Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да премина от Windows Xp на Windows 7 ?!

Valio_Sf

Препоръчан отговор

преди 3 минути, ninov написа:

емо казах ти че и при новите части има брак на мен ми даде брак дъно на 3 дни 

Чакай сега приятелю. Аз не ти споря за новите части. И при мен дават брак, само че тук имаш гаранция и прочие. За тях не става на въпрос. Нито пък оспорвам на вас уменията и знанията и че ако някой реши от вас може да подкара Windows 7 и на ЕЛКА. Споря, че постващият няма как да го направи и че дадената машина, която има няма да може да се работи нормално с нея. Затова се напъвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Емил Костов написа:

Чакай сега приятелю. Аз не ти споря за новите части. И при мен дават брак, само че тук имаш гаранция и прочие. За тях не става на въпрос. Нито пък оспорвам на вас уменията и знанията и че ако някой реши от вас може да подкара Windows 7 и на ЕЛКА. Споря, че постващият няма как да го направи и че дадената машина, която има няма да може да се работи нормално с нея. Затова се напъвам.

затова че машината е за коша е факт затова съм му дал най компромисния и евтин вариант ако иска да мине на windows 7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ninov написа:

затова че машината е за коша е факт затова съм му дал най компромисния и евтин вариант ако иска да мине на windows 7

А какво стана с моята оферта за 50 левов компютър с гаранция?

Ако желаеш може да сравниш параметрите също.

Колкото до конкретната обява - това описание е като за "лапни шарани" - трябва ли да ти цитирам ред по ред бисерите там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

А какво стана с моята оферта за 50 левов компютър с гаранция?

Ако желаеш може да сравниш параметрите също.

Колкото до конкретната обява - това описание е като за "лапни шарани" - трябва ли да ти цитирам ред по ред бисерите там?

Ти сериозно ли смяташ, че този гробник има гаранция??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой гробник по конкретно?

Този

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Това не е предлагано от мен и аз не говоря за този компютър!

на 10.11.2020 г. в 16:35, plamen_petrov_80 написа:

Вместо да търсиш памети и да правиш чудеса > вземаш направо това https://alphacom-bg.com/product/2448/kompyutar-tower-e5300-4gb-160gb-dvd.html

или ако имаш по-голям бюджет го споделяш и се търси точната машина за теб.

Ето за това става дума - "3 МЕСЕЦА ГАРАНЦИЯ"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това не е предлагано от мен и аз не говоря за този компютър!

Ето за това става дума - "3 МЕСЕЦА ГАРАНЦИЯ"

И какво ще правим с този смъртник дето е с бавен хард диск и двуядрен процесор?? И нима ти ще се довериш на такава обява. Не е споменато абсолютно нищо. Някой е решил да хване някое шаранче и да изкара 50 лева. Хора моля ви се. Искаме да сме сериозни в този форум и да помагаме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

И какво ще правим с този смъртник дето е с бавен хард диск и двуядрен процесор?? И нима ти ще се довериш на такава обява. Не е споменато абсолютно нищо. Някой е решил да хване някое шаранче и да изкара 50 лева. Хора моля ви се. Искаме да сме сериозни в този форум и да помагаме.

Говорим за бюджет от 50 лв. и имаме 3 компютъра:

- системата на питащия - за което той иска да вземе памет - ако успее да взема за 10-20 лв. 2GB RAM - ще има едноядрен процесор, 2GB RAM и неговия бавен твърд диск който е нещо като 40,60,80GB - ако е повече нека да ме поправи с точен модела.

- след това имаме обявата от olx за 45 лв. с двуядрен, 3GB памет и 500GB диск който може би има едни 100MB/s начална скорост, няма гаранция, а описанието е трепач.

- и моето скромно предложение което е от фирма с 3 месеца гаранция и цена от 50 лв. като взема минимално по-бърз двуядрен процесор от обявата в olx (нека да кажем, че са еднакви, 4GB RAM и 160GB диск - гледайки в тавана би трябвало да има около 75MB/s начална скорост - да по-бавен е от средно статистически 500GB диск.

На всичко това той иска да сложи W7 и да го ползва за целите си.

Кое от 3-те е най-доброто предложение, ако трябва да избере едно от тях? И защо? Какви са недостатъците на другите 2 тогава?

Не забравяй, че аз вече съм казал: или ако имаш по-голям бюджет го споделяш и се търси точната машина за теб - на което отговор няма, значи друг вариант за него към този момент няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто ще помоля Калин да премести хардуер раздела в раздел за вицове и шеги. Спирам да се занимавам и в тази тема повече .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Просто ще помоля Калин да премести хардуер раздела в раздел за вицове и шеги. Спирам да се занимавам и в тази тема повече .

Виж сега, windows може да е боза, но когато живота ти поднесе лимони си правиш лимонада, а не боза.

Всичките системи са щайги, но не и пълни с домати така, че и доматен сок не можеш да си направиш, а отново само лимонада.

Знам за какво говориш и на мен ми се иска всички да имат нови и хубави машини, да са добре инсталирани и да знаят как да си ги ползват, но ще си остане само мечта.

Но когато за дадено нещо пише, че има гаранция, да ме питаш дали съм сигурен, че има гаранция ... omg ...

Ти сигурен ли си, че утре ще изгрее слънцето? В синоптика има точен час, но знае ли се със сигурност?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Виж сега, windows може да е боза, но когато живота ти поднесе лимони си правиш лимонада, а не боза.

Всичките системи са щайги, но не и пълни с домати така, че и доматен сок не можеш да си направиш, а отново само лимонада.

Знам за какво говориш и на мен ми се иска всички да имат нови и хубави машини, да са добре инсталирани и да знаят как да си ги ползват, но ще си остане само мечта.

Но когато за дадено нещо пише, че има гаранция, да ме питаш дали съм сигурен, че има гаранция ... omg ...

Ти сигурен ли си, че утре ще изгрее слънцето? В синоптика има точен час, но знае ли се със сигурност?

Да, утре ще изгрее слънцето, а тази щайга няма да работи.Самата тема е безмислена. За 240 лева постващият може да си вземе перфектан машина в момента и да си реши проблемите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Да, утре ще изгрее слънцето, а тази щайга няма да работи.Самата тема е безмислена. За 240 лева постващият може да си вземе перфектан машина в момента и да си реши проблемите.

Я изгрее, я не. Играеш го на тото ама от мен да мине.

А за 200 лв. може ли? А за 150 лв.? А реално той колко има, защото ако би отделил 300 лв. дали няма да вземе още по-добра?

Превръща се като всяка тема, някой пуска неясно питане, всички почваме да се дърпаме за плитките и накрая питащия прави каквото си е решил и преди да пусне темата.

А може би трябваше да си пита във FB ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я изгрее, я не. Играеш го на тото ама от мен да мине.

А за 200 лв. може ли? А за 150 лв.? А реално той колко има, защото ако би отделил 300 лв. дали няма да вземе още по-добра?

Превръща се като всяка тема, някой пуска неясно питане, всички почваме да се дърпаме за плитките и накрая питащия прави каквото си е решил и преди да пусне темата.

За 250 лева моментално си взема машина с SSD, 8 GB ram, i3 процеоср и 250 Gb хард диск с 6 месеца гаранция. Ако някой не вярва да дойде при мен в Плевен, може да снима и с камера за доказателство и си залагам реномето. А ти можеш да продължиш да гадаеш за каквото си пожелаеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея!!!
Този компютър е един кенеф и от него нищо не става. 

Не точно …
Може и да стане за „нещо”, но пак ще е (почти) нищо!
Нито пък оспорвам на вас уменията и знанията и че ако някой реши от вас може да подкара Windows 7 и на ЕЛКА.

Инсталирал съм ХР и на тостер!
В смисъл - машината така грееше, че можех да си пека филийки!

… или в „БГ-мама”!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво се дърляте още като питащият никакъв го няма и не е отговорил на никакъв въпрос?

Нито знае какво и защо му трябва, нито е казал някави пари ще вложи ли че да му предлагате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Valio_Sf написа:

Да инсталирал съм много пъти Windows Xp,но върху един и същи Windows.

преди 18 часа, Valio_Sf написа:

Имам файлове върху диск C и D,като някой са важни,защо ?!

И до тук темата приключва:

1) Авторът няма елементарен опит със съхраняване на информация на отделен носител.

2) Авторът (явно) никога не е (пре)инсталирал на чисто(пълен format на диска [НЕ ДЯЛОВЕТЕ, А ДИСКА] ).

Отделно - защо цялата тази гимнастика и тези 3 страници са абсолютно безсмислени:

1) P4 531, дори леко клокнат, е свръх спънат в днешно време. Това едно ядро НЕ ЗНАЕ що е то multitasking. Просто не му е по силите, имайки предвид количеството операции, които един компютър трябва да извършва със съвременен софтуер. Аз лично подмених същия този процесор с Athlon64 x2 4400+, клокнах го на 3.1 и разликата между едно- и двуядрен процесор беше потресаваща, въпреки античния хард диск, който имах в машината. С едно SSD нещата заработиха още по-добре. Общо похарчени пари за тази гимнастика - 17 лева: -32 лева с доставка за атлона и платформата с 4GB DDR2, +15 лева от продадения P4 с дъното му и 1GB рам.

2) Въпреки, че са налични машини за суми от рода на 50 лева, които що-годе биха се справили с браузване и филми, покупката не е особено разумна. Все ще се наложи нещо, а ние сме притиснали машината в тавана на възможностите ѝ. Отделно, изживяването да чакаш механичен твърд диск постоянно да зарежда, по мое мнение, е чист мазохизъм, независимо от предназначението на компютъра.

3) Да го изпапагаля още веднъж - ДИСТАНЦИОННАТА ПОМОЩ Е ЗА МОЖЕЩИТЕ/РАЗБИРАЩИТЕ!

Цитат

- Ало, майсторе, колата прегрява...

- Сигурно термостатът е за смяна.

- Къде да го намеря тоз термостат?

- Проследи маркуча от радиатора, който отива към мотора.

- Къде е тоз маркуч, те тука са минимум 14?!

- ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, jhoro написа:

Верно ли? Ма … сичките ли?
Моя си е с 2 GB, но нямам проблеми.
Иначе … има и с 12 GB.

Пък аз си мислех, че когато на някой са му лепнали подобна "титла" - "лига на легендите" не би допуснал да прави подобни заядливи детински изказвания...

Ти може да си караш и с някоя нокиа 3310 и пак да нямаш проблеми. Ако пък си мислиш, че демонстрираш някакво велико чувство за хумор, пак си сбъркал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз си мислех …

Не ти личи!
Ти може да си караш и с някоя нокиа 3310 и пак да нямаш проблеми.

Имам! Даже - и Sony Ericsson Max.
В случая говорим за смартфони! И то - прилично работещи!

Пп. Никога не се впечатлявам от финтифлюшки и аксесоари.
„Лига на … лигите” -
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще покажа какви грешки дава в Chrome,на снимки,едното забива,а другото е като искам да отворя една снимка например . Последно с една дума,на този компютър,който имам,може ли да се инталира Windows 7 не ?!

untitled.bmp untitled 2.bmp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези два скрийншота, които си пуснал, не дават никаква полезна информация :( .

На твоя компютър може да се инсталира Windows 7, но не и да се работи нормално с него. За 2020 г. ти е прекалено слаба и стара машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Valio_Sf написа:

Ще покажа какви грешки дава в Chrome,на снимки,едното забива,а другото е като искам да отворя една снимка например . Последно с една дума,на този компютър,който имам,може ли да се инталира Windows 7 не ?!

untitled.bmp 1 MB · 1 изтегляне untitled 2.bmp 1 MB · 1 изтегляне

пробвай с друг браузер например опера или вивалди да не е проблема в chrome защото chroma е доста лаком на рам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 17.11.2020 г. в 16:51, ninov написа:

пробвай с друг браузер например опера или вивалди да не е проблема в chrome защото chroma е доста лаком на рам

Браузер Mypal 28.14-досега не съм срещнал сайт който да не отвори!Но пък RAM-а е прекълено малко!Моя HP 530(от който пиша този коментар) е с xp cpu celeron 520 1,6 ghz но с 1,5 gbt ram!Ползвам Mypal,ако не се "хвърлям" на fhd в тубата нямам проблем с нета!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 28.11.2020 г. в 0:33, Илиян Делчев написа:

Браузер Mypal 28.14-досега не съм срещнал сайт който да не отвори!Но пък RAM-а е прекълено малко!Моя HP 530(от който пиша този коментар) е с xp cpu celeron 520 1,6 ghz но с 1,5 gbt ram!Ползвам Mypal,ако не се "хвърлям" на fhd в тубата нямам проблем с нета!

Благодаря много на всички за компетентните отговори.Точно това щях да попитам,има ли смисъл да добявам още памет на този компютър за този уиндоус.Ясно е,че за по-нови уиндоуси,трябва по-мощен компютър,наясно съм с това.Има проблем с фейсбук,бавно зарежда,има проблем със скрипта,да не би да е нещо заради това,че версията е мобилна,но но компютър,а не на телефон,има разлика.И с Chrome става така,и с Mozilla Firefox,пробвах и MyPal-още по-зле.Май наистина паметта е мъничко :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване