Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

От една тренировъчна програм във фирмата останаха няколко флашки 60Gb. искаме да ги използваме, но са защитени и не могат да се форматират. Опитах с 4-5 програми от които запомних само AOMEI, но с нито една не се получава... През CMD влизам в Diskpart  и  изключвам Readonly, обаче във статуса си остава, както се вижда на прикачения скрииншот. Има ли вариант да се фоматират и да може да си ги польваме?

Поздрави,

Стоян

Capture.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало марка и модел на флашките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, KoiAzLiWe написа:

Обикновено тия флашки са хардуерно заключени.

Играх си с такава на Windows 10 OEM ама не става да се отключи 

1573652511_1513619.jpg

Малко тъп въпрос, но ако са хардуерно заключени не би ли трябвало да имат механизъм ( имам флашка, която е с "чоп", който като се премести може  на флашката да  се чете или да се  записва). Иначе ако имат някакво криптирано заключване би трябвало да е софтуерна защита??

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Малко тъп въпрос, но ако са хардуерно заключени не би ли трябвало да имат механизъм ( имам флашка, която е "чоп", който като се премести може  да се четене или да се  записване). Иначе ако имат някакво криптирано заключване би трябвало да е софтуерна защита??

Ами представи си го ,че са записани с даденият софтуер и са ги заключили  и са премахнали чоп-а и после е сложено/залепено това синьо капаче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KoiAzLiWe написа:

Ами представи си го ,че са записани с даденият софтуер и са ги заключили  и са премахнали чоп-а и после е сложено/залепено това синьо капаче.

Не съм попадал на такова нещо, затова попитах. Иначе съм попадал на заключени DVD дискове . С тях върви и криптиращият четец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Благодаря, ще я прегледам и ще пиша!

преди 46 минути, Емил Костов написа:

Като за начало марка и модел на флашките.

Флашката няма изписан модел, предполагам с някакъв инструмент ще се разбере, за това и пиша тук  Имам съшия дизайн друга флашка и там няма хардуерно заключване...предполагам е нещо софтуерно...

WhatsApp Image 2020-11-03 at 11.00.24.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не обидя някой ама няма как флашка 60 гигабайта да няма марка и модел.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Да не обидя някой ама няма как флашка 60 гигабайта да няма марка и модел.  

Ако искаш ще ти я снимам и от другата страна 😀

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Прегедах темата и опитах със SmartDisk FAT 32 Tool и с Restore_v3.26.0.0, но не се получи...С Verbatum инструмента също, тъй като флашката не е такава.

P.S Добавих и снимка от Properties на флашката

Поздрави,

Стоян

Capture.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид да опитате с Phison - линка води директно към него.

А...вие него сте имали предвид. Ок. Я дайте от Device Manager-a => Disk Drives => Properties => Details => Hardware IDs и копирайте съдържанието му.

Редактирано от B-boy/StyLe/ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз имах предвид да опитате с Phison - линка води директно към него.

А...вие него сте имали предвид. Ок. Я дайте от Device Manager-a => Disk Drives => Properties => Details => Hardware IDs и копирайте съдържанието му.

USBSTOR\Disk________USB_DISK_3.0____PMAP
USBSTOR\Disk________USB_DISK_3.0____
USBSTOR\Disk________
USBSTOR\________USB_DISK_3.0____P
________USB_DISK_3.0____P
USBSTOR\GenDisk
GenDisk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се разбира много модел от тази информация. Може би са някакви китайчета. От Phison с коя опция опитахте? С Format или с Restore? Или и с двете?

Тук в тази тема се набива на очи още един инструмент в лицето на RMPrepUSB. Не знам обаче как се ползва. Трябва да си го разучите.

https://superuser.com/questions/972015/how-to-clear-current-read-only-state-on-a-usb-flash-drive-i-setup-with-rufus

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не се разбира много модел от тази информация. Може би са някакви китайчета. От Phison с коя опция опитахте? С Format или с Restore? Или и с двете?....

И двата варианта пробвах... сега ще разгледам линка ище пиша

Поздрави,

Стоян

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, KoiAzLiWe написа:

Тази програма вероятно ще покаже производителя https://the-sz.com/products/temple/

Да, благодаря! Дано е в помощ на експертите тук :wors:

Заиграл съм се RMPrepUSB, но върви много бавно и дава куп грешки...не сварвам да цъка ОК :no-no:

USB brand.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, [email protected] написа:

....

Заиграл съм се RMPrepUSB, но върви много бавно и дава куп грешки...не сварвам да цъка ОК :no-no:...

Не се получава и с този инструмент....пробвах още два за Patriot, но и там греда....:huh:

Когато са ги записвали, явно са били на българския принцип-"Аз няма да съм ама и ти няма да си":lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, rostislaf написа:

FlashBoot.ru 

Поразгледай тоя сайт ако разбираш руски. с тулчета оттам съм поправял флашки.

Благодаря, ще разгледам и ще пиша....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, [email protected] написа:

Благодаря, ще разгледам и ще пиша....

Порових доста (до 35 стр), но нищо за Patriot а са 3500+ старници...

П.С Търсих и по VID в руския сайт , но излизат резултати за тошиба..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, [email protected] написа:

Порових доста (до 35 стр), но нищо за Patriot а са 3500+ старници...

П.С Търсих и по VID в руския сайт , но излизат резултати за тошиба..

Не съм търсил правилно :angry:

Ето информацията за флашката от сайта който постна rostislaf:

FLASH VENDOR: 13fe

MODEL: patriot

VID: 13FE

PID: 5500

CHIP VENDOR: VLI [VIA Labs]

CONTROLLER: PS2251-07

MEMORY CHIP: TOSHIBA

MEMORY SIZE: 64

UTILS:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е, че PS2251-07 се поддържа уж от Phison Format & Restore

Според коментарите опитай с по-стара версия на инструмента като Phison Format & Restore v3.23.0.0

Друг интересен коментар е този:

Цитат

try following.
take V3.21 and click restore.
Wait about 15 Seconds and take out the stick.
Then Restore with V3.13.

Просто се поразгледай и прочети коментарите от линка на инструмента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Според коментарите опитай с по-стара версия на инструмента като Phison Format & Restore v3.23.0.0

Сега ще го разгледам...

До тук опитах да презаредя firmware_ps2251-07 с MPALL_0x7F-DL20_v5.03.0B-BK_20160711 обаче дава грешка малко след започване на процеса...там видях в настройките , че write protected прозорчето не е активно и не мога да го променя.... В информационния файл на Phison ми излиза тази версия която пробвах... преди това пробвах още няколко, ни сега ще пробвам и с 3.23.0

преди 33 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не стана с тоя номер... даде Error-2 сега  ми иска да го форматирам като го включа в компа, но пак е write protected...

Ще почета още малко :computer2:

Capture.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно пробвах със Silicon Power formater v.3.7 ps2251 който го дават за този чип ама и тук греда...чудя се дали още да му се моля или да взема 🔨

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, [email protected] написа:

Последно пробвах със Silicon Power formater v.3.7 ps2251 който го дават за този чип ама и тук греда...чудя се дали още да му се моля или да взема 🔨

При толкоз молитви и все един и същ резултат. Ти как мислиш?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Здравейте,
      Някога случвало ли ви се е USB Flash памет така да се повреди, че да не можете  нито да запишете нито да изтриете информацията от нея?
      С течение на годините на няколко пъти ми се случва такъв проблем.
      Предполагам, че тук има доста хора, които са в пъти по-наясно от мен от хардуера.
      Въпросyт ми е следния: Има ли начин хардуерно да се направи нещо с Flash памет така, че никога да не може да бъде нито изтрита, нито добавена нова информация в нея.
      Целта е да се запази информацията възможно най-дълго, защото съгласете се с мен при това разпространение на зловреден код, доста информация се губи безвъзвратно.
      А и предполагам и други имат информация като снимки, справочна литература и тн., която искат да запазят за възможно най-дълго време.
      Надявам се тук да има истински разбирачи, които да дадат компетентен отговор.
      ПП: Същевременно съм пуснал темата на още няколко места и при развитие ще ви дам информация.

• от salfie
      Здравейте!
      Имам проблем с флашката си:
      Флашката работеше правилно. Реших да си кача едни файлове на нея и посредата на качването спря ми да качва файлове, даваше някаква грешка, сякаш 1 определен файл не може да се качи и цъках скип, уж да избегна проблема, но то беше на следващия и следващия ... Спрях процеса и реших да форматирам флашката по default предложенията. След това взе да ми дава грешка: write protect, не мога нищо да кача на нея нито да сваля, нито да я форматирам отново. Пробвах всякакви решения, които пише в интернет, дори изтеглих и програма(AOMEI Partition Assistant Standard Edition 8.6), с която да форматирам флашката, но пак без успех.
      Ако някой знае другите решения за проблема, освен тези в интернет: с regedit-ра; командера, моля да помогне
      Благодаря предварително!
    • от Илиан Димов
      Добър вечер.От днес съм собственик на SONY KD-43XF7596.Монтирах го.Вивакома си тръгна и тв си имаме.Имах мерак да сваля и да гледам филм.Свалих аз един филм .avi качих го на флашката  и след като я пъхнах нищо не се случи.Флашката е 4гб и формат fat32 тв-то обаче не я намира, форматирах я после на Ntfs ли какво беше там пак не ще.После на exFist нещо си.Пъхам и излизана телевизора че го засича но файловете вътре не ги намира.Пробвах директно от лаптопа с hdmi кабел , но не мога да направя връзката. Hp е лаптопа.Пробвах да се свържа и с телефона пак не успях.Някакви идей? Ръководства?
    • от leonsanchesss
      Здравейте хора проблема е следният инсталирах си  драйверите за usb-връзка (всичко точно) след което реших да ги инсталирам и за wifi-връзка при което нещо не се получи (явно съм объркал нещо) и решиш да ги деинсталирам и инсталирам наново с usb-връзка отново (принтера си работи както трябва) но лампичката за wifi не спира да свети (явно се свързва към wifi) има ли начин да се премахне това.Моделът на устройството е HL-1223WE.
    • от Krasimir Cwetanow
      здравейте имам следния проблем. флашката е 64гб san disk всичките ми снимки са на нея, работя с лаптоп операционата система е win 10. какво става- слагам флашката в лаптопа той издава звук че флашката е свързана дори излиза и в моя компютър, когато тръгна да отварям флашката просто не ми дава забива всичко , когато я изкарам и лаптопа се оправя . Сложих флашката на телевизора да я пробвам там и тръгна излезнаха всички снимки , пробвах на друг компютър и пак не стана моля за помощ
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване