Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на система

mocker
 Сподели

Виж решението Разрешен от Mr. ??,

Препоръчан отговор

преди 4 минути, JKirilov написа:

Върви да провериш склад ли е?

Проверих и май саксиите са в повече, заядливко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поледната ми идея беше да се спори за глупусти и да се разводнява темата.

Отново благодаря за всички мнения.

Да внеса още малко яснота - колоните ще са на секция която заема цялата стена, от двете и страни има място на стената където затават отворени врати.

Колоните ще са вътре в  рафтовете, колкото и неправилно да е това. Това ще е положението поне докато се изнесат децата 😁.

Ако кажете че това обезмисля цялото упражнение - съгласен съм, лесно ще ме убедите да не дам едни пари ако ползите ще са съмнителни ;)

Ще почета още малко и може би ще питам още нещо. Прегледах предложенията на Mr.??

за колони, първите ми се видяха много стилни, докато вторите имаха по-висока оценка от един и същ сайт.

Monitor Audio Bronze 100

Q Acoustics Q3030i

Ако взема само усилвател ще ми трябва източник на сигнал, нали? (Само от любопитство - ако искам да служам радио и CD какво трябва да купя?) Мисля че това ще ми дойте твърде много като оборудване което да разположа. 

Ако реша да взема две колони Q Acoustic Q3030i (или аналогични, това е максималния размер) и евентуално след известно време да ъпгрейдна с един субуфер какъв ресивер бихте препоръчали?

Желанието ми е да има FM тунер, Bluetooth, USB - за слушане на музика от флашка, HDMI за свързване с ТВ.

И последно, хрумна ми сега (не ми се смейте) мога ли да си взема ресивер и субуфер и първоначално да ползвам колконките на Сонито (липсват ми ниските най-много) и еентуално по-късно да ъпгрейдна с хубави колони.

ПС. Знам че не мога да постигна качеството на звук което е нормално за повечето хора в този форум. Просто искам да разбера възможно ли е с не много средства да постигна по-добър звък от сегашния, като не се набутам с нещо което не мога да ползвам.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, mocker написа:

И последно, хрумна ми сега (не ми се смейте) мога ли да си взема ресивер и субуфер и първоначално да ползвам колконките на Сонито (липсват ми ниските най-много) и еентуално по-късно да ъпгрейдна с хубави колони. 

Възможно е да се ползват от Сонито, ако не се усилват много. Предвид това, че ще бъдат тонколоните в секция (така го разбрах) на този етап могат да не се купуват други. 

преди 3 часа, mocker написа:

Просто искам да разбера възможно ли е с не много средства да постигна по-добър звък от сегашния, като не се набутам с нещо което не мога да ползвам.

Поздрави!

Възможно е, на практика активни тонколони 2.1 в ценови клас 150-200лв ще звучат по добре от тази аудио система. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще почна с:

преди 5 часа, mocker написа:

Просто искам да разбера възможно ли е с не много средства да постигна по-добър звък от сегашния, като не се набутам с нещо което не мога да ползвам.

Да, можеш - и то без никакви средства :) . Запази сегашната си система, докато работи. Предполагам, че и тя стои на секцията? Ще споделя с теб нещо, което открих от опит, случайно. Имах подобна система на времето, Panasonic SC-PM22. Стоеше на работа, на един стелаж, заровена между стоката. Звукът ѝ много ми допадаше, нямаше кой знае колко по-силен бас, но пък аз държа повече на високите честоти. Един ден се наложи да я махна оттам, стоката дойде в повече :) Сложих я на земята, колоните - от двете страни на бюрото, на мраморния под. Изведнъж басът чувствително се усили! По-късно разбрах, че това има логично обяснение. Много е важна основата, на която стоят озвучителните тела. Така че - опитай да сложиш колоните на Sony-то си стабилно на пода, и виж дали ще има разлика. 

Колоните ще са вътре в  рафтовете, колкото и неправилно да е това. Това ще е положението поне докато се изнесат децата 😁.

Ако кажете че това обезмисля цялото упражнение - съгласен съм, лесно ще ме убедите да не дам едни пари ако ползите ще са съмнителни ;)

Не, това не обезсмисля упражнението. Ефект ще има, но няма да е толкова добър, колкото ако се разположат колоните правилно.

Ако взема само усилвател ще ми трябва източник на сигнал, нали? (Само от любопитство - ако искам да служам радио и CD какво трябва да купя?) Мисля че това ще ми дойте твърде много като оборудване което да разположа. 

Ако искаш да слушаш радио - купи си ресивър вместо усилвател. Ресивърът всъщност е комбинирано усилвател и тунер (радиоприемник) в едно. За CD-та можеш да сложиш някой DVD плеър, или, ако си маниак - специализиран висококачествен CD плеър. Но последният е скъп, и не мисля, че си заслужава.Може да помислиш по идеята да свържеш усилвателя с компютър. Така ще можеш да слушаш CD-та директно от компютърната записвачка, и разни онлайн радиостанции. А можеш също да свържеш и сегашната си уредба, и да ползваш нейните CD и тунер, ако работят. Варианти много.

Не се смеем. Но това не е добра идея. За колонки, които са били част от микро аудиосистема или домашно кино, най-подходящият усилвател е този от системата, от която са били. Те просто са проектирани да работят в комплект, съгласувани са по мощност и честотни характеристики. За сегашната ми система - даже и по брой кабели ;) . Така че, ако сега нямаш пари или не ти се дават, по-добре отложи цялата работа, докато можеш да вземеш всичко в комплект.

Желанието ми е да има FM тунер, Bluetooth, USB - за слушане на музика от флашка, HDMI за свързване с ТВ.

Е, сега стана сложно :) . Много неща, в малко обем, и (желателно) не много пари ... Първо - това "HDMI за свързване към ТВ" нещо ме съмнява. Да ме поправят колегите, но мисля, че от телевизор не може да се изведе звук по HDMI към усилвател. Връзката по-скоро е обратната - усилвателят подава сигнал по HDMI към телевизора. И по по принцип съм против идеята за усилване на звука от телевизора. Защото, взет директно от него, той е с лошо качество. По-добре е да се подаде към усилвателя от източника на сигнал - цифров/кабелен/сателитен приемник, DVD/BD плеър/домашно кино, компютър, и т.н., каквото се ползва. По-добре ще е, и вероятно ще има повече интерфейси за връзка.

Пък за останалите неща имам едно предложение :) . Защо не помислиш за някаква нова система, подобна на сегашната, но нов модел, по-мощна? Сегашните ги правят с екстри като Bluetooth и USB, ще имаш тунер и CD плеър. И ще ти излезе по-евтино от комплект ресивър и колони, на които (почти сигурно) няма да ползваш пълната мощност. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RudeBoy написа:

Запази сегашната си система, докато работи

Притеснявам се че накрая може и така да стане. И само да съм губил времето на отзивчивите хора тук.

Видях че близо до нас има едим магазин https://avelectronics.bg/ мисля да отида там да чуя какво могат да ми предложат/посъветват.

Между другото махнах нещата които бяха на рафтовете около и върху колоните и усилих басите от настройките. Не е зле, но не е това което мми се иска. Може би ако им измисля някакви крачета ще се подобри още.

преди 4 часа, FusE написа:

Възможно е, на практика активни тонколони 2.1 в ценови клас 150-200лв ще звучат по добре от тази аудио система. 

Ако ще са активни колони по-скоро нещо като тези Активни Klipsch. Отново въпросът до колко ще е по-добре и до колко ще чуя разликата.

Отново благодаря за съветите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, mocker написа:

Ако ще са активни колони по-скоро нещо като тези Активни Klipsch. Отново въпросът до колко ще е по-добре и до колко ще чуя разликата.

Мнооого по-добре и огромна разлика.

Крачетата имат смисъл само на пода. Или върху гранитен плот на гранитни/стоманени крака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, mocker написа:

Да внеса още малко яснота - колоните ще са на секция 

Колоните ще са вътре в  рафтовете, колкото и неправилно да е това.

Така след известно време ще трябва да ремонтираш и секцията защото ще се разкове от вибрациите. Патил съм от такъв вариант всички дюбли и снадки се разглобиха и всичко се разклати.

Тези са много добри микро колонки и стават да си ги сложиш покрай монитора на компа, ама за толкова пари не си заслужава. 100% свирят в пъти по-добре от твоята системка и разликата в качеството ще е голяма, ама за баса който искаш няма как да стане.

преди 11 часа, mocker написа:

Ти искаш прекалено много неща накуп и да са съвсем компактни и бас да има и всички тези искания се самоизключват едни други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компактни колонки и хубав бас са несъвместими неща. Уви, така е за мое най-дълбоко съжаление. В конкретния случай размерът има значение. Огромно значение. Имам предвид общия обем на озвучителното тяло и диаметъра на басовия /басовите/ говорител /говорители/.
Всякакви дребни колонки просто са компромис. Огромен компромис.
Моят хол е по-малък от твоя, но ползвам озвучителни тела с размер на перални за вграждане. И изобщо нито са прекалено големи, нито прекалено мощни за помещението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не искам много, искам по-добро от това което имам. Или най-доброто което може да се вземе за 1500-2000 лв.  С евентуална възможност за ъпгрейд.

преди 26 минути, Михайлов написа:

Компактни колонки и хубав бас са несъвместими неща

За това мислех че един субуфер ще даде завършек на системата.

преди 49 минути, AGD написа:

Ти искаш прекалено много неща накуп и да са съвсем компактни и бас да има и всички тези искания се самоизключват едни други.

Мислех че посочения от мен ресивер (без да претендирам че е много добър) покрива тези неща.

Явно не съм бил прав за много неща ;) . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, mocker написа:

Мислех че посочения от мен ресивер (без да претендирам че е много добър) покрива тези неща.

Явно не съм бил прав за много неща ;) . 

Не ти трябва само ресивър, а още много неща, пък ти няма къде да ги сложиш. За мене този е много куц ресивър с неоправдано висока цена. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти истински стереоресивър с изход за активен събуфър. Поне нещо от този род:

https://avelectronics.bg/index.php?_route_=Стерео-компоненти-HiFi/Усилватели-стерео-аудио/Onkyo-TX-8130-network-stereo-reciever

Този модел конкретно има и вграден мрежови плейър /стриймър/ и вграден DAC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, AGD написа:

За мене този е много куц ресивър с неоправдано висока цена. 

Съгласен, дай примерна конфигурация. Букшелф колони със или без буфер и ресивер (или плеър със усилвател).

Ако може да не надхвъля сумарно 2500 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, mocker написа:

Съгласен, дай примерна конфигурация. Букшелф колони със или без буфер и ресивер (или плеър със усилвател).

Ако може да не надхвъля сумарно 2500 лв.

По-нагоре в темата пуснах два примерни бюджетни усилвателя ( с оптика)със букшелф ОТ(които са също добре съотношение качество/цена).

Относно, многото неща, които искаш няма как да се постигнат:  да слушаш радио, блутут и прочие, ако държиш на качеството, а не на количеството.

На всеки един усилвател може да се добави блутут със външно устройство. Ако имаш телевизор с Андроид или Android TV Box, компютър на първо време използвай него за източник.

Като му инсталираш добавка или програма и т.н.

Качествената музика не се слуша по радио, а на CD или Flac.

Букшелф/рафтови OT задължително на стойки или в краен случай на рафт. Но не прибрани в секция. Защото се губи смисъла от качествения звук.

Активните тонколони от по-известни производители не си заслужават. освен при случаите ако мястото е малко и нямаш къде да побереш: усилвател и ОТ.

Активни ОТ на Edifier има и бюджетни модели(гледай за оптика/spdif/toslink) Разгледай тях ако ще си ги слушаш винаги в секцията. Няма смисъл за трошене на много пари.

Съвета ми е да помислиш добре, какви са ти приоритетите и решавай тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерни букшелфки:

https://www.avitel-bg.com/dali-oberon-1-black

Събуфер:

https://www.avitel-bg.com/dali-sub-e-9f-black

Качествен стерео ресивър с мрежови функции /стриймър и качествен DAC:

https://www.avitel-bg.com/yamaha-r-n402d---2x100w-network-receiver

Всъщност тази Ямаха няма пре аут за събуфер. Затова по-добре ето този Пайънир:

https://www.avitel-bg.com/pioneer-sx-n30ae--stereo-network-receiver

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това мислех че един субуфер ще даде завършек на системата.

А него къде ще го сложиш? В секцията при чашите. Да не говорим, че понякога за да има истински ефект съба трябва да се сложи на много неподходящо място, което се избира опитно, а не марш в ъгъла.

Тъй като посочения Клипш е супер ОТ, купувай, усилвател ще му намерим!

Можеш ли да го чуеш в магазина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не се сърдят колегите дето предложиха разни неща, ама букшелфа за рафт и подобни там секции трябва да бъде с предно разположен басрефлеск или затворен тип защото стават мазалаци в озвучението даже и със скъпите колонки.

Предлагам нещо като този https://www.avitel-bg.com/focal-chora-806--bookshelf  пък ти като знаеш какво вече да търсиш и имаш време продължаваш и показваш да видим.

За суб не е необходимо да е много мощен и да е непретенциозен за разположение примерно този https://www.avitel-bg.com/dali-sub-c-8d-bk--active-subwoofer  Честотна лента: 33 - 200Hz (+/-3 dB) напълно достатъчно.

За ресивър се страхувам да препоръчвам защото това си е до личен избор от екстри които да има като радио тунер, стриймъри, дакове, флашки, блуту свързване, оптики и др. Гледаи да е с мощност към 70-100 вата на 8 ома поне. Ето един дето ще върши работа с горните колонки и суба https://www.avitel-bg.com/pioneer-sx-10ae--stereo-receiver  ако се спреш на някои покажи да коментираме.

Хайде успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колони: Klipsch RP-600M

Ресивер: Yamaha R-N402D

Субуфер евентуално след година или по-късно.

Още не съм пробвал повечето неща, но за сега съм доволен от чутото.

Благодаря на всички за съветите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.11.2020 г. в 15:31, mocker написа:

Klipsch RP-600M

Браво! Радвам се че поне марката прихвана от тове дето ти препоръчах. Нали няма да ги набуташ в секцията! Предполагам прочете предния пост.  Също се чудя като видях решението на проблема в темата, какво става, нещо не е както трябва!?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.11.2020 г. в 16:20, AGD написа:

Браво! Радвам се че поне марката прихвана от тове дето ти препоръчах. Нали няма да ги набуташ в секцията! Предполагам прочете предния пост.  Също се чудя като видях решението на проблема в темата, какво става, нещо не е както трябва!?! 

Секцията е по цялата стена, няма друго решение към момента. За сега ще са така, по-нататък ще го мисля. За решението - малко ми е странно да посоча кой ми е решил проблема - това е комплексно, прочетох внимателно всички постове, всички сте допринесли в някаква степен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване