Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с инсталиране и стартиране на Webmin на Deepin 20, Debian Buster базиран !

Препоръчан отговор

На вече стария Deepin 15, който е Дебиан 9 Стреч базиран си работи, но на новия се инсталира уж коректно, като му спра апп стора, но не стартира :( !

Last login: Wed Oct 28 11:05:52 2020 from 192.168.1.20
[email protected]:~# service webmin stop
[email protected]:~# service webmin start
Job for webmin.service failed because the control process exited with error code.
See "systemctl status webmin.service" and "journalctl -xe" for details.
[email protected]:~# systemctl status webmin.service
● webmin.service - LSB: web-based administration interface for Unix systems
   Loaded: loaded (/etc/init.d/webmin; generated)
   Active: failed (Result: exit-code) since Wed 2020-10-28 11:18:47 EET; 40s ago
     Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
  Process: 12719 ExecStart=/etc/init.d/webmin start (code=exited, status=139)

окт 28 11:18:47 User-PC systemd[1]: Starting LSB: web-based administration interface for Unix systems...
окт 28 11:18:47 User-PC perl[12720]: pam_deepin_authentication(webmin:auth): Cannot get original tty attributes: Inappropriate ioctl for device
окт 28 11:18:47 User-PC perl[12720]: pam_deepin_authentication(webmin:auth): Password
окт 28 11:18:47 User-PC perl[12720]: pam_deepin_authentication(webmin:auth): Password:
окт 28 11:18:47 User-PC systemd[1]: webmin.service: Control process exited, code=exited, status=139/n/a
окт 28 11:18:47 User-PC systemd[1]: webmin.service: Failed with result 'exit-code'.
окт 28 11:18:47 User-PC systemd[1]: Failed to start LSB: web-based administration interface for Unix systems.
[email protected]:~# journalctl -xe
-- Стартирането на модул „deepin-elf-verify.service“ завърши.
--
-- Резултатът е: done
окт 28 11:20:06 User-PC deepin-elf-verify[12861]: [ERROR] failed to open: No such file or directory
окт 28 11:20:06 User-PC systemd[1]: deepin-elf-verify.service: Main process exited, code=exited, status=255/EXCEPTION
-- Subject: Unit process exited
-- Defined-By: systemd
-- Support: https://www.debian.org/support
--
-- An ExecStart= process belonging to unit deepin-elf-verify.service has exited.
--
-- The process' exit code is 'exited' and its exit status is 255.
окт 28 11:20:06 User-PC systemd[1]: deepin-elf-verify.service: Failed with result 'exit-code'.
-- Subject: Unit failed
--
-- The unit deepin-elf-verify.service has entered the 'failed' state with result 'exit-code'.
окт 28 11:20:06 User-PC deepin-deepinid-daemon[3939]: [WAR] manager.go:216: skip doSync
окт 28 11:20:09 User-PC systemd[1]: deepin-elf-verify.service: Service RestartSec=3s expired, scheduling restart.
окт 28 11:20:09 User-PC systemd[1]: deepin-elf-verify.service: Scheduled restart job, restart counter is at 344.
-- Subject: Automatic restarting of a unit has been scheduled
--
-- Automatic restarting of the unit deepin-elf-verify.service has been scheduled, as the result for
-- the configured Restart= setting for the unit.
окт 28 11:20:09 User-PC systemd[1]: Stopped deepin ELF Verify.
-- Subject: Модул „deepin-elf-verify.service“ вече е спрян
--
-- Спирането на модул „deepin-elf-verify.service“ завърши.
окт 28 11:20:09 User-PC systemd[1]: Started deepin ELF Verify.
-- Subject: Модул „deepin-elf-verify.service“ вече е стартиран
--
-- Стартирането на модул „deepin-elf-verify.service“ завърши.
--
-- Резултатът е: done
окт 28 11:20:09 User-PC deepin-elf-verify[12862]: [ERROR] failed to open: No such file or directory
окт 28 11:20:09 User-PC systemd[1]: deepin-elf-verify.service: Main process exited, code=exited, status=255/EXCEPTION
-- Subject: Unit process exited
--
-- An ExecStart= process belonging to unit deepin-elf-verify.service has exited.
--
-- The process' exit code is 'exited' and its exit status is 255.
окт 28 11:20:09 User-PC systemd[1]: deepin-elf-verify.service: Failed with result 'exit-code'.
-- Subject: Unit failed
--
-- The unit deepin-elf-verify.service has entered the 'failed' state with result 'exit-code'.
lines 4863-4918/4918 (END)

Нищо не им разбирам на тези неща :( , ама без него съм с вързани ръце :( !  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

backinblack, би трябвало и на теб да е направило впечатление, че на тоя Deepin много неща не вървят. Още не съм разбрал, какво толкова ти харесва и толкова държиш на него?

Интересно защо точно с тая китайска дистрибуция правиш група, за да я побългаряваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

backinblack, би трябвало и на теб да е направило впечатление, че на тоя Deepin много неща не вървят. Още не съм разбрал, какво толкова ти харесва и толкова държиш на него?

Интересно защо точно с тая китайска дистрибуция правиш група, за да я побългаряваш?

Колкото и да ти е чудно, точно с нея има най-малко проблеми за такива нови юзверги, дето досега до Линукс не са се докосвали от една страна, а от друга страна, доста по-съвместима е с Уиндоус от колкото с другите, а нещата, за които аз лично се интересувам са такива, дето обикновен потребител не го интересуват.  Това е само от една страна, а от друга страна, в други постове споменах, че имам и друга инициатива, която е за такива, които искат не само да ползват, а и да творят и точно тази дистрибуция има много голям стор за приложения, дето няма условия под какъв лиценз ще бъде. 

Целта ми е да влезе в бизнеса, а за бизнеса е много важно, ама от първостепенна важност да не се налага да влагат и в обучение на работници. Затова и съвместимостта с Уиндоус е на първо място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз никаква идея нямам - явно се оплаква, заради някакви промени по PAM , които са правили от deepin

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мамка му, точно заради липсата на Уебмин търся разни други програми, с които да се настройват графично разни неща :( ! С него и паролата на root юзера се сменя и нови юзери с външен достъп се създават и бекъп на бази.... ! То друго не му трябва на ПОТРЕБИТЕЛЯ . Инак тва с терминала е крива работа :( .

преди 20 минути, borovaka написа:

И аз никаква идея нямам - явно се оплаква, заради някакви промени по PAM , които са правили от deepin

Сега се замислям, че може и да не е в PAM-а, щото съм го пробвал и с добавени дебиански хранилища. Получава около 100+ ъпдейта, но и пак не тръгва. Ако са правили някакви корекции, все си мисля, че пакета от дебиан ще замени техния :( .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

backinblack, трябва да качвам Deepin, за да помагам.

Пробвай да го стартираш така да видим какво ще се получи при теб.

qH4cQv3.png

Нямам сървър да пробвам, но на локалето работи:

bGgP1lt.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, vpvelev написа:

backinblack, трябва да качвам Deepin, за да помагам.

Пробвай да го стартираш така да видим какво ще се получи при теб.

qH4cQv3.png

Братле, в момента съм върнал снапшота до преди да го инсталирам, но мога да го инсталирам отново за нула време и да ти пусна достъп по SSH от рутера, но съм на статично динамично ИП и само да не се смени, докато влезеш :( .

Абе, дайте една команда за мариядб, дето да създава нов юзер с пълни права като роот, но да има достъп от вън, демек от всички хостове! Мъча се тука по разни инструкции, ама не ми се получава :( ! Създавам го само за локалхост правилно, ама за ани хост не ми се връзва програмата, а през уебмина няма проблем като го направя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, backinblack написа:

Абе, дайте една команда за мариядб, дето да създава нов юзер с пълни права като роот, но да има достъп от вън, демек от всички хостове! Мъча се тука по разни инструкции, ама не ми се получава :( ! Създавам го само за локалхост правилно, ама за ани хост не ми се връзва програмата, а през уебмина няма проблем като го направя.

Пробва ли това?

sudo usermod -aG root,http <user name>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, vpvelev написа:

Пробва ли това?

sudo usermod -aG root,http <user name>

С командата: mysqladmin --user=root password "11111" задавам парола 1111 на роот юзверга :) ! После, с командата  mysql -u root -p влизам, като ми иска парола и попълвам 1111 . Като вляза, изпълнявам командата: GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'user'@localhost IDENTIFIED BY '11111';  и ми се създава юзверга user, ама само с достъп от вътре по локалхоста. Пробвах с 'user'@any щото така ми го изобразява уебмина, ама не става :( ! С какви символи да заменя това @localhost !!!? Ей тука ми е проблема! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, backinblack написа:

С какви символи да заменя това @localhost !!!? Ей тука ми е проблема! 

Може би с това?

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'user'@'%';

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'user'@"%" IDENTIFIED BY '11111';  

Deepin си е типичен китайски боклук

преди 6 минути, vpvelev написа:

Може би с това?

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'user'@'%';

Ей изпревари ме с тоя забил форум

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мамка му, сичко живо проценти иска :D ! С 'user'@"%" се получи :D ! Благодарско :) ! На времето, когато почнах да ползвам Линукс с Убунту 10.04, ако още в началото не ме бяха светнали от линукс форума за наличието на този инструмент Уебмин, сигурно още след първата седмица щях да се откажа от Линукс :(  . Терминал ползвам само и единствено, когато изпълнявам инструкции от нета, дето идея си нямам какво и защо правя :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, backinblack написа:

Мамка му, сичко живо проценти иска :D ! С 'user'@"%" се получи :D ! Благодарско :) ! На времето, когато почнах да ползвам Линукс с Убунту 10.04, ако още в началото не ме бяха светнали от линукс форума за наличието на този инструмент Уебмин, сигурно още след първата седмица щях да се откажа от Линукс :(  . Терминал ползвам само и единствено, когато изпълнявам инструкции от нета, дето идея си нямам какво и защо правя :) .

Това дето ти го дадохме е SQL заявка за права :) Ако толкова ти е зор за заявките ползвай DBveawer ама иска да имаш OpenJDK 11

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Това дето ти го дадохме е SQL заявка за права :) Ако толкова ти е зор за заявките ползвай DBveawer ама иска да имаш OpenJDK 11

Абе, то DBeaver се пробвах да го пробвам, ама там у апсторето има само профешъна, дето иска кинти, а другото, комюнитито го инсталирах, ама не ми стартира :( .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, backinblack написа:

Абе, то DBeaver се пробвах да го пробвам, ама там у апсторето има само профешъна, дето иска кинти, а другото, комюнитито го инсталирах, ама не ми стартира :( .

Сега прочети хубаво какво съм написал "...ама иска OpenJDK 11" :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгадах го

Първо с

sudo apt-cache search deepin-elf-verify

намираме deepin elf verify

инсталираме го

sudo apt-get install deepin-elf-verify

И тогава вече Уебмина би трябвало да запали

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, petie1 написа:

Разгадах го

Първо с

sudo apt-cache search deepin-elf-verify

намираме deepin elf verify

инсталираме го

И тогава вече Уебмина би трябвало да запали

Братле, не ми се получава :( !

# Webmin

apt-get install build-essential gcc libc6-dev libwrap0 libwrap0-dev libwww-perl apt-transport-https wget

cat >> /etc/apt/sources.list.d/webmin.list <<-EOF
deb http://download.webmin.com/download/repository sarge contrib
deb http://webmin.mirror.somersettechsolutions.co.uk/repository sarge contrib
EOF

2) wget http://www.webmin.com/jcameron-key.asc && apt-key add jcameron-key.asc && apt-get update && apt-get install webmin -y

4) cpan Authen::Libwrap

service webmin stop  service webmin start  service webmin restart

Това е инструкцията по която го инсталирам през SSH логнат като root. По-долу са скрииншоти на протеклата инсталация и не ми стартира :( .

Screenshot_148.jpg

Screenshot_149.jpg

Това е втора инсталация с твоите инструкции. След първото несполучливо стартиране, предположих, че заради мен си направил чиста инсталация и се върнах на снапшот чист инстал след първи ъпдейт. Без нищо да съм магерил по него. Пробвах нов инстал на Уебмин и това по-горе е резултата! Щом си го стартирал явно си го разгадал и при мен нещо се бърка работата. Моля те, дай ми точна последователност на командите, че с те терминали ми куца работа :( . Горе-долу разбирам разните инструкции какво вършат и как да си ги променя за себе си да ми е по-лесно, но до тук съм с терминала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам да си изпълнил:

както ти е написал Petie1.

Също така не виждам да си изпълнил някъде 4та точка от плана за инсталация:

Можеш ли да пратиш линк от страницата от която инсталираш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, caball написа:

Не виждам да си изпълнил:

Изпълнил съм го точно по неговата инструкция след инсталирането на Уебмин! Сега се сещам, че може би е имал в предвид, че трябва да се инсталира този пакет преди инсталацията на Уебмин. На втората снимка се виждат командите и резултата след тях. В края на скрииншота са.

преди 15 минути, caball написа:

Този перл модул не е задължителен и той се ползва само за някакви. Инсталирам го него само колкото да не ми показва, че имало липсващи модули. 

Тази инструкция си е моя преработена от друга и с по нея съм инсталирал над 100 пъти безпроблемно на Убунту и Дебиан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не успях да го подкарам :( Изглежда Боровака е прав и трябва да се нагласи РАМ-а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега спирам да се занимавам с 20 и се връщам на 15, но въпроса си остава актуален :( . Снощи прехвърлих нещата на жИлязо и се оказа, че не му достига видеото :( . Като за начало, трябва да върви на машинки с минимум сокет 755 с графика Graphics Media Accelerator 3100 нагоре, но на такова жилязце изобщо не запали. Изгрява тапета и преди да излезе прозореца за логване се рестартира. На малко по-добрите Intel Q45 Express with Intel GMA 4500 Graphics си пали и върви, ама като стартирам хрома и почва да скляпа :( ! 

Тези машинки с 2 ядра Е8300+, 4ГБ рам и 128ГБ SSD са перфектни за офис работа. Работят достатъчно бързо сериозна работа и са под 100 лева + 50 лева инвестиция в SSD, като при проблем с желязото за нула време диска се прехвърля в друг компютър за същите пари и работата не спира. 

С по-старото 15.11, което е базирано на все още актуалния Дебиан Стреч нямаше такива проблеми, като го качвах на желязо. 

Както и в другия пост писах, целта ми е да привлека бизнес потребителите да започнат поне малко от малко да ползват Линукс. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз успях да го подкарам като спрях модула Deepin authentication ( само горният, не знам защо са дадени два , може и да е бъг, защото само по малка/главна буква се различават) :

image.png.644c6e7d01cc5e53eb1d59771a7c993b.png 

Това го извикваш с командата:

pam-auth-update --force

След това тръгва, друг е въпроса до колко добре и сигурно ще работи :) Тази диструбуция не е в списъка на поддържаните от webmin така че май няма много много гаранции като цяло.

PC:~# systemctl status webmin.service
● webmin.service - LSB: web-based administration interface for Unix systems
   Loaded: loaded (/etc/init.d/webmin; generated)
   Active: active (running) since Tue 2020-11-03 18:08:38 EET; 6min ago
     Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
  Process: 8947 ExecStart=/etc/init.d/webmin start (code=exited, status=0/SUCCESS)
    Tasks: 3 (limit: 4108)
   Memory: 31.7M
   CGroup: /system.slice/webmin.service
           ├─8998 /usr/bin/perl /usr/share/webmin/miniserv.pl /etc/webmin/miniserv.conf
           ├─9186 /usr/bin/perl /usr/share/webmin/miniserv.pl /etc/webmin/miniserv.conf
           └─9189 /usr/bin/perl /usr/share/webmin/miniserv.pl /etc/webmin/miniserv.conf

Nov 03 18:08:36 peio-PC systemd[1]: Starting LSB: web-based administration interface for Unix systems...
Nov 03 18:08:36 peio-PC perl[8948]: pam_unix(webmin:auth): authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost=  user=root
Nov 03 18:08:38 peio-PC webmin[8948]: Webmin starting
Nov 03 18:08:38 peio-PC systemd[1]: Started LSB: web-based administration interface for Unix systems.
[email protected]:~#

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Френд :) ! Ще го тествам, но в старата версия 15.11, която е базирана на Дебиан 9 Стреч, Уебмин си го познава, че е Дебиан Стреч и няма проблем, а на Deepin се инсталира и работи. Проблема е с 20-та версия, която е с почти нов десктоп менажер, който си е малко суров още и е базирана на Дебиан 10, но с клонирани дебиански хранилища, защото в техните май има пакети и от сид и от нестабилните. Но без проблем се добавят дебианските хранилища и си работи, като се обновяват и доста пакети, които те не са ги обновили. Вариант е след инсталацията да се ползват основно дебианските хранилища, а тяхното да е като допълнително.

Явно поради несъгласие с идеологията на Дебиан се отделят както Убунту на времето проходи. Следват точно неговите стъпки, но пък и Минт се отделя в свои си хранилища, които все още са базирани на Убунту. Вече изисква, като добавяш ново хранилище да отговаря на версията на Минт, а не на версията на Убунту, върху която е базиран :( !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване