Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

По образ и подобие - тълкувание

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Myanmar написа:

Пълна глупост! Като почнете да търсите математика без да можете да смятате и се пръкват суеверията!

Сигурно искаше да кажеш обиколката към радиуса, но само ще постигнеш приближение:

3,147826086956522...

А истината е:

3,141592653589793...

Ама ти успя да го сметнеш! Юнак! 

Само приближение е, да. И аз трябва да призная невежеството си, че не знам точната стойност. Затова се задоволявам с приближения. Но ти си друга работа.

А в случая си е точно обиколката към диаметъра. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 163
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Те не са знаели, че да не се покорят на Бог е зло.  

Не са кодове, а пасажи от Библията: Изход 3:14 И Бог рече на Моисея: Аз съм Оня, Който съм. Рече още: Така ще кажеш на израилтяните, Оня, Който съм, ме изпрати при вас. 11 И словото му каза

1. А защо любовта прекратява страданията и ги прави да изглеждат нищожни, и хората са готови на всичко заради Любовта (която е олицетворение на Бога)? 2. Защо е казано като народна и изпитана мъд

преди 19 часа, ncl написа:

Не са кодове, а пасажи от Библията: Изход 3:14
И Бог рече на Моисея: Аз съм Оня, Който съм. Рече още: Така ще кажеш на израилтяните, Оня, Който съм, ме изпрати при вас.

11 И словото му каза: Излез та застани на планината пред Господа. И, ето, Господ минаваше и голям силен вятър цепеше бърдата и сломяваше скалите пред Господа, но Господ не бе във вятъра; а подир вятъра земетръс, но Господ не бе в земетръса;
12 И подир земетръса огън, но Господ не бе в огъня; а подир огъня тих и тънък глас.

И каква е връзката на тези цитати с "образа и подобието", за които се казва, че е създаден човекът?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Shiniasu написа:

А в случая си е точно обиколката към диаметъра. 

Неграмотник!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Myanmar написа:

Неграмотник!

Ама рззбира се. Само дето ако аз допуснах малка грешка, ти с "поправката" си я удвои. Щото  си голямата работа. Тръгнал на поход да громи религиите. Скапаняк. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Shiniasu написа:

Ама рззбира се. Само дето ако аз допуснах малка грешка, ти с "поправката" си я удвои. Щото  си голямата работа. Тръгнал на поход да громи религиите. Скапаняк. 

Скапаняк ще викаш на някой друг. Първо лъжеш, после те опровергавам, после нова лъжа пускаш, защото не може да сметнеш. Хора, които не могат да умножат две дроби на кръст са неграмотни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Shiniasu написа:

Тръгнал на поход да громи религиите.

Едва ли.Никой няма да се вземе чак толкова насериозно.

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Shiniasu написа:

Тръгнал на поход да громи религиите. Скапаняк. 

Аз пък мислех, че изучаваш Будизма, а ти излезе християнин-фанатик.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

Което показва, колко малко, колко неистово малко разбираш от написаното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, badr написа:

Което показва, колко малко, колко неистово малко разбираш от написаното.

Аз него и Шунята, почти не ги чета.

Но, виждах, че пишат непрекъснато в темите за Будизма и останах с впечатлението, че са будисти. Явно съм се заблудила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Myanmar написа:

Скапаняк ще викаш на някой друг. Първо лъжеш, после те опровергавам, после нова лъжа пускаш, защото не може да сметнеш. Хора, които не могат да умножат две дроби на кръст са неграмотни.

Нищо не си опровергал. А "лъжата" е, че пропуснах една дума от невнимание. Ама нали трябва да опровергаеш някого

И какво направи като можеш да "умножиш две дроби"? Вместо правилното отношение на обиколката на окръжността към два пъти диаметъра, написа "окръжността към радиуса", което е 6.28. Голям математик си. Сигурно е случайнист и номерът. на цитата (Изход 3:14). И това какво точно е въпросното отношение изразено като символ (кръст в кръг или кръст под кръг)? А и така или иначе написаното не беше отправено към теб. 

преди 33 минути, Aumi написа:

И пак си в грешка. Това, че подкрепям доста от написаното в Библията, не означава, че подкрепям всичко. В случая ти си предубедена. Будист съм точно толкова, колкото съм и християнин. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

И какво направи като можеш да "умножиш две дроби"? Вместо правилното отношение на обиколката на окръжността към два пъти диаметъра, написа "окръжността към радиуса", което е 6.28. Голям математик си.

Аз съм голям в много отношения. А ти си оставаш неграмотник.

Знам, че нагли създания като теб не си заслужават времето, но ще ти го разпиша:

Според теб:
543:345=2πr:2r
1,57=π

А според мен и науката математика:
543:345≈2πr:r
3,14≈π

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Будист съм точно толкова, колкото съм и християнин. 

Ако Скепса беше тук, щеше да ти каже, че двете са коренно противоположни религии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Myanmar написа:

Аз съм голям в много отношения. А ти си оставаш неграмотник.

Знам, че нагли създания като теб не си заслужават времето, но ще ти го разпиша:

Според теб:
543:345=2πr:2r
1,57=π

А според мен и науката математика:
543:345≈2πr:r
3,14≈π

Като прилагаш формули наизуст така се получава. 

543/345 не е 2*pi*r/r, а 2*pi*r/4*r

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Shiniasu написа:

Като прилагаш формули наизуст така се получава. 

543/345 не е 2*pi*r/r, а 2*pi*r/4*r

Откога диаметъра е 4 пъти радиуса?

try-again-fail-meme.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване