Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да премина от Windows Xp на Windows 7 ?!

Valio_Sf

Препоръчан отговор

преди 23 часа, Valio_Sf написа:

Има проблем с фейсбук,бавно зарежда ...

преди 1 час, Valio_Sf написа:

Да не би да има проблем нещо със самия фейсбук в момента ?!

Тази вечер не съм забелязал.
А каква ти е скоростта на интернета изобщо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Тази вечер не съм забелязал.
А каква ти е скоростта на интернета изобщо?

200 Mb/s май. Интересува ме,ако евентуално все пак сложа памет DDR2,има ли значение каква е честотата на паметта,при положение,че е един и същ вид ?! В интерес на истината,хич не ми се занимава,пак казвам,напълно наясно съм,че най-добре е да се поднови компютъра,таблет и т.н. Но просто аз съм си по-традиционнен и не обичам кой знае какви промени. В браузъра Mypal,дава че има проблем със скрипта и има 3 възможности-продължаване,дебътване или спиране на скрипта.Не мога да си обясня защо се получава това.А в Chrome тотално нещо не е като хората,прикачвам файл

untitled.bmp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Valio_Sf написа:

напълно наясно съм,че най-добре е да се поднови компютъра

Е щом си наясно - какво обсъждаме тогава?... Колкото и да не обичаш промени, налагат се понякога. Много ти е стар компютърът, не може вече да работи нормално, със съвременните приложения и сайтове. 

Като не обичаш промени, купи си нещо, което ти изглежда по същия начин ;) . Ето ти един прекрасен Lenovo ThinkCentre M93p за 250 лв. С отлично параметри е, може спокойно да подкара всеки един Windows от XP до 10-ка. И ако ги инсталираш правилно, няма да имаш проблеми с браузърите и сайтовете.

Е, поне до края на годината ;) . Че тогава спират използването на Adobe Flash, и не се знае какво ще става ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Valio_Sf написа:

Интересува ме,ако евентуално все пак сложа памет DDR2,има ли значение каква е честотата на паметта,при положение,че е един и същ вид ?!

Какво имаш в предвид еднаква честота?! 

Ако и двете са DDR2 и процесора ги разпознава, то ще работят на по-ниската честота при положение, че са от един и същ вид, но с различни честоти, т.е. тази която е "с по-висока честота" може да работи на по-ниска, но не и обратното. Образно казано. 

Успех!

п.п. Според мен директно премини на 10-ка. Цената на същата в момента е "символична". Виж просто изискванията за същата и преведи машината към тях ако можеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, RudeBoy написа:

Е щом си наясно - какво обсъждаме тогава?... Колкото и да не обичаш промени, налагат се понякога. Много ти е стар компютърът, не може вече да работи нормално, със съвременните приложения и сайтове. 

Като не обичаш промени, купи си нещо, което ти изглежда по същия начин ;) . Ето ти един прекрасен Lenovo ThinkCentre M93p за 250 лв. С отлично параметри е, може спокойно да подкара всеки един Windows от XP до 10-ка. И ако ги инсталираш правилно, няма да имаш проблеми с браузърите и сайтовете.

Е, поне до края на годината ;) . Че тогава спират използването на Adobe Flash, и не се знае какво ще става ...

Важно ли е Adobe Flash,а Java за какво беше ?! Да не е от това проблема,все пак мога още да изкарам с този компютър!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом искаш да караш с този компютър - намери му поне 2GB RAM ( тук подаряват такава ), и му инсталирай възможно най-лекия Linux. Така поне ще можеш да ползваш по-нова версия на браузъра. Препоръчвам Opera.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, RudeBoy написа:

Щом искаш да караш с този компютър - намери му поне 2GB RAM ( тук подаряват такава ), и му инсталирай възможно най-лекия Linux. Така поне ще можеш да ползваш по-нова версия на браузъра. Препоръчвам Opera.

Да,но пише,че обявата вече и изтекла,видях я.При наличен хардуер,искам да попитам как най-лесно се инсталира Уиндоус,пак ли по същия начин с диск или флаш-памет от стартъп,независимо че е стар уиндоус,а после някакъв нов вид ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирането на ОС винаги се прави с буутване от инсталационен диск или флашка, независимо от вида и версията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Valio_Sf написа:

Да,но пише,че обявата вече и изтекла,видях я.При наличен хардуер,искам да попитам как най-лесно се инсталира Уиндоус,пак ли по същия начин с диск или флаш-памет от стартъп,независимо че е стар уиндоус,а после някакъв нов вид ?!

https://www.google.bg/search?ei=vRrWX4T_KMLTkgXN9qCoCQ&q=инсталиране+на+Windows+7&oq=инсталиране+на+Windows+7&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIECAAQQzICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB46BAgAEEdQ-ZcBWPmXAWDjwgFoAHACeACAAWiIAWiSAQMwLjGYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6yAEIwAEB&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjE0aLMi8vtAhXCqaQKHU07CJUQ4dUDCAw&uact=5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето,инсталирах старата версия на Chrome и работи безупречно,а с новата е много зле.На старата версия отгоре показва,че браузъра не се поддържа,има ли начин това да се премахне да не ми къса нервите :D

И наистина окончателно вече,просто в един момент уиндоуса остарява и трябва подмяна или на уиндоуса,или на компютъра.В моя случай май по-добрият вариант определено ще е на компютъра.И също така каква е разликата между 32 и 64-битови версии не ми е ясно ?! Не са ли твърде високи изискванията за тези операционни системи ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето,инсталирах старата версия на Chrome и работи безупречно,а с новата е много зле.На старата версия отгоре показва,че браузъра не се поддържа,има ли начин това да се премахне да не ми къса нервите :D
И наистина окончателно вече,просто в един момент уиндоуса остарява и трябва подмяна или на уиндоуса,или на компютъра.В моя случай май по-добрият вариант определено ще е на компютъра.И също така каква е разликата между 32 и 64-битови версии не ми е ясно ?! Не са ли твърде високи изискванията за тези операционни системи ?!

Ти верно си много … „не в час”!
Това, че браузъра не се поддържа (ъпдейти по сигурността най-вече) означава, че може да си го ползваш, ама не е желателно. Най-вече - за чувствителна информация. Онлайн банкиране например.
Разликата между 64 и 32 битовите версии е, че 64-битовата обработва повече информация наведнъж.
На 64-битова машина може се инсталира както 64-битова ОС, така и 32-битова.
На 32-битова машина може само 32-битова ОС.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, jhoro написа:

Разбрах,благодаря ти,но недей да мислиш,че не съм толкова "в не час".Аз не съм сервизен специалист,а просто потребител.Във форумите се разтягат такива неща,че човек може да се обърка.Първо нямало 32 или 64-битови компютри,сега пък имало.Как е последно ?! Компютъра или операционната система ?! Този компютър,който аз ползвам,32-битов ли е ?!

Ти верно си много … „не в час”!
Това, че браузъра не се поддържа (ъпдейти по сигурността най-вече) означава, че може да си го ползваш, ама не е желателно. Най-вече - за чувствителна информация. Онлайн банкиране например.
Разликата между 64 и 32 битовите версии е, че 64-битовата обработва повече информация наведнъж.
На 64-битова машина може се инсталира както 64-битова ОС, така и 32-битова.
На 32-битова машина може само 32-битова ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Valio_Sf написа:
  1. Разбрах, благодаря ти, но недей да мислиш, че не съм толкова "в не час". Аз не съм сервизен специалист, а просто потребител.
  2. Първо нямало 32 или 64-битови компютри, сега пък имало. Как е последно? Компютъра или операционната система ?
  3. Този компютър,който аз ползвам,32-битов ли е ?
  1. Оф ... като начало - научи се да цитираш постове, както трябва!
  2. В началото нямаше 32 или 64-битови компютри, нямаше даже 16-битови. Имаше само 8-битови - базирани на Motorola 6800 и Intel 8088.
  3. За третия въпрос - съдейки по предишен твой пост ... 
на 10.11.2020 г. в 15:56, Valio_Sf написа:

Ползвам програмата "Еверест" и показва за процесора 3 GHz, за инструкции x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3. За дънната платка пише че е IBM ThinkCentre A51, Bus Type: Intel GTL, Bus Width 64-bit, Real Clock 200 MHz (QDR), Effective Clock 800 Mhz, Bandwidth 6400 MB/s. За паметта Dual DDR2 SDRAM, Bus Width 128-bit и т.н.

машинната е с 64-битова архитектура, но ... е старичка. Както за Уиндоус, така и за повечето Линукси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, jhoro написа:
  1. Оф ... като начало - научи се да цитираш постове, както трябва!
  2. В началото нямаше 32 или 64-битови компютри, нямаше даже 16-битови. Имаше само 8-битови - базирани на Motorola 6800 и Intel 8088.
  3. За третия въпрос - съдейки по предишен твой пост ... 

машинната е с 64-битова архитектура, но ... е старичка. Както за Уиндоус, така и за повечето Линукси.

Добре.Сега вече съм наясно.Имам важен въпрос,наистина с риск да се повторя,но обещавам,че няма да питам повече едно и също. Има ли значение честотата на паметта,да речем ясно е,че за този компютър е DDR2,но да не стане,че да сложа памет и да не тръгне нещо.Това,което показва от програмата Еверест е следното: в категория Чипсет,за поддържан тип на паметта пише,че поддържа DDR-333 и DDR-400 SDRAM,както и DDR2-400 и DDR2-533 SDRAM. В категория SPD,за скоростта на паметта пише DDR2-533(266 Mhz). И затова въпросът ми е сега,освен нали същия тип памет DDR2 SDRAM,трябва ли да се гледа честотата и съответно тук каква трябва да бъде ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш DDR2-533(266 Mhz) или DDR2-667(333 Mhz) може да се пробва с DDR2-800(400 Mhz) - всяка памет има шанс да не се хареса с твоето дъно или с останалата ти памет - пробва се дали правилно се разпознава на ниво bios и след това се пуска тест на паметта.

Сега аз за не последно да попитам - колко пари мислиш да инвестираш? И след това какъв е плана?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, plamen_petrov_80 написа:

Търсиш DDR2-533(266 Mhz) или DDR2-667(333 Mhz) може да се пробва с DDR2-800(400 Mhz) - всяка памет има шанс да не се хареса с твоето дъно или с останалата ти памет - пробва се дали правилно се разпознава на ниво bios и след това се пуска тест на паметта.

Сега аз за не последно да попитам - колко пари мислиш да инвестираш? И след това какъв е плана?

Ами честно да ти кажа,нямам кой знае какви възможности.А и работата е там,че действително незнам дали си заслужава за този стар компютър.Незнам каква операционна система е най-оптимална след този стар Windows Xp.Не съм работил с този Linux.Написах тази тема с информативна цел,но явно не се оказва толкова лесна задача или поне нямам чак толкова голямо желание да се занимавам :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших в крайна сметка да добавя 1 GB DDR2-памет и определено компютъра е по-бърз.Обаче не съм сигурен дали другите 3x256 RAM са DDR или DDR2.Въобще каква е разликата между двата вида,в честотите ли ?! А имам и друго какво да попитам,понеже виждам,че тук доста разбирате,или поне се правите,че разбирате :D

Този процесор,който аз имам едноядрен ли е,и каква е ролята за това,процесорът да е 1-ядрен или 2-ядрен ?! Като ще уточня,че става въпрос за настолен компютър,не говоря за смартфон,таблет или лаптоп,а за настолен компютър.Ще уточня още нещо важно-че аз не ползвам компютъра за игри,а за най-елементарни неща,като интернет и фейсбук.Този фейсбук нещо са го направили много тежък наистина.Да не би да е така,защото са го направили за мобилна версия.Тъпо е ако е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Valio_Sf написа:

Реших в крайна сметка да добавя 1 GB DDR2-памет и определено компютъра е по-бърз.Обаче не съм сигурен дали другите 3x256 RAM са DDR или DDR2.Въобще каква е разликата между двата вида,в честотите ли ?! А имам и друго какво да попитам,понеже виждам,че тук доста разбирате,или поне се правите,че разбирате :D

Този процесор,който аз имам едноядрен ли е,и каква е ролята за това,процесорът да е 1-ядрен или 2-ядрен ?! Като ще уточня,че става въпрос за настолен компютър,не говоря за смартфон,таблет или лаптоп,а за настолен компютър.Ще уточня още нещо важно-че аз не ползвам компютъра за игри,а за най-елементарни неща,като интернет и фейсбук.Този фейсбук нещо са го направили много тежък наистина.Да не би да е така,защото са го направили за мобилна версия.Тъпо е ако е така.

Ако вече си я добавил значи дъното ти има DDR-2 слотове, следоварелно ако виче виждаш 1768 MB оперативна памет - то старата ти памет също е DDR-2.

Не разликата не е само в честотата!

Не, не се правим.

По спомен (защото аз не съм длъжен всеки път да го търся или помня), ти имаш Pentium 4 with HT - тоест това е едноядрен процесор с две логически ядра. Което теб изобщо не те вълнува реално. Лошото е, че този процесор е с много стара и не рентабилна архитектура - на прост език - това е куц кон.

Каква наистина е ролята - ако да го кажем така - ако ние двамата трябва да пренасяме вода от т.1 до т.2, но имаме само една кофа (ако ползваш само едно приложение, което не може да ползва повече от едно логическо ядро) няма никакво значение дали сме двама или трима (твоя процесор сега е един човек с две кофи, но той е възрастен и не ги пълни до горе кофите). Сега обаче, ти не ползваш само едно приложение - имаш OS - да XP е лека, но аз дори там не съм убеден, че тя е оптимизирана добре при теб, имаш антивирусна, която скопява още твоя куц кон и след това имаш поне всички процеси на браузъра ти. Няма да казвам ако слушаш музика, Skype, torrents и т.н. вероятно не отваряш само един сайт също.

Какво са правили FB само те си знаят - истината е една - всичко изкуствено се прави сложно и тежко за да се продава хардуера. Като не играят игри всички, следваща стъпка интернет - сега остави само хората който не играят ифри и не ползват интернет и ще ти се изясни за колко голяма баница става дума.

Нещо ясно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако вече си я добавил значи дъното ти има DDR-2 слотове, следоварелно ако виче виждаш 1768 MB оперативна памет - то старата ти памет също е DDR-2.

Не разликата не е само в честотата!

Не, не се правим.

По спомен (защото аз не съм длъжен всеки път да го търся или помня), ти имаш Pentium 4 with HT - тоест това е едноядрен процесор с две логически ядра. Което теб изобщо не те вълнува реално. Лошото е, че този процесор е с много стара и не рентабилна архитектура - на прост език - това е куц кон.

Каква наистина е ролята - ако да го кажем така - ако ние двамата трябва да пренасяме вода от т.1 до т.2, но имаме само една кофа (ако ползваш само едно приложение, което не може да ползва повече от едно логическо ядро) няма никакво значение дали сме двама или трима (твоя процесор сега е един човек с две кофи, но той е възрастен и не ги пълни до горе кофите). Сега обаче, ти не ползваш само едно приложение - имаш OS - да XP е лека, но аз дори там не съм убеден, че тя е оптимизирана добре при теб, имаш антивирусна, която скопява още твоя куц кон и след това имаш поне всички процеси на браузъра ти. Няма да казвам ако слушаш музика, Skype, torrents и т.н. вероятно не отваряш само един сайт също.

Какво са правили FB само те си знаят - истината е една - всичко изкуствено се прави сложно и тежко за да се продава хардуера. Като не играят игри всички, следваща стъпка интернет - сега остави само хората който не играят ифри и не ползват интернет и ще ти се изясни за колко голяма баница става дума.

Нещо ясно?

Можеше и по-просто да се изразиш.Доста метафорично е.Обичам простите,синтезирани и точни изказвания.Да,когато добавих паметта,стана 1.7 GB. Каква е разликата между двата вида памет,защото има и по-нови ?! И това за процесора как си го обяснил само.Трудно да те разбере човек. Доколкото те разбрах,че процесорът е едноядрен,стар и затова не е оптимизиран и ефективен.А тогава каква роля има честотата на процесора ?! Много моля за по-просто изразяване!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш научно - в интернет има абсолютно точно подробно обяснение за DDR-1, 2, 3, и 4 - теб като потребител от твоя калибър те интересува само едно нещо:

използваната оперативна памет < от наличната оперативна памет

Ти на тази система друга памет не можеш да сложиш! Те физически не са съвместими! Точка.

Честотата на процесора е просто стойност - ако сравняваш два P4 един на 2,8GHz и един на 3,4GHz с еднакви ядра, кеш, шина - тогава 2,8 < 3,4

Но когато сравняваш различни поколения - просто забрави, глобално правилото е на страната на по-новия, но има изключения!

Ако толкова се интересуваш посочи два процесора с точните им параметри и работата която се очаква да извършват и ще се даде конкретен отговор кой е по-добрия. Един компютър обаче не е само процесор, не забравяй това!

По-добре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Ако искаш научно - в интернет има абсолютно точно подробно обяснение за DDR-1, 2, 3, и 4 - теб като потребител от твоя калибър те интересува само едно нещо:

използваната оперативна памет < от наличната оперативна памет

Ти на тази система друга памет не можеш да сложиш! Те физически не са съвместими! Точка.

Честотата на процесора е просто стойност - ако сравняваш два P4 един на 2,8GHz и един на 3,4GHz с еднакви ядра, кеш, шина - тогава 2,8 < 3,4

Но когато сравняваш различни поколения - просто забрави, глобално правилото е на страната на по-новия, но има изключения!

Ако толкова се интересуваш посочи два процесора с точните им параметри и работата която се очаква да извършват и ще се даде конкретен отговор кой е по-добрия. Един компютър обаче не е само процесор, не забравяй това!

По-добре?

Май предишния ти пост беше по-интересен ;)  Ти сервизен специалист ли си или просто се интересуваш ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Valio_Sf написа:

Май предишния ти пост беше по-интересен ;)  Ти сервизен специалист ли си или просто се интересуваш ?!

Не, не работя в сервиз, никога не съм заемал длъжност в сервиз и не обичам сервизите.

Рано или късно ще разбера твоя стил - обяснявал съм на 13 годишно момиче, както и на 65 годишни мъже - все успявам да се разбера с тях, ще стане и с теб, просто хубавите неща стават бавно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Valio_Sf написа:

Ти сервизен специалист ли си или просто се интересуваш ?!

Не, мазохист е. Занимава се да обяснява неща, които нямаш особено желание да попиеш.

Машината ти е стара:
- едноядрен процесор с антична архитектура
- крайно недостатъчно количество RAM памет
- абсолютна невъзможност да ползваш нормален съвременен софтуер, без да се налага да прилагаш неконвенционални хватки за подкарването им

С две думи - компютърът е за СМЯНА. Не само на една или две части, добавяне на това-онова, СМЯНА НА ЦЕЛИЯ КОМПЮТЪР.

Ако реално имаш интерес да ползваш компютър нормално в сегашно време(не да плаваш из спомени как било преди 10-20 години), заделяш си бюджет и започваш стъпка по стъпка. Всичко друго е локуми и губене на време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, hudyr написа:

Не, мазохист е. Занимава се да обяснява неща, които нямаш особено желание да попиеш.

Машината ти е стара:
- едноядрен процесор с антична архитектура
- крайно недостатъчно количество RAM памет
- абсолютна невъзможност да ползваш нормален съвременен софтуер, без да се налага да прилагаш неконвенционални хватки за подкарването им

С две думи - компютърът е за СМЯНА. Не само на една или две части, добавяне на това-онова, СМЯНА НА ЦЕЛИЯ КОМПЮТЪР.

Ако реално имаш интерес да ползваш компютър нормално в сегашно време(не да плаваш из спомени как било преди 10-20 години), заделяш си бюджет и започваш стъпка по стъпка. Всичко друго е локуми и губене на време.

Щом казваш,не ми се спори.На 90 % ще се съглася с теб.Останалите 10 % са заради това,че то така е най-лесно да си купиш нов компютър. Наистина не съм сигурен,че този компютър ще работи оптимално с Windows 7 или 10,тъй като нямам необходимите ресурси.От друга страна Windows Xp вече не се поддържа,така че. И не само,че е разтягане на локуми,но и се повтаря едно и също :D Няма какво да се ядосвам заради някакви глупости.Нали така. Все пак не е излишно,че съм написал темата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване