Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, Veselina Miteva написа:

Има 70  mbps за 14лв. Не виждам 80 никъде :(

Смяташ ли, че има разлика? ;)

преди 1 час, bojoviki написа:

Случвало ми се е...

Случва се всекиму. Аз пускам ТВ на антена и вадя фишката с антенката, за да хвана некой вай--вай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като първи вариант заложи на нетуъркс, за втори си помисли за булсатком а тия от виваком направо с лопата у гърба, само хленчат като малки дечица че работели в лоши условия👍

ПС нетуъркс имат добре изградена мрежа в северният регион и не само

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Veselina Miteva написа:

Има 70  mbps за 14лв. Не виждам 80 никъде :(

А това ли бил проблема, не съм разбрал. Ами питай тези, дето са ти го предлагали, като ги питаш дали са сигурни за скоростта. Реално аз съм на 70 мб и всичко ми работи перфектно, също работя от в къщи доста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Jorge написа:

Би ли обяснил, защото сам не мога да се сетя?

1. Не навсякъде може да се изгради резервно захранане до основни възли ( даже не знам какво имаш в предвид под това). За тази цел трябва да има генратори.

2. На клиентите се предоставят устройства, които работят на ток. Спре ли той в даден район, квартал или град нещата приключват. За оптиката и устройствата като ОНТ, МК задължително трябва ел.захранване.

3. Идеята, за която говориш се прави само за базовите станции. Там имат или дизелови генератори или големи акумулатори, които да издърат докато няма ток. За съжаление и тази политика вече не се прави, защото акумулаторните батерии и генераторите се крадат.

В обобщение спре ли токът, всичко е обречено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Veselina Miteva написа:

В момента съм на Виваком, на vdsl ( мисля, че и сега такъв е единствената опция за града) Около две години беше добре, но последните 2-3 месеца чеесто себслучва да има прекъсвания или направо да спира нета. Но поддръжката е добра - идват още на следващия ден, а днес даже около час след като се обадих. Да си оставам ли на виваком или да премина на друг? Възможните алтернативи са нетуоркс и булсатком. На нетуоркс ми предлагат някакъв план  (забравих да питам за името) 80 mbps за 14 лв с рутер безплатен. Каза момичето, че е оптика, но аз не намерих такъв план на сайта им. В булсатком лана е 13лв на месец - 50 mbps. Не разбрах добре 75 ( също 13!?)  дали мога да си прекарам. Твърдяха различни неща служителката и чата на сайта. Няма опция за оптика в моя квартал. Не дават рутер. Относно поддръжката казаха първите, че техниците идвали до 48 часа, а вторите - 72.

Така коя от посочените алтернативи е най-добра откъм качество, цена и поддръжка? Реални ли са скоростите?

послушай @Богатир попитай съседите защото до голяма степен зависи как техниците подържат мрежата в даден район ако съвестно си вършат работата и интернета ше е добър но ако работат на принципа ден да мине интернета ще е трагедия 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо - искаш ли добра връзка, забрави за wifi, ако ще приемника да е допрян до рутера. Кабела си е кабел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

1. Не навсякъде може да се изгради резервно захранане до основни възли ( даже не знам какво имаш в предвид под това). За тази цел трябва да има генратори.

2. На клиентите се предоставят устройства, които работят на ток. Спре ли той в даден район, квартал или град нещата приключват. За оптиката и устройствата като ОНТ, МК задължително трябва ел.захранване.

3. Идеята, за която говориш се прави само за базовите станции. Там имат или дизелови генератори или големи акумулатори, които да издърат докато няма ток. За съжаление и тази политика вече не се прави, защото акумулаторните батерии и генераторите се крадат.

В обобщение спре ли токът, всичко е обречено.

Това за ONT-то съм го написал на госпожата, която имаше питане, но явно не си прочел. А базова станция без резервирано захранване аз поне не съм виждал. Не вярвам тези от Виваком да са толкова тъпи, че да го направят. Но ти естествено знаеш най-добре. 

В обобщение: добре, че не отговаряш за тези неща там, където работиш. Жална им майка на клиентите и не само. Емо...давай го малко по-сериозно. Тук не си пишем за това какво чула стринка ти на пазара за любеници. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Jorge написа:

Това за ONT-то съм го написал на госпожата, която имаше питане, но явно не си прочел. А базова станция без резервирано захранване аз поне не съм виждал. Не вярвам тези от Виваком да са толкова тъпи, че да го направят. Но ти естествено знаеш най-добре. 

В обобщение: добре, че не отговаряш за тези неща там, където работиш. Жална им майка на клиентите и не само. Емо...давай го малко по-сериозно. Тук не си пишем за това какво чула стринка ти на пазара за любеници. :D

Идея си нямаш колко съм сериозен и идея си нямаш как стоят като цяло нещата. Но не мисля да споря. Вярвайте на каквото си поискате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Идея си нямаш колко съм сериозен и идея си нямаш как стоят като цяло нещата. Но не мисля да споря. Вярвайте на каквото си поискате.

Аз вярвам на това, което знам и разбирам. И го виждам с очите си. Но щом като ти се пънеш да ме убедиш няма как да ти противореча.

А, чакай, че се сетих, че снимах една базова станция ей така за спорта:

20201022_224611.jpg

20201022_224711.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Jorge написа:

Аз вярвам на това, което знам и разбирам. И го виждам с очите си. Но щом като ти се пънеш да ме убедиш няма как да ти противореча.

защо имам странното чувство че чилякът с когото водиш диалог работи на касата и единственото което си разбира е как да се преподпише нов договор😁

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, woobu написа:

защо имам странното чувство че чилякът с когото водиш диалог работи на касата и единственото което си разбира е как да се преподпише нов договор😁

Еми не знам. Принципно Емо е свестен човек, но много обича да философст:Dва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Jorge написа:

20201022_224611.jpg

20201022_224711.jpg

Ти добре си я снимала, но кажи къде е. В градовете лесно. Там даже и да няма ток в даден квартал, другите БС ще поемат натоварването и телефоните ще се свържат към тях. Отиди провери как стоят нещата в отдалечени села и паланки. Там е зор и проблем. Там почти не се слага алтернативно захранване, поради причините които написах по-горе.

И никъде не съм твърдял, че си технически неграмотен или не познаваш дадена материя.

преди 12 часа, woobu написа:

В грешка си. Не съм нито отдел продажби,нито търговски представител, нито работя в магазин. Казвам нещата каквито са, но не държа някой да ми вярва. Това е форум. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.10.2020 г. в 21:28, Raze написа:

И още нещо - искаш ли добра връзка, забрави за wifi, ако ще приемника да е допрян до рутера. Кабела си е кабел.

В момента съм с ноутбук, който няма порт и съответно мрежова карта. Опцията ми е само за уайфай не знам докога. 

Една такава били ми свуршила работа или не са добри. 

https://m.emag.bg/usb-3-0-gigabit-ethernet-mrezhov-preobrazuvatel-goobay-pylnodupleksna-10-100-1000-mbps-mrezhova-vryzka-cheren-3348/pd/D1W33BMBM/

Може да препоръчате други, ако имате наблюдения. Лаптопа е с Win 10.Предпочитам да е без инсталиране на драйвери за картата. 

на 22.10.2020 г. в 0:01, woobu написа:

Като първи вариант заложи на нетуъркс, за втори си помисли за булсатком а тия от виваком направо с лопата у гърба, само хленчат като малки дечица че работели в лоши условия👍

ПС нетуъркс имат добре изградена мрежа в северният регион и не само

Два доставчика по принцип сигурно е добре, но в случая става въпрос за водене на тел разговори през интернет пистоянно и ще доста не приятно да накъсва или направо да спира разговара. Затова и един доставчик ще свърши работа стига да пфедлага к-во. На нетуоркс мрежата им май тъкмо в нашия град свършва, затова не знам доколко е изграддна. Съседите ги препоръчаха иначе. И не мисля, че виваком са толкова зле. Както казах за около 2 години нямаше никакви проблеми. Даже преди година пак работех нещо с постоянни тел разговори и бешв ок. Но сега нз.. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Veselina Miteva написа:

Никой не сподели мнение относно usb лан картите... 

защо не пуснеш отделна тема за преобразователя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, ninov написа:

защо не пуснеш отделна тема за преобразователя

Страх ме е да не я изтрият за повторение. 

Но пуснах сега. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване