Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с ПИН-а на A1 телефон

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време ползвам A1 телефон, а наскоро си смених сим картата, съответно ПИН кодът също ми е различен. Днес, след като си включих телефона, не ми се показа стандартното меню за въвеждане на ПИН, ами изцяло черен екран с поле за кода, над което пише "За да стартирате Android, въведете ПИН кода си". Въвеждам го и ми излиза, че е грешен (Нямам и ограничения за опити), пробвах стария ПИН, а също и друг код, който се предполага, че е втори на картата, но отново без резултат. Преди не ми се е случвало и общо взето не мога да вляза в телефона без въвеждане на съответния ПИН. Къде може да е проблемът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FusE написа:

Възможно този пин да е за телефона въведен, а не на SIM. 

Къде мога да намеря този ПИН?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FusE написа:

Като се сетите какъв код сте задали на заключване. 

Телефонът първоначално не е ползван от мен. Възможно ли е да го сменя отнякъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, noF4ir написа:

Телефонът първоначално не е ползван от мен. Възможно ли е да го сменя отнякъде?

Не е възможно, може да бъде сменен само ако се въведе кода с който е заключен в момента. Какъв е телефона за да напишем решения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, FusE написа:

Не е възможно, може да бъде сменен само ако се въведе кода с който е заключен в момента. Какъв е телефона за да напишем решения. 

Телефонът е A1 Smart N9. Попитах човекът, който го използваше преди мене, но не е въвеждал никакъв ПИН за телефона.

Пробвах още няколко ПИН-ове и сега ми излиза следното - "Предупреждение: Всичко от устройството ви ще бъде изтрито след още 9 неуспешни опита за отключване!". Нямам някаква сериозна информация, тъй като не ползвам телефона от дълго време, а когато го получих, го върнах към фабрични настройки, но все пак предпочитам да избегна това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, noF4ir написа:

Телефонът е A1 Smart N9. Попитах човекът, който го използваше преди мене, но не е въвеждал никакъв ПИН за телефона.

Което означава, че вие сте въвел код за заключване на телефона, или кода който ви иска е Пин на Сим картата, не мога да кажа, не е пред мен телефона. Ако сте сигурен, че този код който се иска не е Пин на Сим, може да направите Hard reset, като ще загубите всички данни на телефона, тел. номера, снимки, музика и всички персонални файлове на телефона съхранени. Възможно е да поиска след Hard reset гугъл акаунт и парола за същия, ако има наличен в момента такъв. Ако искането е на Сим картата Пин , то няма друг начин освен да се сетите какъв е, имате право на 3 грешки след което ще поиска Пук код който ако сгрешите 10 пъти ще бъде блокирана безвъзвратно Сим картата. Сим и Пук кодовете се намират написани на пластиката с която идва Сим картата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, FusE написа:

Което означава, че вие сте въвел код за заключване на телефона, или кода който ви иска е Пин на Сим картата, не мога да кажа, не е пред мен телефона. Ако сте сигурен, че този код който се иска не е Пин на Сим, може да направите Hard reset, като ще загубите всички данни на телефона, тел. номера, снимки, музика и всички персонални файлове на телефона съхранени. Възможно е да поиска след Hard reset гугъл акаунт и парола за същия, ако има наличен в момента такъв. Ако искането е на Сим картата Пин , то няма друг начин освен да се сетите какъв е, имате право на 3 грешки след което ще поиска Пук код който ако сгрешите 10 пъти ще бъде блокирана безвъзвратно Сим картата. Сим и Пук кодовете се намират написани на пластиката с която идва Сим картата. 

Честно казано нямам абсолютно никакъв спомен да съм въвеждал някакъв ПИН, но изглежда, че сега ми иска ПУК код. Пробвах и двата ПУК кода от пластиката, но нито един не проработи?? Явно ще се прежаля с малката информация, която ми се намира на телефона, ако няма друг вариант

photo_2020-09-11_22-32-34.thumb.jpg.b60a0ba3a2905c7ff73ff9321ccde15e.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, noF4ir написа:

Честно казано нямам абсолютно никакъв спомен да съм въвеждал някакъв ПИН, но изглежда, че сега ми иска ПУК код. Пробвах и двата ПУК кода от пластиката, но нито един не проработи?? Явно ще се прежаля с малката информация, която ми се намира на телефона, ако няма друг вариант

Пробвано ли е Сим картата да сложите в друг телефон? А този да стартирате без сим карта? Това ще даде яснота какъв код се иска. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, FusE написа:

Пробвано ли е Сим картата да сложите в друг телефон? А този да стартирате без сим карта? Това ще даде яснота какъв код се иска. 

Пробвах да извадя сим картата, но и без нея изисква един и същ ПИН.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, noF4ir написа:

Пробвах да извадя сим картата, но и без нея изисква един и същ ПИН.

Пин е на телефона от това разбираме, опциите са сещате се какъв Пин сте въвели или правите hard reset. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, FusE написа:

Пин е на телефона от това разбираме, опциите са сещате се какъв Пин сте въвели или правите hard reset. 

Ясно, но явно ще ресеткам тела. Много благодаря все пак!

ЕДИТ: Боже, много съм зле, сега осъзнах, че става дума за ПИН-а, който се въвежда за отключване на телефона. :D

Чудех се какъв е този ПИН на телефона и си напъвам главата да мисля и чак накрая разбрах какво имате предвид хаха.

Наистина благодаря много!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, noF4ir написа:

ЕДИТ: Боже, много съм зле, сега осъзнах, че става дума за ПИН-а, който се въвежда за отключване на телефона. :D
Чудех се какъв е този ПИН на телефона и си напъвам главата да мисля и чак накрая разбрах какво имате предвид хаха.
Наистина благодаря много!

Май трябва да ви сменят текста под аватара на ... „НЕ-редовен потребител“!

преди 1 час, noF4ir написа:

Ясно, но явно ще ресеткам тела.

преди 2 часа, noF4ir написа:

Телефонът първоначално не е ползван от мен.

Когато вземете апарат, ползван от друг - първото нещо е „Възстановяване на фабричните настройки“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване