Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Същото публикувах вероятно в грешен раздел и нямаше отговори...

Месинджър на лаптоп или телефон- Известно е, че когато имаш месидж от приятел във ФБ, в месинджъра (на иконата) ти излиза в червено броя на съобщенията и виждаш, че има. 
Когато имаш месидж от някой, който не е от приятелите ти (пишеш на лични на непознат или имаш от непознат), то отива в  "message requests", но няма как да знаеш, че имаш ново съобщение, защото никъде няма известяване. 

Някой знае ли защо когато има съобщение в  message requests, по нищо не можеш да разбереш, че го имаш, трябва постоянно да проверяваш там, а повечето хора не знаят, че  "message requests" съществува, за да проверяват за съобщения от непознати постоянно. 

На лаптоп и телефон до " message requests" се стига по различен начин.

На телефона като отвориш месинджъра, горе на Chats, върху снимката ти може и да има в червено броя на Requests, но ако не отвориш месинджъра, няма как да знаеш, че има нещо ново и да го провериш, а и да отвориш чата, може и да не забележиш горе на профилната си снимка какво има, ако нямаш навик да гледаш там.

На лаптопа май е съвсем скрито- трябва да кликнеш на иконата на Месинджър във ФБ (там в червено виждаш броя на нови съобщения, но само от приятели)  и ти излизат последните чатове. За да отидеш и провериш за Message Requests, трябва да кликнеш на трите точки в дясно и там вече в Requests се вижда имаш ли нови...иначе никъде не личи, че ги има ако не отидеш там, а някои въобще не знаят, че съществува такова нещо и се чудят защо не виждат нещо, което някой казва, че им е писал.

Месиджите от Requests стават видими в Месинджъра, само ако знаеш за тях, видиш ги и отговориш. Ако не знаеш и не отговориш е както описах...

При мен е както съм описал, да не би да е въпрос на настройки, че "message requests" да не е скрит, да са видими известията както е при месиджите на лично от приятели във ФБ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kibik написа:

месидж
Месиджите

Ъ? Кфо и тфа? Иде ли са, пий ли са?

Аз лично като получа съобщение от някой който не ми е в приятели джаджите ми винаги пищят което ме вбесява щото повечето такива са некви герои от другия край на света и пишат по нощите.
В този смисъл виж си настройките и ми кажи как си успял да накараша това чудо да млъкне. И думичката Съобщение е чудесна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Bubbles написа:

Ъ? Кфо и тфа? Иде ли са, пий ли са?

Аз лично като получа съобщение от някой който не ми е в приятели джаджите ми винаги пищят което ме вбесява щото повечето такива са некви герои от другия край на света и пишат по нощите.
В този смисъл виж си настройките и ми кажи как си успял да накараша това чудо да млъкне. И думичката Съобщение е чудесна.

За "Съобщение" си прав, обикновено си пиша на български. Няма да се оправдавам като ония с шльокавцата- важно е да се разбира... :)

Не съм пипал никакви настройки, всъщност сега забелязах, че на телефона се чува звук и като активирам екрана, преди да съм го отключил, има съобщение и от приятели и от Request, но когато отключа екрана, съобщенията изчезват и на иконата на Месинджъра остават само непрочетените от приятели и ако преди това не съм видял, че има и Requst от непознат, няма да отворя да проверявам, защото това не се вижда на иконата. Трябва да очаквам и специално да влизам в Request да проверявам...

Понеже предимно ползвам лаптопа (не знам дали има значение браузера-  Chrome), там е още по-зле- няма звук, няма съобщение, трябва да отворя фейсбук (никаква индикация за нови съобщения, освен ако не са от приятели), от там да отворя  месинджъра, от него трите точки и чак там се вижда Request. Сега се сещам, че фейса и месинджъра са свързани, но аз отделно не съм инсталирал Месинджър за PC, нямам икона на десктопа и го ползвам през фейса...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kibik написа:

За "Съобщение" си прав, обикновено си пиша на български. Няма да се оправдавам като ония с шльокавцата- важно е да се разбира... :)

Не съм пипал никакви настройки, всъщност сега забелязах, че на телефона се чува звук и като активирам екрана, преди да съм го отключил, има съобщение и от приятели и от Request, но когато отключа екрана, съобщенията изчезват и на иконата на Месинджъра остават само непрочетените от приятели и ако преди това не съм видял, че има и Requst от непознат, няма да отворя да проверявам, защото това не се вижда на иконата. Трябва да очаквам и специално да влизам в Request да проверявам...

Понеже предимно ползвам лаптопа (не знам дали има значение браузера-  Chrome), там е още по-зле- няма звук, няма съобщение, трябва да отворя фейсбук (никаква индикация за нови съобщения, освен ако не са от приятели), от там да отворя  месинджъра, от него трите точки и чак там се вижда Request. Сега се сещам, че фейса и месинджъра са свързани, но аз отделно не съм инсталирал Месинджър за PC, нямам икона на десктопа и го ползвам през фейса...

Мда, всъщност точнова това се случва но досадното е че писка по нощите и понеже се скрива тряя да ровиш да търсиш къде, какво, кой...
...на компютър нямам наблюдения защото фейсбук не ползвам, само месенджъра стои ако взема че притрябвам някому.
Ами явно на компютър фейсбука така процедира, знам ли, Зукърбърг има доста какво да доизкусурява, остава и да му се занимава.

И извинявай че те хапнах за чуждата дума, не мога да го обясня но ме вбесяват жестоко тия заместители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Bubbles написа:

И извинявай че те хапнах за чуждата дума, не мога да го обясня но ме вбесяват жестоко тия заместители.

Няма проблем, рядко ми се случва и съм попаднал на неправилното място... :)

Всъщност дълго време живея в Англия и там е обичайно да общуваш с българи на българо-английски, но тук трябва да си е на български, та не е нарочно.

Мен пък ме дразни повече неграмотността (на по-младите поколения) и шльокавицата из БГ форуми и когато направиш забележка, стават агресивни..., че не било литературен форум , било демокрация и подобни...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kibik написа:

Няма проблем, рядко ми се случва и съм попаднал на неправилното място... :)

Всъщност дълго време живея в Англия и там е обичайно да общуваш с българи на българо-английски, но тук трябва да си е на български, та не е нарочно.

Мен пък ме дразни повече неграмотността (на по-младите поколения) и шльокавицата из БГ форуми и когато направиш забележка, стават агресивни..., че не било литературен форум , било демокрация и подобни...

ХАхах всъшност очаквах точно такава реакция и  от теб.😁
Значи все пак сме хмм... ...съседи, аз живея във Франция на има-няма половин час с влака от ламанша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Bubbles написа:

Значи все пак сме хмм... ...съседи, аз живея във Франция на има-няма половин час с влака от ламанша.

Е, френски не знам..., ъъъ.., само малко френски устен... :)

Миналото лято прекосих/под  Ламанша с Евростар и бях 3-4 дена в Париж за Ролан Гарос... (а Енгилзите го наричат English Channel :) )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване