Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Pioneer VSX-529 HDMI flashing

Виж решението Разрешен от FusE,

Препоръчан отговор

Здравейте

Дадоха ми усилвателя, понеже индикатора на HDMI само мига. След рестарт св включва за няколко секунди и отново изключва, като остава само HDMI да мига. Разглобих го и пробвах да откача кабела свързващ платката с каналите/релетата към усилвателната платка. Всичко тръгна- дисплей, бутони. Свалих усилвателната платка и установих един от крайните транзистори дал на късо (канал "Център") също така двата резистора към него прекъснали. Смених всичко, но отново след няколко секунди същата грешка. В ютуб един руснак показва клипче със същия проблем, като сменя този и комплентарния на него транзистор. Свалих го премерих го и въпреки че не дава никакви отклонения ( в сравнение с друг) го подмених. Но грешката остава. Не мога да премеря напрежения понеже усилвателя се включва за секунди. Бихте ли споделили мнение. Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 76
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Някой пишат, че са решили проблема със смяна на лентов кабел свързващ HDMI, поради усукването му се пречупва.   

Както съм описал в началото- правя ресет директно на паметта. Тръгва, но за няколко секунди

Добре, благодаря. Само пак да кажа , транзисторът който беше окъсул е на канал Център. Сменил съм го 2sb1560 и 2d2390. Също така мощните резистори са подменени

Публикувани изображения

Някой пишат, че са решили проблема със смяна на лентов кабел свързващ HDMI, поради усукването му се пречупва. 

Цитат

So I ended up opening the unit up and replacing the short little HDMI cable connecting the front input board to the main HDMI board. This fixed the problem. Seems the way it was twisted in there damaged it over time and it needs replacing. Everything works as it should now. My model was a VSX-1023.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

И това прочетох- но пробвах да го разкача просто ( свързва само предния панел с основната платка), но е същото. Все пак ако е като изключа канали към усилвателя, с включен HDMI кабел, си работи всичко

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, boncho_1983 написа:

Все пак ако е като изключа канали към усилвателя, с включен HDMI кабел, си работи всичко

Тоест платката която е крайното стъпало когато е изключена работи нормално? Ако правилно съм разбрал то проблема е там, още повече че гори краен транзистор. При смяна на крайни се сменят двойката транзистори, като преди това се проследява за други дефектирали елементи по веригата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Тоест платката която е крайното стъпало когато е изключена работи нормално? Ако правилно съм разбрал то проблема е там, още повече че гори краен транзистор. При смяна на крайни се сменят двойката транзистори, като преди това се проследява за други дефектирали елементи по веригата. 

Да, точно така. Ами и аз съм сигурен че е там. Транзисторът след подмяната си е наред вече. Явно е бил претоварен усилвателя. Всичко съм проследил и не намерих нищо дефектирало. За това и вече не ми идват идеи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
току-що, boncho_1983 написа:

Да, точно така. Ами и аз съм сигурен че е там. Транзисторът след подмяната си е наред вече. Явно е бил претоварен усилвателя. Всичко съм проследил и не намерих нищо дефектирало. За това и вече не ми идват идеи

Направете ресет на ресивъра 

Цитат

The holding of the Advanced Surround button and Power button for five seconds reset the error

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Направете ресет на ресивъра 

Както съм описал в началото- правя ресет директно на паметта. Тръгва, но за няколко секунди

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, boncho_1983 написа:

OK, ще видя схемата на ресивъра и ще пиша по късно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

OK, ще видя схемата на ресивъра и ще пиша по късно. 

Добре, благодаря. Само пак да кажа , транзисторът който беше окъсул е на канал Център. Сменил съм го 2sb1560 и 2d2390. Също така мощните резистори са подменени

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, boncho_1983 написа:

А има ли картина когато е включен през HDMI, защото често модели на Pioneer страдат от дефектиране на HDMI чипа? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, FusE написа:

А има ли картина когато е включен през HDMI, защото често модели на Pioneer страдат от дефектиране на HDMI чипа? 

Не съм го включвал към телевизор,тъй като светва за много кратко. И пак да кажа, защо при изключено крайно всичко друго тръгва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, boncho_1983 написа:

И пак да кажа, защо при изключено крайно всичко друго тръгва

Защото се губи веригата към HDMI платката, която е за мен основен заподозрян виновник. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, FusE написа:

Защото се губи веригата към HDMI платката, която е за мен основен заподозрян виновник. 

Не съм много сигурен че се губи, при откачане само на каналите-снимката. Платката си остава захранена. Също така ако разкача само център канала, ми дава overheat

8F77F300-8BEF-4789-9D58-2C7AB62708A5.jpeg

40248183-7CEA-49A5-B9A0-F2A498C1F52E.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, boncho_1983 написа:

Не съм много сигурен че се губи, при откачане само на каналите-снимката. Платката си остава захранена. Също така ако разкача само център канала, ми дава overheat

Отакачане на каналите какво се има предвид? Откачане на входа към крайното стъпало или откачане на изходите - тонколони? 

По правило дори с повреден HDMI не би следвал да има проблем с работата на ресивъра като усилвател, но винаги има изключения. 

overheat известието е за прегряване, каквото едва ли има в действителсност. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

Отакачане на каналите какво се има предвид? Откачане на входа към крайното стъпало или откачане на изходите - тонколони? 

По правило дори с повреден HDMI не би следвал да има проблем с работата на ресивъра като усилвател, но винаги има изключения. 

overheat известието е за прегряване, каквото едва ли има в действителсност. 

Ами тази букса която показвам, свързва платката с релелетата и изходите към колоните, която е, към платката с транзисторите на радиатори(крайно стъпало). Колони изобщо нищо не е включено към ресийвъра. На букасата са написани предни (ляво дясно) задни (ляво дясно) и център. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка на очертаните елементи, схемата е на 824 модел, но мисля че разлика няма да има в това отношение. 

IMG_20201114_170602.png

IMG_20201114_172005.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, FusE написа:

Проверка на очертаните елементи, схемата е на 824 модел, но мисля че разлика няма да има в това отношение. 

IMG_20201114_170602.png

IMG_20201114_172005.png

На К блока, това би трябвало да са маломощните транзистори преди крайните, нали така? На третата схема не се ориентирам коя е тази група

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, boncho_1983 написа:

На К блока, това би трябвало да са маломощните транзистори преди крайните, нали така? 

Обърках се кое имаш предвид, на К блока са защита

не се ориентирам коя е тази група

Тези са маломощните транзистори за център канала. 

На К блока, това би трябвало да са маломощните транзистори преди крайните, нали така? На третата схема не се ориентирам коя е тази група

Редактирах си поста. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, FusE написа:

Обърках се кое имаш предвид, на К блока са защита

Тези са маломощните транзистори за център канала. 

Редактирах си поста. 

Всичко премерих и сравних между еленентите на каналите, транзистори, резистори Стойностите са с минимални разлики, което не мисля че е проблем. 

6DB26A97-DA09-429D-AC4F-C7C91CE642EC.jpeg

преди 3 минути, boncho_1983 написа:

Всичко премерих и сравних между еленентите на каналите, транзистори, резистори Стойностите са с минимални разлики, което не мисля че е проблем. 

6DB26A97-DA09-429D-AC4F-C7C91CE642EC.jpeg

Този сменя същите два транзистора и нищо друго

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK крайното стъпало изглежда е здраво, мисля че е дефектирал HDMI, както вече писах по горе, а може и процесор. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, FusE написа:

OK крайното стъпало изглежда е здраво, мисля че е дефектирал HDMI, както вече писах по горе, а може и процесор. 

Ако сваля чипа на HDMI ще разбера ли дали е това. По принцип не държа да има hdmi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, boncho_1983 написа:

Ако сваля чипа на HDMI ще разбера ли дали е това. По принцип не държа да има hdmi

Много хард тест ще бъде. Провери дали е възможно да бъде спряно захранването на платката. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, JKirilov написа:

Голям миш-маш тука, какво стана?

Ами нищо. До тук съм, което е описано по-горе. Още не съм убеден че проблема е в HDMI платката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване