Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си взема ново SSD, 240 GB до 120 лв. Дъно Asus STRIX B250G GAMING. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, mr. 5r0ff написа:

Каква е разликата с останалите профешънъли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти пречат 20 лева отгоре:

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-GAMMIX-S11P-512G-M2-PCIE/

240 GB не са изгодна покупка по принцип.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако, нямаш монтирано SSD на М.2 , тогава разумния вариант е да гледаш за М.2/PCIE.

И да, разумният вариант е поне по 500 GB SSD, (изгодно лев/GB) макар 256/240 GB да стигат спокойна за ОС и програмите.

Crucial P5 500GB M.2 PCIe NVMe 2280 3400/3000MB/s

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Mr. ?? написа:

Ако, нямаш монтирано SSD на М.2 , тогава разумния вариант е да гледаш за М.2/PCIE.

И да, разумният вариант е поне по 500 GB SSD, (изгодно лев/GB) макар 256/240 GB да стигат спокойна за ОС и програмите.

Crucial P5 500GB M.2 PCIe NVMe 2280 3400/3000MB/s

И защо го запрати на 160 лв. SSD?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, plamen_petrov_80 написа:

И защо го запрати на 160 лв. SSD?

За да му покажа че за 40 лв взема още +250 GB като капацитет и по-бързи скорости.

Има и по евтин вариант + 24 лв от бюджета:Transcend 512GB M2 2280 PCIe TS512GMTE220

или SSD 250GB Samsung 970 EVO Plus, NVMe, M.2 (2280)

В рамките на бюджета:

SSD 250GB, Seagate BarraCuda 510 Series (ZP250CM3A001), PCIe NVMe, M.2 (2280)

SSD 250GB WD Black SN750, NVMe, M.2 (2280), скорост на четене 3100MB/s, скорост на запис 1600MB/s

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Бонбон с катран! написа:

Каква е разликата

то за това съм написал ПРИМЕРНО !

избрах произволен сайт и се съобразих с дадената големина и цена !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, mr. 5r0ff написа:

то за това съм написал ПРИМЕРНО !
избрах произволен сайт и се съобразих с дадената големина и цена !

Като гледам май разликата се изразява в Flash Controller и Flash Memory Type.

BASIC и PRO са: (Flash Memory Type: 3D V-NAND) с (Flash Controller: Samsung Phoenix)
PLUS
 е: (Flash Memory Type: Multi-Level Cell - MLC) с (Flash Controller: Samsung V-NAND 3-Bit MLC)

Мощността на PRO е 5.7 W (Active); 30.00 mW (Standby), а мощността на PLUS е 6.0 W - 9.0 W (Active); 30.00 mW (Idle)

Произволна скорост на четене за BASIC не са посочили, за PLUS: 600,000 IOPS (4 KB Files), за PRO: 15,000 IOPS (4 KB Files)
Произволна скорост на запис за BASIC не са посочили, за PLUS: 550,000 IOPS (4 KB Files), за PRO: 55,000 IOPS (4 KB Files)

Последователна скорост на четене за BASIC: 3400 MB/s, за PLUS и PRO: 3500 MB/s
Последователна скорост на запис за BASIC: 2500 MB/s, за PLUS: 3300 MB/s, за PRO: 2700 MB/s

За разлика от всички в PLUS са внедрили G-SHOCK, което ми се струва излишно!  :mad: Изглежда също, че има някаква кеш памет 1 GB, за останалите май няма. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....... смях и половина .... я го покажи тоя

преди 32 минути, Бонбон с катран! написа:

PLUS е: (Flash Memory Type: Multi-Level Cell - MLC) с (Flash Controller: Samsung V-NAND 3-Bit MLC)

изобщо 10 реда празни приказки :yanim:

правилният отговор пламен го е дал ,и за сата и за м.2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за това  Ssd. Solid state drive (SSD) Samsung 860 EVO, 250GB, 2.5", SATA III. Струва ли си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

Какво мислите за това  Ssd. Solid state drive (SSD) Samsung 860 EVO, 250GB, 2.5", SATA III. Струва ли си?

Нали не мислиш, че някой може да отговори на този въпрос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

Ползвам същият диск, но 500 GB! Работи като втори диск. Първи ми е GIGABYTE.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

За домашен потребител не си струва.

За служебен който търси малко по-голяма сигурност и е готов да си плати цената си струва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Can Oa написа:

За служебен който търси малко по-голяма сигурност и е готов да си плати цената си струва.

Аз цена не виждам, от къде знаеш той точно за колко пари ще го закупи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз цена не виждам, от къде знаеш той точно за колко пари ще го закупи?

не ме занимавай с глупости моля те

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да е бързо SSD в момента, с което съм вече две години стана бавно отначало беше като светкавица.....

на 27.10.2020 г. в 9:13, Can Oa написа:

Предложи ми някой добро?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Искам да е бързо SSD в момента, с което съм вече две години стана бавно отначало беше като светкавица.....

Точен модел на SSD-то?

Има промяна в скоростите му при тест или самата OS се чувства тежка, а тя каква е и кога последно е инсталирана на чисто? Осъзнаваш, че 10 се упдейтва постоянно и за тези 2 години яко са я "опимизирали". Хардуера ти също не е пораснал през тези 2 години. Но пък ти си привикнал вече със скоростта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че имаш М2 слот не виждам защо търсиш вариан за SATA3 . NVMe дисковете са 7-8 пъти по-бързи от SSD, които са на  SATA3.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ivaylo71 написа:

При положение, че имаш М2 слот не виждам защо търсиш вариан за SATA3 . NVMe дисковете са 7-8 пъти по-бързи от SSD, които са на  SATA3.

Нямам такъв слот.

Untitled1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

Предложи ми някой добро?

https://www.pro-bg.com/product/SSD/KINGSTON SA2000M8500G KINGSTON A2000 500G SSD M2 2280 NVMe ReadWritkupeteotPROBG_215792.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване