Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с мониторът ми, който премигва от време на време. Това което установявам е, че има някаква връзка с премигването и включването на други консуматори в мрежата. Например: снощи си включвам ел. възлгавница в контакта и мониторът премигна, когато я изключа отново премигна. В същия токов кръг има и включен фризер, който си мисля, че при включване/изключване ефекта е същия като при възлгавницата. Проблема е, че къщата е стара и цялата инсталация на втория етаж ( говоря за контакти) е на един токов кръг, а самия монитор е включен към разклонител, заедно с лаптоп, рутер и постоянно стоящо зарядно за телефон там. Чувал съм, че при подбни консуматори като фризера е възможно премигване на монитора. Имате ли някакви идеи защо се случва това и евентуално как мога  да реша проблема ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тънък проводник на захранването на къщата.
Недобри връзки в разклонителните кутии
Електромагнитни смущения по мрежата от фризера при стартирането на компресора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проводника си е 2.5 квадрата, предвид вързаните консуматори е предостаъчен, не че одобрявам, че всичко е на 1 кръг.

Връзките мога да ги проверя, но ако проблмема е номер 3, какво правим ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, vtomchev написа:

включвам ел. възлгавница в контакта и мониторът премигна

погледни ключа на възглавницата за нагорели контакти.

преди 3 минути, vtomchev написа:

ако проблмема е номер 3, какво правим ?

филтриращ кондензатор.2-5uF/250v

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е от преди да почна да включвам възлгавница, така че предполагам преди е било от фризера

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости.

Марка и модел на монитора? Поне технология LED или LCD? И с какъв кабел е включенн - VGA, DVI?

Запомнете че в техническите раздели се почва с марка и модел на устройствата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.11.2020 г. в 12:24, цър-вул написа:

филтриращ кондензатор.2-5uF/250v

Тук явно става  въпрос на спад на напрежението при пусковия ток на фризера, а не смущение. Момчето да провери цялата линия от предпазителя (включително и него)-всички съединителни кутии,контакти до монитора. Щото 2.5 квадрата не е толкова малко, има някъде голямо преходно съпротивление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, NEVADA написа:

Тук явно става  въпрос

Да не би да не съм го изброил? Гледам си се фанал за кондурите...Случвало се е от кондензатор на компресор да се създава подобен проблем

на 4.11.2020 г. в 12:16, цър-вул написа:

Недобри връзки в разклонителните кутии

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Ето монитора: https://www.game-debate.com/monitor/index.php?mon_id=2051&monitor=Philips 223V5LSB2/10 21.5inch , вързан е с HDMI кабел в лаптоп ( VGA към HDMI), т.е. позлвам лаптопа като настолен компютър. Ако проблем със спад на напрежението, поне не съм забелязъл да има, защото останлите уреди си работят нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vtomchev написа:

Ако проблем със спад на напрежението, поне не съм забелязъл да има, защото останлите уреди си работят нормално.

Това няма как да го забележиш. Усеща се само при крушка с нажежаема жичка!

На каква преклонна възраст е този монитор?

След като това:

преди 15 часа, JKirilov написа:

Отверка, изолации и повишено внимание. Затягат се винтовете в:

1. Таблото - веднъж годишно

2. В контактите

не ти харесва нещо, купи си UPS!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване