Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видеокарта - колко трябва да бъде захранвaнето

Препоръчан отговор

Здравейте имам въпрос за тази видеокарта колко трябва да бъде захранвенето най много защото никъде не видях колко трябва да е захранването това е линка към картата която се предлага в емаг https://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-210-1024mb-ddr3-64bit-hdmi-dvi-vga-n210d3-1gi/pd/EDY0DBBBM/?ref=other_customers_viewed_go_2_1&provider=rec&recid=rec_52_c08371f7f388adc482334e14ab8538895769047c6d118b068179ef24e3eed886_1603211911&scenario_ID=52 в сайта на емаг откъдето гледам картата никъде не видях изискванията за захранването колко трябва да е

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем 180W. Видеото не иска допълнително захранване и е 30W под товар.

п.с. Между другото 80 лв. за карта на 11 години си е множко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е доста старо и вграденото видео започна да показва артефакти и затова търся някоя карта евтина и попаднах на тази в емаг като най евтина това ми е дъното https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=352

преди 1 час, Roujin Z написа:

Да кажем 180W. Видеото не иска допълнително захранване и е 30W под товар.

п.с. Между другото 80 лв. за карта на 11 години си е множко.

Да прав си парите са много за карта на толкова години но какво да ти кажа гледам да не увисна на тъмно и затова гледам да взема нещо докато е време още а по натам ще гледам за някоя по добра карта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих потърсил нещо втора употреба с гаранция. И малко ме съмнява тези артефакти да са от вградено видео. Дай информация за хардуера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Филипов промени заглавието на Видеокарта - колко трябва да бъде захранвaнето

Картата не е лоша, 36м гаранция, вземай.

Само с температурите не е ясно, на кутията има ли вентилатори?

Това:

преди 4 часа, Raze написа:

малко ме съмнява тези артефакти да са от вградено видео

разбира се трябва да се види. Почисти паметите и пусни тест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, JKirilov написа:

Картата не е лоша, 36м гаранция, вземай.

Само с температурите не е ясно, на кутията има ли вентилатори?

Това:

разбира се трябва да се види. Почисти паметите и пусни тест.

На всеки 6 месеца задължително сменявам пастата на процесора и на видеото почиствам много добре вентилаторите от прахуляк и ги смазвам а страничния капак на кутията въобще не го слагам на задния панел на кутията съм сложил 2 80мм вентилатора единия да вкарва студен въздух другия да изкарва топлия въздух но за артефактите си мисля че явно просто му е дошло времето на вграденото видео да си заминава

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал...

Това за температурите го написах, защото

1. Картата е по горещичка - 40нм технология

2. Процесорът ти е ламя

и не е заяждане, а съмнение.

А това за паметите - Основната памет RAM на компютъра се ползва и за видеопамет на видео чипчето (до 512К в случая)! Там и най-малкия проблем води точно до артефакти! Изключителен противник съм на непрекъснатото вадене и почистване с гумичка и прахосмукачка на платчиците RAM, но това пък обратно е точно такъв случай. Дори разгледай слота с лупа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Не си ме разбрал...

Това за температурите го написах, защото

1. Картата е по горещичка - 40нм технология

2. Процесорът ти е ламя

и не е заяждане, а съмнение.

А това за паметите - Основната памет RAM на компютъра се ползва и за видеопамет на видео чипчето (до 512К в случая)! Там и най-малкия проблем води точно до артефакти! Изключителен противник съм на непрекъснатото вадене и почистване с гумичка и прахосмукачка на платчиците RAM, но това пък обратно е точно такъв случай. Дори разгледай слота с лупа!

Не съм казал че се заяждаш просто ти написах през колко време сменявам пастата и почиствам вентилаторите а то за процесора ми е пределно ясно чее голяма ламя и лапа като невидял с 4гб съм нее в двуканален режим рамта ми но аз препочитам да си сменя пастата където трябва за по сигурно и да почистя  където има прахуляци защото и двамата знаем отлично че прахта е голям враг на техниката а високите температури скапват дъното компонентите и от там започва да дава отражение и по работата на системата мерси все пак за съвета който си ми дал и още веднъж не съм се заял с нищо нито към теб нито към останалите които се отзоваха на запитването ми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не си разбрал! ;)

Изобщо не говоря за почистване на компютъра, то се подразбира и се извършва регулярно. Примерно ако е в една гумаджийница - 2 пъти седмично...

Говоря ти само за платчиците RAM! Ako не знаеш какво е това - питай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам какво е рам :) но проблема нее от рамта аи съм слагал и други пръчки и артефактите пак се показват и плюс това ако рамта ми беше проблемна то щеше да си проличи такаче нее от рамта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си втора ръка hd 5450 до 30лв. 70лв+ за ново видео, което става само за картина, според мен не си струва. Та аз продадох rx 570 за 120лв гаранционна преди няколко месеца хаха. Преди година купих една такава hd 5450 за 20лв с пасивен охладител за компютъра в хола за филми и интернет, само заради HDMI и няма грижи. 

П.П За 150-200лв може да се компютър втора ръка с гаранция, по-ново поколение от твоя и вграденото му видео ще е по-добро от тая gt210 предполагам. Пример - https://plasico.bg/dell-optiplex-990-dt-testvan-s-garantsiya-161295.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.10.2020 г. в 21:57, vlado1985 написа:

Дъното ми е доста старо и вграденото видео започна да показва артефакти и затова търся някоя карта евтина и попаднах на тази в емаг като най евтина това ми е дъното https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=352

...

Да прав си парите са много за карта на толкова години но какво да ти кажа гледам да не увисна на тъмно и затова гледам да взема нещо докато е време още а по натам ще гледам за някоя по добра карта

off: На тъмно в ерата на смартфоните? ;)

За такава щайга да купуваш нова видеокарта...не знам, аз съм маниак на новото, но по-скоро бих сменил компютъра, отколкото да вземам нова видеокарта от младостта ми :) Както казаха горе, не се занимавай с глупости, а си купи нещо за 30 лева. 

преди 5 часа, vlado1985 написа:

Знам какво е рам :) но проблема нее от рамта аи съм слагал и други пръчки и артефактите пак се показват и плюс това ако рамта ми беше проблемна то щеше да си проличи такаче нее от рамта

Относно артефектите...не е ли по-добре да се набуташ с 30 лева, отколкото със 70 за да разбереш, дали наистина артефектите се дължат на това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя 710 и 210 са на една цена. Не че и двете си струват парите но ако ще се дават 80 лв. за нова...

п.с. Втора ръка е 30 лв. - https://www.olx.bg/ad/videokarta-geforce-gt-710-2gb-CID632-ID8kCXl.html#d2076649d9

или за по-малко пари 6570 - https://www.olx.bg/ad/videokarta-hp-radeon-hd6570-CID632-ID86mQQ.html#c4bd33e5b5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване