Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Шерване на медиен плейър Dune HD Ultra 4K Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте,
първо - извинявам се за, може би тъпия въпрос, но как да направя така, че мултимедиен плейър да може да вижда компютъра и обратно?
https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-ultra-4k

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за, може би тъпия отговор:

Обърни плеъра с окото към компютъра.

Ако не става - посочи му го с пръст.

:cool: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боянеееееееееее, кой е тоа

преди 18 минути, Boyan1984 написа:

мултимедиен плейър

???

какви входове и изходи има и къде са свързани в момента?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задаваш тъп въпрос - получаваш тъп отговор. 

Ако решиш да обясниш какво точно искаш да правиш - може да получиш и някой по-смислен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързан е с лан кабел и hdmi към монитора, друго няма, ако не броим кабелите за колоните и усилвателя.

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Задаваш тъп въпрос - получаваш тъп отговор. 

Ако решиш да обясниш какво точно искаш да правиш - може да получиш и някой по-смислен.

Е не може всички да сме безусловно интелигентни и умни като теб. Обяснил съм какво искам да се направи, ти кое не разбра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Boyan1984 написа:

Обяснил съм какво искам да се направи, ти кое не разбра?

О, напротив, разбрах:

"да може да вижда компютъра"

И съм ти отговорил точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам намерение да помогна. Тоя тъпия надпис "форумна легенда" не го гледай, не съм си го сложил аз.

Сега ще обясниш ли какво искаш да правиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах че не съм наясно с нещата, което значи че НЕ  познавам техническата терминология и не мога да се изразя по-точно от това което съм написал.

Добре, имаме напредък. Искам като пусна плейъра, да виждам свалените файлове на  D на компютъра - там се свалят филми, музика, всичко,за да мога да ги гледам чрез този плейър. Пишат се някакви ip адреси и работата става. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами значи, просто казано - искаш да си пускаш филмите от харддиска на компютъра, директно от медиа плеъра. Много техническа терминология ли беше нужна?...

Това чудо се предполага, че е с Android, не съм работил с него. Имаш ли откъде да сваляш и да му инсталираш приложения?

Виж това видео, може да ти помогне:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Харалампиус написа:

Ти кво, маце, искаш да те дундуркат защото си тъпа ли?

Ти па откъде се появи, след като никой не те пита бе, мамин златен? Аре черта.

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Ами значи, просто казано - искаш да си пускаш филмите от харддиска директно от медиа плеъра. Много техническа терминология ли беше нужна?...

Това чудо се предполага, че е с Android, не съм работил с него. Имаш ли откъде да сваляш и да му инсталираш приложения?

Виж това видео, може да ти помогне:

С андроид е, точно така! Приложения никой няма да сваля, баща ми си го купи за да може да сваля 4К и да си гледа чрез него. Е не само 4К де. Та затова е целия зор.

Абе то в него си има в менюто направено да въведеш is адрес и всичко, ама като на съм го правил никога, а па и не намирам некъде как се прави. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, RudeBoy написа:

Извинявам се за, може би тъпия отговор:

Обърни плеъра с окото към компютъра.

Ако не става - посочи му го с пръст.

:cool: 

Това има ефект само за умни устройства, а компютъра е тъпо копеле особено ако е с инсталирани  Прозорци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има външни няколко, но идеята е директно с компютъра да има връзка. То предишния имаше, ама сега за тоя трябва да се прави отново, а аз не знам как става. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно нали все пак, аз поне твърдя че един 4К телевизор, какъвто се предполага че имате ще може да вижда филмите от компютъра директно и то безжично дори.

Ако горното не е вариант поради каквато и да било причина, то нека да не се отклоняваме от темата: (впоследствие обърнах внимание че е вързан към монитор, а не ТВ)

Цитат

Built-in NAS (Network Attached Storage) functionThe player can work as a file server, i.e. you can access storage devices connected to the player (internal HDD, USB drives) from the local network using FTP and SMB protocols. For example, you can copy files to the player directly from a PC or other device in the local network. On a Windows PC, just type «ftp://ip_address» or «\\ip_address» in the Windows explorer, where «ip_address» is the IP address of the player. The IP address of the player can be found in “Setup / Information” menu.

Това го извадих от упътването ( https://dune-hd.com/media/QSG/Dune_HD_DUO_4K_User_Manual.pdf )  на устройството, макар че може и да не е за точния модел.

Демек според него трябва в меню Setup/Information да има IP адрес на плеъра.

Ако трябва да достъпиш компютъра от него, предполагам че това трябва да стане някъде от мнею Sources.

Това ли е менюто му ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не използвам Dune плеър. Но опитай да споделиш папката която искаш да виждаш плеъра. Windows 10 споделяне.

И после в Dune намираш компютъра SMB, като пишеш паролата и потребителското и ще ти даде достъп до папката.

Друг е въпроса кокло безпроблемо, ще е пускането на филми от него по домашната мрежа. И двете устройства е препоръчително да са "закачени" с LAN  кабел.

Както ти казаха по добре е вторият вариант (по добър) да сваляш директно филми на Dune меда плеъра, на закачен външен диск или вътрешен щом има SATA.

Dune HD Pro 4K Plus - Работа в локальной сети и с внешними дисками.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, компютъра го вижда, плейъра също вижда компа, но като искам да вляза в D ми иска парола. Те това не знам как да го оправя и каква е тая парола.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или създаваш на компютъра акаунт с парола и с тия данни се логваш от дюната, или в раздела с правата на дял D даваш всички да имат достъп САМО за четене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване