефрагментирал досега,

Теглиш програма от рода на defraggler, пускаш, избираш дял, дефрагментираш. Повтаряш, докато не ти свършат дяловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, hudyr написа:

О... не се заблуждавай. Windows 10 на механичен диск... садо-мазо е меко казано. ;) Имаш:

Не така де, аз как съм харддиск и уиндоус 10 вече години и няма  проблеми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не така, де. От 2016 насам търкалям LTSC и просто отворя ли браузър, работата умира. Сложих SSD, работата спря да умира. Извод, механичният диск не смогва на всичките операции. Механичен диск за склад става. Там не е такава трагедия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, hudyr написа:

Не така, де. От 2016 насам търкалям LTSC и просто отворя ли браузър, работата умира. Сложих SSD, работата спря да умира. Извод, механичният диск не смогва на всичките операции. Механичен диск за склад става. Там не е такава трагедия.

На света има два диска - механичен и SSD - това е всичко друго е абсолютно еднакво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Bubbles написа:

Не така де, аз как съм харддиск и уиндоус 10 вече години и няма  проблеми?

Вероятно твоят е от мехурчестата серия? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои от препоръките са неверни. Уиндоус 10 САМ се снабдява с нужните драйвери. Работата от харддиск в никакъв случай не е причина за бавене. И 6% заетост на ЦПУ в никакъв случай не е много, нито е причина за бавене. За да се види какво става, може да бъде използван инструмент за правене на рейтинг, даден по-долу.

За всеки случай ето и самия инструмент:

ExperienceIndexOK_Portable.zip

на 11.09.2020 г. в 16:08, rebelheartous написа:

Някакви идеи?

Инсталирането не завършва с първото зареждане-трябва да се направят доста настройки, да се изчака завършване на всички актуализации ( и на дефендера) , да се разреши защита на системата , скринсейвъра и енергийните настройки, един куп неща, чак след като свършат, се вижда какво става. Не бързай като пърле пред майка си, 7 и 10 са несравними неща.

Ето какво се вижда на моя компютър с 10 про.

12.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, JKirilov написа:

Вероятно твоят е от мехурчестата серия? ;)

Мхм, по-скоро някои хора твърде много сте привързани към така наречените SSD-та. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, NEVADA написа:

Ето какво се вижда на моя компютър с 10 про.

това не е реално

не може моя лаптоп дека е от балканската война да е по-производителен от компютър

6360171_.JPG.6a6db59c083d6c622f6cefd3bd9e7360.JPG

предполагам, че  служи само за да покаже съотношения...да имаш представа кой ти е най-бавният елемент

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, hudyr написа:

Не е трагедия, но откакто в компютъра ми няма нито един механичен диск системата се държи още по-добре. Последният ми HDD беше без нито един проблемен сектор и в отлично "здраве", но след подмяната му с 1ТВ SSD машината направо литна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, NEVADA написа:

Работата от харддиск в никакъв случай не е причина за бавене.

Може да не е ЕДИНСТВЕНАТА причина,иначе ,че е причина,и то основната-няма съмнение!Според теб механичният хард е причина за бързодействие,така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване