Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. 

Ще си купувам кола втора ръка и имам нужда от мненията ви. 

Бюджетът ми е до 10000, като предпочитам да е под тази сума, за да отделя повече за обслужване. Отделно да не харчи повече от 9 градско бензин и естествено да не е чуплива. 

Засега съм харесал няколко коли,като искам да са хечбек. 

Първият ми избор е Toyota Auris бензин, като за двигател не съм сигурен кой е най-здрав, ако знаете, споделете! 

Вторият избор, който правя заради хубавия дизайн, е Kia Ceed отново бензин. 

Трятият избор, към който ще се обърна в краен вариант е Honda Jazz, понеже ми е леко грозна, но съм чувал, че са много здрави! 

Знам, че не са най-масовите коли. Какво харесвам и какво трябва дс купя също са две различни неща, затова избягвам "големите три". Харесвам също сеати,шкоди и фолксвафени, но последните са ми много комерс. 😁

Бих бил много благодарен да си дадете компетентното мнение за това, дали да задържа интереса си към горните три, като кажете кои двигатели са най-безпроблемни, или да ме насочите към други коли. 

Благодаря предварително! 

Поздрави, 

Николай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аlfa Romeo Giulietta не е лоша, макар като дизайн да не е възприемана добре от всеки. За този бюджет може да се намери сравнително запазен екземпляр, произвеждаха се до началото на тази година. Като цяло е прост и надежден автомобил, няма общо с базата 156/147, които бяха с трошливо окачване. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е - изчакай (разбира се, ако не ти е спешно) малко корона-вирус ситуацията в момента да отмине (т.е. предполагам като се затопли напролет, може би отново ще се подобрят нещата). Не за друго, но няма никакъв нов внос - в последните 2 месеца вървя по тоя път и до такива изводи стигнах. Което е на пазара е отлежала продукция, тотал щета. За два месеца, огледах сигурно 20 коли от най-различни марки (Хонда, Тойота, Хюндай, Шкода, Фолксваген, Сеат, Сузуки, Рено). Всичките бяха или изгнили на куче (гледах и няколко внос от Швейцария) или със всевъзможни удари, замаскирани къде добре, къде - не толкова. И това е - ново няма (говорим за ежедневно преглеждане на сайтовете за коли, по 3-4 пъти на ден, всеки ден). Накрая се спрях (от нямане на къде) на кола от вносител (от тези, втора ръка, дето ги предлага почти всяка марка) - не, че при нея няма проблеми, но е един и не особено драматичен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Петър Ангелов написа:

може би отново ще се подобрят нещата

Всъщност още ще се сговнят!

Хонда Джаз е желязна и е колата с най-голям багажник. Но много ръждясва. А по-новите модели са доста над бюджета.

След като става въпрос за градско, защо не търсиш градска кола?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 10 000 само нова. И аз примерно сега имам 10 000, но ако реша да купувам автомобоил, ще е само нов. Ако имам стар, продава и добавям към първоначалната. Щом имам 10 000, значи имам достатъчно доходи и за изплащане на нов. 

За 10 000 на старо се купуват само боклуци в България, а и на Запад, дето са два пъти нашите цени, щото не се мами толкова. Ако купуваше преди 10 години, 10 000 са достатъчни за автомобил на старо, сега са пари хвърлени на вятъра, повярвай ми!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, JKirilov написа:

Всъщност още ще се сговнят!

Хонда Джаз е желязна и е колата с най-голям багажник. Но много ръждясва. А по-новите модели са доста над бюджета.

След като става въпрос за градско, защо не търсиш градска кола?

По-скоро искам нещо средно, което да става и за двете. Да не е прекалено слаба за по магистралата и да не харчи мн градско. 

преди 11 часа, Ъндъртейкър написа:

За 10 000 само нова. И аз примерно сега имам 10 000, но ако реша да купувам автомобоил, ще е само нов. Ако имам стар, продава и добавям към първоначалната. Щом имам 10 000, значи имам достатъчно доходи и за изплащане на нов. 

За 10 000 на старо се купуват само боклуци в България, а и на Запад, дето са два пъти нашите цени, щото не се мами толкова. Ако купуваше преди 10 години, 10 000 са достатъчни за автомобил на старо, сега са пари хвърлени на вятъра, повярвай ми!!!!

Мислих си и за нова, но ще ми е първа кола и някак ми е странно да взимам нова. Мога да карам, но ако вземат да ми я откраднат, ще се скъсам от яд... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, JKirilov написа:

Обясни това?

Ами да си върви със 140-150 без да се мъчи прекалено много! Auris-a съм го усещал как вози и ми харесва примерно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Honda Jazz за мен не е подходяща кола за извънградско и за магистрала. Alfa – та е много хубава кола , но не съм сигурен ,че е ок за първа кола. Също така Alfa-та по вероятно ще е над бюджета. Ако ще е Джулиетата най-ок ще е мотора 1.4 tjet. Доказал се е тоя мотор през годините. Сравнително здрав , с турбо , носи на газ.

От Auris – a всички бензинови са много здрави. Добре е да се избягва само 1.33 ,че има някои оплаквания ,че похарчва масло и идва слаб извън града.1.4 vvti e ок , много доказан. 1.6 124 коня има достатъчно сила за извън града. Кола с такъв двигател в рамките на бюджета може да се намери и на по малко километри и по- запазена.Най – добре е 1.6 132 коня , малко по- иконимичен от 124 коньовия и евентуално малко по- вървящ , но него го слагат от 09 година и може да е над бюджета. Всичките двигатели стават на газ , без турбо са, с верига , която по принцип не се обслужва. Тойотата е най- здравата кола от всички изброени. Интериорно , не мисля ,че е много функционална.Преди фейслифта няма подлакътник(има нещо пласмасово там което прилича на подлакътник , но по- скоро е кутия , коят не става) , няма usb вход, нама къде да оставиш смартфона си или бутилка литър и половина.

Киа- та ...,най- ок е според мен мотора 1.6 бензин , има го там в разни разновидности 122 коня, 126 и т.н. 1.4 може да дойде слаб за извън града. 2.0 не е за подценяване . Екземплярите с 2.0 често са с върхово ниво на оборудване , кожен салон и става доста приятна кола.2.0 е с ремък ,ако това е някакъв проблем. Останалите са с верига. Моторите са без турбо , което ще рече ,че при изпреварване , трябва да се връщат яко предавки. Носят без проблем на газ. Колата се подържа евтино и е сполучлива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък мяркам много лачени колички вкарани от Канада. Тука от форума някой има ли кола от там? Разбрах, че има сайтове, подобни като нашето мобиле,автобг и т.н. с коли. Има и такива с търгове за автомобили със щети. Интересно звучи. НО и там си има тънкости, трябва да се внимава каква е повредата, плащало се комисионни....Има известен риск, но пак който не рискува, нема и да спечели...И аз ще трябва да събирам още кинти, стискайте палци до 1 година да събера нещо, че това лято го изпратих само на харчалък...Иначе и аз съм на ясно, че читава и запазена кола втора употреба, еле па с малък бюджет, е мисията невъзможна. Трудно ще е да се нацели нещо, което си струва парите. Искам като си купя кола, няколко години да правя само пляс по педалите...:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, gogogo79 написа:

Honda Jazz за мен не е подходяща кола за извънградско и за магистрала. Alfa – та е много хубава кола , но не съм сигурен ,че е ок за първа кола. Също така Alfa-та по вероятно ще е над бюджета. Ако ще е Джулиетата най-ок ще е мотора 1.4 tjet. Доказал се е тоя мотор през годините. Сравнително здрав , с турбо , носи на газ.

От Auris – a всички бензинови са много здрави. Добре е да се избягва само 1.33 ,че има някои оплаквания ,че похарчва масло и идва слаб извън града.1.4 vvti e ок , много доказан. 1.6 124 коня има достатъчно сила за извън града. Кола с такъв двигател в рамките на бюджета може да се намери и на по малко километри и по- запазена.Най – добре е 1.6 132 коня , малко по- иконимичен от 124 коньовия и евентуално малко по- вървящ , но него го слагат от 09 година и може да е над бюджета. Всичките двигатели стават на газ , без турбо са, с верига , която по принцип не се обслужва. Тойотата е най- здравата кола от всички изброени. Интериорно , не мисля ,че е много функционална.Преди фейслифта няма подлакътник(има нещо пласмасово там което прилича на подлакътник , но по- скоро е кутия , коят не става) , няма usb вход, нама къде да оставиш смартфона си или бутилка литър и половина.

Киа- та ...,най- ок е според мен мотора 1.6 бензин , има го там в разни разновидности 122 коня, 126 и т.н. 1.4 може да дойде слаб за извън града. 2.0 не е за подценяване . Екземплярите с 2.0 често са с върхово ниво на оборудване , кожен салон и става доста приятна кола.2.0 е с ремък ,ако това е някакъв проблем. Останалите са с верига. Моторите са без турбо , което ще рече ,че при изпреварване , трябва да се връщат яко предавки. Носят без проблем на газ. Колата се подържа евтино и е сполучлива.

Благодаря за мнението! Засега Ауриса е топ избор, но не са много на пазара.. Дано си намеря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NikolayDN написа:

Благодаря за мнението! Засега Ауриса е топ избор, но не са много на пазара.. Дано си намеря! 

Най- добре търси някой да ти го внесе от чужбина. Поради ред причини бензиновите по- малко ги внасят тук. Ако нямаш против дизела имат един двигател , който много си заслужава 1.4 d4d 90 коня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Golf 5, Golf 6 с 1.4 TSI двигател. На всичките разновидности, като мощност /от 120 до 170 к.с./ им дават под 9 градско /около 8.3/. Вървят на бургия /за магистрала/. Колко са читави - друг въпрос.

Примерно:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11599500932329488&slink=h8wm5z

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11589877849127410&slink=h8wm5z

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре нещо такова, слагаш една хубава газова и си ти. 

https://mobile.bg/11598334653804204

Само да се провери валвтроника. 

Другото е 1.4тси ама да се провери дали туинчарджа е ок. Там един клапан се скапва, надува и турбината, и механичния компресор и става лошо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, че Giulietta са доста малко, като брой обяви и са скъпички. На същата база са Lancia Delta и Fiat Bravo, пак прилични автомобили. 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582123267312132&slink=h8y3cm

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11591695611034679&slink=h8y94f

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.10.2020 г. в 17:36, Soviet Soldier написа:

Аlfa Romeo Giulietta не е лоша, макар като дизайн да не е възприемана добре от всеки. За този бюджет може да се намери сравнително запазен екземпляр, произвеждаха се до началото на тази година. Като цяло е прост и надежден автомобил, няма общо с базата 156/147, които бяха с трошливо окачване. 

Интересно предложение, имате ли опит с колата? Все пак е 10-тина годишна и да я направят проста и надеждна, като виждам конкуренцията VW какво произвежда 🤔 Иначе аз знам същото за старите алфи и затова ги избягвам при търсенията

За дизайна - тя е почти същата като Ланча Делта и Фиат Браво. Тези трите дали няма да станат новите "голфове" и "фокуси" за нашите географски ширини 🤨

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, locke написа:

Интересно предложение, имате ли опит с колата? Все пак е 10-тина годишна и да я направят проста и надеждна, като виждам конкуренцията VW какво произвежда 🤔 Иначе аз знам същото за старите алфи и затова ги избягвам при търсенията

За дизайна - тя е почти същата като Ланча Делта и Фиат Браво. Тези трите дали няма да станат новите "голфове" и "фокуси" за нашите географски ширини 🤨

Точно Жулиета не съм притежавал, иначе делтата скоро си я купи близък приятел, който работи в тая сфера и е доволен. И трите модела са с доказали се във времето двигатели, а ходовата наподобява тази на 146, която бе сравнително надеждна. Не е, като базата 156, която вярно че е лека и със спортна ориентация, но през година-две се разбива. 146 и Жулиета са по-ориентирани към практичността на Фиат, отколкото към спорта присъщ за Алфа. Доколкото си спомням при 146 ходовата е взаимствана от Фиат Типо. По нашите пътища за жалост всичко се чупи рано или късно, но при тези автомобили всичко е просто и евтино. 
1900x820_giulietta_sospensioni.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Жулиета с двете ръце.Само, че бензиняка 1.4т 170 к.с.  за дълже тъмно червена.Първо е уникално красива, много впечатляващ автомобил.Няма нищо общо като дизайн, с нито един друг автомобил.Ако искаш да те забележат, това е твойта кола.Звука е уникален бате.Като на мотор.Управлението на алфите е много директно и точно.Волана е свръх чуствителен, което носи уникален кеф.Като разход са с лейбъл А, което ще рече мегаикономични.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Божидар Б.
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от truynm
      Здравейте,

Извинявам се предварително ако темата вече е обсъждана или по някаква причина не е на правилното място или друга грешка която може неволно да съм допуснал.

Въпросът ми е следния:

Спрял съм се на Toyota Avensis Verso. Целта ѝ е да вози до 4-ма човека с оборудване. До колкото гледах багажното отделение, няма да имам проблеми с това. Исках да попитам ако някой има опит с автомобила да сподели едно мнение по въпроса. Дали имате проблеми с колата и дали си заслужава. Също така ако има някой който разбира повече от мен, бихте ли си казали мнението за следната обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11398240087495994&slink=aictt0. Притеснява ме дали километрите са реални и като цяло да споделите какво мислите за цена на подобен клас автомобил.

Благодаря предварително!!!
    • от yulihp
      http://auto-research.info/
      БЛАГОДАРЯ ЗА УЧАСТИЕТО!
    • от yulihp
      Здравейте, провеждам анкетно проучване на потребителските предпочитания относно нови автомобили в България.
      Моля, всички, които имат малко време и желание да попълнят анкетата, която се намира на този адрес:
      http://kaldata.com/
      Много благодаря предварително, за отделеното време!

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване