Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Борба с ISPConfig 3 !

Препоръчан отговор

Изгледах куп видео клипове, изчетох куп инструкции, до колкото разбирам и не мога и не мога да се преборя да не ми отиват писмата в спам папката на гмайл :( !

Нов VPS сървър в Kamatera съм направил с Дебиан 10. Инсталирах го безброй пъти вече по всякакви инструкции и като създам нов домейн и мейл сървър към него, всичко работи, ама ми праща писмата в спама на гугъл :( . 

Не мога да намеря как се вкарва PTR запис. Знам, че трябва от доставчика на и-нет, но има и друг начин. На стария ми ВПС, който ще го затривам един приятел ми го направи, ама ми е много труден да го хващам да свърши работа и трябва сам да се науча!  На стария сървър, дето отдавна съм го инсталирал и вкаран ПТР запис пак отиват в спама и приятеля тогава каза, че нещо със сертификатите проблем, ама не му се занимавало :( . 

По-долу ще напиша подробна и бърза инструкция за инсталирането му, защото изпробвах всички налични инструкции в интернет и резултата е един и същ, но тази, която ще напиша е много лесна и бърза, като и аз малко съм си я...... забързал :) .

Screenshot_150.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя го това от първия линк. Така обясняват и във видео клиповете. Сега направих нова виртуалка с Убунту 18.04, че 20.04 много ъпдейти вървят. Затова избягах от любимото ми Убунту за сървър и се насочих към дебеляна. 18-ката е с една година само по-стара от новия Дебиан и сега като са концентрирани в 20.04, 18-ката ще е стабилно изчистена и няма да има толкоз много ъпдейти. Тя не се ползва върху нов хардуер. 

Ама френде, дай акъл за те PTR записи, че не можах да разбера нищо от ровенето в нета :( ! Поне този проблем да се реши, преди да мъча да правя мейл домейни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, backinblack написа:

Правя го това от първия линк. Така обясняват и във видео клиповете. Сега направих нова виртуалка с Убунту 18.04, че 20.04 много ъпдейти вървят. Затова избягах от любимото ми Убунту за сървър и се насочих към дебеляна. 18-ката е с една година само по-стара от новия Дебиан и сега като са концентрирани в 20.04, 18-ката ще е стабилно изчистена и няма да има толкоз много ъпдейти. Тя не се ползва върху нов хардуер. 

Ама френде, дай акъл за те PTR записи, че не можах да разбера нищо от ровенето в нета :( ! Поне този проблем да се реши, преди да мъча да правя мейл домейни.

Ами те тези записи са си сложна материя ама пък и ти не даваш достатъчно инфо за нищо ни за сертификати ни за адреси ни за нищо.. Имай предвид че виртуалката не е като на реална машина и имаш пренасочване на  портове и айпита

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, petie1 написа:

Ами те тези записи са си сложна материя ама пък и ти не даваш достатъчно инфо за нищо ни за сертификати ни за адреси ни за нищо.. Имай предвид че виртуалката не е като на реална машина и имаш пренасочване на  портове и айпита

Не спестявам никакво инфо! На скрииншота горе се виждат някои работи, а за други.... не съм се сетил, не съм ги и споменал. Какво инфо ти трябва!!? Новата виртуалка, която направих е на ИП: 194.36.88.46    webhost.gmstyle.eu ! С нея сега тренирам, защото дават бадава гратис 1 месец за нов клиент и като го оттренирам това, ще затривам другата, дето са ми направени ПТР записите и ще правя нова, че като я пусна с 4 ядра и 4ГБ рам ми отива на 30$ месечно. Не са им от най-евтините услугите, но пък виртуализират с VM Ware и лоуда им е в пъти по-добър от на нашите хостинг компании. Такъв ресурс за такива пари у нас няма. Имам 5-6 домейна, които смятам скоро да ги задвижвам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не питаш хоста?

How to add my PTR in ISPConfig 3? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, petie1 написа:

А защо не питаш хоста?

How to add my PTR in ISPConfig 3? :)

Снощи успях да се свържа с френда, дето на другата виртуалка ми го беше направил и каза, че тогава е писал на каматера и те са го вкарали. Значи и няма друг начин. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, backinblack написа:

Снощи успях да се свържа с френда, дето на другата виртуалка ми го беше направил и каза, че тогава е писал на каматера и те са го вкарали. Значи и няма друг начин. 

Същото което ти казах и аз да пишеш на хоста :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавам да се боря след поне 10 инсталации и вече доста работи разбрах, но мамка му, не мога да се оправя със сертификатите FQDN :( ! 

https://www.howtoforge.com/community/threads/e-mailserver-with-ssl.81875/

https://www.howtoforge.com/tutorial/securing-ispconfig-3-with-a-free-lets-encrypt-ssl-certificate/

От тези два линка разбрах, че хоум директорията на панела е /usr/local/ispconfig/interface/web . Трябва първо да се създаде домейн с А записи и да се генерират сертификати за него, които чрез симлинкове са за самия ИСПКонфиг, постфкса, фтп-то и гълъбарника. След това другите домейни си ползват свои сертификати, като се създадат. 

В момента първи домейн, който ми е FQDN е host.btech-fashion.eu . Има А записи създадени и се отваря със сертификат. Първи домейн на него след това е btech-fashion.eu + още два домейна, като към всеки от тях има създаден мейл домейн и по една пощенска кутия. Като се свържа с тъндърбърда и за всичките пощенски кутии ми реве, че сертификата бил самоподписан и за хоста host.btech-fashion.eu , а не за съответния си домейн :( !

Полудях вече :( ! Много моля, някой, ако му се занимава да експериментира да ми пише на лично да му дам пароли за вход. Виртуалката в момента е на снапшот и след всяко омазване може да се върне до снапшота и да се маже на ново, дорде се налучка, па аз ще черпя сетне :) . 

Последно, отново е Дебиан 10 и никакви Убунту-та. 

https://www.dnsinspect.com/btech-fashion.eu/10478052

ДНС инспектора казва, че само ПТР записи ми липсват и мейли постмастера и абусе . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 3 неуспешни опита ми се получи по горната инструкция :) !

Сега видях нещо друго в настройката на сайтовете и не знам коя опция да избера, а после ще го търся от къде се наглася.

Статично или динамично трябва да избера!! Или изобщо, ако може да ми ги разясните малко :) .

Screenshot_153.jpg

Screenshot_154.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.11.2020 г. в 18:54, backinblack написа:

След 3 неуспешни опита ми се получи по горната инструкция :) !

Не мисля че ще се получи добре :) тъй като все още нямаш обратен запис към мейл сървъра ти  а без него ще имаш проблеми с пощата. :)

image.png.72a4632a797293c872c4432631833d31.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване