Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Човечеството - между насилието и мира!

Препоръчан отговор

преди 9 часа, Aumi написа:

Когато твърдиш нещо,

Аз не твърдя, а само констатирам. ;) Това е на база на образа който си създала тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 289
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това може да е валидно за долните класове. И пак в голяма степен не е точно установено докъде се разпростират правата и отговорностите на учителя свързани с възпитанието. Реално се получава там, къдет

Един от големите фактори за насилие в съвременния живот е че децата не са създадени да стоят в малки помещения затворени с други деца  под наблюдението на човек когото не познават почти  всеки ден от

То от там се почва - родителите, като имат пренебрежително отношение към учителите, като помпят детето си със чувство за безнаказност, каквото и система да има после, каквито и да са преподавателите,

преди 1 час, dioib написа:

Аз не твърдя, а само констатирам. ;) Това е на база на образа който си създала тук.

Искаш да кажеш, че ти си си изградил такъв образ за мен.

Което доказва, че твоите фантазии, са заблуда. Но ти си свикнал да вярваш в заблуди и това ти харесва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Искаш да кажеш, че ти си си изградил такъв образ за мен.

Което доказва, че твоите фантазии, са заблуда. Но ти си свикнал да вярваш в заблуди и това ти харесва. 

Не доказва нищо!!!!

Показва, че твоя образ тук е = "лукав"!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dioib написа:

Не доказва нищо!!!!

Показва, че твоя образ тук е = "лукав"!!!

Образът в твоята фантазия, няма нищо общо с моята личност.

А твоето мнение, изобщо не струва пукната парА за мен! :pancake2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

А твоето мнение, изобщо не струва пукната парА за мен! :pancake2:

Кажи ми нещо което не знам ... :) Колко си плитка ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dioib написа:

Кажи ми нещо което не знам ... :) Колко си плитка ... :) 

Разбрах, че общуването с подпийнали склерозирали старци, е опасно за здравето ми, затова спирам да им обръщам внимание.

:lipstick:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Aumi написа:

Разбрах, че общуването с подпийнали склерозирали старци, е опасно за здравето ми, затова спирам да им обръщам внимание.

:lipstick:

Да видим ... но ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Търсещ истини написа:

Защо е това насилие в най- богатата страна? Какво, става?

Зад всяка политическа власт стоят пари и интереси.

Определени кръгове дърпат задкулисно конците, а тълпи от наивниците винаги се намират и от двете страни, които рискуват живота си, за да защитят и подкрепят властта на един или друг политик. 

Нищо ново под слънцето!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Търсещ истини написа:

Защо е това насилие в най- богатата страна? Какво, става?

Явно са доста войнствени и им е скучно. Скоро не са водили войни и предполагам, че компенсират с вътрешни борби. Нямам поглед над живота в САЩ, но чух мнения, че са разделени на две от чисто идеологическа гледна точка, а това няма как да не създаде проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Търсещ истини написа:

Сериозен фактор за насилие и мир

Някои хора все още живеят в "миналия" век. Да, тогава всичко бе въпрос на пари и интереси, но все пак сме в 21-ви век и дори 21-ва година от него. ;)

2006 година имаше събиране на "власт" имащи, за да се очертае политиката за в бъдеще. 2008 година направиха икономическа криза. Очакваният им бяха за 2012 да се случат неща, после казаха, че са сбъркали годината и я "преоткриха" (припознаха в миналата). Нещата обаче вече не са нито икономически, нито в интереса. Те са в сферата на идеологията. Да, някои привърженици на диалектиката ще кажат, че това е нормално, но определено и те нямат представа какво се случва. Останалото е информационна война. = Най-доброто средство за управление на масите, но не и за определени индивиди. Всеки днес който дръзне да се изяви като индивид, а не като част от обществена система е подложен да изключително огромна критика, за да се запази вид статукво на определени хора с много пари.

В голямо заблуждение си, ако смяташ, че САЩ е най-богатата страна. ;) Тя е с изчерпани ресурси. За сметка на това пък Китай "събра" всякакъв вид "отпадъци" и направи невероятен икономически бум. Вид "пророчество", че жълтите ще управляват света се сбъдват, но какво означава "жълти"?! = Жълтата преса, пардон, журналистика ... ;)

Ето къде е истинското насилие, което е прикрито под фокусирането върху физическото насилие. ;) Реално имаме ново психологическо насилие, но то малцина го забелязват. ;) Това в случая е по-важно. = До колко всеки от нас е психически устойчив!

п.п. Продължавай да си издирваш за себе си истините, но определено ще намираш много лъжи, по-скоро неистини ... ;) В кои ще повярваш = о, зависи какъв ти е интереса и дали от въпросния ще се изхранваш или ще печелиш. После пък на кой ще даваш парите си. :) 

преди 16 часа, Shiniasu написа:

Явно са доста войнствени и им е скучно.

Няма нищо по-хубаво от "голямата скука" ... :) По-скоро не знаят как сами да се забавляват. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, dioib написа:

Нещата обаче вече не са нито икономически, нито в интереса. Те са в сферата на идеологията.

Със споменаването на интереси (пари, доходи) от Aumi, а и идеология, от dioib, допълваме вътрешните - психически фактори за насилието с външни- от средата. 

Наистина, за да станат мотив, външните фактори се интериоризират, съобразяват, напасват се, с вътрешните нагласи и предразположеност. Обаче не бива да бъдат игнорирани и да се разглежда само възпитание или "травма от детството" :) 

Така че гладните и алчните са много склонни за насилие. Същите са склонни да променят нещата в своя полза, което в някои случаи е градивно, в други разрушително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Търсещ истини написа:

Така че гладните и алчните са много склонни за насилие.

Наскоро дочух една сентенция или прочие ... не я запомних, но ще се опитам да я пресъздам.

Да се възпита прост човек е лесно, но да се поправи психиката на вече "повреден" човек = не си заслужава. В тоя случай въпросния се игнорира.

В повечето случаи хората които прибягват до насилие (било то физическо или психическо) са били подложени на "обработка" от някой, за да го извършат. Да. има и патологични случаи, но същите не са на база физическо състояние, а друго.

Според мен винаги ще си остане по-голямо психическото насилие пред физическото, най-малко заради баснята за Дърваря и Мечката. ;)

Тези които мислят, че човек е животно, то как могат да бъдат поправени, а?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване