Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

MSI B450M PRO-M2 MAX

AMD RYZEN 5 3600X Tray

Охладител за процесор ARCTIC Freezer 34 eSports DUOПамет G.SKILL Aegis 16GB(2x8GB) DDR4 PC4-25600 3200MHz CL16

Памет G.SKILL Aegis 16GB(2x8GB) DDR4 PC4-25600 3200MHz CL16

Zalman захранване PSU GigaMax 750W Bronze

Zalman кутия за компютър Case ATX - N5 TF - 4 x 120mm RGB

Palit nVidia GTX1660 SUPER Gaming Pro 6GB

ADATA SX8100 512G M2 PCIE

AOC 27G2U/BK, 27" Wide IPS

Дайте мнения и предложения за промени на тази конфигурация и монитор.

Ще се ползва от тиинейджър,досега е играл само на PS4 и смартфони.

Сега иска да се пробва на PC.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скапано дъно не успяхте ли да намерите? И сменете кутията на границата е с тоя охладител.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За подобен кич не мога да ти помогна иначе има прилични бюджетни кутии - https://www.vario.bg/sharkoon-m25-v-4044951019311

По-добро дъно значи повече пари иначе добре си се насочил към MAX серията ама най-скопеното при тия компоненти е леко странно?

Ако ще го даваш икономично нека е поне това - https://www.vario.bg/msi-b450m-pro-vdh-max-7a38-043r

п.с. Ако картата твърдо ще е тази виж това захранване - https://www.vario.bg/seasonic-core-gc-500w-ssr-500lc-core-gc-500

ако ще цепим стотинката нека е това - https://omni.bg/product/155806/super-flower-500w-80-plus-bronze-king-eco-3y-warranty.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кича не  е за мен(на 48 години съм), а за младеж , на когото скучните кутии няма да му харесат.

Да, за дъното съм съгласен,но просто нямаше такова в сайта ,където проверявах.

И за захранването ще го имам предвид.

Благодаря за съветите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай да смени охладителя и да си запази кутията.

Или да потърси святкаща кутия с повече място като тази - https://www.jarcomputers.com/DeepCool-MATREXX-55-V3-ADD-RGB-3F_prod_CASEPDEEPCOOLDPATXMATREXX55V3.html?ref=prod

https://www.deepcool.com/product/case/2019-07/9_11565.shtml

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени ССД-то с Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 SATA SSD  доста по хладно и бързо е от ADATA и има опция за Firmware update 

Видеокартата също си струва да добавиш 20 лв и да вземеш ASUS DUAL GTX1660 SUPER O6G-MINI 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно обратното Самсунг са от най-горещите SSD-та. Firmware update има за всички не знам защо го споменаваш като нещо уникално за Самсунг? 

Edit; Martin bg за същата сума се взима ADATA SX8200 Pro. В комплекта има и радиаторче.

Едно и също е с XPG GAMMIX S11 PRO просто на едното е монтирано а на другото не.

https://www.vario.bg/adata-xpg-gammix-s11-pro-512gb-agammixs11p-512gt-c

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8200P-512GB-M2-2280-PCI/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Roujin Z написа:

Точно обратното Самсунг са от най-горещите SSD-та. Firmware update има за всички не знам защо го споменаваш като нещо уникално за Самсунг? 

Edit; Martin bg за същата сума се взима ADATA SX8200 Pro. В комплекта има и радиаторче.

Едно и също е с XPG GAMMIX S11 PRO просто на едното е монтирано а на другото не.

https://www.vario.bg/adata-xpg-gammix-s11-pro-512gb-agammixs11p-512gt-c

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8200P-512GB-M2-2280-PCI/

Работех в фирма която представяше техните продукти на ADATA SSD-тата

Лично съм тествал над 300 бройки от XPG GAMMIX S11 PRO , ADATA SX8200 Pro , ADATA SX6000 и др. 

Дори и със залепен охладител,температурите бяха толкова високи,че в предната част имаше СД компонент които често изгаряше.

След подаденият от нас feedback от АДАТА пуснаха новите си модели с нов фърмуер който единствено забавяше скоростта на ССД-то ( throttling ) ако температурата се повиши т.е. компютърът е работил над 30 мин.

Опцията Firmware update в туулчето им SSD ToolBox не работеше до преди година ( в момента не знам как е )

Шансът SSD-то да дефектира през първата седмица стигна до 20 %

Няма да споделям другата информация понеже не е за пред хора,но останах с впечатлението,че просто искат да са и на пазара на SSD-та не толкова за да предложат качество а за ги има и там.

Макар,че имах възможност да си закупя бройка на половин цена ( имаше 1 ТБ за 180 лв ) се отказах и си взех на редовна цена Samsung 970 Evo 250 GB за 140 лв 

Скоростта е огромна ,софтуера им работи добре и температурата е доста по хладна дори и без охладител ( HDD 32 градуса , SSD 36 градуса ) така са ми в момента.

Добри са и 256GB SSD Samsung PM981  само с 3 години гаранция и без софтуерна поддръжка,но цена качество са чудесни.Поради по ниската си консумация на ток са и по хладни от EVO-то 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет - изчакай новите райзъни и видео карти на нвидиа, които излизат есента. Вероятно обаче няма да ги има на добри цени в България, или налични, до началото на другата година. Ако от PS4 минава на компютър вероятно ще му трябват и мишка, клавиатура, слушалки и микрофон, и подложка подходящи за игри.

процесор - AMD Ryzen 5 3600x

охладител за процесор - Deepcool GAMMAXX 400

видео карта - Palit GeForce GTX 1660 SUPER

дънна платка - ASRock B450M Pro4

рам памет - Corsair VENGEANCE LPX 16GB

ssd - ADATA XPG SX8200 PRO 512GB

захранване - Seasonic Core GC 500W Gold

кутия - Makki MAKKI-8872

монитор - BenQ ZOWIE XL2411P

мишка - Logitech G102 LIGHTSYNC

клавиатура - MARVO KG901

слушалки и микрофон - Redragon Siren (H301)

подложка за мишка - Corsair Gaming MM300

В този единия сайт се плаща за доставка, но доста компоненти са от него и ако се поръчат на веднъж доставката би трябвало да е една за всичко. Всичко излиза около 2000.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е цените на новите модели продукти няма да са толкова агресивни както преди пандемията ( поради по ниските доходи на купувачите )

Продуктите на МАККi  са нискокачествени ( тънка ламарина и миришат на китайско лепило )

За кутия препоръчвам Cougar MX310 ( има предни регулатори на вентилаторите ,опция за водно охлаждане,вградено зарядно за телефон от горната страна ) цена около 75 лв.

Слушалките Redragon Siren (H301) които предложи колегата са наистина страхотни,дори едни от най добрите които съм тествал. 

Избягвай мониторите  - BenQ ZOWIE XL2411P много боли глава и очите от тях,отделно не са реални 144 Hz (ако някой има такъв мога да му кажа как да си го провери)

Само новите монитори на АОK и ASUS имат защита за очите ( технологията се казва EYE PROTECT ) отделно  на Blue Light Filter , Flicker Free 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, много от компонентите не са топ качество, но и цената е фиксирана. Не може примерно за игри да играе с офис мишка, клавиатура която не е механична или малък пад. Примерно това дъно, ако не е ново производство, ще му трябва биос ъпдейт да тръгне райзъна. Но пък MSI дъната B450, които по качество могат да се конкурират с Аsrocka, и може да им се обнови биоса само с флашка без друг процесор, са с 100 лева нагоре, MSI B450-a pro MAX и МSI Tomahawk Max, Gaming Plus MAX и донякъде Mortar MAX. Tова MSI, което е избрал, мисля че няма heatsink за VRM, а едва ли и поддържа ъпдейт на биоса само с флашка. М-ката B450M-a pro MAX е същото положение. По-скоро с 20 лева нагоре и Asrock B450M Steel legend. Ако държи на MSI то MSI B450M Pro-VDH MAX е много по-добра опция от по-евтините MSI, може би и поддържа ъпдейт на биоса с флашка, но не ми се проверява. Въпреки това, като качество в този ценови диапозано мисля че asrocka е много по-добър. Вече ако говорим от 200 лева нагоре MSI може. Но то така ако започнем можем и по-скъп и качествен ssd, по-скъпа и качествена кутия, по-скъп и качествен модел на видео картата, и отиваме 300 лева над бюджета. Да не говорим, ако започнем да говорим за по-скъпа мишка, клавиатура, слушалки, пад. Разбира се, че има по-скъпи и по-добри. За монитора не съм съгласен. Това е един от най-добрите монитори за игри, който много от про играчите все още използват. Мисля, че ще се играят предимно онлайн игри, защо иначе ще играе соло игри на PC, а няма да си ползва PS4. Най-важното при онлайн игрите е времето за реакция. Няма как качеството на картината да е по-добро, тъй като TN матриците са много по-бързи от IPS. Успех с този IPS да играе в тъмна стая примерно игри като CS:GO, Fortnite, PUBG и да очаква гладка игра. Също така му трябват поне 144hz монитор и fps-а в играта да е горе долу толкова. Това означава, особено в онлайн игри, да се играе на минимални настройки. Каква ще е разликата в картината на минимални настройки? Тук все пак говорим за бюджетни конфигурации. Също така като се съберат много хора честотата на едно ядро на процесора е най-важно, затова съм на мнение, че един клокнат 9600k е доста по-добър, където всеки fps е важен, но пък и доста по-скъпо излиза, заради по-скъп охладител, дъно и захранване. Виж какви монитори използват професионалните играчи на CS:GO prosettings има такива, които все още са на този модел. Също така е необходим добър интернет, нещо като 300mb оптичен, за добър пинг. Времето за реакция е най-важно при онлайн игрите, затова са ти нужни добър монитор, мишка, клавиатура, пад. Ако на човек му се играе соло игра с добра картина, то да изчака PS5 и да си купи хубав телевизор, защо ще му е да играе на компютър?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2020 г. в 19:48, Martin bg написа:

Дайте мнения и предложения

това което си избрал е добро за бюджета  ти

ссд - то го остави системен С (затова може да е и 128gb)

избор голям

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?orderby=1&st=ssd+128gb

за Д където ще са игрите  му сложи хард 1 или 2tb според парите които можеш да отделиш

съвременните игри са бая големи

примерно

https://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/western-digital/caviar-blue-3-5-1tb-7200rpm-64mb-sata3-wd10ezex-p102155110/

https://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/seagate/barracuda-3-5-2tb-7200rpm-256mb-sata3-st2000dm008-p410408627/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо 2 диска бърз и бавен може да си вземе един среден https://megamag.bg/product/solid-state-drive-ssd-team-group-ex2-1tb-black/56113

Про играчите използват спонсорирани от Zowie монитори и това се вижда по емблемата на фланелките им.Те и да искат не могат да ползват други монитори освен ако не искат да откажат безплатен монитор и 5К $ на година за да ползват техен монитор.

За съжаление това си има цена и само за 2 години ползване някои от ПРО играчите вече сложиха очила и ако следиш CSGO сцената ще си забелязал,че вече Kioshima,Rain,Olofmaister,Tako,coldzera,Snax,Ga1ve са с очила.

Адски много изостават със съвременните технологии при мониторите,разчитат на "Щом ПРО-тата играят с тях значи те са най хубавите монитори" 

Това е нещо като "Щом Роналдо носи АДИДАС фланелка на мач значи това е най-добрата марка"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих се съгласил, че са спонсорирани, ако ползваха по-съвременни монитори на BenQ. Този модел не знам вече дали се произвежда, а тези, които го ползват използват също HyperX Cloud 2 слушалки, Alloy FPS клавиатури. Едва ли ще ги спонсорират с толкова стар монитор за 350 лева. Разгледай мониторите, които играчите ползват и на другите компании. Колко от тях са с IPS матрица? Нали тези компании произвеждат и монитори с IPS матрици. Защо не ги спонсорират с такива? Може би защото не стават за игри? Ако една компания спонсорира ще ги накара да ползват и мишка, клавиатура, пад на тази компания и по-съвременен и скъп монитор. Носят очила, защото играят по 20 часа на ден. Мониторите с IPS матрици имат и друг проблем - глоу, блийд, което страшно много пречи и разсейва, особено ако се играе в тъмна стая. Тъмните детайли са под всякаква критика, което на много места в онлайн игрите е пречка. Навсякъде хората, които играят такива игри, се оплакват. Такъв монитор за игри си заслужава единствено на 2k резолюция в нови мморпг игри с хубава графика, но тук вече се говори за конфигурация за 4000-5000.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Механична геймърска клавиатура, мишка, геймърски пад и отлични слушалки с микрофон има, за това сам писал- само компютър и монитор.

За SSD-то също го обмислям как да е по-добре.

За дъно сам се насочил и към- gigabyte b450m ds3h am4

За монитора, да игрите които ще играе са предимно онлайн и там е голяма чуденка, особенно как влияят на зрението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock B450M е по-добро от gigabyte b450m ds3h. Двете обаче ще се нуждаят от друг процесор да ъпдейтнеш биоса, за да тръгне райзъна. Може и да са ново производство с ъпдейтнат биос, но едва ли. Щом не ти трябват мишка, клавиатура, слушалки и пад, то това което съм написал отива към 1800. Ето предложение с по-хубава кутия, TOMAHAWK MAX си е с ъпдейтнат биос пък и може само с флашка да се ъпдейтне, не му трябва друг процесор. Кутията е по-добра, а монитора по-голям с IPS матрица, въпреки че не знам защо е нужно такова нещо за игри.

процесор - AMD Ryzen 5 3600x

охладител за процесор - Deepcool GAMMAXX 400

видео карта - Palit GeForce GTX 1660 SUPER

дънна платка - MSI B450 TOMAHAWK MAX

рам памет - Corsair VENGEANCE LPX 16GB

ssd - ADATA XPG SX8200 PRO 512GB

захранване - Seasonic Core GC 500W Gold

кутия - Fractal Design Focus G

монитор - AOC 27G2U

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.09.2020 г. в 15:43, Slav Slavov написа:

Примерно това дъно, ако не е ново производство, ще му трябва биос ъпдейт да тръгне райзъна. Но пък MSI дъната B450, които по качество могат да се конкурират с Аsrocka, и може да им се обнови биоса само с флашка без друг процесор

Какви флашки и какво ново производство и какви ъпдейти на биос те гонят?На MSI дъната идват с биос за 3000 серията на Razen още от миналата есен,а това е преди една година!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.09.2020 г. в 22:38, Martin bg написа:

За SSD-то също го обмислям как да е по-добре.

Виж това Crucial P5 500gb. 15 отгоре на ADATA-та. С него цената става около 2020. 970 evo са много скъпи, а 970 evo plus още по-скъпи. Не знам дали си заслужава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване