Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Мониторът пада на земята преди няколко месеца, от там му се появи едно черно петно най-горе вляво. От 2011 е, замислях се за смяна.

Вчера вечерта изгасих компютъра и сега го пуснах без да съм докосвал монитора. Посрещна ме в този вид! /Снимки с телефон/

Много ми е интересно каква е повредата😄? Това живо ме вълнува и е въпросът. Ако може да изкара 2 седмици докато взема пари. Не знам дали личи от снимките, дразнещо е за очите при работа с текст каквато имам. И сега мога да купя някакъв за 200лв, но искам нещо по-лачено. Ще се радвам на отговори.

monitor1.JPG

monitor2.JPG

monitor3.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Stan987 написа:

Ще се радвам на отговори.

не вярвам да се зарадваш, като ти кажа че влиза въздух в течния кристал на дисплея
вероятна причина, разлепяне или пукнатина в стъклото
търси си нов монитор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се ремонтира. Избери си компромис. Ако ще вземаш за по-евтино и временно втора ръка - избери доста по-евтин. Ще ти остане после за резерва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дpъндю, евала за точния отговор.

Jkirilov, кой ще ремонтира монитор на 9 години😁? Изпълни си службата прекрасно за това време.

400-450лв рейндж за новия. Не съм геймър отдавна, не ми трябва нещо върховно, за работа. Сега като разглеждам – яко поевтиняли бе! Този Philips 2011 го взех за 400 и нещо тогавашни лева, а беше среден клас.

Благодаря ви👍 за бързите мнения, пичове. Само съжалявам, че съм най-обикновен потребител и когато се случи фал с хардуер или софтуер, почвам тепърва да търся и да се ориентирам. Демек не мога да бъда полезен на този форум технически .

ardes.bg ок ли са?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има повреди, които се отстраняват със смяна бушонче примерно...

Не се разбра ще вземаш ли временен?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ardes ми върнаха пари за една рекламация, въпреки, че не бяха длъжни. За мен са точни. Иначе от няколко месеца съм с този монитор AOC Q3279VWFD8 31.5 inch monitor | AOC Monitors .

Общо взето съм доволен, като се има предвид, че не играя игри, а го ползвам само за форумите и YT.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, JKirilov написа:

Не, никакъв временен. Не си заслужава. За 2 седмици мога да карам на този, ако той пък толкова зазляса - монитора на приятелката ми ще свържа, с телефони, USB, все ще се оправим. За нов е въпросът.

Мерси, ncl, за мнението за ardes. От тях смятам да купя. Сериозна реклама получиха от бг ютюбърите.

Не знам как да променя заглавието на темата - най-качествен монитор в рамките на 400-450лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Stan987 написа:

монитора на приятелката ми ще свържа, с телефони, USB, все ще се оправим.

Интересно това как мислиш да стане? Относно

преди 14 минути, Stan987 написа:

най-качествен монитор в рамките на 400-450лв.

няма такова животно. Харесваш си някой монитор в ценовия диапазон и си го купуваш. Общо-взето, за тези пари всички са едни и същи, не очаквай кой знае какво, но ще са доста по-добре от стария ти монитор. Гледай да има нужните входове като изходите на видеокартата ти, за да не се занимаваш с преходници, където резултата може да е много лош, особено ако се налага да конвертираш аналогов към цифров сигнал. IPS матрица е най-добрия вариант, ако не гониш някакви много високи честоти и време на реакция. И последно реши дали искаш широкоекранен монитор или със стандартна резолюция. Гледай и да е flicker free. Най-добре дай информация за останалия хардуер, най-вече за видеокартата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Как ще решиш проблема с развалената матрица със смяна на бушона, ако ще да е главния от таблото на входа? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е що ще се мъчиш с тоя?  В моя автосервиз изгоря монитор на един стенд за реглаж на ходова част и за 15лв взехме от първата появила се фирма в Гугъл един 17инчов Филипс а вече половин година няма никакви грижи. Единственото неудобство е, че трябва да се разкарваш лично, за да го огледаш все пак. Пишеш в Гугъл "монитори втора употреба" и виждаш най-близката до теб фирма. Срещу двайсетина пари ще си спестиш двуседмични мъки. 

ПП: Стана ми интересно и разгледах около мен какво е положението. Баси, най-евтиния е 50лв. Тея фирми яко ги е треснала коронакризата, и им е изпила акъла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване