Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за домашно кино

Виж решението Разрешен от AGD,

Препоръчан отговор

преди 50 минути, JKirilov написа:

Това е добре, просто трябваше да е в първия пост!

При това положение бюджетът ти е много нисък. Ако не можеш да го увеличиш е добре да се ориентираш към Стерео. Там втора употреба има хубави неща.

Какво имаш в предвид под стерео? Аз мога и да си увелича бюджета, но искам нещо което ще ми върши работа за апартамента(3 стаен) нито много силно, нито много слабо,както бяха преди години домашните кина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, JKirilov написа:

При това положение бюджетът ти е много нисък. Ако не можеш да го увеличиш е добре да се ориентираш към Стерео. 

Да, ама човека иска да гледа филм от...

на 25.09.2020 г. в 18:29, Румен Радев написа:

Оригинслни дискове, блурей и торенти. 

на 22.09.2020 г. в 23:14, Румен Радев написа:

Като цяло ми трябва основно за филми, да има приличен звук нс ефектите. 

В стерео усилвателя няма как да завре дисковете. Още повече с 400 лв. може да си купи не повече от една колонка от нисък към среден клас, а ще му трябва и още една + усилвател + плеери + дакове и т.н. много пари. 

Радев просто иска да гледа филми, така че не го мятай по върбите. Да си харесва някакво кино, да ходи да го види и да го поръчва. В този ценови диапазон всички са еднакви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, AGD написа:

Радев просто иска да гледа филми, така че не го мятай по върбите. Да си харесва някакво кино, да ходи да го види и да го поръчва. В този ценови диапазон всички са еднакви.

Нови blu ray системи за домашно кино са също над бюджета от 300-400лв, за втора употреба никога няма гаранция най вече за оптиката. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, FusE написа:

Нови blu ray системи за домашно кино са също над бюджета от 300-400лв, за втора употреба никога няма гаранция най вече за оптиката. 

Плеъра го имам от вече година сигурно, интересува ме озвучени то. За това питам и може би съм обобщил като "домашно кино", но по-скоро ме интересува звука. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма как да се получи по форуми, ако ми дойдеш на гости (с пресен PCR ;) ) мога да демонстрирам.

Искам да кажа следното - стереоусилвател и две ОТ в рамките на бюджета ти, разбира се майсторски избрани, ще свирят в пъти по-добре от всяка системка като посочените три и всички останали подобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Румен Радев написа:

Плеъра го имам от вече година сигурно, интересува ме озвучени то. За това питам и може би съм обобщил като "домашно кино", но по-скоро ме интересува звука. 

Марка и модел на плеъра? Ако няма 5.1, 7.1 изходи няма как да се случи домашно кино. Ресивър може да обработи стерео в многоканален съраунд с Dolby Pro Logic например, но не е което се търси. Ако ще бъде стерео усилвател или много канален ресивър ще бъде добре да се уточни нов или втора употреба както и бюджета . Като най тънка цена за втора употреба може да се избере някой усилвател на Technics SU V хххх серия, а за многоканелен ресивър Pioneer VSX хххх сериите, разполагат с възможност за определяне на среза на тонколоните което го праави подходящ за големи и малки тонколони. Повече по темата като се уточни въпроса с бюджет, нов или употребяван, усилвател или ресивър, тонколони букшелф или подови. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, FusE написа:

Марка и модел на плеъра? Ако няма 5.1, 7.1 изходи няма как да се случи домашно кино. Ресивър може да обработи стерео в многоканален съраунд с Dolby Pro Logic например, но не е което се търси. Ако ще бъде стерео усилвател или много канален ресивър ще бъде добре да се уточни нов или втора употреба както и бюджета . Като най тънка цена за втора употреба може да се избере някой усилвател на Technics SU V хххх серия, а за многоканелен ресивър Pioneer VSX хххх сериите, разполагат с възможност за определяне на среза на тонколоните което го праави подходящ за големи и малки тонколони. Повече по темата като се уточни въпроса с бюджет, нов или употребяван, усилвател или ресивър, тонколони букшелф или подови. 

преди 10 часа, FusE написа:

Не ги разбирам много, но плеъра е Panasonic DMP-BDT280EB 3D BluRay ми казаха, че се води и ми е подарен и държи прах само я няма системата която май е била 5.1. Предлагат ми Samsung Dolby Digital(нещо си) 5.1 за 250лв. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Румен Радев написа:

Не ги разбирам много, но плеъра е Panasonic DMP-BDT280EB 3D BluRay ми казаха, че се води и ми е подарен и държи прах само я няма системата която май е била 5.1. Предлагат ми Samsung Dolby Digital(нещо си) 5.1 за 250лв. 

Има HDMI плейъра търси се ресивър с такъв интерфейс и тонколони според бюджета. 

Samsung нещо си за 250лв на тази база не мога да напиша нищо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, FusE написа:

Има HDMI плейъра търси се ресивър с такъв интерфейс и тонколони според бюджета. 

Samsung нещо си за 250лв на тази база не мога да напиша нищо. 

Dolby Digital, Dolby True HD

Интерфейс : Anynet+(HDMI-CEC) USB 2.0, HDMI Out. Каквото и да значи... 

Сега разбрах, че модела е HT-F5530

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на такъв блурей плейър с HDMI изход е да го включиш към един от HDMI входовете на многоканален ресивър, а HDMI изходът на ресивъра се включва към HDMI вход на телевизора. Към ресивъра включваш съответния брой колони - 5.1 или 7.2 и т.н.

За съжаление с горепосочения бюджет не се сещам как може да се купят ресивър плюс 5 броя колони.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване