Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов проект за дистрибуция адаптирана за българските потребители, II част !

backinblack

Препоръчан отговор

преди 13 минути, backinblack написа:

.... Ще го споделя за общо ползване в групата у фейса :) !

Демек да създаде файл в UTF-8 ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 4 минути, petie1 написа:

Ами то това в една обща локална мрежа с Уиндоус-и и Линукс-и решава всички проблеми с несъвместимостта на кирилицата :) ! Уиндоус си разпознава утф-8, ама си ги създава ср-1251.

Gedit не разпознава ср-1241 :( 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, backinblack написа:

Ами то това в една обща локална мрежа с Уиндоус-и и Линукс-и решава всички проблеми с несъвместимостта на кирилицата :) ! Уиндоус си разпознава утф-8, ама си ги създава ср-1251.

Че кой те кара да ползваш гном ? Или Gedit ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, backinblack написа:

Добре аз ко да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, petie1 написа:

Ееее, аз се сетих, че мога и сам да го направя в саморазархивиращ се зип и рег файл, който да добавя ключа в регистрито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, backinblack написа:

Ееее, аз се сетих, че мога и сам да го направя в саморазархивиращ се зип и рег файл, който да добавя ключа в регистрито.

Абе аз разбрах че искаш да ти конвертира файл от ср 1251 към утф-8 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А терминала е доста полезен
Това в Уиндоус или в Линукс?
Имаш поща
Ти да не си „Пощальонът Пейо”?
72cea84562b3d9ddba1ce7f591ee7523.jpg
Ако питаш работника какво иска, то отговора му ще е ясен  ! Работника е там да бачка, а не да мисли! Работата с мисленето за шефа е отредена  !
Ако, ама … не питам!
Мбого грешна концепция!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, jhoro написа:

Това в Уиндоус или в Линукс?

И двете дедо попе и двете :)

преди 11 минути, jhoro написа:

Ти да не си „Пощальонът Пейо”?

А не не обикновен борг съм си :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А не не обикновен борг съм си

А аз съм … Робокоп!
И двете дедо попе и двете

Аха … усети се!
Очаквах други реакции от „екс-експертите”.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, jhoro написа:

А аз съм … Робокоп!

Аха … усети се!

Уф приятно ми е да се запознаем :)

Виждал съм мрежов админ да прави чудеса с терминала на Уиндоус така че съм наясно че и двете ОС са с добър терминал сега вече е голяма глупост да спорим кой е по-добър :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, backinblack написа:

Ако питаш работника какво иска, то отговора му ще е ясен :) ! Работника е там да бачка, а не да мисли! Работата с мисленето за шефа е отредена :) !

Горките шефове които ще ти се вържат на въдицата !

Роботничките им ще са нископроизводителни ако им налага силово да ползват нещо, което не искат да го учат как работи.
Познавам толкова много жени на които цял живот им е пълна мъка самият Уиндоус. Накараи ги такива сега тепърва пингвин да се учат да опитомяват и ще ти избягат при първа възможност. После горкият шеф от къде ще си търси други, които да са съгласни смърдел пингвин да ползват ?

Това вкарването на пангвинчето-чудо трябва да става постепенно и на доброволен принцип, като се помисли как да бъдат мотивирани служителките да трябва да го ползват, по начин различен от принудата.
Ако каката ползва само пингвина,  тя след време ще отвикне да ползва бозицата и тогава кво прави шефа , пак ли я тормози повторно спешно да свиква пак с Уиндоус 12 ?
Ами че на нея ще ѝ е много по-лесно да си вдигне караката на друг шеф и да му избяга на този наивния, дето ти се лови на твоите въдици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, petie1 написа:

Уф приятно ми е да се запознаем :)

Като казах ...

преди 11 часа, jhoro написа:

... и те реагираха!

Познавам си аз „стоката“ - дето ... не е стока!

Пп. В последните дни гледам, как една жена - 15 години правила банички и др. закуски - се учи „какво е това фреза и как се работи с нея“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е Жоро нали си знаеш наща белгийска мида? :) Той ако не изтъеси бисер че кой друг?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е Жоро нали си знаеш наща белгийска мида? Той ако не изтъеси бисер че кой друг?
Не стреляйте по пианиста - той толкова може!

Ама пък без него … не е същото! Скучно някък!
Явно не е лошо момче, просто мисленето …
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване