Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за сваляне на CD дискове

Препоръчан отговор

Здравейте.Кажете някоя програма за сваляне на музика от дискове на харда без загуби.Може и платена програма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Exact Audio Copy е легендарен софт за тази цел, но трябва малко четене и търпение за първоначалните настройки.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ... Ама зависи от диска какъв е !
Аз лично си свалям музика само с копи !
Тоест копирам каквото ми трябва и си го качвам .....
Програма трябва ако са защитени дисковете !
Може и с MP3 енкодер

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Безплатна и с много възможности за настройки -> Format Factory

Ползвал съм доста време Формат Фактори но специално за конвертиране бягам далече от нея !
След конверт от страна на тази програма стават доста скапани звуци и прекъсвания !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, dzaabo написа:

И ако си с Windows OS и диска е "AudioCD", ще копираш само *.cda - т.е shortcut-и към аудио данните

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dzaabo написа:

Ползвал съм доста време Формат Фактори но специално за конвертиране бягам далече от нея !
След конверт от страна на тази програма стават доста скапани звуци и прекъсвания !

Ако си бърникал безхаберно из настройките, може и да се случи, но когато знаеш кое за какво е, и как трябва да е, всичко си работи коректно.

Автора е написал "без загуби", което може да се постигне единствено при сваляне на харда без конвертиране в аудио формат

Това няма как да стане с аудио диск !  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ... Ама зависи от диска какъв е !
Може и с MP3 енкодер

Да си поглеждал размера на всяка "песен", какъв е? Нека ти подскажа - килобайти е. Ако това не ти говориш нещо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ExactAudioCopy е де-факто стандартът за целта. Рипваш да кажем към FLAC и имаш 1:1 оригиналното качество в около 60% от размера. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Да си поглеждал размера на всяка "песен", какъв е? Нека ти подскажа - килобайти е.

Нещо да не си объркал? Обикновено песен със стандартно времетраене в MP3 формат е от порядъка на 3-5MB с 44.1kHz честота на дискретизация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето съм ползвал такива в лицето на CDex, fre:ac, dBpoweramp, като последната наистина бе доста добра, но не е безплатна.

Вградения WMP също може:

https://www.theteacherpoint.com/how-to-rip-audio-cd-to-mp3-in-windows-media-player-windows-10-tutorial/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Нещо да не си объркал? Обикновено песен със стандартно времетраене в MP3 формат е от порядъка на 3-5MB с 44.1kHz честота на дискретизация.

Не, говоря за аудио формат-а. (*.cda). Остави мп3-ката. Тя си е просто компресия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Не, не се е объркал. Не забелязваш ли, че думата "песен" е в кавички?... Кога за последно си поглеждал как изглежда аудио диск, отворен на компютър? Ето как изглежда:

HkgvIddFW4AnGn99i5UkQOT06irgO6f4FWpZa1Nl

Както виждаш, "песните" са по 1KB (така ги дава, всъщност са по 44 байта). Защото не са всъщност песни, а нещо като указатели къде се намира физически съответният запис на диска. И с просто Copy/Paste няма как да бъдат прехвърлени на компютър.

Няма такова нещо "стандартно времетраене" на песен. Има такива, по-малки от минута, има и по 30-40 (и повече) минути. И като се компресират в MP3-ки, големината на получения файл зависи не само от времетраенето и честотата на дискретизация, а и от битрейта, който сме избрали. Но при всички случаи е по-голям от гореспоменатите 44 байта, за "песен".

:offtopic_s:

Явно си решил от новия си профил да пишеш глупости и да се заяждаш, защото имаш да си връщаш на някои хора... Жалко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно глупостите ги пишеш ти - това не е песен а описател на местоположение на песен. Ай сега  да не те пращам в темата с бисерите!
Това НЕ Е ПЕСЕН!!! Ти пиши каквото си искаш! Не ми пречиш, дори и да трябва да ти чета "експертното" мнение!

преди 19 минути, RudeBoy написа:

Както виждаш, "песните" са по 1KB (така ги дава, всъщност са по 44 байта). Защото не са всъщност песни, а нещо като указатели къде се намира физически съответният запис на диска. И с просто Copy/Paste няма как да бъдат прехвърлени на компютър.

Няма такова нещо "стандартно времетраене" на песен. Има такива, по-малки от минута, има и по 30-40 (и повече) минути. И като се компресират в MP3-ки, големината на получения файл зависи не само от времетраенето и честотата на дискретизация, а и от битрейта, който сме избрали. Но при всички случаи е по-голям от гореспоменатите 44 байта, за "песен".

Благодаря ти, учителю! 😎
Да не започваме темата за заяждането - само търсиш повод. Както писах вече - не ми пречиш! Ще отработя движение от тениса на маса.

В интерес на истината не бях отчел кавичките на песен. Но така или иначе това не е песен! Това е положението. Самият ти казвашп, че не е обаче любезно се разливаш да ми даваш ненужна информация. Учителю 😎

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, цър-вул написа:

Явно глупостите ги пишеш ти - това не е песен а описател на местоположение на песен. Ай сега  да не те пращам в темата с бисерите!
Това НЕ Е ПЕСЕН!!! Ти пиши каквото си искаш! Не ми пречиш, дори и да трябва да ти чета "експертното" мнение!

Благодаря ти, учителю! 😎
Да не започваме темата за заяждането - само търсиш повод. Както писах вече - не ми пречиш! Ще отработя движение от тениса на маса.

В интерес на истината не бях отчел кавичките на песен. Но така или иначе това не е песен! Това е положението. Самият ти казвашп, че не е обаче любезно се разливаш да ми даваш ненужна информация. Учителю 😎

Абе, г-н Цървул, ти правиш ли разликата между записан диск, с малък битрейт, сиреч мп3 и аудио диск. Под аудио диск разбирай оригинален диск, който се продава по магазините. В случай, че отговора ти е "НЕ", значи няма какво да си хабя клавиатурата, НО ако правиш разлика, сложи един такъв аудио диск във сд-ром-а ти и отвори експлорер-а да видиш, как Windows изобразява песните. На това ако не му казваш, песни, защо тогава като поставиш диска в аудио системата и тя почва да пее? ;) По-скоро ти отиваш към бизерите.

преди 10 часа, RudeBoy написа:

Не, не се е объркал. Не забелязваш ли, че думата "песен" е в кавички?... Кога за последно си поглеждал как изглежда аудио диск, отворен на компютър? Ето как изглежда:

HkgvIddFW4AnGn99i5UkQOT06irgO6f4FWpZa1Nl

:offtopic_s:

Явно си решил от новия си профил да пишеш глупости и да се заяждаш, защото имаш да си връщаш на някои хора... Жалко.

Мани го, той е трагедия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване