Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Високи температури на R7 2700X

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем,процесора ми държи високи температури дори и в Idle не пада под 50 градуса.Когато сърфирам в интернет стои между 60-70 градуса,а когато съм пуснал някоя игра държи стабилни 85 градуса.Охладителя е Arctic freezer 13 имам два вентилатора,които вкарнат въздух и един който изкарва.Термо пастата е чисто нова,охладителя е закрепен както си трябва,просто не знам,от какво може да е....?

Може ли да е от самия охладител и ако да какъв бихте ми препоръчали ?(само да е висок до 147мм,че кутията ми е малка)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откога е този проблем?? Охладителят стоков ли е или е сменян? Ползвай друга програма за тест на темепратурите и кажи резултата?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Raze написа:

Ползвай сензорите на

https://www.hwinfo.com/

На какво напрежение е настроен процесора?

Ами мени се,като е в Idle 1,3v 1,4v под товар стига до 0,8v

преди 18 минути, Емил Костов написа:

Откога е този проблем?? Охладителят стоков ли е или е сменян? Ползвай друга програма за тест на темепратурите и кажи резултата?

Проблема е още от както съм взел компютъра,а охладителя е Arctic freezer 13

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И? Hwinfo какви температури показва? Напреженията изглеждат нормални, стига и тяхното отчитане да е правилно. В BIOS каква е температурата? Клок има ли процесора? Ченгелите свършиха!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

И? Hwinfo какви температури показва? Напреженията изглеждат нормални, стига и тяхното отчитане да е правилно. В BIOS каква е температурата? Клок има ли процесора? Ченгелите свършиха!

Температурите са си същите и в биоса и с hwinfo,както и процесора не е клокван.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Immunity написа:

Термо пастата е чисто нова

Каква е? Сигурен ли си, че е правилно нанесена, не прекалено много/малко? С отворена кутия има ли промяна?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не претендирам, че съм навътре в хардуера, но за мен проблемът е в охладителя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Каква е? Сигурен ли си, че е правилно нанесена, не прекалено много/малко? С отворена кутия има ли промяна?

Термо пастата е на Deep cool z3 като слагах пастата може да съм сложил малко повече да,и с отворен и затворен капак няма разлика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж на какви обороти върти перката на процесора - може по някаква причина да стои на ниски обороти. Ако си задал ръчно например тих режим, опитай да върнеш на стандартен или дори на full speed (както точно се казва при теб, не знам; ще е шумно, но е колкото за проба).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Roujin Z написа:

Ако е Speccy не е вярно инфото.

Така ли? И защо?

преди 2 часа, Immunity написа:

Ами мени се,като е в Idle 1,3v 1,4v под товар стига до 0,8v

Това е доста странно. Би трябвало да е обратното. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Така ли? И защо?

Питай хората който я поддържат защо не са си свършили работата не мен. ;)

Последната версия принципно е от времето когато излезе 2700X.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е едновременно в хардуера и софтуера. Мерете с пръст, мераклиите с контактни/безконтактни термометри.

За сведение:

https://community.ccleaner.com/topic/52032-temperature-for-ryzen-7-2700x-reading-hot/

За размисъл - защо при Интел всичко е наред? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, JKirilov написа:

За размисъл - защо при Интел всичко е наред? ;)

'Щото Intel от 5-6 години си седят на туй, на което се сяда, и почти нищо ново от тях...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване