Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наемодателят не отговаря на подканяне да се състави приемо-предавателен протокол

Препоръчан отговор

Имам договор за наем. След като се нанесох в жилището установих, че има ред проблеми. Наемодателят нямаше желание да се занимава с тях и така постигнахме съгласие да прекратим договора с едномесечно предизвестие. Което направихме и двамата - аз изпратих имейл и получих имейл със същия смисъл.

Така до 31.10 аз трябва да напусна жилището. Което междувременно направих. Във вторник (27.10) изпратих имейл и SMS, че жилището е свободно и, че съм готов да приключим правоотношенията си. Конкретно, по договор трябва да се състави приемо-предавателен протокол и след удържане на разходи за консумативи да се върне остатъка от депозита, който съм платил.

Но вече втори ден наемодателят не отговаря. Което е малко нетипично - обикновено отговаря в рамките на час-два.

Имам неприятното предчувствие, че май тук ще има проблеми.

Как да постъпя ако наемодателят отказва да се свърже или да състави приемо-предавателен протокол?

Аз вече физически не съм в жилището, макар и все още да имам ключове. Опасявам се, че наемодателят може междувременно да смени ключалката и така да ме постави пред свършен факт.

Как да постъпя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам как е по закон там адвокати полиции

най лесният начин би бил заснемане на видео от твоя страна как и в какво състояние оставяш жилището

като в старите мафиотски филми с вестник в ръка за доказване датата

пред закона едва ли ще свърши работа - но пак ще е някакво доказателство при евентуални проблеми !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С известно закъснение получих отговор от наемодателите и уговорихме час за приемо-предавателен протокол.

До тук добре.

Може би съм бил прекалено мнителен, ама веднъж като загубиш доверие към някого започваш да мислиш за песимистични сценарии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Devinbg
      Здравейте.Дадохме депозит за наем за апартамент и последствие се отказахме,а наемодателя отказва да ни върне парите.Не сме се нанесли,нито сме сключвали договор.
      Въпроса ми е как се процедира в този случай.Възможно ли е да си върнем парите или поне част от тях?По принцип депозит се връща когато се изнесем от жилището,а ние дефакто не сме живяли там.Дадохме му на доверие парите за да сме сигурни,че няма да я даде на друг.А той ги е изхарчил и отказва да ни ги върне.В случая ако се бяхме нанесли там нямаше и да видим депозита както е и сега.Моля за помощ!Благодаря!
    • от plmen88
      Днес по радиото чух за нов продукт от SDI, "Спестявай със защита". Продукта според описанието работи като застраховка живот или банков депозит. Най-важното от цялата работа е, че ако продукта се ползва като  депозит, то той не може да бъде запориран от нито една държавна или частна институция.
      Моля разбиращите да погледнат офертата и да кажат заслужава ли си в подобно нещо човек да си сложи парите? И наистина ли не може да се запорират?
      SDI
    • от The Good Old TIme
      Здравейте!
      Обмислям да наема стая в къща/механа/апартамент за 1 човек на уединено място за около 2 седмици. Под уединено място имам предвид място на планина или в гора, където няма почти никакви хора. Обаче търся някое възможно по-евтино място и се чудя дали има толкова евтино за колкото ще попитам по-долу и затова ще се радвам ако тук има хора, които са запознати да ми споделят. Има ли такова място, което да речем струва около 10 лв на ден и вътре има легло, хладилник, печка, баня, мивка, контакт(електричество). Имам предвид неща за по-основните нужди, не е нужен интернет и други екстри. Да речем ако се предлага готовоприготвена храна и цената съответно да речем става до 15 лева; или пък ако не много далече от мястото има магазин от който можеш да си купиш храна. И да можеш да излезнеш сред планината, гората без хора около теб.
      Да речем ако на мястото се предлага храна излиза около 200 лева за 2 седмици. Или ако не се предлага храна , но има магазин в близост, са 140 лева за престоя(14 дни по 10 лева).
    • от henry111
      Здравейте, 
      От известно време имам проблем с отварянето на дадени сайтове от единия PC. Имам два компютъра вързани към една и съща мрежа, на единия има ХП, а на другия 7 ца. При 7 цата нямам проблем, но с ХП то дадени сайтове не искат да се отворят с нормалните браузери (пробвах с Опера и Хром, специално свалих и Мозила за опит).
      Примерно https://thepiratebay.org и не само той ми създават ядове. Когато се опитам да ги отворя се появяват подобни надписи.

Уж гледах за решение в гугъл, пробвах да приложа това което прочетох, но изобщо не се влияе.  Настройките ми не изглеждат по същия начин като тези показани в нета. Примерно от това ( https://www.youtube.com/watch?v=uaKyyycSYro )клипче ми липсват протоколите 1.1, 1.2 и тн в списъка.   Правих и това ( https://www.youtube.com/watch?v=4AV_oKlraaA ) , но никакъв ефект.   Явно аз съм супер тъп и пропускам нещо. Някой може ли да ми помогне и да даде идея как да се оправя, че ми писва да трябва да отварям Тор за да вляза в даден сайт.    
    • от nedqlkow
      Здравейте,

предстои ми след около 10 дни да започна да се оглеждам за нова квартира в София и мисля, че е редно да допусна и вариантът, в който ще ми се наложи да работя с брокерски агенции. За да избегна излизане от рамките на въпроса, който задавам, ще кажа, че съм напълно наясно за комисионните и, че е много по-добре да се наеме апартамент директно от собственик. Разбира вариантът, в който не се налага да се плаща допълнително комисионна е по-добър и ще е основен, но все пак в случай че ми се наложи да използвам услугите на брокер, към коя по-точно агенция бихте ме посъветвали да се обърна?

Конкуренцията в тоя сектор е убийствена и има хиляди фирми. До момента не ми се е налагало да ползвам такива и затова реших да се обърна към вас, за да получа тая така полезна информация. Всеки съвет ще ми е полезен и предварително благодаря на отзовалите се
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване