Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Човечеството - между насилието и мира!

Препоръчан отговор

преди 22 часа, Shiniasu написа:

Въпросът е само как.

По-скоро е с какво. В някои случаи това не може да стане с думи.

И друго, от кой. ;) 

Знае се как, знае се с какво, но все някой трябва да го направи. Когато нещото е свързано само и единствено с теб, то не може друг. ;) От друг може да вземеш начина (как), а от трети средството (какво), но някой трябва да го направи!!! 

п.п. Чужди конфликти лесно се решават!!! Крайния резултат трябва да е мир, а не паритет. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 328
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Един от големите фактори за насилие в съвременния живот е че децата не са създадени да стоят в малки помещения затворени с други деца  под наблюдението на човек когото не познават почти  всеки ден от

Това може да е валидно за долните класове. И пак в голяма степен не е точно установено докъде се разпростират правата и отговорностите на учителя свързани с възпитанието. Реално се получава там, къдет

Tи невежа жена такава ! "Работодателя" купува раб-отник който работи за него вършейки работата която му се дава в полза на работодателя си от която той взима един лъвски пай без да върши почти нищо ос

на 22.02.2021 г. в 11:06, NVJ написа:

Нe, не значи това.
Но ние живеем в разделен свят.
В самото разделяне на свои и чужди, на еднакви и различни вече има нещастие.
Ако нямаше разделяне на различни държави, нямаше да има и войни между държавите.
Ако нямаше разделяне на хората, нямаше да има и конфликти между тях.

Тази двойственост, дуалистичност, управлява светския живот.
Ако например има две групи хора, които се борят помежду си, и аз дойда при тях,
тогава едните може да ме попитат, дали съм от техните.
Ако им отговоря, че не съм от техните, те ще си помислят, че съм враг.
Ако отида при техните противници, те също ще ме попитат, дали съм от техните.
И на тях ще отговоря, че не съм от техните, тогава и те ще си помислят, че съм техен враг.

Така е! 

Конфликтът, разделението и дуалността, са заложени в човешката природа.

Още от малки, децата започват да делят на твое и мое.

на 22.02.2021 г. в 11:06, NVJ написа:

За тези, които се замислят за духовно развитие, е важен въпросът "какво да се прави тогава ?"

Дай Боже, повече хора да достигнат до този въпрос.

Когато вече си достигнал до този въпрос, следва че си станал по-зрял и по-съзнателен.

А колкото по-осъзнат е един човек, толкова той ще бъде по-мирен и няма да наврежда на останалите.

Дай Боже, все повече и повече осъзнати същества!  

🌈 🌎 ❤ ☯

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

....Още от малки, децата започват да делят .....

....станал по-зрял и по-съзнателен.....

"какво да се прави тогава ?" (сору)

А колко е простичко да се научим да събираме и умножаваме - елементарна аритметика ! :nono: .......Хайде , за висши науки да не говорим , че не са всекиму по силите ! :)

Примерно : От яйцето да отгледаш кокошка - повече яйца да дава ... :nono:

Ама НЕ ! Счупи и изяж яйцето ! А после и на комшията яйцето.... :(

Тук няма да развивам сложни теории - " Кое е първичното " . Общоизвестен факт е , че човек от яйце се ражда.....(върни се на 1-ви ред от примера) :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, by_chechi написа:

Тук няма да развивам сложни теории

Нейната теория не е сложна. :) Други да събират и умножават, а тя да дели. :) Друг освен нея не може да си позволява да дели. :) Тя ако пожелае, ще позволи човек да се роди от яйцето. :) 

Само където аз се съмнявам да е принцеса ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване