Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Тъй като не знам английски, много бих се радвала, ако някой може да ми разкаже в превод за какво става дума във филма. Не знам английски език, а и вече не чувам, освен това очите ми не са добре, понеже от месец съм затворник вкъщи и тъй, като ми е скучно, кисна в нета, но трябва да си дам сериозна почивка. Наистина не са ми добре очите, имам светкавици. Темата ми е сериозна и ще ви помоля поне нея да не спамите с глупости. Просто искам да знам какво са разказали хората във филма, споменават ли се подробности за станалото в този лагер и какво точно. Не знам дали ще го преведат и излъчат по "Виасат Хистори", а нямам търпение и искам да знам за какво разказват във филма. Просто ми е важно. Предварително ви благодаря за помощта.

Търсих в интернет информация, какво е ставало в този лагер, но няма подробности, което хич не ми харесва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Anne написа:

Търсих в интернет информация, какво е ставало в този лагер, но няма подробности, което хич не ми харесва.

филмът е със субтитри
само трябва да ги включиш
предполагам че не си търсила в нета както трябва
ето един пример с уикито
https://bg.wikipedia.org/wiki/Берген-Белзен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дpъндю написа:

филмът е със субтитри

Имаше преди няколко месеца тема за търсене на програма, която превежда субтитри в тубата. Там предложих един безплатен плъгин, който го прави, но не ми се рови.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Myanmar написа:

Имаше преди няколко месеца тема за търсене на програма, която превежда субтитри в тубата. Там предложих един безплатен плъгин, който го прави, но не ми се рови.

в случая само трябва да ги включи
902928298_Bitmap.jpg.da13f84b37624cc61a84bdf3bc3a76b9.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех тия нацисти бе голяма мания по тях... Иначе Ютюб имат авто превод както казва дръндо но не струва много както всеки машинен превод

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дpъндю написа:

Разбрах те. Всъщност има субтитри само на английски език. А те имат буквален превод на останалите езици, вкл. български.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре да пусне заявка в колибата или в сайтовете ни за субтитри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, petie1 написа:

Най добре да пусне заявка в колибата или в сайтовете ни за субтитри

Колибката още ли съществува? Последно 2009 съм я ползвала.

Не знаех, че е имало превод и на български.

преди 2 часа, petie1 написа:

Ех тия нацисти бе голяма мания по тях... Иначе Ютюб имат авто превод както казва дръндо но не струва много както всеки машинен превод

Не е мания, но винаги ме е дразнела липсата на по - пълна информация за "Берген-Белзен", тази от уикито я знам. Друго ме интересуваше в случая - никъде така и не се споменават подробности за отношението към затворниците,  нито за нещата, случвали се там. За "Аушвиц" и брутализмите там всеки знае, обаче за "Берген - Белзен" се мълчи, много хора не знаят, че, макар и малък, този лагер е бил сред най - жестоките. Никой не знае защо наричат Йозеф Крамер "Звярът от Белзен".  А не е честно тези неща да си заминат с хората и човешкото общество да не знае там какво точно се е случило. Трябва да се знае, иначе такива неща могат пак да се повторят. Разбирам причината да унищожат напълно този лагер, но не и да се крие за брутализмите там, нито да се говори, че това е било лагер за болни затворници, защото не е било точно така. Хората погрешно остават чувството, че мястото е било почивна станция едва ли не. А трябва да се знае истината.

Като например как заради няколко момичета, които откраднали хляб, всички затворници са били наказани да стоят прави на плаца за цели 24 часа, под дъжда, както и че за това време са били лишени от храна.

Или пък колко шокирана бях да науча, че след края на войната и след процеса"Белзен", съпругата на коменданта и децата се местят да живеят в Целе, на няколко километра от бившия лагер. Британските власти (районът е под британска власт) и позволили да продължи да работи като учителка в училище там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да колибата още я има миналата година си теглих от нея....

преди 25 минути, Anne написа:

Като например как заради няколко момичета, които откраднали хляб, всички затворници са били наказани да стоят прави на плаца за цели 24 часа, под дъжда, както и че за това време са били лишени от храна.

А това на теб как ще ти помогне? Какво като се знае за зверзвствата в лагерите? Мислиш че няма да се повторят или че не повтарят вече в районите с войни? По добре се хвани научи нещо наистина полезно ето Бирмата ти предложи щом толкова те интересува историята учи я професионално и пиши анализи хем парички хем уважание ще получиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, petie1 написа:

Да колибата още я има миналата година си теглих от нея....

А това на теб как ще ти помогне? Какво като се знае за зверзвствата в лагерите? Мислиш че няма да се повторят или че не повтарят вече в районите с войни? По добре се хвани научи нещо наистина полезно ето Бирмата ти предложи щом толкова те интересува историята учи я професионално и пиши анализи хем парички хем уважание ще получиш

Можем хората поне да опитаме да направим каквото и да е, за да не се повторят тези неща. Защото, ако не се говори за тях, те наистина могат да се повторят. Трябва да се говори,говори и пак говори, да има книги и филми, за да не забравят хората никога тези ужаси, да не забравят да бъдат човеци и и да не възприемат за нормални омразата на всякаква основа, униженията, жестокостите, да не опитват да избягат от тях, защото не могат, а и не е редно.

Ще ти дам два примера.

1. Не одобрявам ислямските фанатици и техните действия, но, когато научих на какви неща подлагат тези хора в "Гуантанамо", като видях снимките оттам, както и като се разрази скандала с ираксия затвор "Абу Гариб", бях отвратена. И когато се появи Барак Обама, както милиарди други наивници го подкрепях и смятах, че наистина ще затвори "Гуантанамо".  Това просто не може да се толерира, това е много отвъд правосъдието, това е злоупотреба със служебно положения, гаври и насилия, които би трябвало да останат в миналото. "Гуантанамо" още съществува, а хората започват да възприемат насилието и униженията като нещо нормално, което истински ме плаши.

2. Научих случайно за колония "Дигнидад", даже не бях и чула по новините. Бях шокирана да науча, че сякаш не стигат "Гуантанамо" и "Абу Гариб", ами и такива отвратителни неща са се случвали на място, определено също като концентрацинен лагер - "Дигнидад" в Чили, съществувал буквално до 2007 година. До 2007! Знаете ли за мен какв шок е да науча, че още има концентрационни лагери? Ама за Чили ни вопъл, ни стон - кандидатпрезидетската кампания на Барак Обама и кризата се оказаха много по - важни новини за журналистите. По - лошото е, че този лагер се свързва също с нацистите, не се знае дали Клаус Барби не го е посещавал и него. Правосъдие за избитите там и за жертвите няма, виновниците пак са заели различни административни места, а хората, държани изолирани там, някои цял живот, нямат нито образование, нито работа. И мястото не е било просто секта.

Не мога да приема, че за хората някаква кандидатпрезидетска кампания и някаква си криза ще са по - важни от човещината, морала и правосъдието. Не е честно и не е редно да научаваме за тези места случайно. Не е честно да няма правосъдие.

Когато стана войната в Сърбия и ние си влошихме отношенията със сърбите, задето дадохме въздушен и сухопътен коридор на НАТО и сърбите ни обвиняваха за бомбардировките, искрено се страхувах и се притеснявах от отмъщение от тяхна страна и нещо подобно да не ни се случи. Всеки говореше само за бомбардировките, а аз знаех за масовите гробове с избити мюсюлмани и бях наясно на какво са способни сърбите, ако много се ядосат. Като близък граничен град, можеше да пострадаме, ако Сърбия беше решила да ни нападне. Ние, обикновените българи, не искахме тази война, но сърбите нямаше откъде да го знаят. Тогава нямаше интернет и за мисленето на една нация се съдеше по думите и делата на политиците и. А нашите можеха да забъркат голяма каша от любов към НАТО и САЩ. 

Просто човещината трябва да е над всичко! Няма ли я, пак ще се повтори всичко!

преди 5 часа, дpъндю написа:

При мен няма български субтитри, кой е този плъгин, и безплатен ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anne написа:

При мен няма български субтитри, кой е този плъгин, и безплатен ли е?

има, ама вероятно не знаеш как да ги включиш
белким ти помогна с тази поредица от картинки
със синьото е заградено това което да избираш

2032345521_Bitmap.jpg.d3e5cfbd036af8909b399943518669f4.jpg

4387797_Bitmap1.jpg.d68e34bd0dc19c73c28402f2878dbad6.jpg

2124054130_Bitmap2.jpg.e458cdb5a9600a8ca778738001d9fe89.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Anne написа:

но не и да се крие за брутализмите там

доообре, че не си попадала брутални сцени в днешно време
няма да качвам клипове тук, защото е забранено

шти штръкне косата и сичкото косъм по теб и мойш да луднеш, като видиш в какъв жесток свят живееш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, дpъндю написа:

доообре, че не си попадала брутални сцени в днешно време
няма да качвам клипове тук, защото е забранено

шти штръкне косата и сичкото косъм по теб и мойш да луднеш, като видиш в какъв жесток свят живееш

Попадала съм. Нямаше такава цензура преди години, тъкмо бях завършила гимназия, бях на 20, когато стана онази история с обезглавените български шофьори в Ирак. Гледам криминалния канал понякога и не е като да не знам на какво са способни хората, или по - точно психопатската част от хората. Тъй че точно ти за брутализми  не ми говори, не съм расла в саксия. Не всичко при мен е поп- фолк и сърца. Заради вашата откачена любов по САЩ, НАТо и демокрацията, човек няма как да не вижда брутализми.

Ами унищожения от от натовците през 1999 сръбски автобус, пълен с цивилни? Помня снимката, която публикуваха, бях на 15.

Така,че не ме поучавай, моля.

Да напомня ли и за "цивилизованото" видео със Муамар Кадафи? Цял свят го видя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anne написа:

Така,че не ме поучавай, моля.

какво стана със субтитрите?
успя ли да ги включиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примера ти за "Гуантамо" е неправилен защото става дума за сигурноста на САЩ но от тяхна гледна точка :) Недей да мислиш че и другите две Русия и Китай нямат подобни лагери за тяхната сигурност в които просто не важат никави закони и човешки права даже може и да са още по жестоки особенно китайските които си имат хилядолетни традиции в мъченията...  Разбирам че желаеш свят беа насилие като Федерацията в "Стар стрек" но това е утопия докато има хора ще има войни и насилие колкото и да мяукаш за ненасилие по форумите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване