Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся лаптоп до 800 лв. с поне 250 gb SSD и 1 TB HDD. Напоследък трудно намирам въобще лаптопи с такава комбинация на добра цена. Държа да има LAN порт и кирилизация на клавиатурата. Също така ми е важно да има добър процесор. Ще се ползва за офис приложения, споделяне на екран в различни приложения за видео чат/meetings, браузване с много отворени прозорци в Chrome, мaлко Visual Studio Code, дистанционно обучение, гледане на филми. Бих искал минимум 8 GB RAM. Твърде високи ли са ми изискванията за тази цена? И трябва ли видео картата да е отделно от процесора за да е задоволително качеството на аудиото и видеото при споделяне на екран? Понеже на сегашния ми лаптоп който е доста слаб (Pentium N4200 и вградена видео карта) при споделяне на аудио и екран в google meet аудиото при останалите участници в срещата се чува накъсано и е неприятно. Не съм сигурен точно на какво се дължи това. Бих искал лаптопа да издържа на малко по-голямо натоварване. 

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигай, но по-скро намали изискванията. Примерно

преди 1 час, Dani 01 написа:

браузване с много отворени прозорци в Chrome

Защо? Искаш да лайкваш едновременно Тръмп-ито и Байдън-я? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Bubbles написа:

Може би втора ръка?

Предпочитам да е нов, но в краен случай бих обмислил да е и втора ръка. Но не съм запознат от къде се купуват такива лаптопи, има ли достоверни сайтове за това или от обяви в olx? 

преди 6 часа, JKirilov написа:

Вдигай, но по-скро намали изискванията. Примерно

Защо? Искаш да лайкваш едновременно Тръмп-ито и Байдън-я? ;)

Под "много" имам предвид 4-5. Просто искам нещо по-добро от това, с което съм сега. Държа на SSD най-вече, за да ми е бърза операционната система, но не би ми стигнало само за като място за съхранение. За процесор мисля че AMD са по-евтини (примерно AMD Ryzen 3 3200U  мисля че е добър...) Този лаптоп много ме устройва като характеристики, но май не се предлага вече - https://laptop.bg/archive/laptops-dell-Inspiron_3584-dell_inspiron_3584_53971843114558GB250GBSSD само за процесора не съм сигурен дали е добър...  

https://plasico.bg/asus-vivobook15-m509da-wb306-156-fhd-ryzen-3-3200u-4gb-256gb-ssd-radeon-vega-3-graphics-srebrist-158054.html - какво ще кажете за този? но няма HDD...

Приемам и да е 500 GB HDD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари нито IPS екран има, нито подсветка на клавиатурата. По-подробни спецификации за модела са дадени тук, въпреки че няма наличност:

https://laptop.bg/archive/laptops-asus-M509-asus_m509dawb321

Същото гледам и за другите лаптопи за под/около 1000 лева. Изчакай черния петък, може да излезе някоя добра оферта.

Механичен диск не ти трябва, ако толкова не ти стига мястото, вземи си външен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Dani 01 написа:

не би ми стигнало само за като място за съхранение

Мястото се търси навън от машинката! С цел надеждност, тегло, обем, батерия...

Примерно от флашки и външни дискове, до облаци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре... На сегашния ми лаптоп съм с 1 TB HDD и е на два дяла - в "C" (системен) използваното място е 81 ГБ от 148 ГБ и "D" (където са си моите файлове) използвано място 366 ГБ от 781 ГБ. Едва ли на новия ще инсталирам абсолютно всички програми, които в момента имам на този и дали ще прехвърля всички данни от "D"... В момента съм с W10 HOME, а смятам да сложа PRO на следващия ми лаптоп... Не съм сигурен дали заема повече място... Добър вариант ли е да взема лаптоп със SSD със 750 GB SSD (без механичен) например?

Обаче нещо не намирам с 750 GB лаптоп... А за този какво ще кажете - https://plasico.bg/dell-inspiron-3593-156-fhd-i3-1005g1-4gb-1tb-5400-black-147032.html#full-details Струва ли си? Процесора добър ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като параметри е добре, иначе екрана пак не е IPS и няма подсветка:

https://laptop.bg/archive/laptops-dell-Inspiron_3593-dell_inspiron_3593_5397184312162

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При линка от plasico пише Vostro, в laptop.bg Inspirion... за едни и същи модели ли става въпрос? и на едното място е двуядрен процесора, на другото - четириядрен...Но то в laptop.bg e изчерпан така че... А за подсветка не държа толкова ама би било хубаво да има... 

На мен и на Asus лаптопите ми харесват ама нещо не намирам вариант SSD + HDD при тях. HP ми излиза често, но не бих искал да е тази марка. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ardes.bg/product/hp-15-dw2028nu-1v2p6ea-182005 за този какво ще кажете? Чувал съм, че HP не са много добри като марка по принцип... какви недостатъци има? този е с IPS, цената ми е малко височка, но ще помисля...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване