Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте , бихте ли ми препоръчали 144hz 1 ms IPS 24 инча монитор до максимум 400 лева . Не ме интересува дали има Freesync или G-sync . Задължително да е IPS ! Гледам има на AOC , Asus , Acer . В момента съм с Acer VG240Y 75 hz от 2 години и съм много доволен като цяло , но ще минавам на 144 hz . За Asus/Acer/Dell и т.н. съм чувал , но не за AOC . Някакви наблюдения ? Попринцип съм доволен от Acer . Цветовете са добри и съм нямал проблеми за 2 години ползване ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АОС и ASUS са лидерите на мониторите в момента.

https://gplay.bg/asus-tuf-gaming-vg249q1r  Код за отстъпка  nothx  398·04лв. това е най новото към момента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Митко Стефанов написа:

Този е 165 hz ... 

27 инча е .... 

Е и?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Митко Стефанов написа:

Този е 165 hz ... 

Е, и? Още по-добре. Инак тези 165Hz се водят оувърклок и се визуализират единствено през "DisplayPort". През "HDMI" са си 144Hz. Май не си много наясно какво точно искаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Jorge написа:

Е, и? Още по-добре. Инак тези 165Hz се водят оувърклок и се визуализират единствено през "DisplayPort". През "HDMI" са си 144Hz. Май не си много наясно какво точно искаш.

Първо , че е над 400 лева (макс 400) , второ 144 hz не се ли постигат само и единствено с hdmi 1.4 (даже някои са ограничени до 120hz) . 27 инча не искам на 1080p . Имам познат който е с 27 инча на 1080p и леко ама леко започват да се вижда "ниската" резолюция . Аз ако бях наясно кой да си избера нямаше да питам за мнение . Явно тука всеки гледа да се прави на интересен . Щом съм написал ДО 400 лева и 24 инча значи това са ми възможностите и желанията . Благодаря все пак за "мнението" . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич тука винаги е така. Питаш едно, а получаваш съвсем друг отговор. После се влиза в спорове и накрая се чудиш кое какво да вземеш :) 

24" 144hz 340лв IPS 1MS aoc

Този е топ продукт откъм монитори категория. Прочети повечко мнения в сайта казват че е доста добър

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това

преди 3 часа, Митко Стефанов написа:

леко ама леко започват да се вижда "ниската" резолюция

ми е доста глупаво, но щом така смяташ ОК...

Съвет - прочети още отговори и сравнения. Изчакай черния петък с готовност за 27"! Има-няма месец...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, PsyManDelic написа:

Пич тука винаги е така. Питаш едно, а получаваш съвсем друг отговор. После се влиза в спорове и накрая се чудиш кое какво да вземеш :) 

24" 144hz 340лв IPS 1MS aoc

Този е топ продукт откъм монитори категория. Прочети повечко мнения в сайта казват че е доста добър

Мерси колега . Чудя се между AOC 24G2U и ASUS VP249QGR . Чета , че IPS панелите били еднакви (Panda някакви си ) , но чета из нета някакви лоши мнения за умрели пиксели и т.н. при AOC . Някакви наблюдения ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

близа 2г съм с аока от подписа с драйвър на AOC 2460G4 - много съм доволен !

ако смяташ да играеш игри - фреесинга си е предимство !

763451030_.jpg.97ce7e3488d832e9b209e2280c914cb3.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Митко Стефанов написа:

Първо , че е над 400 лева (макс 400) , второ 144 hz не се ли постигат само и единствено с hdmi 1.4 (даже някои са ограничени до 120hz) . 27 инча не искам на 1080p . Имам познат който е с 27 инча на 1080p и леко ама леко започват да се вижда "ниската" резолюция . Аз ако бях наясно кой да си избера нямаше да питам за мнение . Явно тука всеки гледа да се прави на интересен . Щом съм написал ДО 400 лева и 24 инча значи това са ми възможностите и желанията . Благодаря все пак за "мнението" . 

Хората се опитват да ти помогнат, а ти се държиш неадекватно. Слагайки думата "мнението" в кавички обиждаш, без да осъзнаваш, че освен другите и аз се опитах да помогна. Тоест проблемът в българските форуми на се характеризира само с участниците, даващи нещо от себе си, за да помогнат, а и с тези, които търсят помощ. 

П.П. По-горе момчето "KoiAzLiWeти е дал предложение, което се вписва абсолютно точно в изискванията ти(и поради тази причина и аз се включих). 24", 144Hz, IPS, цена до 400лв.(забележи, че е написал с отстъпка и се получава сумата от 398.04). В сайта на Asus пише следното: Digital Signal Frequency : DisplayPort:30 ~160 KHz (H) /48 ~165 Hz(V) HDMI : 30 ~160 KHz (H) /48 ~144 Hz(V); Signal Input : HDMI(v1.4) x2, DisplayPort 1.2. А ако не ти вдъхва доверие тази обявена цена, можеш да погледнеш при скъпчиите от Жар, където получаваш мониторчето за 399.92. С условието, че е на външен склад и евентуално може да почакаш няколко дни за доставка(VG249Q1R). 

Един мъдър човек е казал следното приблизително: "Имаш две уши и само една уста. Така че слушай повече, а говори по-малко". 

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Jorge написа:

Хората се опитват да ти помогнат, а ти се държиш неадекватно. Слагайки думата "мнението" в кавички обиждаш, без да осъзнаваш, че освен другите и аз се опитах да помогна. Тоест проблемът в българските форуми на се характеризира само с участниците, даващи нещо от себе си, за да помогнат, а и с тези, които търсят помощ. 

П.П. По-горе момчето "KoiAzLiWeти е дал предложение, което се вписва абсолютно точно в изискванията ти(и поради тази причина и аз се включих). 24", 144Hz, IPS, цена до 400лв.(забележи, че е написал с отстъпка и се получава сумата от 398.04). В сайта на Asus пише следното: Digital Signal Frequency : DisplayPort:30 ~160 KHz (H) /48 ~165 Hz(V) HDMI : 30 ~160 KHz (H) /48 ~144 Hz(V); Signal Input : HDMI(v1.4) x2, DisplayPort 1.2. А ако не ти вдъхва доверие тази обявена цена, можеш да погледнеш при скъпчиите от Жар, където получаваш мониторчето за 399.92. С условието, че е на външен склад и евентуално може да почакаш няколко дни за доставка(VG249Q1R). 

Един мъдър човек е казал следното приблизително: "Имаш две уши и само една уста. Така че слушай повече, а говори по-малко". 

Успех!

Нещо съм раздвоен между този ASUS TUF VG249Q Или AOC 24g2U . В нета чета , че използват един и същ IPS панел (Панда) . Едното е 345 лева а другото 398 . Разликата от 53 лева каква е ? Или само марката ? Който и да взема надали ще сгреша , но искам да чуя повече мнения за тези двата ... Само да питам едно нещо за този ASUS TUF Монитор . В gplay пише , че е 165 hz , , но май с овърклок а реално си е 144 . Нали така ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо съм раздвоен между този ASUS TUF VG249Q , AOC 24G2U или ASUS VP249QGR   . В нета чета , че използват един и същ IPS панел (Панда) . AOC - 345 лева , Asus VG249Q - 398 лева , ASUS VP249QGR - 380 ? Или само марката е ? Ако не се бъркам при VG249 и VP249 е Horizontal Digital Frequency в полза на VG249 и може би Vesa Mount 75x75 . При AOC чета , че цветовете са малко oversaturated , докато при asus са малко по-реални . Реално който и да взема няма да сгреша . Имам доста добър опит с Asus от преди 10 години . Имах един монитор 1376x768 който беше много добър и толкова бой изяде , че чак ме учуди (новият няма да яде бой :D ) . Реално аз бих се доверил повече на Asus . Има ли в комплекта на HDMI/DP кабел ? Сега използвам монитора си с някакъв HDMI ама не знам дали е 1.2 или 1.4 . Да знам дали трябва да си купувам DP/HDMI 1.4 . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как се появиха точно тия двата, нали не играеш игри уж?

Та - нито един от двата. АОС има някакви проблеми с пикселите, условията на гаранцията ще са важни.

Разглеждай други марки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играя игри . Защо ми е да взимам тогава 144 hz ? Изчетох много неща и разликата между двата асуса е само стойката HDF . Аз използвам отделна стойка със сегашният ми монитор която се закрепя за бюрото . Преди 2-3 дни един познат си взе BENQ 144hz TN и да ви кажа цветовете за зле . Иначе при игра е добър , но не искам TN . Предложения за други марки ? Единственото което намирам като спецификации излиза - Acer Nitro VG240YPbiip 144hz 1ms . Аз лично използвам 2 години Acer Nitro VG240Ybmiix 75hz 1 ms и съм много доволен . И цветовете харесвам и засега нямам умрял пиксел (тествам преди малко с dead pixel тест) . Реално е същият на външен вид като сегашният ми (нямам изобщо нищо против това , даже ми харесва минималистичният вид) . Затова се чудя и за него . 359 лева е - https://desktop.bg/displays-acer-acer_nitro_vg240ypbiip

Имам чувството , че разликата между всичките е може би Overdrive mode . При Asus май беше ELMB . При другите не разбрах какви са . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване