Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво се случва, ако някой не си плати сметката в заведение?

Препоръчан отговор

Няма какво да се лъжем, на ден през заведенията минават стотици, няма как да се очаква всички да са честни. Много ми е чудно ако някой просто стане и си тръгне, без да поиска и да плати сметка, какво се прави? Едва ли сервитьорите могат да гледат постоянно всеки. Ако някой от "кухнята" - сервитьор/барман ... се изкаже, ще е хубаво. И моля, без глупости от сорта "пробвай и ще разбереш" или "имат толкова бакшиши, че няма да усетят".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от заведението :

Квартално кафене : Каката като те види че си тръгваш ще кресне за да привлече вниманието на кварталните батки които лочат бира там от сутрин до вечер, ще те хванат за гушата и хем ще платиш, хем ще ги черпиш по бира.

Кафене в центъра :
А) По обикновено(Тип тия по Витошка) : Келнера който е скрит гей ще те подгони и с писклив глас ще опита привлича внимание та някой да те спре, в края на краищата все някой ще те хване и ще си платиш и ще викнат полиция.
Б) По лачено заведение : Там като те видят как се опробваш да си излезеш, хем ще те набият здраво, хем ще си платиш.

Клуб/Дискотека : Ще ходиш в гипсово корито.

Защо изобщо ти е притрябвало да правиш подобна глупост?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Bubbles написа:

Защо изобщо ти е притрябвало да правиш подобна глупост?

Не ми е притрябвало, просто ми е чудно. Една сервитьорка на 30 маси, кой става до тоалетна "уж", кой излиза "уж" да пуши и се прибере тихомълков, ко правим? Едва ли само с бой се решава :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Klijes написа:

Не ми е притрябвало, просто ми е чудно. Една сервитьорка на 30 маси, кой става до тоалетна "уж", кой излиза "уж" да пуши и се прибере тихомълков, ко правим? Едва ли само с бой се решава :D 

Ами може и да се измъкнеш, но повече не трябва да ходиш в това заведение, защото може да те познаят. Освен това, доколкото знам, е задължително в заведенията да има видеонаблюдение, та ще имат и филмче с тебе и може да подадат информация за случилото се в полицията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всичко зависи от сервит?ора,трябва да гледа и да помни.Имал съм случай,на 3 пъти го викахме да си платим сметката,но той казваше ,ей сега идвам,така и не дойде,и ние станахме и си тръгнахме.Професията си изисква професионалист.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо. Ще те огледат на камерите и другия път като те засече някой непознат ще има да плащаш, може и тупаник да изядеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.10.2020 г. в 21:43, Klijes написа:

Няма какво да се лъжем, на ден през заведенията минават стотици, няма как да се очаква всички да са честни. Много ми е чудно ако някой просто стане и си тръгне, без да поиска и да плати сметка, какво се прави? Едва ли сервитьорите могат да гледат постоянно всеки. Ако някой от "кухнята" - сервитьор/барман ... се изкаже, ще е хубаво. И моля, без глупости от сорта "пробвай и ще разбереш" или "имат толкова бакшиши, че няма да усетят".

Така както си го "поставил" излиза, че си барман/сервитьор, и колкото и да е неприятно (ако е така наистина), би трябвало да се удържи от заплата или бакшиши. Все пак заведенията не са социално-благотворителни заведения и принципът е да си плащаш, ако искаш да влезеш в заведение. Ако поради някаква причина установиш, че си неплатежоспособен, подминаваш заведение/ята. Това е до елементарна култура и цивилизованост, а не до изрична осторожност на персонала да преценя като профайлър, дали да обслужи или не определен клиент. Иначе щеше да има изрични табели/предупреждения: Само за платежоспособни клиенти! Моля плащайте си сметките, защото Господ гледа и ще ви застигне възмездие!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.10.2020 г. в 20:51, Maleficient написа:

... Иначе щеше да има изрични табели/предупреждения: Само за платежоспособни клиенти! Моля плащайте си сметките, защото Господ гледа и ще ви застигне възмездие!!!

Чак пък възмездие... Просто клиентът ще го е срам.

- Добър ден. Вашата банка би ли ми отпуснала кредит срещу честна дума?
- Да. Никакъв проблем.
- А ако не го върна?
- Ще ви е срам, когато се представите пред Господ.
- Е, то кога ще е това...
- Примерно, ако до 5-ти не погасите кредита, на 6-ти ще се представите.

; )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си тръгвал от бензиностанция без да си платя бензина.Не, че съм нямал пари, просто бях с една мацка и тя не беше гледала Да изчезнеш за 60 секунди с Никълъс Кейдж и Анджелина Джоли Сипвам аз 65 кила 102 октана, обаче колата имаше проблем с патронника, и често засичаше и 15-20 минути отнемаше понякога докато завъртиш ключа.Не са бях сетил да оставя двигатела да работи до като зареждам.Качвам се аз в колата посягам към ключа да завъртя обаче засечка.... в тоя момента бензинджията, който беше два метра и трийсед диво прасе беше зад касата засичаме си погледите, той ме вижда, че искам да избягам и се втурва да ме хване, излиза на бегом от магазинчето, а са мъча да завъртя, момичето изпадна в истерия, дивото прасе вече беше на три метра от нас, на мен ми излезе пет сантиметрова вена на челото от напрежение, в тоя  момент ключа завърта...  тръгвам с мръсна газ, дивото прасе се опита да скочи от горе на предния капак, добре, че рязко завъртях волана на ляво, иначе щях да сгазя.Успя да удари само юмрук по предно стъкло.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, JKirilov написа:

Много туби имаш в багажника... ;)

Ето ти малко инфо, относно обема на резервоара на Е36 318is coupe.Обаче тези данни са без въздуха, който се образува от пияната.Ферщенсту?https://www.auto-data.net/en/bmw-3-series-coupe-e36-318-is-140hp-automatic-27470

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване