Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 минути, ChrisPC написа:

Процесора и чипсета са свързани с 3.0 на B550. Утре новите процесори ще искат 4.0 и ще си хвърляш дъното в коша.

.. айде стига писа тъпотии ве, моля те

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, ChrisPC написа:

Времето ще покаже кой пише тъпотии.

Не се сърди на арестанта, той влиза агресивно във всяка тема, но аз не му се сърдя. Ето отговорих му на въпроса на лично и ми писа човека добър 3.50, което си е добре :)

Много неща не са ти ясни, което е разбираемо (не е и срамно, не може всеки от всичко да разбира), за това и питаш, но не разбирам защо спориш след като ти се отговори. Процесорите, които B550 не може да поддържа, a X570 може са Ryzen 3000 APU (3400G,3200G) и Ryzen 2000, но ти тези процесори така или иначе няма да слагаш, за всякакви други по-нови процесори, които не стават за едните, няма да стават и за другите, така че при всяко положение дъното ще го изхвърлиш. Основното на Х570 е, че поддържат няколко PCIe 4.0 M.2 SSD-та и имат повече PCIe 4.0 линии. Имат и 5G LAN портове. Не те разубеждавам да си вземеш Х570, просто искам да разбера дали наистина си наясно каква е разликата и дали някога ще се възползваш от нея за да не си дадеш парите на вятъра. Ако бюджета е неограничен ок, вземаш някое от топ дъната на X570, но твоя е ограничен и ще трябва да направиш компромис с нещо друго за да имаш нещо, което според мен никога няма да ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Gaming_Solutions написа:

Не се сърди на арестанта, той влиза агресивно във всяка тема, но аз не му се сърдя. Ето отговорих му на въпроса на лично и ми писа човека добър 3.50, което си е добре :)

Много неща не са ти ясни, което е разбираемо (не е и срамно, не може всеки от всичко да разбира), за това и питаш, но не разбирам защо спориш след като ти се отговори. Процесорите, които B550 не може да поддържа, a X570 може са Ryzen 3000 APU (3400G,3200G) и Ryzen 2000, но ти тези процесори така или иначе няма да слагаш, за всякакви други по-нови процесори, които не стават за едните, няма да стават и за другите, така че при всяко положение дъното ще го изхвърлиш. Основното на Х570 е, че поддържат няколко PCIe 4.0 M.2 SSD-та и имат повече PCIe 4.0 линии. Имат и 5G LAN портове. Не те разубеждавам да си вземеш Х570, просто искам да разбера дали наистина си наясно каква е разликата и дали някога ще се възползваш от нея за да не си дадеш парите на вятъра. Ако бюджета е неограничен ок, вземаш някое от топ дъната на X570, но твоя е ограничен и ще трябва да направиш компромис с нещо друго за да имаш нещо, което според мен никога няма да ползваш.

Значи да сложа умряло дъно за 260лв и монитор за 850лв и това се предполага, че е супер конфигурация, която ще ми върши работа и след няколко години.

Несериозно е.

B5550 е компромис, а не стандарт за бъдещи ъпгрейди.

Между другото на мен wi-fi ми трябва, а 40лв разлика както казах между B550 tomahawk и X570 tomahawk wi-fi по никскъв начин не накланя везните към B550. 
Единственото друго B550, което бих взел предвид е MSI B550 Gaming Edge Wi-fi, което е в същия ценови порядък.

Не съм толкова богат, за да купувам евтини части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, ChrisPC написа:

Значи да сложа умряло дъно за 260лв и монитор за 850лв и това се предполага, че е супер конфигурация, която ще ми върши работа и след няколко години.

Несериозно е.

B5550 е компромис, а не стандарт за бъдещи ъпгрейди.

B550 освен че е стандарт за бъдещи ъпгрейди е и най-вероятно последния чипсет за АМ4... прави се сметка дали не е актуален, поддръжка на pcie gen4 има разбира се, да не вземе някой да ти повярва...

.... теб специално с монитор не те ангажирам, само Калин, който пусна темата ... не карам никого да взима монитор за 850лв, но който мисли да играе на 1080p 144hz може да си купи RX 5600 XT и 6 ядра Зен 2 или Комет лейк и готово .. никакъв смисъл от по-скъп хардуер за такива условия ... има и middle child 1080P ultrawide, който му допада

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, arestant написа:

B550 освен че е стандарт за бъдещи ъпгрейди е и най-вероятно последния чипсет за АМ4... прави се сметка дали не е актуален, поддръжка на pcie gen4 има разбира се, да не вземе някой да ти повярва...

.... теб специално с монитор не те ангажирам, само Калин, който пусна темата ... не карам никого да взима монитор за 850лв, но който мисли да играе на 1080p 144hz може да си купи RX 5600 XT и 6 ядра Зен 2 или Комет лейк и готово .. никакъв смисъл от по-скъп хардуер за такива условия ... има и middle child 1080P ultrawide, който му допада

Щом казваш ...

111.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крис ако разликата м/у MSI MAG B550 Tomahawk и MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI е само 40лв. вземай Х570, само че това което виждам аз е разлика от над 100лв (3 пъти повече от 40)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ChrisPC написа:

Щом казваш ...

111.jpg

.... пак цитираш и не мислиш, б550 томахавката беше 400 лева тогава, а най-простите модели гонеха 300 лева, колкото струваше горе долу Prime x570-p .. затова съм написал в момента.. освен това то се съобразява и с процесора, едва ли е предложено за 6-ядрен Ryzen 3600, това да ти е ясно ...- казах ти и горе ако вземаш повече ядра се осмисля донякъде X570 за 400 лева или ако някоя много специална екстра да ти трябва, да вържеш много М.2ки на ген4 или повече САТА ...... във всеки нормален сценарий Б550 е напълно достатъчен

.. ама знаеш ли, вътри се с каквото искаш дъно, щом си вярваш ... това за пцие ген4 линиите и да се опитам да обясня няма да разбереш, пееш си твойта песен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, arestant написа:

.... пак цитираш и не мислиш, б550 томахавката беше 400 лева тогава, а най-простите модели гонеха 300 лева, колкото струваше горе долу Prime x570-p .. затова съм написал в момента.. освен това то се съобразява и с процесора, едва ли е предложено за 6-ядрен Ryzen 3600, това да ти е ясно

.. ама знаеш ли, вътри се с каквото искаш дъно, щом си вярваш ... това за пцие ген4 линиите и да се опитам да обясня няма да разбереш, пееш си твойта песен

Как безмислен чипсет изведнъж се превърна в стандарт за бъдещи ъпгрейди е въпроса? Аз си мислех, че си говорим за качество, а то май ставало дума за цени...

преди 7 минути, Gaming_Solutions написа:

Крис ако разликата м/у MSI MAG B550 Tomahawk и MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI е само 40лв. вземай Х570, само че това което виждам аз е разлика от над 100лв (3 пъти повече от 40)

https://www.jarcomputers.com/MSI-MAG-B550-TOMAHAWK_prod_MBAMSIMAGB550TOMAHAWK.html?ref=prod - 346лв
https://www.jarcomputers.com/MSI-MAG-X570-TOMAHAWK-WIFI_prod_MBAMSIMAGX570TOMAHAWKWIFI.html?ref=prod - 386лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ChrisPC написа:

Как безмислен чипсет изведнъж се превърна в стандарт за бъдещи ъпгрейди е въпроса? Аз си мислех, че си говорим за качество, а то май ставало дума за цени...

... качество ли искаш, а добре, един ден ще разбереш, че това е разтегливо понятие за пц хардуер .. разбира се че става дума за пари всеки един продукт се осмисля или обезсмисля от цената си, освен от спецификациите и изработкара.. вземай там томахавката за 400 кинта или юнифай за 600, то що да е още по-качествено ... и спи спокойно, че имаш “стандарт за бъдещи ъпгрейди” ...:wors: ... толкова ще са бъдещи, след като това е последното поколение процесори за АМ4, че направо без коментар :lol6: и след някоя година като пуснат платформи с ДДР5, УСБ4 и т.н. ще си стоиш с пръст в устата с Х570ката и “бъдещите ѝ стандарти”

- не е случайно че разликата в парите на б550 и х570 томахавка е малка ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ChrisPC написа:

https://www.jarcomputers.com/MSI-MAG-B550-TOMAHAWK_prod_MBAMSIMAGB550TOMAHAWK.html?ref=prod - 346лв
https://www.jarcomputers.com/MSI-MAG-X570-TOMAHAWK-WIFI_prod_MBAMSIMAGX570TOMAHAWKWIFI.html?ref=prod - 386лв

Това дъно за 386лв. е с внос по заявка. Обади се и питай ако го поръчаш кога ще пристигне и на каква цена, че ми стана интересно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Gaming_Solutions написа:

Това дъно за 386лв. е с внос по заявка. Обади се и питай ако го поръчаш кога ще пристигне и на каква цена, че ми стана интересно

Пише 20 работни дни за доставка. 
Ако не стане с нея, резервния ми вариант е: https://www.jarcomputers.com/MSI-B550M_MORTAR_WIFI_prod_MBAMSIB550MMORTARWIFI.html?ref=prod

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ChrisPC написа:

Пише 20 работни дни за доставка. 
Ако не стане с нея, резервния ми вариант е: https://www.jarcomputers.com/MSI-B550M_MORTAR_WIFI_prod_MBAMSIB550MMORTARWIFI.html?ref=prod

b550 gaming edge wifi = 350 лева в про бг = томахавка с wifi -като си наумил да даваш тези пари 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, arestant написа:

b550 gaming edge wifi = 350 лева в про бг = томахавка с wifi -като ще даваш тези пари 

B550 Gaming Edge WiFi ми е другата опция наистина, благодаря за подсещането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... има и друго около 300 лева Prime X570-p разбира се , но му липсват някои благинки иначе на ВРМ и радиатори е добро ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, arestant написа:

... има и друго около 300 лева Prime X570-p разбира се , но му липсват някои благинки иначе на ВРМ и радиатори е добро ... 

А този модел струва ли си? ASRock B550M STEEL LEGEND

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ChrisPC написа:

А този модел струва ли си? ASRock B550M STEEL LEGEND

... причилно дъно, но е същите пари като B550-A pro, а има само дребни разлики и е mATX.. иначе ако търсиш mATX виж Asus tuf b550m-plus, около 300 лева е, има го с wifi

hwunbb550vrm.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

Нали знаеш, че може да си купиш WIFI адаптер за 20лв. и всяко дъно да стане WIFI

Наясно съм, но това означава още един драйвер, който я е в час, я не. Струва ми се по-удачно самото дъно да е с wi-fi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ChrisPC написа:

Наясно съм, но това означава още един драйвер, който я е в час, я не. Струва ми се по-удачно самото дъно да е с wi-fi

wifi на дъното без драйвър ли мислиш да го подкараш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, arestant написа:

wifi на дъното без драйвър ли мислиш да го подкараш

Не разбира се, но драйвера ще е от производителя на дъното.

Да питам нещо странично - въртях конфигурации в един калкулатор за захранване и долу-горе максимум 450W докарвам консумирана мощност.Та се чудех, 650W модулно захранване ще бъдат ли достатъчни или да мисля за 750W?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, ChrisPC написа:

Защото след време PCIe 4.0 може би ще бъде стандарт за в бъдеще. Ако за 40лв разлика мога да взема X570, защо пък не?

При един бъдещ ъпгрейд, дъно не ми се сменя.

Хубаво е да се мисли за ъпгрейд, но е друг въпрос дали ще си заслужава след време. А PCIe 4.0 не след дълго ще бъде сменен от PCIe 5.0.  Както и DDR4 с DDR5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване