Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов проект за дистрибуция адаптирана за българските потребители, II част !

backinblack

Препоръчан отговор

А терминала е доста полезен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Виж началото на 2002 какви системи са се предлагали.

Връщаш ме много назад във времето :) ! Помня, че беше зор дорде стигнат 500Мх, а след това почна яко надбягване между Интел и АМД и за по-малко от година се мина границата от над 1500Мх. Не ми се мисли за тези стари работи, че се сещам колко много сме одъртяли :( .

преди 2 минути, petie1 написа:

А терминала е доста полезен

Абе, нека да е полезен, ама дай да разграничим потребителите от техниците, че инак ще питаме къде серат гладните, ако може всеки сам да се оправя :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, backinblack написа:

Връщаш ме много назад във времето :) ! Помня, че беше зор дорде стигнат 500Мх, а след това почна яко надбягване между Интел и АМД и за по-малко от година се мина границата от над 1500Мх. Не ми се мисли за тези стари работи, че се сещам колко много сме одъртяли :( .

Мисли, не мисли - ти пишеш неща който са ... неверни, друг ще ги чете. Пишат се коректни данни или просто не пишеш нищо.

И тъй като мен изобщо не ме мързи - AMD Athlon XP 1600+ (Palomino) - това ли е твоя процесор от пролетта на 2001 година?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, backinblack написа:
преди 10 минути, petie1 написа:

Абе, нека да е полезен, ама дай да разграничим потребителите от техниците, че инак ще питаме къде серат гладните, ако може всеки сам да се оправя :) .

Това за терминала е такъв мит че нямам думи точно за потребителя е най лесно чрез команда да му свършиш работата отколкото да му обясниш къде се намира някоя забутана опция в ГПИ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, petie1 написа:

Това за терминала е такъв мит че нямам думи точно за потребителя е най лесно чрез команда да му свършиш работата отколкото да му обясниш къде се намира някоя забутана опция в ГПИ

Това е за потребител, дето иска да му го обясниш, че сам да си го направи, а аз визирам другите, дето нямат нищо против да си платят на някой да им го оправи :) !

Ето аз сега имам едни проблеми с настройката на ISP Config 3 на сървъра ми и няма кой да ми вземе парите, щото нямам време за губене да чета и да ровя! Знам един, дето може, ама не му се занимавало да ми го оправи! Ама щото не ми е спешно и седи не оправено. За този който познава този панел е за не повече от 10-15 минути работа, ама, ако някой разбирач тепърва ще се учи няма да му стигне и една седмица сигурно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, backinblack написа:

Това е за потребител, дето иска да му го обясниш, че сам да си го направи, а аз визирам другите, дето нямат нищо против да си платят на някой да им го оправи :) !

Еми тогава какъв е проблема как ще го направиш? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Еми тогава какъв е проблема как ще го направиш? :)

Сам си го инсталирах и голяма част от нещата успях да настроя. После друг френд ми дооправи някои неща, ама той е спец по виртуалмин и не му се занимава с това. Мейл сървъра нещо няма сертификати и писмата от домейните отиват в спама на гугъл. Домейните са със сертификати, ама мейл сървъра изглежда е без сертификати и от тук вече и на домейните мейл сървърите.

Надявам се, че докато ми стане спешно ще намеря някой да ми го оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, backinblack написа:

Сам си го инсталирах и голяма част от нещата успях да настроя. После друг френд ми дооправи някои неща, ама той е спец по виртуалмин и не му се занимава с това. Мейл сървъра нещо няма сертификати и писмата от домейните отиват в спама на гугъл. Домейните са със сертификати, ама мейл сървъра изглежда е без сертификати и от тук вече и на домейните мейл сървърите.

Имаш поща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, backinblack написа:

Човек многоооо грешно мислиш.
Тези неща с GUI tools за конфигурация на потребителски неща са пълна отживелица и не работят. Казвам ти го от опит и като Dev и като Ops.
Особено ако си в сферата на работа с клиенти overhead-a само от това да "обясняваш" на някой къде да цъка е много по-голям и много по времеотнемащ отколкото автоматизацията.
За краен потребител е много по-удобно да му се автоматизира процеса и той да не "клика" и "човърка" никъде. За Dev и Operations хората също ( разбирай тези, които им плащат да инсталират/доработват ).
Дори при Windows, ако следиш тенденциите ще видиш, че в момента се акцентира на автоматизация за почти всичко, а не на GUI admin tools.

Трябва всички да разберете, че не обикновения човек изобщо не му се занимава да настройва каквото и да било. Нито да инсталира, нито да поддържа - Реално на потребител/бизнес му трябва работещ продукт, който да му върши работа.
Тези неща като Cpanel/Webmin алабала простотии, също вече са пълна отживелица и простотия. При условие, че за по-ниска цена си наемаш dedicated ресурси - няма абсолютно никакъв смисъл да плащаш за споделен хостинг - в който нито имаш гаранция за ресурси, нито си свободен откъм технология.

Тренда в момента е ясен - автоматизация на процесите.

Това,което ти обясняваш - инсталиране на Win7 - щото вършил работа. Да ама не! При Win 7 примерно, поддръжка нямаш никаква - много по-лесен таргет е за ransomware атака примерно, а на "крайния" потребител и на бизнеса - най-ценни са им данните, а не щайгата на която им е инсталиран software или OS-a.
Много по-удобно ти е да инсталираш,настройваш и подържаш коя да е ОС авоматично и потребителя да не трябва да прави нищо. От една страна е много по-удобно за теб (ако ти ги поддържаш), от друга за потребителя също. По този начин и свеждаш грешките до минимум.

Относно software - най-удобно е всичко да е web. Данните ти не са локални, някой друг се грижи са поддържката на системата, не губиш бизнес или лични данни, не те интерсува ОС, която клиента ти ползва.

Другото което е твърдението, че "сервизите" поддържали всичко - еми изобщо нищо общо с реалността. Изивнявам се, ако засегна някой тук, но в повечето сервизи персонала е крайно некомпетентен откъм software. Всичко се свежда до "инсталиране" на Windows, и някакъв приложен софтуер - за поддръжка не говорим, защото те не я осъществяват реално! Поддръжката не се свежда до - като ми се прее*е Windows-a да си закарам желязото при "разбирачите".

Просто мисленето на повечето хора е изостанало във времената от преди 15 години.

Можеш ли да ми кажеш с какво точно ще допринесеш на хората с тази "адаптирана дистрибуция"? Какво по-точно е адаптираното?
Както ти казах в друг пост - ако искаш да направиш нещо лесно за "крайния потребител", изобщо не се занимавай с GUI tool-ове. Просто им направи едни автоматизирани скриптове, които да им конфигурират всичко. Примерно потготвяш ansible playbook, ако трябва някаква настройка на променливи, можеш да го wrap-неш в bash script + zenity, което ще ти даде "прозорчета", където да се въведат настройките - реално процеса след това е, потребителя цъка 2 пъти ( или се подготвя всичко автоматично да тръгва след инсталация ), въвежда си настройките и всичко става автоматично, след рестарт си има работещата система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, backinblack написа:

Хората изобщо не трябва да знаят, че има такова нещо терминал!

Напълно прав си , че крайният домашен или фирмен потребител не би трябвало никога да отваря досадния черен прозорец.
Но, в раздела за Линукс на този сайт повечето от пишещите са едни социални инвалиди неспособни към емпатия и съчувствие към ближните си и садистично искат да тормозят с терминала всички ползватели на някакъв пингвин.
А на чисто пингвинските форуми първата божа заповед е:
"Пиши в терминала перверзнико и не роптай!"

Тия се фукат че били направили нещо като са идващи от уиндоус, можеш евентуално да им пооткраднеш нещо от начина на съблазняване на невежите потребители.
https://www.linuxliteos.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@borovaka, ти си много далече от потребностите на малките потребители. Тези трендове те не ги разбират и няма и да ги разберат. Тези трендове са като онези новите на МС, дето ОС да ти е услуга и всичко да ти на клоуда им :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, backinblack написа:

@borovaka, ти си много далече от потребностите на малките потребители. Тези трендове те не ги разбират и няма и да ги разберат. Тези трендове са като онези новите на МС, дето ОС да ти е услуга и всичко да ти на клоуда им :) .

Можеш ли да ми обясниш защо на "малките потребители" им е необходимо да настройват SQL и Mail server-и и какви по-точно са им нуждите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, borovaka написа:

Можеш ли да ми обясниш защо на "малките потребители" им е необходимо да настройват SQL и Mail server-и и какви по-точно са им нуждите?

Приятелю, нима ти не си започнал като малък, който иска всичко сам да си прави къде от недоверие, къде от нежелание да плаща за външни услуги!!! Нека им дадем възможност да започнат от някъде, а после сами да се уверят, че идва момент, в който не могат да са специалисти по всичко и трябва да отхвърлят част от работата си на външни партньори  .

Ето и от друга страна, аз съм един малък потребител и няма кой да ми настрои един уеб хост панел, който не е световно неизвестен, а един от най-използваните!!! Къде са тези специалисти, дето да ми вземат парите и да ми свършат работа!!!?

Ама аз това искам и ме боли г..... за трендовете, за които ти ми говориш! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, backinblack написа:

Приятелю, нима ти не си започнал като малък, който иска всичко сам да си прави къде от недоверие, къде от нежелание да плаща за външни услуги!!!

Ти обаче си противоречиш много. Какво трябва да "започнат"? Да се развиват в IT сферата или да си "вършат работата". Ако е второто - мисля, че изцяло автоматичния начин е много по-добър. Ако е първия - пак трябва да учат "новите трендове", щото като дойдат на интервю това ще ги питатат и от това ще се интерсуват ( ако не са в някоя фирма, която живее в 90-те ).

преди 2 часа, backinblack написа:

Ето и от друга страна, аз съм един малък потребител и няма кой да ми настрои един уеб хост панел, който не е световно неизвестен, а един от най-използваните!!!

Сега ти какъв потребител си по-точно? Щом си "малък потребител" за какво ти е? За какво ще го ползваш? Искаш да се развиваш в ИТ сферата или да го ползваш за собствени нужди?
Кой да ти го "инсталира" все ще се намери, ама какъв е смисъла? Иначе пускай обява в upwork - Индийци много.

преди 2 часа, backinblack написа:

Ама аз това искам и ме боли г..... за трендовете, за които ти ми говориш! 

Като те боли, се спасяваш по един или друг начин - но спираш да си конкурентен. Реално ми говориш като великата българска схема - що ще си купувам нов камьон като простите германци, като мога и с газката да карам ... ем да ама не :)

Другото, което трябва да се замислиш за тези "трендове" е чистата бюджетна обосновка. Нали се сещаш, че като "набучиш" един "сървър" някъде - най-малкото ползваш някой "кутурляк" със клас на захранването - пълен shit. За цената на този ток + поддръжката на софтуера + амортизацията на "котурляка" + риска от загуба на данни.
Реално за тия пари може да си направиш бюджет, който да ползваш много по-оптимално, като наемеш клауд услуги - дето ми прикзва до сега, че имало mail server-и дето се ползвали, щото работели - можеш да си ги мигрираш и да забравиш. Същото е и за много други услуги ...
Като теглиш чертата накрая бюджета ти ( ако всичко е направено добре ) излиза многоооо по-изгоден и пак си го приспадаш като фирмен разход.

Да ама повечето БГ "малки и големи бизнесмени" ( особено, които не са наясно със сферата ), не всички разбира се - са пълни мишоци. И ходи им обяснявай, че ще е по-изгодно и по-оптимално. Аз за това от доста време съм се отказал да работя с крайни клиенти и БГ бизнес ( колкото е възможно по-малко ).

Иначе с новите "трендове" получаваш много по-отимални и автоматизирани решения, ако не си в ИТ сферата и в повечето случаи, като теглиш чертата - сметката ти идва по-изгодна. Сега вече, ако имаш на идея какво правиш е друга работа. Тогава ( но само в специфични случаи ) може да ти дойде много по-изгодно ти да имаш железа и да се занимаваш с сетъпа и поддръжката им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@borovaka, моята таргет група клиенти е именно тези, дето според теб не знаят какво искат и хич не разбират от твоите трендове! Другата група, дето са уж големи клиенти не дават една стотинка за нищо, ако не е по Евро проект бадева :( ! По обясними причини сами не могат да се уредят за евро проект, а ги уреждат търговци, които после им прибират парите като им набутват това, което те предлагат, а не това, което ти искаш! Това е реалния тренд у нас! Моите клиенти са такива, които не са интересни за търговците, които да ги уредят за евро проект и за всичко, което им е нужно си плащат! Само има една малка подробност, че ти си този, който трябва да ги убеди, че това или онова ще им върши работа, което означава, че не само от технологии требе да се сещаш, ами и от проблемите им, че да можеш да им предложиш нещо, което да ги мотивира да ти платят :) . Инак влизаш в схемата, че не като не разбират от технологии, или искат невъзможни неща, или не знаят какво искат, а ти като не им разбираш проблемите, не разбираш идеята им, че да им предложиш нещо близо до това, което искат и да намерите общ език!

Тези малки потребители, нямаш на идея колко са много и ползват ФБ не само за забавление, а и за работа. Аз лично администрирам 10 групи с претенции за професионални! Няколко групи за фриленсъри има с над 30000 членове и голяма част от тези хора работят от дома си само и единствено чрез ФБ ! Аз от далечната 91-ва година не съм работил с шеф над главата си! До 2008-ма имахме производство, което аз изгладих около уменията на бившата ми, което след развода остана на нея и в момента едвам крета, защото само умения да правиш нови модели не са достатъчни! В тази връзка, няма нито една преуспяла шивашка фирма, която да се управлява от бивша шивачка или моделиерка! Същото важи и за другите браншове. Не веднъж съм коментирал, че и нашето здравеопазване, докато се управлява от доктори, а не от професионални менажери и икономисти, един бял ден няма да види и ще става все по-зле! Това е положението братле :( !

С теб се знаем от форумите на Линукс и идеите, които още там съм развивал не съм ги забравил или отхвърлил! На тези, които са ме подкрепяли и подкрепят все още Благодаря, а другите, нека гледат сеира отстрани! Аз работя и не чакам някой друг да свърши работата, па аз на готово да се насадя на масата :) !

Вижте какво намерих интересно как Уиндоус компютрите да създават текстови файлове кодирани в UTF-8 :) ! Проблема със съвместимостта между Уиндоус и Линукс компютри се решава, ако се администрират от един човек :) ! Изтествах го със 7 на виртуалка и работи перфектно :) !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, backinblack написа:

Само има една малка подробност, че ти си този, който трябва да ги убеди, че това или онова ще им върши работа, което означава, че не само от технологии требе да се сещаш, ами и от проблемите им, че да можеш да им предложиш нещо, което да ги мотивира да ти платят .

Аз в тази схема виждам един подводен камък на който като заседне корабът и е то там.
Ти убеждаваш собствениците на компютрите, ама трябва да питаш тези дето ще работят на тях те какво мислят. Щото шефът няма да бачка на по 20 компютъра вместо каките.
На сегашният етап няма търсене за мечтаният от теб пингвин-чудо и ти се опитваш да провокираш търсене на пазара. 
Ама разбери се първо с каките, щото твоята моделиерка щом ти е избягала, вероятно не им разбираш много от женското мислене.
Ако ще работят само мъже на пингвина-чудо, тогава по-лесно ще им обясняваш величието на твоите идеи. Ама с мадамите е трудничко. Включително и със съпругите на програмисти е трудничко и със сестри на програмисти и т.н.

Когато един индивид е смотан за нещо, вари го печи го и нищо не става.

За уиндоус каките вече знаят, че е задължителен иначе няма работа в офис.
Ама как ще ги накараш да приемат идеята, че пингвинът чудо е задължителен ?
Трябва първо да ги обучаваш безплатно няколко седмици на място с готовия пингвин, преди да има сигурност, че няма да бъде провал. По време на обучението шефът трябва да присъства, иначе няма да те взимат на сериозно и ще има скрит саботаж.

Ако успееш в поне една фирма с поне 20 каки, ще е цяло геройство според мен.

Абе сети се на плажа как е, ти им се пускаш на каките, ама те не искат щото търсят богаташ.

А пък аз смартфон с андроид не искам и това е, а накарай ме доброволно да ползвам такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш работника какво иска, то отговора му ще е ясен :) ! Работника е там да бачка, а не да мисли! Работата с мисленето за шефа е отредена :) !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, backinblack написа:

Ако питаш работника какво иска, то отговора му ще е ясен :) ! Работника е там да бачка, а не да мисли! Работата с мисленето за шефа е отредена :) !

Нито на работника му се работи, нито на шефа му се отдава да мисли.

Ти кой каза, че си? Щото аз ако трябва да си заложа бизнеса на твоя самоделка ... м не мерси ..

Бета тестери имаш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз предлагам услуги на такива, дето и от мен по-малко могат Пламене :) ! Обикновено, като вземат от отсрещната страна да ми се правят на разбирачи и ги пращам сами да се оправят, щото с такива, де разбират от мен повече не мога да работя :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, backinblack написа:

Ето точно това имах в предвид, че силно избягвам да работя с българи. Докато е такова мисленето, ще е такова и положението. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, borovaka написа:

Ето точно това имах в предвид, че силно избягвам да работя с българи. Докато е такова мисленето, ще е такова и положението. 

Онзи ден взривявах групата за пОгромисти у фейса френде, че днес програмисти няма! Има само прожект менажери и кодери! Програмисти са тези, които развиват успешно собствени проекти или продукти! Всички други работят в IDE с тясно ограничени възможности за мислене и само бичат код по поставени отгоре задачи, дето и те не знаят кое защо го правят, но има проект с поставени му конкретни задачи и толкоз! 

Точно при вас пък е най-малко от значение дали са българи или чужденци, защото в днешно време екипите са международни, а сам почти никакъв шанс нямаш, ако с не направите екип със съмишленици и да работите заедно по общи проекти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле ама в крайна сметка целим автоматика или да бием клавиатурата до откат? Ако целим автоматика за шок и ужас на разни белгийски миди терминала е незаменим един скрипт пуснат където трябва и когато трябва върши в пъти по добра работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, petie1 написа:

Леле ама в крайна сметка целим автоматика или да бием клавиатурата до откат? Ако целим автоматика за шок и ужас на разни белгийски миди терминала е незаменим един скрипт пуснат където трябва и когато трябва върши в пъти по добра работа

Братле, за всичко си има таргет групи, а таргет групата, която аз обслужвам е тази, която иска всичко сами да си правят и аз им давам този шанс, че да могат да надръпнат и да стигнат до там, че, ако не вземат да се разтоварват от неща, които досега са вършели сами, напред не могат да продължат, защото са ограничени от физическите си възможности :) !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, backinblack написа:

Братле, за всичко си има таргет групи, а таргет групата, която аз обслужвам е тази, която иска всичко сами да си правят и аз им давам този шанс, че да могат да надръпнат и да стигнат до там, че, ако не вземат да се разтоварват от неща, които досега са вършели сами, напред не могат да продължат, защото са ограничени от физическите си възможности :) !

Точно това е целта на автоматиката да отнеме скучните задачи или с други думи да освободи ресурс които да ползва за други неща а в основата на автоматиката в Линукс стоят скриптовете били те на Питон или Баш така че е много глупава идеята да отричате терминала :) Ето напеимер аз съм си написал скриптове които вършат скучните задачи а на един познат даже му нашарих един скрипт да му смени ядрото, представи си колко време щях да да му обяснявам къде да клика макар че е с ГПИ вместо да кликне на скрипта и да получи новото ядро

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, backinblack написа:

@borovaka, моята таргет група клиенти е именно тези, дето според теб не знаят какво искат и хич не разбират от твоите трендове! Другата група, дето са уж големи клиенти не дават една стотинка за нищо, ако не е по Евро проект бадева :( ! По обясними причини сами не могат да се уредят за евро проект, а ги уреждат търговци, които после им прибират парите като им набутват това, което те предлагат, а не това, което ти искаш! Това е реалния тренд у нас! Моите клиенти са такива, които не са интересни за търговците, които да ги уредят за евро проект и за всичко, което им е нужно си плащат! Само има една малка подробност, че ти си този, който трябва да ги убеди, че това или онова ще им върши работа, което означава, че не само от технологии требе да се сещаш, ами и от проблемите им, че да можеш да им предложиш нещо, което да ги мотивира да ти платят :) . Инак влизаш в схемата, че не като не разбират от технологии, или искат невъзможни неща, или не знаят какво искат, а ти като не им разбираш проблемите, не разбираш идеята им, че да им предложиш нещо близо до това, което искат и да намерите общ език!

Тези малки потребители, нямаш на идея колко са много и ползват ФБ не само за забавление, а и за работа. Аз лично администрирам 10 групи с претенции за професионални! Няколко групи за фриленсъри има с над 30000 членове и голяма част от тези хора работят от дома си само и единствено чрез ФБ ! Аз от далечната 91-ва година не съм работил с шеф над главата си! До 2008-ма имахме производство, което аз изгладих около уменията на бившата ми, което след развода остана на нея и в момента едвам крета, защото само умения да правиш нови модели не са достатъчни! В тази връзка, няма нито една преуспяла шивашка фирма, която да се управлява от бивша шивачка или моделиерка! Същото важи и за другите браншове. Не веднъж съм коментирал, че и нашето здравеопазване, докато се управлява от доктори, а не от професионални менажери и икономисти, един бял ден няма да види и ще става все по-зле! Това е положението братле :( !

С теб се знаем от форумите на Линукс и идеите, които още там съм развивал не съм ги забравил или отхвърлил! На тези, които са ме подкрепяли и подкрепят все още Благодаря, а другите, нека гледат сеира отстрани! Аз работя и не чакам някой друг да свърши работата, па аз на готово да се насадя на масата :) !

Вижте какво намерих интересно как Уиндоус компютрите да създават текстови файлове кодирани в UTF-8 :) ! Проблема със съвместимостта между Уиндоус и Линукс компютри се решава, ако се администрират от един човек :) ! Изтествах го със 7 на виртуалка и работи перфектно :) !

@petie1, направи ми и на мен едно скриптче дето да цъкна и да направи това от видеото :) !

току-що, backinblack написа:

@petie1, направи ми и на мен едно скриптче дето да цъкна и да направи това от видеото :) !

.... Ще го споделя за общо ползване в групата у фейса :) !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване