Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно геймърска конфигурация и видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ще сглобявам геймърски компютър за сина ми.

За момента съм се спрял на процесор AMD Ryzen 5 3600/3600X, монитора ще бъде FullHD 1920x1080 на 144Hz, 1ms. Харесал съм този монитор: 24" 144hz 340лв IPS 1MS aoc

Чудя се каква видеокарта да избера - GeForce RTX 2060 Super или GeForce RTX 2070 Super. Гледах и AMD RX 5700 XT, но се разубедих заради проблемите с драйверите и като цяло отзивите, че не е много стабилна.

Мислих също и за процесор Ryzen 7 3700X, но като че ли е излишен разход, предвид че основно ще се ползва за игри, а 3600/3600X би трябвало да е достатъчен за тази цел.

Кой модел бихте ми препоръчали (RTX 2060 Super или RTX 2070 Super), за да се поддържа едно добро ниво на FPS на Ultra/High настройки.

Важно ми е и да избера подходящия производител и модел, защото и при двете цените и характеристиките варират много спрямо производителя.
Бюджета за видеокарта е до максимум 1100 лв.

Благодаря предварително за помощта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази сума от 1100 лв може да влезеш в VENTUS серията на MSI.
Прилагам два линка за да ги разгледаш.

Видео карта MSI GeForce RTX 2070 Super 8GB Ventus GP OC - RTX_2070_SUPER_VENTUS_GP_OC -  1059 лв

Видео карта MSI GeForce RTX 2060 Super 8GB Ventus GP OC - 912-V375-253 - 899 лв.

Разликата между тях е много малка, но зависи и какво захранване имаш.
На RTX 2070 в ardes са дали "Максимална консумация (TDP): 235 W"
Но може да е грешка - аз мисля, че са по 175 W

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването мисля да бъде 600 или 650W, предполагам ще бъде достатъчно.
Гледах и модели на Палит, но не знам до колко са качествени. Иначи MSI модела на 2070 изглежда добре.

Откъм производителност и FPS, има ли голяма разлика между 2070 и 2060? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напишете целият бюджет, кои игри ще се играят е много важно, защото да се дават пари излишно и на вятъра смисъл няма.

Ако ще играе cs : go или fortnite, целият компютър може да струва 1100, а не само видео картата + изчакайте да мине нова година,

на пазара ще има в наличност 3060ti, която ще е по-добра от rtx2060 и ще струва колкото нея в момента (Вероятно), ако все пак сте

решили да купувате видео карта от този клас.

650 вата е оптимално захранване и е добре, да се закупи, тъй като в бъдеще може да се направи ъпгрейд с по-добра видео карта, а

не да се сменя захранване и видео карта.За процесора, който сте избрали - също е оптимален, но ако съм на ваше място

бих дал още малко парички и да се вземе един 5600x, тъй като в някои игри бие даже i9-10900k.Мониторът е добър избор също.

И както казах, напишете кои игри ще играе, защото може да се спестят доста пари, ако ще играе само cs : go или fortnite / PUBG / warzone / rainbow 6 (някоя от тези).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 6.11.2020 г. в 17:59, b0ne- написа:

Напишете целият бюджет, кои игри ще се играят е много важно, защото да се дават пари излишно и на вятъра смисъл няма.

Ако ще играе cs : go или fortnite, целият компютър може да струва 1100, а не само видео картата + изчакайте да мине нова година,

на пазара ще има в наличност 3060ti, която ще е по-добра от rtx2060 и ще струва колкото нея в момента (Вероятно), ако все пак сте

решили да купувате видео карта от този клас.

650 вата е оптимално захранване и е добре, да се закупи, тъй като в бъдеще може да се направи ъпгрейд с по-добра видео карта, а

не да се сменя захранване и видео карта.За процесора, който сте избрали - също е оптимален, но ако съм на ваше място

бих дал още малко парички и да се вземе един 5600x, тъй като в някои игри бие даже i9-10900k.Мониторът е добър избор също.

И както казах, напишете кои игри ще играе, защото може да се спестят доста пари, ако ще играе само cs : go или fortnite / PUBG / warzone / rainbow 6 (някоя от тези).

Със сигурност ще започне с CS:GO и Fortnite, но апетита идва с яденето и със сигурност една по една ще започне да играе и други. Иска ми се да не се занимавам с ъпгрейди поне няколко години.
След излизането на 5600x и RTX 3070 се замислих за тази комбинация, но не знам дали не е овъркил за 1080p на 144/165 Hz. Имам вече опция и за монитор на 165Hz, пак 1920х1080.
Та от една страна искам да има запас за в бъдеще, от друга да не хвърлям пари на вятъра за процесор и видеокарта, които идват в повече и биха били по-подходящи за 1440/4К гейминг.
Блъскам си главата и не знам как да подходя.

Ако има значение, останалите части, които съм харесал са:
Дъно: MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
РАМ: 2x8GB G.Skill Trident Z RGB DDR4 3200MHz
SSD: Kingston A2000 1TB M.2 2280 PCIE NVME
кутия: DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F
захранване: SeaSonic Focus Plus 850W Gold SSR-850FX
охлаждане: DeepCool GAMMAXX L240 V2

А бюджета не съм го фиксирал. Първоначално вървеше около 1500-1800, след това стигна 2500, а сега с последните модели процесор-видеокарта надхвърля 3000 лв.
По-скоро ми е важно да избера оптимална конфигурация, която да се ползва поне още 4-5 години без да се налагат ъпгрейди, дори ако се налага смъкване на настройките на игрите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не може да ме посъветва?

Заслужава ли си RTX 3070 за 1080p на 165 Hz, или по-добре да спестя пари и да взема RTX 2070 Super, RTX 2060 Super или RX 5700 XT?

Не играя игри и ми е трудно да преценя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ChrisPC написа:

Никой ли не може да ме посъветва?

Заслужава ли си RTX 3070 за 1080p на 165 Hz, или по-добре да спестя пари и да взема RTX 2070 Super, RTX 2060 Super или RX 5700 XT?

Не играя игри и ми е трудно да преценя.

Според мен RTX 3070 е бая overkill за 1080p , но щом викаш,че искаш конфигурацията да изкара 4-5 години, купувай смело.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, dante_99 написа:

Според мен RTX 3070 е бая overkill за 1080p , но щом викаш,че искаш конфигурацията да изкара 4-5 години, купувай смело.

Благодаря. Може би ще рискувам с RTX 3070. Дори на първо време да не се ползва пълния й потенциал, може би след време, когато игрите започнат да изискват по-сериозен хардуер, ще бъде спасение срещу ъпгрейд.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много важен е мониторът. Един G-Sync  в случая ще свърши много повече работа от скъпа видеокарта. Макар че и за G-Sync  трябва скъпа видеокарта.  Но да се наливат пари във видеокарта е безсмислено вече.  Ако трябва да се избегнат безсмислените скъпи ъпгрейди след 2-3 години, добра идея е да се заложи на монитор, а не толкова на видеокарта. Аз от кажи речи 35 години играя игри и чак преди 2-3 месеца се успокоих относно производителността на системата си, купувайки G-Sync  монитор за 1200 лева, макар и 32 инчов.  Free Sinc  мониторите са по-евтини и предполагам биха свършили добра работа, без да съм пробвал, но там трябва AMD  видеокарта.  Доста често в подобни засукани игри, дето трябва да се играят със 144 fps  и нагоре, влияние оказва не видеокартата, а процесорът. А да се иргаят тия игри на ултра е леко безсмислено поради факта, че влияние почва да оказва и лага.  Някак си несъвместими са нещата, освен ако не налееш много пари. Но за плавна картина и сравнително нисък лаг трябва добър монитор и добър процесор. Вече видеото може да се дообмисли или след време да се купи ново, но пропусне ли се процесор и монитор, работата става сложна с ъпгрейдите. Защото ако сега тая видеокарта е добре с тоя процесор, след време излизат игри, дето завишават изискванията си най-вече към процесор, ако говорим за сносни fps. Ако тръгнеш да ъпгрейдваш видеокарта, а имаш слабоват процесор, ще има големи проблеми с производителнсотта. Според мен, без да съм специалист напоследък, а прост дърт геймър, трябват сносен процесор, отличен монитор и добра видеокарта.  Наблягам най-вече на монитора, щото без монитор ще има да ъпгрейдва сина ти с видеокарти и процесори, че ще му писне, както и на теб, ако плащаш сметките. Вземи му един G-Sinc  монитор, да се радва момчето дълго. Не да тръгне да се дразни, как картината прескачала, как трептяла, как имал голям лаг. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Ъндъртейкър написа:

Много важен е мониторът. Един G-Sync  в случая ще свърши много повече работа от скъпа видеокарта. Макар че и за G-Sync  трябва скъпа видеокарта.  Но да се наливат пари във видеокарта е безсмислено вече.  Ако трябва да се избегнат безсмислените скъпи ъпгрейди след 2-3 години, добра идея е да се заложи на монитор, а не толкова на видеокарта. Аз от кажи речи 35 години играя игри и чак преди 2-3 месеца се успокоих относно производителността на системата си, купувайки G-Sync  монитор за 1200 лева, макар и 32 инчов.  Free Sinc  мониторите са по-евтини и предполагам биха свършили добра работа, без да съм пробвал, но там трябва AMD  видеокарта.  Доста често в подобни засукани игри, дето трябва да се играят със 144 fps  и нагоре, влияние оказва не видеокартата, а процесорът. А да се иргаят тия игри на ултра е леко безсмислено поради факта, че влияние почва да оказва и лага.  Някак си несъвместими са нещата, освен ако не налееш много пари. Но за плавна картина и сравнително нисък лаг трябва добър монитор и добър процесор. Вече видеото може да се дообмисли или след време да се купи ново, но пропусне ли се процесор и монитор, работата става сложна с ъпгрейдите. Защото ако сега тая видеокарта е добре с тоя процесор, след време излизат игри, дето завишават изискванията си най-вече към процесор, ако говорим за сносни fps. Ако тръгнеш да ъпгрейдваш видеокарта, а имаш слабоват процесор, ще има големи проблеми с производителнсотта. Според мен, без да съм специалист напоследък, а прост дърт геймър, трябват сносен процесор, отличен монитор и добра видеокарта.  Наблягам най-вече на монитора, щото без монитор ще има да ъпгрейдва сина ти с видеокарти и процесори, че ще му писне, както и на теб, ако плащаш сметките. Вземи му един G-Sinc  монитор, да се радва момчето дълго. Не да тръгне да се дразни, как картината прескачала, как трептяла, как имал голям лаг. 

Благодаря за мнението. Доколото знам, картите на nVidia могат да ползват и Free Sync, виждал съм че има настройка на картата.
Иначе за процесор мисля да заложа на 5600х или 5800х - двата ще бъдат достатъчно мощни, в комбинация с RTX 3070.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ChrisPC написа:

Благодаря за мнението. Доколото знам, картите на nVidia могат да ползват и Free Sync, виждал съм че има настройка на картата.
Иначе за процесор мисля да заложа на 5600х или 5800х - двата ще бъдат достатъчно мощни, в комбинация с RTX 3070.

Както всеки българин вика: Вложи една камара пари в билда и не се занимавай с глупости за в бъдеще.😄😄😄😄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dante_99 написа:

Както всеки българин вика: Вложи една камара пари в билда и не се занимавай с глупости за в бъдеще.😄😄😄😄

Нали каза да купувам смело 😃

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване