Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Глоба за теглене на торенти в Германия!

Виж решението Разрешен от Tommygun,

Препоръчан отговор

Имал бол пари - платил. Справки лирическия герой на Алеко Константинов.

Почна коментара от нечетлива хартия, от която нищо не може да се разбере. От типа: дай ми тук едни пари че ми трябват.  Те и на ония измамници с телефоните им трябват. Това не означава че трябва да им се дават. Като искате им давайте - изборът е ваш.

В торент клиентите прекрасно се виждат IP на всички. Включително и дали тегли през тракера или магнитно. И какво от това?

Очаквам превод на какво пише в хартията. Поне грубо на основните моменти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 178
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Не забравяйте, че говорим за Германия,а не за България !!!

Тук като хвърлиш фаса не на мястото му не е проблем, но Ганя Балкански там плаща веднага за такава простотия 😆 Така че ако ви се наложи да пребивавате там и си пусните нет , несъмнено друга песен ще запеете ;)

Дам, като тръгнах за Франция ме плашеха със същото, не тегли нищо там, засичат, глобяват... а се оказа че френските тракери са пъти по-големи от българските и още толкова по активни хем че не малко от тях са ограничени за достъп извън Франция. Вече над 3 години дърпам когато какво си ща и никой не ме е глобил, колегите(повечето французи) си дърпат също. Да закон има, ама никой нормален няма да седне гони хората за всяка песен или всеки филм, иначе сети се каква лудница би станало.

Пак да питам - С какво право АДВОКАТ налага глоби?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не коментирам получената "хартия" дали е достоверна или менте, а коментирам , че такива глоби си съществуват от доста години западно от нас . Дали ще имаш късмета да дръпнеш късата клечка зависи силно от това от къде черпиш и интернет , но определено на договор ли си към техен ISP, знай че дълга клечка няма ! Това го гарантирам за Англия и Германия .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали точно това написах в първия ми пост по темата

преди 3 часа, Филипов написа:

Адвокати и тем подобни не могат да налагат глоби - може би само изпращат писъмца да плашат гаргите и който им се върже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Филипов написа:

Нали точно това написах в първия ми пост по темата

Да аз питам тези двамата "Немци" дето обяснват за глобите. 😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината никога не съм се интересувал за подробности относно тези глоби . Дори от доста време спрях да правя Road Warrior VPNи, a задължително го изграждам между двата рутера, като този в странство правя две локални мрежи частна и ВПНска. По-добре да се връзва във ВПНската когато му е нужно, че с RW като е пуснал нещо и в БГ спре нета и го дискънектне, прихвърля трафика и после "Оле мале, 600 паунда как се плащат!"😎 Така като е във ВПНската мрежа просто спира нета докато се вдигне в БГ нета също !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Bubbles написа:

Да аз питам тези двамата "Немци" дето обяснват за глобите. 😁

И няма нужда да се подиграваш. Не съм немец. И на мен ми е кофти. Тя адвокатската кантора, представлява фирмата, примерно от която е направен филма, който е бил сийдван. Ето клиентите ИМ

https://www.waldorf-frommer.de/mandanten/

Ако иска и той да отиде при адвокат. Или да не реагира, както иска. Но от писмото чета, че ще има допълнителни суми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! Не ми се рискува и утре ще отида да си я платя! Има ли някакъв шанс да пристигнат и други глоби? В писмото пише че като платя и напиша заявление случая се прекратява!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, acnekt написа:

И няма нужда да се подиграваш. Не съм немец. И на мен ми е кофти. Тя адвокатската кантора, представлява фирмата, примерно от която е направен филма, който е бил сийдван. Ето клиентите ИМ

https://www.waldorf-frommer.de/mandanten/

Ако иска и той да отиде при адвокат. Или да не реагира, както иска. Но от писмото чета, че ще има допълнителни суми.

Фирмата също няма право да налага глоби.
Тази "привилегия" принадлежи единствено на държавата.
Фирмата може да предяви претенции чрез съд и вече ако съда реши че има основание, той(Съдът) ти налага санкция.
Иначе утре аз като фирма, мога да ти наложа глоба задето ми вдигаш шум промерно.

П.П.

Не се подигравам, съжалявам ако така е "прозвучало". :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да правиш реклама на тези рекетьори да беше попревел хартията. И евентуално цитат на закона и  предвиденото наказание. 

преди 4 минути, Qncho Qnchev написа:

като платя и напиша заявление случая се прекратява!

Не точно тогава им се хващаш на рекета, признаваш и се подписваш. Без да си признал нищо не могат да докажат.

И за какво пишет тема като отиваш и плащаш? Нещо прочете ли от нещата, които ти бяха предоставени? Поне да беше превел размазаната си снимка за какво става дума за да е ясно какво и защо искат. Чист рекет. Поне зда има някаква полза от всичката тема и писане.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Qncho Qnchev написа:

Благодаря на всички за отговорите! Не ми се рискува и утре ще отида да си я платя! Има ли някакъв шанс да пристигнат и други глоби? В писмото пише че като платя и напиша заявление случая се прекратява!

Ако искаш върви първо на адвокат или
ако искаш на първо време мога да ти преведа горе долу документа или да ти дам в Берлин визитка на лицензиран преводач. Да звъннеш и да се разберете да ти преведе документа. Не взима скъпо.

Както искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Такааа, случайно ми попадна тази тема и по случайност имам какво да кажа по въпроса ,защото съм по средата на същия казус в момента.

Първо към специалистите @Емил Костов, @Bubbles  и който още се е напънал, че не може ,няма как, ама как по айпи и адвокат глоба и т.н.

Точно така е ,както го пише!

Кантората е легитимна и защитава правата на десетки филмови и музикални компании, като праща десетки хиляди такива писма на година. Засичат те с помоща на https://www.digitalforensics.de/urheberrechtsschutz/

и там няма мърдане. Пред съда се изнасят данните ,че точно по това време ти си имал точно този айпи адрес (задължават със съд доставчика да предостави адреса ти по айпито),че си предоставил за сваляне точно файл с този хаш и колко и кои точно хора са го дръпнали от теб. Както и дали са дръпнали частично или целия файл. Нарушението на закона е това ,че си предоставил произведението а не че си го свалил.

На първа страница на писмото пише  точно кой е филма или кои са сериите или музиката. 915 евро най-вероятно е един касов филм, за серия от сериал както съм аз ,искат 619,50.

Не се напъвайте като не знаете законите и не ви се е налагало. На мен ми се случи,въпреки че знам за тези неща. Свалил съм един сериал за една година и ме барнаха ,защото някой си докато съм свалял четвъртата серия за 6-те минути преди да я спра, се е закачил и е дръпнал от мен.

Сега към питащия.

Някои основни правила по важност.

• Не подписвай тяхната декларация а модифицирана от адвокат!!! Подпишеш ли тяхната си виновен по презумция и могат в бъдеще да ти скъсат задника за нещо.
  • НЕ игнорирай писмото и сроковете! Особенно този за декларацията,защото в момента си в преговори за извънсъдебно решение на казуса а ако го направиш директно те дават на съд. И там става дебело...
  • НЕ им звъни на тях и не комуницирай с тях,защото клишето е вярно и всичко,което кажеш може и ще бъде използвано срещу теб в съда.
  • Намери си евтин адвокат (не повече от 200 евро). Тези ,които ти излизат в интернет като реклама за защита от тази кантора, искат до 600 евро за да те пазят. Може и по-тънко и то доста. Аз намерих някакви в Берлин.
  • Адвокатът ако е добър в тези неща ще ти намали глобата поне наполовина и пак ще си на далавера, но най-вече ще си подписал декларация ,която ти спасява за момента задника а не тяхната. Тази декларация важи ДОЖИВОТ!!!
  • Според моя адвокат ако са имали още нещо да са ти го пратили заедно с другото,но това не мога да ти го гарантирам.Аз самия ще чакам и ще треперя да не ме рязнат за още нещо след време.Има логика, но не го знам на 100%

Не се панирвай, просто трябва да мине едно пазарене като на битака между адвокати и накрая твоя да каже,че не може да издрънка нищо повече. След което си плащаш сумата или вноските и си готов. Спираш тея тъпотии със свалянето и гледаш от страници без да сваляш. Като внимаваш ,защото някой такива страници също са на принципа на торента и там гориш пак,нищо че си мислиш ,че гледаш като ютюб. Ако все пак стигнете до съд - не си ти и не знаеш кой е. Имал си гости и си ги предупредил да не свалят ама не са те чули. Ако имаш деца - казал си има да не пипат ,но не са те чули. Wi-fi то ти не е било защитено защото не си много на ти с компютрите, но винаги не си ти и не знаеш кой е. Най-много да те осъдят за невнимание. А, и още нещо - тея глупости не ги разкавай на адвоката си. Той не пасе трева,но и няма да те издъни.

Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Tommygun написа:

Такааа, случайно ми попадна тази тема и по случайност имам какво да кажа по въпроса ,защото съм по средата на същия казус в момента.

Първо към специалистите @Емил Костов, @Bubbles  и който още се е напънал, че не може ,няма как, ама как по айпи и адвокат глоба и т.н.

Точно така е ,както го пише!

Кантората е легитимна и защитава правата на десетки филмови и музикални компании, като праща десетки хиляди такива писма на година. Засичат те с помоща на https://www.digitalforensics.de/urheberrechtsschutz/

и там няма мърдане. Пред съда се изнасят данните ,че точно по това време ти си имал точно този айпи адрес (задължават със съд доставчика да предостави адреса ти по айпито),че си предоставил за сваляне точно файл с този хаш и колко и кои точно хора са го дръпнали от теб. Както и дали са дръпнали частично или целия файл. Нарушението на закона е това ,че си предоставил произведението а не че си го свалил.

На първа страница на писмото пише  точно кой е филма или кои са сериите или музиката. 915 евро най-вероятно е един касов филм, за серия от сериал както съм аз ,искат 619,50.

Не се напъвайте като не знаете законите и не ви се е налагало. На мен ми се случи,въпреки че знам за тези неща. Свалил съм един сериал за една година и ме барнаха ,защото някой си докато съм свалял четвъртата серия за 6-те минути преди да я спра, се е закачил и е дръпнал от мен.

Сега към питащия.

Някои основни правила по важност.

• Не подписвай тяхната декларация а модифицирана от адвокат!!! Подпишеш ли тяхната си виновен по презумция и могат в бъдеще да ти скъсат задника за нещо.
  • НЕ игнорирай писмото и сроковете! Особенно този за декларацията,защото в момента си в преговори за извънсъдебно решение на казуса а ако го направиш директно те дават на съд. И там става дебело...
  • НЕ им звъни на тях и не комуницирай с тях,защото клишето е вярно и всичко,което кажеш може и ще бъде използвано срещу теб в съда.
  • Намери си евтин адвокат (не повече от 200 евро). Тези ,които ти излизат в интернет като реклама за защита от тази кантора, искат до 600 евро за да те пазят. Може и по-тънко и то доста. Аз намерих някакви в Берлин.
  • Адвокатът ако е добър в тези неща ще ти намали глобата поне наполовина и пак ще си на далавера, но най-вече ще си подписал декларация ,която ти спасява за момента задника а не тяхната. Тази декларация важи ДОЖИВОТ!!!
  • Според моя адвокат ако са имали още нещо да са ти го пратили заедно с другото,но това не мога да ти го гарантирам.Аз самия ще чакам и ще треперя да не ме рязнат за още нещо след време.Има логика, но не го знам на 100%

Не се панирвай, просто трябва да мине едно пазарене като на битака между адвокати и накрая твоя да каже,че не може да издрънка нищо повече. След което си плащаш сумата или вноските и си готов. Спираш тея тъпотии със свалянето и гледаш от страници без да сваляш. Като внимаваш ,защото някой такива страници също са на принципа на торента и там гориш пак,нищо че си мислиш ,че гледаш като ютюб. Ако все пак стигнете до съд - не си ти и не знаеш кой е. Имал си гости и си ги предупредил да не свалят ама не са те чули. Ако имаш деца - казал си има да не пипат ,но не са те чули. Wi-fi то ти не е било защитено защото не си много на ти с компютрите, но винаги не си ти и не знаеш кой е. Най-много да те осъдят за невнимание. А, и още нещо - тея глупости не ги разкавай на адвоката си. Той не пасе трева,но и няма да те издъни.

Успех.

Срока ми е до 11ти братле, тоест до след 2 дена! Ще имам ли време да се занимавам с адвокати тук в германия! Предполагам става със записване на час и прочие, но утре ще опитам да се консултирам с адвокат! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с тези.

Попълваш запитването и си качваш Abmahnung-a сканиран. Казваш кога да ти се обадят и в този прозорец ,който си дал, ти звъни човека. Първото съветване е безплатно,като направо ти казват и какво ще ти струва удоволствието да ти защитят интересите. Сигурно знаят английски, едва ли има адвокат който да не знае, щом не знаеш немски.

После подписваш едно пълномощно и кореспонденцията е само по имейл от там нататък. Те пращат декларацията от твое име още на същия ден и спазваш срока.

Следва пазарене в което може да приложиш документи че си ученик/студент/социално слаб/с ниски доходи и други за да ти натиснат още глобата надолу.

Повечето кантори процедират по този начин с възможност да качиш документа и като го разгледат да ти се обадят. Тези си пише на страницата,че взимат между 100 и 290 евро, явно според сложността на казуса. НО първия разговор с всички е безплатен.

Няма нужда да взимаш час и да чакаш, все пак е 2020 година ,всичко става онлайн вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи все пак не е глоба, а покана за доброволно плащане на рекет / извънсъдебно споразумение. Прав съм като казах да не подписва нищо тяхно, защото с това признава и го "заковават"

От толкова специалисти по немски няма ли кой да преведе нещо. Както и четливо копие на хартията. Личните данни не интересуват никого. И накратко законовият текст, който вероятно ецитиран.

Какво точно е сваляно и през кой тракер? Ясно е че при всеки p2p обмен се вижда IP. В България поне кой стои зад него се разкрива от доставчика само след съдебно решение. Не знам кой там им го е предоставил. ISP там правят ли логове като у нас? Защото това е единственото доказателство. Никой тракер не ги прави, не е длъжен и няма техническа възможност, защото е огромен обем. Пише го из линковете, които съм дал.

Съмнява ме някой да може да снифи криптиран трафик до България или VPN сървър. Все пак не сте ислямисти на специален отчет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да си вярваш колкото искаш. По ИП адрес само никой не може да ме глоби, защото могат да го ползват още 100 човека. Той не е твоя лична карта например. Това е просто интернет услуга. В съда такова нещо ще падне на секундата без други доказателства, като иземване на твоя компютър и прочие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Емил Костов написа:

Може да си вярваш колкото искаш. По ИП адрес само никой не може да ме глоби, защото могат да го ползват още 100 човека. Той не е твоя лична карта например. Това е просто интернет услуга. В съда такова нещо ще падне на секундата без други доказателства, като иземване на твоя компютър и прочие.

От наблюденията ми тук и мисленето на немците. На повечето немци. Не знам, какво е мисленето на българите и как е в България. Та повече немци мислят следното.
Айпито е уникален адрес и нещо като номерът на личната карта в България. Нещо като мрежов паспорт. 
Как ще използват едно айпи  в една мрежа много хора? Нали се получава конфликт? Доставчикът раздава или ти дава айпито. 

https://www.lifewire.com/what-is-ip-address-conflict-818381

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, acnekt написа:

От наблюденията ми тук и мисленето на немците. На повечето немци. Не знам, какво е мисленето на българите и как е в България. Та повече немци мислят следното.
Айпито е уникален адрес и нещо като номерът на личната карта в България. Нещо като мрежов паспорт. 
Как ще използват едно айпи  в една мрежа много хора? Нали се получава конфликт? Доставчикът раздава или ти дава айпито. 

Значи не си наясно въобще какво е статичен, динамичен ИП адрес, както и какво значи частна мрежа. Затова ти казвам, че написаното от теб не е вярно. Следят нещата по друг начин. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, acnekt написа:

Абе те немците си мислят и че държавата им е длъжна да им плаща всичко...
Явно всичко което чувам за там е вярно, жалко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Bubbles написа:

Абе те немците си мислят и че държавата им е длъжна да им плаща всичко...
Явно всичко което чувам за там е вярно, жалко.

Тук не говорим за мислене на немците. Да си представим следната ситуация. Отиваш и сядаш в едно кафене, където има свободна безжична мрежа. Отваряш си лаптопа, свързваш се към мрежата и сваляш от Замунда някаква програма, филм или там каквото се сетиш. По тази логика ще трябва да бъде глобен собственикът на кафето. Услугата е негова и ИП адресът е негов. И как ще стане тази работа?? Както нмаписах и по-горе в съда това нещо отпада. Статичният ИП адрес е просто допълнителна услуга. Той може дори да се смени ако се наложи. Тогава кой ще бъде глобен? Следващият, който го получи ли?? 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледнахте ли страницата на фирмата ,която дадох горе и кояо следи трафика? Най-вероятно не...Много пъти са се опитвали да гътнат метода за установяване и следене пред съда и нито веднъж не са успели, защото тези са си обули ританките на 100% законово.

Извънсъдебно споразумение не е рекет а начин да се избегне загубата на време и МНОГО повече пари след съд. Хората прилагат в документа препратки към резултата от съдебни дела за същото нещо. Водят делата в Мюнхен защото тук се е доказало,че съдилищата обикновенно решават в полза на индустрията. Има случаи, в които получаваш глоба само за това ,че не си си защитил достатъно интернет линията, но в крайна сметка стигнеш ли до съд , винаги цифрата е много по-голяма за теб от това да се попазариш и да го решите извън съдилището. Тук си имаме едни застраховки за защита на правата ,които поемат адвокатите. И познайте - нито една застраховка не поема разходи по защита от нарушаване авторските права. И след като в крайна сметка ти никога не печелиш делото, най-много да ти спестят разходите на техните адвокати,нно твоя си го плащаш и те боли главата.

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Значи не си наясно въобще какво е статичен, динамичен ИП адрес, както и какво значи частна мрежа. Затова ти казвам, че написаното от теб не е вярно. Следят нещата по друг начин. 

Емо, не се напъвай така, защото IP адреса ти Е като пръстов отпечатък и абсолютно достатъчен за да те замъкнат в съда. Или по-точно човека ,на чието име е договора за доставка на интернет.НЕзависимо какъв е ,макар че тук 99% сме с динамични. Няма как по едно и също време 2 човека да имате същия адрес. Така че идентификацията е 100%. Те събират примерно 2000 айпита сгазили лука от един доставчик, отиват и взимат съдебно решение този доставчик да предостави личните данни на хората ,имали тези айпита в този период от време. Когато влизат за решението, те даже не те знаят кой си, но след това почват да печатат писмата.

Единственото нещо,което не можеш да оспориш е,че писмото е дошло на верния адрес. От там нататък съм му написал, какво се казва, защото те не могат да докажат,че физически ти си седял на компютъра и си цъкнал с мишката на торента.Само че съда вече те задължава да предоставиш достоверен вариант, че може да е някой друг. Не си длъжен да му даваш данните ,докато нещата не станат дебели, но в съда си длъжен да дадеш вариант, ако не си ти ,кой може да е. От друга страна тези те подканват още с първото писмо да уличиш някой друг и да разследваш какво е правил той, но това е глупост и се игнорира.

Та в крайна сметка се радвайте, че в България още е дива Индия и никой не ви закача за тези неща. В момента, когато на някоя адвокатска кантора и се стори,че може да си и събере парите, не само да пише писма и ще стане зле. Просто трябва да закупят една такава система като немската и да я инсталират и камара народ ще изгори. Учудва ме ,че французите още не са го направили....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Тук не говорим за мислене на немците. Да си представим следната ситуация. Отиваш и сядаш в едно кафене, където има свободна безжична мрежа. Отваряш си лаптопа, свързваш се към мрежата и сваляш от Замунда някаква програма, филм или там каквото се сетиш. По тази логика ще трябва да бъде глобен собственикът на кафето. Услугата е негова и ИП адресът е негов. И как ще стане тази работа?? Както нмаписах и по-горе в съда това нещо отпада. Статичният ИП адрес е просто допълнителна услуга. Той може дори да се смени ако се наложи. Тогава кой ще бъде глобен? Следващият, който го получи ли?? 

Абе ясно, нали и аз същото се опитвам от вчера да им го налея, ама на, Германците били напред, българите назад...
Исках само да кажа че явно Немеца е стала голяма овца както вече неведнъж чувам, а тарикати "Бръснари" само това и чакат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Отиваш и сядаш в едно кафене, където има свободна безжична мрежа.

Първо в свободните и платените мрежи не може да ползваш p2p, но ако успееш, да , собственика на линията ще го отнесе. Или ще му се наложи да даде записите от камерите или логовете, на чий компютър е дал този айпи, за да могат те си те намерят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Tommygun написа:

Погледнахте ли страницата на фирмата ,която дадох горе и кояо следи трафика? Най-вероятно не...Много пъти са се опитвали да гътнат метода за установяване и следене пред съда и нито веднъж не са успели, защото тези са си обули ританките на 100% законово.

Извънсъдебно споразумение не е рекет а начин да се избегне загубата на време и МНОГО повече пари след съд. Хората прилагат в документа препратки към резултата от съдебни дела за същото нещо. Водят делата в Мюнхен защото тук се е доказало,че съдилищата обикновенно решават в полза на индустрията. Има случаи, в които получаваш глоба само за това ,че не си си защитил достатъно интернет линията, но в крайна сметка стигнеш ли до съд , винаги цифрата е много по-голяма за теб от това да се попазариш и да го решите извън съдилището. Тук си имаме едни застраховки за защита на правата ,които поемат адвокатите. И познайте - нито една застраховка не поема разходи по защита от нарушаване авторските права. И след като в крайна сметка ти никога не печелиш делото, най-много да ти спестят разходите на техните адвокати,нно твоя си го плащаш и те боли главата.

Емо, не се напъвай така, защото IP адреса ти Е като пръстов отпечатък и абсолютно достатъчен за да те замъкнат в съда. Или по-точно човека ,на чието име е договора за доставка на интернет.НЕзависимо какъв е ,макар че тук 99% сме с динамични. Няма как по едно и също време 2 човека да имате същия адрес. Така че идентификацията е 100%. Те събират примерно 2000 айпита сгазили лука от един доставчик, отиват и взимат съдебно решение този доставчик да предостави личните данни на хората ,имали тези айпита в този период от време. Когато влизат за решението, те даже не те знаят кой си, но след това почват да печатат писмата.

Единственото нещо,което не можеш да оспориш е,че писмото е дошло на верния адрес. От там нататък съм му написал, какво се казва, защото те не могат да докажат,че физически ти си седял на компютъра и си цъкнал с мишката на торента.Само че съда вече те задължава да предоставиш достоверен вариант, че може да е някой друг. Не си длъжен да му даваш данните ,докато нещата не станат дебели, но в съда си длъжен да дадеш вариант, ако не си ти ,кой може да е. От друга страна тези те подканват още с първото писмо да уличиш някой друг и да разследваш какво е правил той, но това е глупост и се игнорира.

Та в крайна сметка се радвайте, че в България още е дива Индия и никой не ви закача за тези неща. В момента, когато на някоя адвокатска кантора и се стори,че може да си и събере парите, не само да пише писма и ще стане зле. Просто трябва да закупят една такава система като немската и да я инсталират и камара народ ще изгори. Учудва ме ,че французите още не са го направили....

Моля да ме извиниш, но АКО си с динамичен ИП адрес няма никакъв шанс да се разбере, кой, къде, какво и откъде е свалял. При рестарт този ИП адрес може да се присвои от всяко устройство, да обиколи цялата мрежа и да се използва от стотици потребители. Спрете да пишете глупости моля ви се. Нещата там се следят по друг начин. Не знам какъв, но не е по ИП адрес. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване