Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не знам дали тази тема ще е подходяща, но не открих друга подобна.

Та, ще правя вертикални акустични панели за стена, 18 на брой. Основно се надявам да намалят ехото и да подобрят малко акустичката на стаята, от която ще стриймвам и съответно ще използвам микрофона. Идеята ми е панелите да са като греди, тънки, с разстояние между тях.

Въпросът ми е - кой от тези пълнежи да използвам за панелите https://www.zvukoizolacia.com/visto-38-revolyucionen-zvukoizolacionen-panel или https://www.zvukoizolacia.com/zvukoizolacionna-vata-izosound. Първия обещава по-добри звукоизолационни свойства и звукопоглъщане, но лично аз съм против този тип панели, тъй като от предишен опит знам, че не правят кой знае какво. Този обаче има няколко слоя и твърди, че е по-добър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така "като греди, тънки" ?

Не съм специалист по акустика, но панелите могат да премахнат отраженията само на високите честоти.
За ниските честоти трябват съвсем други мерки.
Върху стената, от където идват главните отражения, трябва да има панел с достатъчно голяма площ.
Така няма да ехти като в празна стая, но резонанси на някакви ниски честоти ще си има,
в зависимост от размерите и формата на помещението, а отражения може да има и от други повърхности, като бюра.

Това https://www.zvukoizolacia.com/zvukoizolacionna-vata-izosound
е наречено "АКУСТИЧНА МИНЕРАЛНА ВАТА СЪС ЗВУКОИЗОЛАЦИОННИ СВОЙСТВА"
В една стая в службата ми преди години целите стени бяха облицовани с панели вътре с подобен материал с главна цел звукоизолация.
Беше солидно, но когато правиха ремонт и ги махаха обстановката стана много мръсна и притеснителна.
Но главната цел на тези с влакната е звукоизолацията - да не прониква звук от вън-навътре и от вътре-навън, 
освен това заглушават - поглъщат се високите честоти и нищо повече.
В краен случай правят глуха, нежива акустична обстановка.
Не съм убеден че това е нещо толкова хубаво. 
Когато опитвах в тази заглушена стая да засвиря на китара все ми изглеждаше някак тъпо и неприемливо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето например много сложно устроена стена на студио от руския превод на книгата на Филип Нюел (Philip Newell)
"Project Studios: A More Professional Approach"

studiob.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, NVJ написа:

Как така "като греди, тънки" ?

Не съм специалист по акустика, но панелите могат да премахнат отраженията само на високите честоти.
За ниските честоти трябват съвсем други мерки.
Върху стената, от където идват главните отражения, трябва да има панел с достатъчно голяма площ.
Така няма да ехти като в празна стая, но резонанси на някакви ниски честоти ще си има,
в зависимост от размерите и формата на помещението, а отражения може да има и от други повърхности, като бюра.

Това https://www.zvukoizolacia.com/zvukoizolacionna-vata-izosound
е наречено "АКУСТИЧНА МИНЕРАЛНА ВАТА СЪС ЗВУКОИЗОЛАЦИОННИ СВОЙСТВА"
В една стая в службата ми преди години целите стени бяха облицовани с панели вътре с подобен материал с главна цел звукоизолация.
Беше солидно, но когато правиха ремонт и ги махаха обстановката стана много мръсна и притеснителна.
Но главната цел на тези с влакната е звукоизолацията - да не прониква звук от вън-навътре и от вътре-навън, 
освен това заглушават - поглъщат се високите честоти и нищо повече.
В краен случай правят глуха, нежива акустична обстановка.
Не съм убеден че това е нещо толкова хубаво. 
Когато опитвах в тази заглушена стая да засвиря на китара все ми изглеждаше някак тъпо и неприемливо.

Под греди имам предив нещо подобно:

7cab5eba3255dd4d28f42a04521a47d2.jpg.77d6a3cd579484386916c603f0bea37a.jpg

50 см. височина, около 6 см. дълбочина, вътре с вата, отвън с акустичен плат, рамката от дървени профили.

И аз първо се сетих за просто панел, но някак си не ми се връзва визуално с цялата концепция за worstation зоната ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да потърсиш из интернет какво правят в студиата на радиата и за записи на песни например.
Тия от двата линка ги забрави.
Не ми се занимава да ти обяснявам повече, ако разбираш английски ще намериш и сам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване