Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Решение

Здравейте. Бихте ли ми предложили PC конфигурация за 1500 лева, с която ще се наслаждавам на любимата си игра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dota 2 е игра на 7 години и всяко съвременно PC ще я подкара със задоволителни кадри. Няма нужда да се хвърляш на 1500лв., ще е овъркил заради тази игра. Може да влезем и в 1200лв. и пак ще се получи прилично PC с потенциал за бъдещ ъпгрейд.

Например нещо с Ryzen 3 3100 + GTX 1650 Super + 16GB DDR4 3200MHz с качествено 450-500W захранване ще е предостатъчно и дори ще може да разцъкваш и нови заглавия на 1080Р резолюция

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще кажа, че дота и най-доброто PC трудно ще я държи на висок fps. За гладка игра ти трябва PC, което да държи играта на висок fps и монитор с малки стойности на време за реакция, инпут лаг и висок рефреш рейт, който да отговаря на fps-а, тоест поне 144hz.  В началото на игра в дота си почваш с добър fps, но след 30-та минута в битки сваля fps-а значително. Също така след всяка игра е добре да се рестартира играта. Това е много процесор зависима игра, както повечето онлайн игри, затова ти предлагам интел, ако не ти се чакат новите ryzen, които все още не се знае с какъв IPC са, но излиза по-скъпо. Ето ти две предложения.

Интел

Intel Core i5-9600K

Deepcool GAMMAXX 400

Gigabyte GTX 1660 SUPER

Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16

MSI Z390-A PRO

Crucial P5 500GB M.2

Seasonic FOCUS PLUS 550W Gold

Fractal Design Focus G

Около 1684

АМД

AMD Ryzen 5 3600x

Deepcool GAMMAXX 400

Gigabyte GTX 1660 SUPER

Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16

GIGABYTE B450M DS3H или ASRock B450M Pro4

Crucial P5 500GB M.2

Seasonic Core GM 500 или Seasonic FOCUS PLUS 550W Gold

Fractal Design Focus G

Около 1575

Разликата в цените на интел и амд идва от по-евтиното дъно за АМД. Имай предвид обаче, че B450M DS3H и B450M Pro4 вероятно ще се нуждаят от друг процесор, за да им се ъпдейтне биоса, че да тръгне 3600x. DS3H е по-некачествено от Pro4, но пък имаш cFosSpeed. При положение обаче, че дори рам паметта на 3200 си се счита овърклок, Pro4 има предимство. Кутията си е добра за бюджетна. има два вентилатора отпред, които да вкарват въздух, може единия да се сложи отзад, за да изкарва топлия въздух. Захранванията са полумодулни, което освобождава място от излишни кабели в кутията и води до по-добър въздухопоток. За райзъна 500w е достатъчно, но 550w е по-добре при такава малка разлика в цените. Охладителя е минимум, без да се овърклоква процесора. Това SSD е много бързо, дори го дават по-бързо от 970 evo plus, а е доста по-евтино crucial p5 vs 970 evo plus. Видеокартата е на gigabyte, като въпреки че нямам наблюдения върху palit и gainward, мисля че е по-качествена. Според мен на интел ще е доста по-добре, специално за онлайн игри, защото те са много процесор зависими. Пък и по-натам нищо не ти пречи да си вземеш някакъв по-добър охладител за около 100, като Mugen 5, Fuma 2 или Ninja 5 и да овърклокнеш 9600k на 4.6-4.8 в зависимост от чипа на какъв волтаж ще е стабилен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ли края на 2020г. предлагаш с.1151? Като ще е Интел, поне да е 1200...

R3 3100 + GTX 1650 Super Dota 2 Youtube

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво 1200? Като 10600k е 140 по-скъп от 9600k, а разликата между двата е 9600k vs 10600k 1%. Дори възможността за ъпгрейд е несъстоятелен аргумент, тъй като интел на 1200 най-много още една серия да изкарат. В края на другата година и райзън и интел отиват на друг сокет с излизането на ddr5 паметта. А препоръчвам интел, заради неща описани тук - EFps Game Benchmarks. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото 1200 предлагат двойно повече логически ядра, защото 10500 е на същата цена като 9600К и предлага същата гейминг производителност, но във всичко друго, което се възползва от повече ядра ще отнесе 9600К

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взима се един i5-10400F за 330 лв. и въпроса е уреден. https://www.pro-bg.com/product/CPU/CPU INTEL I510400F 29GHZ12MBLGA1200_239411.html

Друг е въпроса че за тази игра един  i3-9100F е предостатъчен а парите са над двойно по-малко. https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=82403

Ако наистина това ще е единствената или ще са подобни на нея няколко стотачки могат да се икономисат като се вземе бюджетен процесор и видеокарта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се купува нова система на стар сокет ми се струва някак нередно. R3 3100 се справя доста по-добре в игрите от  i3-9100F, има повече логически ядра и конфигурация с 1650 Super ще му стъпи около 1100-1200лв. и пак ще е спестил спрямо заделените 1500лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът е писал дота 2. Не знам дали играете подобни онлайн игри, но там се играе на лоу детайли, за да може да се изкара някакъв фпс. Тук нещата опират до честотата на едно ядро. Имам чувството, че му препоръчвате процесори за соло конзолни портове игри или единични примери за онлайн игри, като Батълфийлд, а не за компетитив онлайн игра, като Дота 2. Ако играе на 60 фпс и тези предложения стават, но тук говорим да може да изкара до 144 фпс на минимални настройки, което е нужно за такива игри. Известните онлайн игри няма да използват повече от 4 ядра в близко бъдеще.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dota 2 е на седем години, тогава върха на сладоледа беше 4 ядрен процесор с 8 логически ядра като 3100 и gtx 780ti, която е по-слаба от gtx 1650 super. Някъде в горните постове съм дал линк към тубата как върви дота 2 на конфигурация с 3100 + 1650super

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива видеа нищо не показват. На нито едно място във видеото не се бият 5 на 5, защото ако го показваше, ще видиш какви дропове във фпс-а ще станат. На колко години е играта няма никакво значение. Привейт сърварите на версия на Линейдж две, която е на 13 години и не поддържа повече от 60 фпс, като се съберат 500-1000 човека на едно място и започне битка, ще видиш с какъв фпс ще играеш дори и със съвременна конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С моето праисторическо i5 4440 съм около 100 fps, не знам за какви толкова битки и чудо говориш. Определено играта с годините стана по-тежка, но не е кой-знае-какво. Esports наистина не се играят на мах графика точно заради производителността, за да няма ненужни спайкове.

Според мен 3600(X) и RX 580 / 1060 би трябвало да са му предостатъчни, да не говорим за по-нови поколения видео 5700/1650/1660. Така ще му бъде и добра основа за ъпгрейд, ако в някакъв момент му потрябва нещо (ако запазят сокета още 1-2 поколения).

Freesync/G-sync ще му струват повече, отколко предполага автора. По-добре да се уточни какъв(и) монитор ще търси и след това да го мислим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега с този билд съм и дота2 ми е на 200 fps на ултра , ти си прави изводите.
Дънна платка: Msi B450 Gaming plus max
Процесор: Ryzen 5 3600
Охлаждане: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
РАМ: G,skill Ripjaws 16GB 3200MGhz CL16-18-18-38
Хард диск: Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3
Видео карта: EVGA GeForce GTX 1060 SC 6Gb
Захранване: Seasonic FOCUS PLUS 750W Modular GOLD
Кутия: Lian Li LANCOOL II Mesh Black + 2 ARCTIC BioniX F140 и един 120 NZXT

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от andibgpz
      Колеги ,дайте моля идея за лаптоп до 1500лв.Ще се ползва основно за Autocad,Photoshop,Archicad и други такива програми.
      Ще помоля и за мнение за интел процесори ix xxxU серията,Чувам ,че не били много добри а повечето конфигурации са с тях.

Благодаря

П.П.Предпочитам Nvidia видео пред AMD
    • от Tokataa98
      Здравейте, наскоро се опитах да си инсталирам Steam, защото получих безплатна Dota 2, но ми се появи проблем при update-а. Когато почне да се Update-ва ми изписва следното съобщение: steam needs to be online to update. please confirm your connection and try again. Моля ви ако имате решение на проблема ми да го споделите .

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване