Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте ми аудио карта

Препоръчан отговор

Здравейте. Нещо не съм много доволен от вградената аудио карта на дъното. Пък не съм много запознат с аудиокартите които се продават отделно. Картата ми трябва за playback. Няма да правя никакви записи през нея. Колоните са ми 4.1. Задни - усилвател и колони 2х25 вата, предни друг усилвател и колони 2х50 вата и един двуканален активен буфер 120 вата (30 см). Всичките ватове са реални, а не вземани от стикери дето пишат какво ли не. Колоните са трилентови. Ако някой е пробвал някой модел карта и може да даде някакво мнение по въпроса ще съм благодарен. Държа на качеството (е и на цената). ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Creative Audigy4 SE, 7.1, OEM 101.41 лв или Creative X-FI Xtreme Music 24bit, Retail 220.91 лв И двете са отлични, втората е доста по-добра но и доста по-скъпа. Цените са от JarComputers но картите ги има навсякъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Creative Audigy4 SE, 7.1, OEM 101.41 лв

или

Creative X-FI Xtreme Music 24bit, Retail 220.91 лв

И двете са отлични, втората е доста по-добра но и доста по-скъпа.

Цените са от JarComputers но картите ги има навсякъде.

Май ще поизчакам да посъбера за втората. Поне като е гарга да е рошава:)

Пък и тези продукти не остаряват толкова бързо както другите компоненти на компютъра. Благодаря за мнението. Чак се зачудих за 220 лв. какъв звук ли ще вади :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще поизчакам да посъбера за втората. Поне като е гарга да е рошава:)

Пък и тези продукти не остаряват толкова бързо както другите компоненти на компютъра. Благодаря за мнението. Чак се зачудих за 220 лв. какъв звук ли ще вади :)

Определено ще сте много доволен от Creative X-FI Xtreme Music 24bit, Retail.

А и както сте решили въпроса с колоните, е по добре. Стига да са на нужната висота.

Пожелавам ви успех и споделете, когато я купите.

С уважение:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм си харесал Creative X-FI Xtreme Music, но ще изчакам. Дано излезе за PCI Express слот. Чел съм, че при определени обстоятелства се получавали пукания, които най-вероятно се дължат на ниския трансфер по PCI шината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой има ли я тая скъпа карта или чувал ли я как е звука. Един приател, който е музикант и се занимава професионално със свирене ми каза че нямало смисъл от тази карта и че била предимно за записи. Някой по-запознат може ли даде мнение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой има ли я тая скъпа карта или чувал ли я как е звука. Един приател, който е музикант и се занимава професионално със свирене ми каза че нямало смисъл от тази карта и че била предимно за записи.

Някой по-запознат може ли даде мнение

Аз я имам и е много добра. Но на мен ми се иска още по добра. Въпрос на време. Определено, не е така, когато гониш КАЧЕСТВО - както се е изразил твоя приятел , музикант.

С уважение:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 години по-късно...

Офф/сори за старата тема// Препоръчайте ми сравнително нова звукова платка,нямам специални изисквания към нея:трябва ми за стария ми компютър,където от когато сложих Уиндоус 7(преди това слагах виста СП2) не мога да подкарам нито вградената на дъното,нито единствената външна която имам: Yamaha 724. П.С. за ямахата има драйвер само за 98,2000,експи...не помня под 2003 сървър с вградената ли бях или с ямахата,но имах звук. (има тема във форума за драйвер за ямаха 724 за виста и още не се е намерил) ЕДИТ:Надолу е дискусия нямаща отношение,към моето питане...кажете някаква звукова платка за старо дъно. Изискването е да е евтина(повече от 20 лева не ми се дават) и да може да се подкара на уиндоус виста(идеята е да сложа вистовския драйвер на Уин7). Значи нещо от когато пуснаха вистата,трябва ми за 2 колонки...тези сегашните са 4.1/5.1...7.1 и са на PCI_E повечето.

Редактирано от манол (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Нещо не съм много доволен от вградената аудио карта на дъното. Пък не съм много запознат с

аудиокартите които се продават отделно. Картата ми трябва за playback. Няма да правя никакви записи през нея. Колоните са ми 4.1. Задни - усилвател и колони 2х25 вата, предни друг усилвател и колони 2х50 вата и един двуканален активен буфер 120 вата (30 см). Всичките ватове са реални, а не вземани от стикери дето пишат какво ли не. Колоните са трилентови.

Ако някой е пробвал някой модел карта и може да даде някакво мнение по въпроса ще съм благодарен. Държа на качеството (е и на цената). :get out:

Здравей. От 4-5 месеца аз ползвам ето тази и съм много доволен. Вързал съм я с ресиивър YAMAHA-563 през оптичния изхот и звука е страхотен. С оглед на цената и възможностите си мисля че е много добра. Това е мое мнение разбира се. Ако някой има същата нека и той да изрази мнение. Споменатите по горе аудио карти са по добри но на по висока цена. Ти сам решаваш. Успех!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз отскоро съм със Creative Sound Blaster Audigy 2.Също съм доволен от качеството на звука.Имам 5+1 колонки и една стабилна бас каса , всичко свири на 6.Звуковата карта е закупена от тук http://www.erabg.com/products/view/category/14/page/2/ .За 40 лв си е супер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доволен бях от вградената звукова карта,но се чуваше някакво пукане от време на време затова си взех тази външна USB карта на Креатив http://www.itreviews.co.uk/hardware/h1772.htm за съжаление и през нея се чува това пукане.Колоните са ми 2+1 Креатив ,но не вярвам да е от тях понеже си имат вграден адаптер и смущения в тока не вярвам да пропуска.Някои да знае на какво се дължи това пукане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доволен бях от вградената звукова карта,но се чуваше някакво пукане от време на време затова си взех тази външна USB карта на Креатив http://www.itreviews.co.uk/hardware/h1772.htm за съжаление и през нея се чува това пукане.Колоните са ми 2+1 Креатив ,но не вярвам да е от тях понеже си имат вграден адаптер и смущения в тока не вярвам да пропуска.Някои да знае на какво се дължи това пукане.

Пробвал ли си без да е включен микрофона, ако не пробвай. И кога пука? Когато слушаш музика, като усилиш звука или като не си пуснал нищо. Редактирано от makityson (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си без да е включен микрофона, ако не пробвай. И кога пука? Когато слушаш музика, като усилиш звука или като не си пуснал нищо.

Пробвах с изключен микрофон направо от буксата,но пак пука.Забелязах,че самото пукане го има и когато компютъра изключен,което изключва възможността да е от Уиндоуса или драйвери.Някои може ли да ми даде съвет какво да направя,че да спре да пука така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с изключен микрофон направо от буксата,но пак пука.Забелязах,че самото пукане го има и когато компютъра изключен,което изключва възможността да е от Уиндоуса или драйвери.Някои може ли да ми даде съвет какво да направя,че да спре да пука така.

Еми щом пука и при изключен компютър значи пречината е една, КОЛОНКИТЕ. Те са с вграден усилвател( в твоя случей e в субчето) които прехваща някакъв сигнал, и от там идва пукането. Пробва ли без колонките, а с слушалки? Редактирано от makityson (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

На колони пука постоянно а на слушалки НЕ значи наистина в вградения в буфера усилвател е проблема а има ли начин да го оправя?Нещо през БИОС това онова?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През биоса няма да стане да оправиш звука!Може да вържеш колонките към някой друг източник на сигнал и да видиш дали отново ще пукат.А към компютъра да вържеш други колонки за проба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Пробвал ли си без да е включен микрофона, ако не пробвай. И кога пука? Когато слушаш музика, като усилиш звука или като не си пуснал нищо.

Здравей! Скоро забелязах странен проблем. Единствено и само при пускане на музикален файл се появява неравномерно пукане в тонколоните. При гледане на филм няма проблем до момента в който започне някаква музика. Стартирам Windows, чува се звука при зареждане, при отваряне на папки и в момента който пусна музика се почва. Категорично изключвам проблема да е от тонколоните и ресивъра защото им подадох звук от още два различни компютъра и нямаше проблем. Отпада и проблем в кабелите също са проверени. Пробвах и с преинсталация на Windows 7 /х86, х64/, драйвери, кодеци, плеъри, но за жалост проблема си остана. Слушам основно музика в Flac формат на стабилни колони и държа на качествен звук. Уви това препукване ме побърква. Замислям се да си взема отделна звукова карта. Явно вградената Realtek звукова карта нещо е дефектна. Очаквам предложения за отстраняване на проблема. Благодаря Ви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си ценител на качествен звук ти трябва външна карта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези пукания може да се вследствие на това , че контактите не са ти занулени или разклонителя ти е калпав(калпаво зануляване) провери го все пак и контакта също !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислям се да си взема отделна звукова карта.

Най-лесното е да се сложи за тест една външна карта. Някаква евтина мърша, не е необходимо да е за 100 долара и да се пробва. От някой приятел, съсед или нещо от сорта. За да се разбере дали проблема е в дъното/чипа. Аз бих пробвал и с друго захранване да за хвана евентуално проблема. Но ми е лесно защото имам под ръка всички тези неща. Идеята е да избереш по-лесен и евтин начин, успех :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528243 Аз лично сам с тази!Creative extreme gamer! http://www.stealtech.org/21706.html Creative X-FI Titanium
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване