Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп до 800 лв (HDD+SSD)

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся лаптоп до 800 лв. с поне 250 gb SSD и 1 TB HDD. Напоследък трудно намирам въобще лаптопи с такава комбинация на добра цена. Държа да има LAN порт и кирилизация на клавиатурата. Също така ми е важно да има добър процесор. Ще се ползва за офис приложения, споделяне на екран в различни приложения за видео чат/meetings, браузване с много отворени прозорци в Chrome, мaлко Visual Studio Code, дистанционно обучение, гледане на филми. Бих искал минимум 8 GB RAM. Твърде високи ли са ми изискванията за тази цена? И трябва ли видео картата да е отделно от процесора за да е задоволително качеството на аудиото и видеото при споделяне на екран? Понеже на сегашния ми лаптоп който е доста слаб (Pentium N4200 и вградена видео карта) при споделяне на аудио и екран в google meet аудиото при останалите участници в срещата се чува накъсано и е неприятно. Не съм сигурен точно на какво се дължи това. Бих искал лаптопа да издържа на малко по-голямо натоварване. 

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вдигай, но по-скро намали изискванията. Примерно

преди 1 час, Dani 01 написа:

браузване с много отворени прозорци в Chrome

Защо? Искаш да лайкваш едновременно Тръмп-ито и Байдън-я? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Bubbles написа:

Може би втора ръка?

Предпочитам да е нов, но в краен случай бих обмислил да е и втора ръка. Но не съм запознат от къде се купуват такива лаптопи, има ли достоверни сайтове за това или от обяви в olx? 

преди 6 часа, JKirilov написа:

Вдигай, но по-скро намали изискванията. Примерно

Защо? Искаш да лайкваш едновременно Тръмп-ито и Байдън-я? ;)

Под "много" имам предвид 4-5. Просто искам нещо по-добро от това, с което съм сега. Държа на SSD най-вече, за да ми е бърза операционната система, но не би ми стигнало само за като място за съхранение. За процесор мисля че AMD са по-евтини (примерно AMD Ryzen 3 3200U  мисля че е добър...) Този лаптоп много ме устройва като характеристики, но май не се предлага вече - https://laptop.bg/archive/laptops-dell-Inspiron_3584-dell_inspiron_3584_53971843114558GB250GBSSD само за процесора не съм сигурен дали е добър...  

https://plasico.bg/asus-vivobook15-m509da-wb306-156-fhd-ryzen-3-3200u-4gb-256gb-ssd-radeon-vega-3-graphics-srebrist-158054.html - какво ще кажете за този? но няма HDD...

Приемам и да е 500 GB HDD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари нито IPS екран има, нито подсветка на клавиатурата. По-подробни спецификации за модела са дадени тук, въпреки че няма наличност:

https://laptop.bg/archive/laptops-asus-M509-asus_m509dawb321

Същото гледам и за другите лаптопи за под/около 1000 лева. Изчакай черния петък, може да излезе някоя добра оферта.

Механичен диск не ти трябва, ако толкова не ти стига мястото, вземи си външен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Dani 01 написа:

не би ми стигнало само за като място за съхранение

Мястото се търси навън от машинката! С цел надеждност, тегло, обем, батерия...

Примерно от флашки и външни дискове, до облаци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре... На сегашния ми лаптоп съм с 1 TB HDD и е на два дяла - в "C" (системен) използваното място е 81 ГБ от 148 ГБ и "D" (където са си моите файлове) използвано място 366 ГБ от 781 ГБ. Едва ли на новия ще инсталирам абсолютно всички програми, които в момента имам на този и дали ще прехвърля всички данни от "D"... В момента съм с W10 HOME, а смятам да сложа PRO на следващия ми лаптоп... Не съм сигурен дали заема повече място... Добър вариант ли е да взема лаптоп със SSD със 750 GB SSD (без механичен) например?

Обаче нещо не намирам с 750 GB лаптоп... А за този какво ще кажете - https://plasico.bg/dell-inspiron-3593-156-fhd-i3-1005g1-4gb-1tb-5400-black-147032.html#full-details Струва ли си? Процесора добър ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като параметри е добре, иначе екрана пак не е IPS и няма подсветка:

https://laptop.bg/archive/laptops-dell-Inspiron_3593-dell_inspiron_3593_5397184312162

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При линка от plasico пише Vostro, в laptop.bg Inspirion... за едни и същи модели ли става въпрос? и на едното място е двуядрен процесора, на другото - четириядрен...Но то в laptop.bg e изчерпан така че... А за подсветка не държа толкова ама би било хубаво да има... 

На мен и на Asus лаптопите ми харесват ама нещо не намирам вариант SSD + HDD при тях. HP ми излиза често, но не бих искал да е тази марка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://ardes.bg/product/hp-15-dw2028nu-1v2p6ea-182005 за този какво ще кажете? Чувал съм, че HP не са много добри като марка по принцип... какви недостатъци има? този е с IPS, цената ми е малко височка, но ще помисля...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...