Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов лаптоп, смяна на драйвер

Препоръчан отговор

Здравейте, взех си едно лаптопче втора ръка - HP 15-bs009ne с i5-7200u 6GB RAM и Radeon 520 2 GB видеокарта. Първоначално в device manager си изписване Radeon 520, след преинсталацията на уиндоуса (преинсталирах с уиндоус свален от сайта на Microsoft) в device managers ми изписва Radeon R5 M330. Сложих последния драйвер от сайта на АМД и отново същото.. Сложих някакъв драйвер от сайта на HP AMD/Intel Switchable, предпоследната пусната версия (последната не стана, изписа, че не съвместима с моя уиндоус 10 19043) и отново същото ? Какво да направя, че да си върна 520-ката ? До колкото четох, то тя е по-нова от м330 и малко по бърза, ама като цяло Wtf. Дори не мога да си обясня как е възможно да се смени, при един и същи чип

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

В Device manager, какво ти показва за HardwareID на видеокартата?

Не знам къде точно да гледам, но навсякъде пише R5 M330, а преди преинсталацията беше Radeon 520

В спецификите на лаптопа онлайн също е 520-ка

преди 14 минути, Raze написа:

Прочетох го всичко това и преди, но не ми даде представа как по дяволите да сменя на 520, не знам дали има разлика. Аз малко и не мога да схвана, някъде го дават, че са 2 различни карти, другаде, че е един и същи чип, някъде го дават, че 520 има малко повече производителност. Другото, което забелязах, е че 330м е 2014 година, а 520 е 2017, тоест с по новите драйвери не би ли трябвало да е 520 ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Развитие по темата, значи свалих драйвер от HP сайта от 2018 година, а именно този 1803, който е и след инсталацията ми излиза Radeon 520. Така, ако дам update на драйвера, то се ъпдейтва до някаква версия 2019 година и се променя на Radeon R5 330M ? КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ. Това не са ли две различни видеокарти, дори със сменено име и близки по производителност. Едната пише, че е 2015 release, а именно R5 330M (тоест по старата), а Radeon 520 е 2017 година, по тази логика защо с по нови драйвери сменя към по стара ? Разбирам от 520 да смени на 330 с по нови драйвер, ако 330 беше по нова от 520, ама на...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kyoshinn написа:

Не знам къде точно да гледам,

Е, явно е много трудно да напишеш в Google videocard HardaweID ... :( 

device-hardware-ids.png

nvidia-hardware-ids.png

След което копираш това ограденото в синьо в Google, добавяш driver , търсиш и инсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване