Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Can Oa написа:

Нямам M.2 слот на това дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 78
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

https://ardes.bg/product/asus-rog-strix-b250g-gaming-rog-strix-b250g-gaming-91549

ами имаш 2  то си пише

поне на единия забучи едно  за С - вече сме ти предложили

па вторият за Д  - вече ти си избираш хард ли ссд ли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oсвен при някои спефични задачи общо взето е все тая и може да си вземеш просто някакяо ССД. Дори и от SATA3  няма да видиш субективно разлика от NVME. Ако мериш с хронометъра докато ти зарежда OS ,ок ,но иначе е важно да имаш ССД. Разликата от обикновен хард е осезателна, за ежедневна употреба разликата между най-бързите и бавни ССД е пренебрежима. Колкото до чипове,контролери и прочие-така или иначе всяко съвременно ССД,ще надживее системата ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Tommygun написа:

Oсвен при някои спефични задачи общо взето е все тая и може да си вземеш просто някакяо ССД. Дори и от SATA3  няма да видиш субективно разлика от NVME. Ако мериш с хронометъра докато ти зарежда OS ,ок ,но иначе е важно да имаш ССД. Разликата от обикновен хард е осезателна, за ежедневна употреба разликата между най-бързите и бавни ССД е пренебрежима. Колкото до чипове,контролери и прочие-така или иначе всяко съвременно ССД,ще надживее системата ти.

Разликата е огромна.Време за достъп до файловете.Скорост на трансфер.По дълго време живот на САТА е по гаранция 2-3 години докато на NVMe 5 години.Отделна платката влиза директно в дъното и не минава през кабели там предимството няма да го обяснявам.

Аз усещам голяма разлика между бюджетно и по висок клас NVMe а по старите САТА са направо умряла технология и те и за това са много по евтини.

Най евтиният вариант цена качество е SASUNG 981 

https://ssd-hard-disk.pazaruvaj.com/samsung/pm981-256gb-m2-2280-pcie-mzvlb256hahq-p414498649/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, KoiAzLiWe написа:

Разликата е огромна.Време за достъп до файловете.Скорост на трансфер.По дълго време живот на САТА е по гаранция 2-3 години докато на NVMe 5 години.Отделна платката влиза директно в дъното и не минава през кабели там предимството няма да го обяснявам.

Аз усещам голяма разлика между бюджетно и по висок клас NVMe а по старите САТА са направо умряла технология и те и за това са много по евтини.

Най евтиният вариант цена качество е SASUNG 981 

https://ssd-hard-disk.pazaruvaj.com/samsung/pm981-256gb-m2-2280-pcie-mzvlb256hahq-p414498649/

А ти какво точно правиш на системата си?

Скорост на трансфер казваш и от пусто в празно ли ще прехвърляш на една домашна система с едно SSD?

По-дълъг живот, повече данни който могат да се запишат и гаранционния период са 3 различни неща, без задължителна пряка връзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно човека има специфични задачи,за които си струва. Аз също се наших на NVME като правих ъпгрейд и за ежедневната ми работа с компютъра, разлика от SATA3  буквално е никаква.

Аргумента с кабелите важи, но пък има недостатъка на платката, че ако няма директно обдухване и/или радиатор,много по-бързо вдига температури при тежко натоварване и тротва. Тогава фактора скорост изчева и дори пада под нивото на обикновенно ССД.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Tommygun написа:

Явно човека има специфични задачи,за които си струва. Аз също се наших на NVME като правих ъпгрейд и за ежедневната ми работа с компютъра, разлика от SATA3  буквално е никаква.

Аргумента с кабелите важи, но пък има недостатъка на платката, че ако няма директно обдухване и/или радиатор,много по-бързо вдига температури при тежко натоварване и тротва. Тогава фактора скорост изчева и дори пада под нивото на обикновенно ССД.

Много си прав.Ако загрява SSD-то си намаля скоростта а това съм го забелязал предимно на ADATA SSD-тата.Този проблем е оправен при SAMSUNG 970 EVO PLUS понеже има Turbo write ( използва пълната скорост само при големи файлове за няколко секунди )

SAMSUNG 981 там пък е намален волтажа и консумацията му на енергия за да се избегне загряване за минимална сметка на скоростта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.10.2020 г. в 13:15, The-Walk!nG-Dead написа:

Нямам такъв слот.

Някой май не чете. Друг въпрос е ако не знаеш как изглежда. В описанието на платката:

Dual onboard M.2 slots for up to 32Gbps of PCIe bandwidth and Intel® Optane™ memory ready

И докато тук се дръгнете хората ги продадоха

Цитат

Нови, запечатани, SSD Samsung 860 EVO Series, 500 GB 3D V-NAND Flash, 2.5" Slim, SATA 6Gb/s
Дата на производство: 2020 06 18
Модел: MZ-76E500 B/EU

по 120 лв. пък вие за толкова спрягате половин капацитет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Филипов написа:

Някой май не чете. Друг въпрос е ако не знаеш как изглежда. В описанието на платката:

Dual onboard M.2 slots for up to 32Gbps of PCIe bandwidth and Intel® Optane™ memory ready

И докато тук се дръгнете хората ги продадоха

по 120 лв. пък вие за толкова спрягате половин капацитет.

Бях прочел че го имам но не бях обърнал внимание.

Извинявам се на всички просто не бях погледнал че имам два слота за SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега прочетох един коментар в Емаг, че за да работи м.2 порта трябва да няма включен хард диск това вярно ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

Сега прочетох един коментар в Емаг, че за да работи м.2 порта трябва да няма включен хард диск това вярно ли е?

Прочети си книжката на дъното. Там пише ако е включен М.2 порта кой сата порт на дъното да не ползваш (ако ползват една линия), но не всички, обикновено е само един от многото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

Не е вярно. Или е вярно до там, че когато инсталираш M.2 SATA на M.2_1 порта(само там се поддържа SATA протокол) => SATA_1 порта става неактивен. Тоест можеш да използваш останалите 5 порта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се сега ще му инсталирам Windows, закупих си това Adata XPG SX8200 Pro 256GB, M.2-2280.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

Благодаря на всички отзовали се сега ще му инсталирам Windows, закупих си това Adata XPG SX8200 Pro 256GB, M.2-2280.

Това,че си избрал най евтиното пак си означава,че е боклук.

Избрал си най лошото SSD което може да се намери на пазара.

Понеже работех като тестер на SSD-та и точно това имаше доста проблеми и след комуникация с ADATA решиха освен няколкото хардуерни имаше и 2 софтуерни проблема като единият е отстранен.

Единият SMD компонент са решили да го подменят понеже при тест четене/запис често изгаряше на 2-3 час.

Другият сериозен проблем беше в контролера и сега виждам,че са го заменили с по-бавен но с по малко проблеми https://www.tomshardware.com/news/adata-xpg-sx8200-pro-controller-change но това е преди 4 дни което означава,че твоето е от проблемната партида.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, KoiAzLiWe написа:

Това,че си избрал най евтиното пак си означава,че е боклук.

Избрал си най лошото SSD което може да се намери на пазара.

Понеже работех като тестер на SSD-та и точно това имаше доста проблеми и след комуникация с ADATA решиха освен няколкото хардуерни имаше и 2 софтуерни проблема като единият е отстранен.

Единият SMD компонент са решили да го подменят понеже при тест четене/запис често изгаряше на 2-3 час.

Другият сериозен проблем беше в контролера и сега виждам,че са го заменили с по-бавен но с по малко проблеми https://www.tomshardware.com/news/adata-xpg-sx8200-pro-controller-change но това е преди 4 дни което означава,че твоето е от проблемната партида.

Прецаках се сериозно с това SSD това което е на две години е по бързо от това....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Прецаках се сериозно с това SSD това което е на две години е по бързо от това....

Ако това не е ирония, може ли да споделиш как стигна до този извод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Tommygun написа:

Ако това не е ирония, може ли да споделиш как стигна до този извод.

Странното е че в емаг има такива скорости?

Първото е моето.

Untitled.jpg

Untitled1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.... така става като в тема за СДД за едва 120лв дойдат разни експерти и те пратят на висок клас модели по 250ГБ ... все едно ще видиш някаква разлика между средния клас NVMe и малко по-високия ... имам и A2000, и 950 Pro с MLC чипове, и 970 EVO Plus, познай дали правя разлика в ежедневни задачи

- има такива скорости щото сглупи и си купи 256ГБ устройство с 8 канален контролер .... малките разновидности дори на един и същи модел винаги са по-бавни, защото са с по-малко NAND чипове и впрягат по-малко канали на контролера едновременно при писане... това правило е в сила отдавна....виж че другата картинка е на 512ГБ версия... 1TB пише още по-бързо

- да беше взел Kingston A2000 500GB... нямаше да ти страдат толкова скоростите, 5 години гаранция, 96-слойни чипове, хладно едностранно устройство с контролер оптимизиран за средния юзър... и евтино на всичко отгоре

- глупостите писани от “тестера на ССД-та” да не те стряскат, ползвай си ССД-то ама мисли повече друг път 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте отново искам да попитам това SSD, ще бъде ли по бързо от това с което съм сега понеже е прекалено бавно.....

В Момента съм с Adata XPG SX8200 Pro 256GB, M.2-2280.

А това другото отдолу е това което мисля да взема.

Solid-State Drive (SSD) Samsung 970 EVO Plu

https://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-samsung-970-evo-plus-250-gb-nvme-m-2-mz-v7s250bw/pd/DRSQQLBBM/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Roujin Z написа:

Не.

А да ми препоръчаш по бързо от това с което съм до 150 лв?

преди 22 минути, Roujin Z написа:

Не.

Какво мислиш за това https://ardes.bg/product/500gb-ssd-crucial-p5-ct500p5ssd8-182198?utm_source=pazaruvaj.com&utm_medium=Твърди+дискове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване