Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вероятно сте чели новините и знаете, че преди дни беше убит Самюел Пати, френски учител, след нападение от 18-годишен чеченец.

За повече подробности https://www.svobodnaevropa.bg/a/30899252.html

В популярното социално пространство има един ... Емил Джасим, който е написал нещо по повода ...

Цитат

Сърцето ми е сломено:

Във Франция колега учител беше буквално обезглавен от фанатично вярващ мюсюлманин, защото е показал карикатури с пророка на мюсюлманите Мухаммад в час, в който е била обсъждана свободата на словото.

Нападателят е 18-годишен чеченец, чиито родители са се оплакали от учителя и са го заплашвали.

Тъй като този варварски акт е бил предшестван от множество оплаквания и заплахи от родители, това за пореден път доказва, че няма акт на насилие, който да е извършен в тишина.

Речта на омразата винаги води до насилие.

Ислямисткият екстремизъм няма място е Европа.

Както нямат място речта на омразата и фанатичната вяра в който и да е бог.

Обърнете внимание как в България се реагира по същия фанатичен начин, ако някой си позволи не да осмее или да се подиграе с българската история, а просто да заяви теза, различна от тази, която са ни набивали на всички в училище.

...

Не го цитирам цялото, а само това заради последното, което справедливо предизвиква доста цветист отговор, с който съм много съгласна и показва по безспорен начин, че лицемерието в писаниците и опитите за манипулация, не винаги са успешни.

Daher Farid Daher - Lammoth

21 октомври в 13:21 ч.  · 

Черният ми дроб е сломен. Вече се чувствам като фейсбук клюкарка, но отвътре ми дойде.

Разбира се, че България е фанатична страна, сравнима с джихадисти и ислямисти, но също така вече съм убеден, че целта ти е явно да си номиниран за наградите на Дарвин всяка година.

Затова предлагам да посетиш други, по-демократични и толерантни общности, и да продължиш да доказваш колко нетолерантни са българите. Лично ще ти финансирам начинанието, като арабски брат. Имам следните предложения:

1) Да посетиш Турция, примерно някой пазар в Истанбул, и да цъфнеш с табела "Ататюрк е роден в Гърция ориенталски плешив гъз". Или нещо за забрадената жена на Ердоган. Сигурен съм, че далеч по-толерантните турци, гостоприемно ще те вържат на един кол, добронамерено ще ти резнат скротума и джентълменски ще си поиграят на пинг-понг с топките ти. Къде ще ги сравняваш с нашите дискриминативни джихадисти тук.

2) Може пък да посетиш Неапол, Италия, като си навлечеш фланелка с надпис "Марадона е наркоманизирано дебело прасе". Дружелюбните неаполитанци ще са много възхитени и за благодарност ще те поканят да се почувстваш като топка, търкаляна от италиански защитник, като те запознаят с архитектурните особености на неаполитанския цимент. От по-близко. Туристическата обиколка включва търкаляне до Реджо ди Калабрия. Защото те са разбрани и толерантни, не като българите.

3) А пък може да посетиш и другата ти родина - Ирак. И там да отидеш в Ербил и да кажеш, че Барзани е мазен чекиджия, а Йоджалан е левичарска свиня. Може да споменеш петната от манджа на брадата на някой аятолах в някое от шиитските села. Сигурен съм, че и там са далеч по-галантни и толерантни от българите, и ще ти осигурят приятен туристически масаж с боздуган и секира, придружен от приятен аромат от мента.

- Даже може да отидеш в Тексас, там да сложиш микрофон и да почнеш да разправяш на всеослушание, че Джордж Вашингтон и следващите президенти на САЩ са травестити, които са носели грим и бели перуки. Много ще се зарадват и за разлика от българските расисти, ще ти покажат особеностите на американските револвери.

Да, навсякъде, където идеш, в Берлин, Токио, Москва или Лондон, ако наречеш националните им герои "лайно", все ще се намерят няколко души, които да не са възхитени от това човек да им идва на гости и да се гаври с национални идентичности. Особено пък за човек с мюсюлманска фамилия, в страна, която едвам не е затрита от мюсюлманска империя.

Освен това, какво е посланието на това да наречеш "лайно" национален герой или как Хилендарски е изобразен еди-къде-си? Много куул ли е? Какви са екзистенциалните/експертни дивиденти от подобни третокласни шеги? Какво ще е следващото "гениално" прозрение? Че на хан Аспарух му миришели нозете и не си е рязал ноктите на краката? Много оригинално, показва прогресивното мислене и гениалност, да знаеш. Всъщност приличаш на залупен ученик, който неистово иска да привлече вниманието на най-популярното момиче в класа, но единственото нещо, което умее е да имитира пърдене с подмишници. И след поредното такова, след като изяжда шамар, отива да ореве цялото училище на директора и да обвинява в расизъм, ксенофобия и джихадизъм.

Да, българите и джихадистите са едни и същи. А експлоатацията на смъртта на един учител, с която да се представиш като жертва на изостанало, ретроградно общество, никак не е гнусна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 97
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Алоу ценностите, те ти оше ценности : https://novini.bg/sviat/eu/627327 6 Души убити, повече от дузина тежко ранени насред Виена. И там ли рисуваха карикатури? Час по-скоро да се забранява

Да, просто трябва да се забранят!

Тия пожелания за забрана на религии подозрително напомнят за Великата съветска революция.

Малко преекспонираш драга.
Едно е да те набият подчертавам Набият за това че си си позволил да кажеш нещо неприемливо за нечий национален герой и съвсем друго да те ОБЕЗГЛАВЯТ заради това че си показал карикатура с нещо което дори не се знае има ли го няма ли го и т.н.

В една друга тема тук точно това споменах - Хората сме прости същества, вършим всевъжможни простотии по всякакви малоумни причини, гордеем се с РЕЛИГИЯ, колим се заради интерпретации на неща което реално НЕ СА се случили а чисто и просто са начин на хора живели преди много векове да предадът на поколенията своя опит и своята мъдрост за да може новите поколения да не допускат техните грешки. За съжаление обаче резултата е плачевен - Мюсюлмани живеещи още в средновековието, юдеи все още имащи се за БОГОИЗБРАНИ и християни овци живеещи в тотален упадък, а общото между трите религии са религиозните водачи които изпозвайки хорското простодушие манипулират масите както си искат.

Малко са тези които съзнават че религията е глупост а има ли Бог то него не го ловят никакви религии, нито му пука дали ще постиш, дали жена ти ще носи чаршаф на главата или дали ще я претрепеш с камъни защото излязла навън без да те пита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам за чий се възмущаваш. Такива случки е имало и ще има за напред. Че даскала е бил тъпо парче, е повече от ясно. Предвид случая с редакцията, да повтаряш тая грешка е било въпрос на време да го очистят. И аз не одобрявам е*авките с религиите, но до така крайност не трябва да се стига.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, JKirilov написа:

Да, просто трябва да се забранят!

Тия пожелания за забрана на религии подозрително напомнят за Великата съветска революция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Tiho написа:

А какво тогава?
Простаците да продължаат да се колят заради врели некипели дърдорени на всеослушание от ненормални попове, равини, имами и всякакви падрета?

Никой  не те спира да вярваш в каквото си искаш, но едно е вярата и съвсем друго религията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От твоите думи следва, че демокрацията трябва да бъде унищожена, защото гарантира свобода на вероизповеданията и на словото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Tiho написа:

От твоите думи следва, че демокрацията трябва да бъде унищожена, защото гарантира свобода на вероизповеданията и на словото.

Не знам къде я видя тая демокрация ама да не изместваме темата, никъде нищо такоеа не съм казал, освен това и днес има много неща които са забранени и нишо не пречи религията да стане едно от тях.

преди 3 минути, ncl написа:

Забраняването на религиите ми се струва малоумна идея. Меко казано...

Обоснови се моля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

Не знам къде я видя тая демокрация ама да не изместваме темата, никъде нищо такоеа не съм казал, освен това и днес има много неща които са забранени и нишо не пречи религията да стане едно от тях.

Ти си цял Хитлер, Гьобелс и Ленин, взети в едно, ако не осъзнаваш, че призоваваш към унищожаване на демокрацията и на основните нейни ценности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Tiho написа:

Ти си цял Хитлер, Гьобелс и Ленин, взети в едно, ако не осъзнаваш, че призоваваш към унищожаване на демокрацията и на основните нейни ценности.

Кои ценности? Разни чаршафосани уроди да ми кръстосват улиците под прозореца и да колят наред поради липса на достатъчно акъл да разберат че това което пише в така наречените им свещени книги не се чете буквално?
Да ти пикая на ценностите.

Религията няма НИЩО ОБЩО с вярата, още по-малко със свободата и демокрацията, освен ако според теб не е велика ценност и върховна свобода един мъж да кара жена си да се загъва цялата в чаршав и да я бие с камъни ако не ги слуша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората се борят да имат демокрация и свобода, той иска да унищожава ценностите на демокрацията....

Хубаво, че сме в българия, че иначе примерно в Израел юдеите щяха да те намерят и да те приберат на топло за призивите ти към премахване примерно на еврейската религия - на момента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Tiho написа:

Хората се борят да имат демокрация и свобода, той иска да унищожава ценностите на демокрацията....

Обоснови се! Обоснови се каква е тая свобода! Дал съм ти пример, коментирай.
И не съм в България, а съм във Франция и цялата стеана е настръхнала срешу мюслитата заради тоя случай.
Да ясно ми е, че простолюдието ще скочи веднага срешу забрана на религиите, НО не защото тя ги кара да се чувстват свободни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами беше ти обяснено - агитираш против демокрацията и нейните ценности, против свободата. Общо взето - държиш се като революционер.

И в повечето държави по света, включително САЩ и Израел, за такива призиви против примерно христиняството и юдейството, веднага ще те намерят и ще ти разяснят що е то вяра и религия, и защо трябва да ги има по света.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Tiho написа:

Ами беше ти обяснено - агитираш против демокрацията и нейните ценности, против свободата. Общо взето - държиш се като революционер.

И в повечето държави по света, включително САЩ и Израел, за такива призиви против примерно христиняството и юдейството, веднага ще те намерят и ще ти разяснят що е то вяра и религия, и защо трябва да ги има по света.

За нищо не агитирам, казвам си мнението и да според мен религиите трябва да бъдат забранени защото само пречат на хората.
Демокрацията не значеше ли свобода на словото бре уважаеми? Ако да то твоите религии що за ценност са след като ще ми счупят главата за това че си казам мнението?
Нещо май си противоречиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демокрацията значи, че като ти я счупят главата, има съд. Ще съдят който го е направил, не се притеснявай. Милиони атеисти чупят глави и след това получават справедлива присъда.

А ти агитираш против демокрацията, против свободата на словото, против демократичната свобода на вероизповедание - тоест, Велика съветска революция повдигаш.

Отиди в Израел и веднага религията ще престане да ти пречи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Bubbles написа:

Демокрацията не значеше ли свобода на словото бре уважаеми?

А ако нарека майка ти "евтина дама от ескорта", това ще мине ли за свобода на словото, а ти ще ратуваш ли за правото ми?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, badr написа:

А ако нарека майка ти "евтина дама от ескорта", това ще мине ли за свобода на словото, а ти ще ратуваш ли за правото ми?

Това какво общо има?
Твоето се нарича обида и не изразява мнение.

преди 1 час, Tiho написа:

Демокрацията значи, че като ти я счупят главата, има съд. Ще съдят който го е направил, не се притеснявай. Милиони атеисти чупят глави и след това получават справедлива присъда.

А ти агитираш против демокрацията, против свободата на словото, против демократичната свобода на вероизповедание - тоест, Велика съветска революция повдигаш.

Отиди в Израел и веднага религията ще престане да ти пречи.

За последно : Демокрация ли е, да караш жена си да ходи с чаршаф на главата и да я биеш с камъни ако не те слуша?
Демокрация ли е попа да ми налага да постя щото всевишния иначе щял да се разсърди?
Демокрация ли е на заколят препопадавател задето си е предал урока?
Демокрация ли е да изтрепят половин издателство заради рисунка във вестник?
Демокрация ли е някакъв ненормалник да търчи с нож в ръката и да коли наред и дя кряка Алах Акбар или както там се произнася?
Демокрация ли е да събориш два небостръгача и да претрепеш хиляди само защото си въобразяваш че оня свят те чакат N броя девици?
Демокрация ли е е Ватиканът да държи цялата важна информация на света и да налага цензура за всичко което не му е угодно?
Кажи бе демократе?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Bubbles написа:

За последно...

Стига си агитирал за неща, които не разбираш.

Каза ти се, че има свобода на културите, на вярата, на верозиповеданията, на словото. И има гарантирани права на хората. Ако нещо те притеснява и някой ти пречи примерно да се разхождаш гол или пък облечен като за северния полюс - подавай оплакване в съда и там ще преценят според конкретния случай разрешено ли е, забранено ли е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ncl написа:

И като се забранят религиите, тези неща ще престанат?

Убийствата няма да спрат, но поне религиозните с времето ще изчезнат, както и подобни случаи като с преподавателя.

преди 7 минути, Tiho написа:

Стига си агитирал за неща, които не разбираш.

Каза ти се, че има свобода на културите, на вярата, на верозиповеданията, на словото. И има гарантирани права на хората. Ако нещо те притеснява и някой ти пречи примерно да се разхождаш гол или пък облечен като за северния полюс - подавай оплакване в съда и там ще преценят според конкретния случай разрешено ли е, забранено ли е.

Отговори ми на въпросите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казано е, че демокрацията е най-лошата форма на управление, но не сме открили по-добра.

It has been said that democracy is the worst form of government except all the others that have been tried.

преди 3 часа, ncl написа:

Забраняването на религиите ми се струва малоумна идея. Меко казано...

Не говоря за забраняване, а за премахване! Не че би било лесно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма въпроси. Има факти. Има демокрация, демократични ценности, установена съдебна система, равенство пред закона, гарантирани свободи за хората.

Агитацията за разрушаването на демократичните ценности е признак на недостатъчно осмисляне на света.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Tiho написа:

Няма въпроси. Има факти. Има демокрация, демократични ценности, установена съдебна система, равенство пред закона, гарантирани свободи за хората.

Агитацията за разрушаването на демократичните ценности е признак на недостатъчно осмисляне на света.

Противоречиш си, отговори ми на въпросите и сам ще го разбереш, защото в дадените от мен примери има ЗАСТАВЯНЕ, ЗАДЪЛЖАВАНЕ ПОД СТРАХ, НАСИЛИЕ и много кръв, а това е всичко друго но не и демокрация, камоли ценности, но не ти изнася да го признаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Bubbles написа:

Убийствата няма да спрат, но поне религиозните с времето ще изчезнат, както и подобни случаи като с преподавателя.

Или пък ще станат 100, 1000 пъти повече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване