Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не мога да видя температурите на всички ядра

Препоръчан отговор

Процесора е AMD A8-7600 ... но програмите не показват температурите на всички ядра? Предполагам тоя процесор е 4ядрен физически ?

https://prnt.sc/ug2uir

Вижте и 3-те програми. Никоя не изкарва за всяко ядро температурите, а термо пастата е сменена преди 2 часа с arctix mx- 4 .... махах процесора след първата смяна, пастата беше покрила добре навсякъде. После пак сложих. Основния проблем е че игрите имат нисък FPS и се чудя дали не загрява вграденото видео в процесора заедно с него, но не мога да проследя температурите на процесора. Ако може да кажете как да стане? От снимката се вижда, че не всички ядра се виждат.... и не знам всяко ядро каква  температура показва? Малко помощ... на Hwmonitor ми показва висока температура от сорта на 83, а на другите ниска 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://prnt.sc/ug2zwm

Ето от айда. Пак не виждам отделно ядрата? Това възможно ли е докато е на декстоп да работи само едно ядро? Или нещо? 

Не мога да го разбера тоя процесора въобще... а игрите всичките насичат повече от преди преинсрталацията... понеже сложихме ССД, но всичко е добавено, всички драйвери от официалните сайтове. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ти е наред. Стига ги гледай тези температури. Перфектни са. Не всяка програма може да покаже всичко. Може да си ги видиш темепратурите и в биос като влезеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи там дето пише Utilization и под него са ти всички ядра и срещу тях температурата на всяко ядро.

Защо не се показват нормално незнам, опитай с друга по-нова версия на AIDA64 и на HWMonitor.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко от официалните сайтове е теглено. Пробема е, че игрите му вървят по-зле от преди, и търсиме проблема... И искам да видя всички ядра как са, за да знам, че не е от висока температура. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, qnkov написа:

Всичко от официалните сайтове е теглено. Пробема е, че игрите му вървят по-зле от преди, и търсиме проблема... И искам да видя всички ядра как са, за да знам, че не е от висока температура. 

Как вървят по-зле. Дай повече информация. Правен е ugrade на машината така ли? Провери ли хард дисковете или SSD устройствата как са?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД не показват температурите поотделно на всяко ядро, нормално е да виждаш така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да разбера дали всичко е наред с ядрата? Или според горе снимката, нещата са добре? Да, сменихме харда с SSD Samsung Evo 500 gb , нова преинсрталация - драйвери от официалните сайтове, и ново захранване, като смених и пастата на процесора, понеже буквално нямаше почти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ползваш стари версии на програмите и затова не отчитат правилно температурата. Coretemp ти е актуална, там би трябвало да е най-точно. Пробвай и https://www.hwinfo.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички програми са с най-нов ъпдейт. Ето я и твоята последната.

https://prnt.sc/ug3kkt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, qnkov написа:

Всички програми са с най-нов ъпдейт. Ето я и твоята последната.

https://prnt.sc/ug3kkt

Дай повече информация, за която съм те помолил по-горе. Остави ги вече тези програми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих гледал температурата tctl, която е на датчика в ядрото. Старите АМД имат проблеми с отчитането на температурите, пробвай с техния инструмент за по-стари процесори

https://www.techspot.com/downloads/4645-amd-overdrive.html

или по-новия

amd ryzen master

Виж и в BIOS каква температура отчита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално не е точно 4-ядрен - има две двойни ядра. Едно такова ядро има два целочислени модула, но само един модул за изчисления с плаваща запетая и за капак няма L3 кеш и това го прави по-бавно от едно интелско ядро. Така че не се учудвай, че при игрите "4-ядрения"-ти процесор не се справя дори като за дву-ядрен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква преинсталация правихте, на каква ОС? Инсталирани ли са всички нужни и актуални драйвери? Провери ли таск мениджъра дали ОС не прави някакви обновления в момента и да ползва системни ресурси?

преди 3 минути, ined написа:

Така че не се учудвай, че при игрите "4-ядрения"-ти процесор не се справя дори като за дву-ядрен.

Автора твърди, че преди преинсталацията нещата са били по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Автора твърди, че преди преинсталацията нещата са били по-добре.

Много често срещано твърдение, често обаче не е вярно. Може да няма сложен някой драйвер, но може просто клиента да си въобразява как като сложи SSD игрите ще ми тръгнат много по-добре. Ако е запазана инсталацията на харда, да махне SSD-то и да види как точно вървят и ако наистина е по-добре какви са разликите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих стария уиндолса на харда със слагането му. В биоса пише 65 градуса, в програмите съвсем различно. Всички драйвери са инсталнати, няма какво вече. ССД-то не съм го гледал как се държи, иначе хвърчи докато ръчкам из декстопа. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, qnkov написа:

Изтрих стария уиндолса на харда със слагането му. В биоса пише 65 градуса, в програмите съвсем различно. Всички драйвери са инсталнати, няма какво вече. ССД-то не съм го гледал как се държи, иначе хвърчи докато ръчкам из декстопа. 

Я дай една снимка да видим къде и на какво пише 65 градуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Snap12.png

За мен проблемът е в процесора или по-торно в термопрехода кристал/корпус. Не трябва да е повече от 4-5 градуса разликата, а тя е 40-50.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече не съм при момчето с компа. Други ден като дойде видеото картата, 1050ти, ще видим дали има разлика в нещата. 65 градуса изписваше в Биоса при CPU. Като влезна в програмите, както сами виждате, 35-40-50 ... а hwmonitor дава на Cores 80+ ...  като не знам какво точно отчита това Cores... Преди смяна на термопастата {която беше на 5 години и прозираше целия процесор) беше 65... 

По принцип знам, че тая термопаста, която сложих, дават уж няколко дни, докато "слегне" и нещата потръгнат на по-добре. Но честно казано я ползвах на стария лаптоп и там нещата не се подобриха, дори мисля, че стана по-зле. Пастата е нова, уж ги водят добри тия artcic mx-4. Първия път я махах, както казах, за да видя дали няма празен участък, но се беше проснала изцяло и плътно по целия проецсор. Освен проблема да е в това, че не прозираше, а си беше плътно разнесено...горе-долу колкото тая снимка сложих и 2та пъти - 

ThermalCompound2.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопастата се ползва да запълни неравностите между двата метала, а не като мост между двете.

Според мен - първо слагаш много паста, второ когато гледаш температурите в bios и в Windows - няма как да са еднакви, съответно тук се шашкаш допълнително и накрая, все още не прилагаш никакви добри практики - защо си забърсал механичния диск при инсталацията, а защо той изобщо е бил там по време на инсталацията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска разбира се не е бил там по време на инсталация на новия, накрая просто го монитхраме и дадохме формат на всичко. Най-лесно ще се върна и за 5 мин, ще сложа по-малко паста, но като не мога да отчета правилно температурите, не знам дали не е нормално накрая... само Hwmonitor дава някакви високи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

Изтрих стария уиндолса на харда със слагането му

Извинявам се, трябва да си наема преводач или врачка.

И преди да се убедиш, че всичко е прехвърлено и работи добре с новата инсталация защо триеш старата?

Утре ще се сети, че някъде там е имал нещо и сега го няма вече ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то като ССД-то тръгна без проблем и инсталирахме всички нужни програми, нямаше как да знаем, че в игрите ще има някакъв спад на производителността. Стария хард искаше да си го ползва за склад и го формитхрахме.  Ще сложиме другото видео, ако трябва ще изчистя наново процесора с по-малко паста и ще видим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване